Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko Budapeszt
W godzinach 4:00-23:00 jeździ autobus E200 z lotniska terminal 2 do stacji metra Kőbánya-Kispest
Jak dojechać w dzień
Rozkład lini E200
linia 200e
Linia metra M3, do centrum kierunek Újpest Központ
linia m3
W nocy 23:00-4:00 należy skorzystać z lini nocnej 900 i potem z przesiadką na 950/950A na przystanku Bajcsy-Zsilinszky út (pętla autobusowa)
jak dojechać w nocy
Rozkład lini 900 / 950/950A
900
950/950a
dla pasażerów podróżujących na lotnisko, rozkłady
m3
200e
900
Bilety
rodzaje biletów
rodzaje biletów 2
Bilety można nabyć w nowo otwartych punktach obsługi BKK w hali przylotów
-Terminal 2A (codziennie 8:45-22:20) i Terminal 2B (codziennie 6:30-22:15), sprzedający mówią w j. angielskim, mają większość typów biletów, m. inn. grupowe i transfer ticket, oraz co ważne można u nich płacić kartą!
-w terminalu 2 na poczcie
Bilety tam dostępne są jednorazowe, 24h i 72h , pani w okienku wpisuje ręcznie godzinę ważności
W saloniku relay bilety 10przejazdowe w bloczku (3000 huf)
w automacie zaraz po wyjściu z lotniska (przyjmuje tylko monety!!), oraz u kierowcy bilet jednorazowy za 450 huf. Bilety należy skasować po wejściu do pojazdu! Potem należy kupić bilet jednorazowy na stacji metra (350huf).
Najtańszą opcją dostania się do centrum jest transfer ticket za 530 huf dostępnie niestety tylko w punktach z biletami (najbliżej na stacji metra Kobanya kispest)
W informacji turystycznej w terminalu 2A/2B dostępne są również travelcardy
http://budapest-card.com/en/
Dobrym rozwiązaniem dla grupy 5 osób są 24h karty za 3300huf dostępne tylko w punktach obsługi
karty grupowe
Tutaj dostępny jest asystent podróży
Taxi
Polecamy usługi
zona taxi
można również skorzystać z transferów busikowych http://www.airportshuttle.hu/ cena około 5400huf
Kompleksowy poradnik
http://www.fly4free.pl/zima-u-bratankow ... zytelnika/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Budapest
#141 PostWysłany: 30 Lip 2014 12:34 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
kubap1 napisał(a):
W weekendy linia Metra M3 jeździ tylko pomiędzy Nagyvárad tér i Újpest-Központ. Jadący z lotniska czy z dworca Nepliget muszą skorzystać z podstawionych autobusów kursujących w zastępstwie.


Wiadomo jak długo będzie taka organizacja ruchu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Budapest
#142 PostWysłany: 30 Lip 2014 17:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
raku napisał(a):

Wiadomo jak długo będzie taka organizacja ruchu?

Cały lipiec
http://www.bkk.hu/2014/07/a-juliusi-het ... er-kozott/
Góra
 Profil Relacje PM off
raku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapest
#143 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:33 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Ważna informacja BKK otworzyło 2 punkty sprzedaży biletów na lotnisku. Także nie powinno już być żadnych problemów z zakupem "dłuższych passów".
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapest
#144 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:44 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
A czy może ktoś wie, gdzie w dzielnicy 11 znajduje się automat biletowy? Chciałbym kupić bilet 24h grupowy, który opłaca się już od dwóch osób. Ew. czy na stacji Déli pályaudvar taki automat się znajduje, bo tam też mogę podjechać autem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#145 PostWysłany: 20 Sie 2014 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.bkk.hu/pontkereso/
Tu masz plan Budapesztu z automatami. Swoją drogą nie jestem pewien (może ktoś mnie poprawi), czy w bilet grupowy można kupić w automacie - ja kupowałem w kasie i pani z okienka wpisywała odręcznie godzinę rozpoczęcia ważności biletu. W 11 dzielnicy masz Centrum Obsługi Klienta na stacji metra Kelenföld oraz kasy biletowe przy dworcu autobusowym na Etele tér oraz przy stacji metra Móricz Zsigmond körtér (za: http://www.bkk.hu/en/prices-2013/ticket-offices/).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Budapest
#146 PostWysłany: 20 Sie 2014 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W nowych dużych automatach można kupić również bardziej "zaawansowane" bilety ale owe znajdują się tylko na większych stacjach metra. Na Deli powinien takowy być. Ale zawsze można skorzystać z kasy i ostatnio już jest progres bo pani w okienku nie wypisywała biletu ręcznie tylko wydawała z nadrukiem informującym o terminie jego ważności :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#147 PostWysłany: 20 Sie 2014 16:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
krasnal napisał(a):
http://www.bkk.hu/pontkereso/
Tu masz plan Budapesztu z automatami. Swoją drogą nie jestem pewien (może ktoś mnie poprawi), czy w bilet grupowy można kupić w automacie - ja kupowałem w kasie i pani z okienka wpisywała odręcznie godzinę rozpoczęcia ważności biletu. W 11 dzielnicy masz Centrum Obsługi Klienta na stacji metra Kelenföld oraz kasy biletowe przy dworcu autobusowym na Etele tér oraz przy stacji metra Móricz Zsigmond körtér (za: http://www.bkk.hu/en/prices-2013/ticket-offices/).


Jak się na tym planie Budapesztu kliknie w ikonę automatu, to z prawej strony pojawia się menu, m.in. z rodzajami biletów (Termékek) oferowanych przez dany automat. Dalej rozwijamy "Napijegy típusú jegyek" (bilety okresowe) i okazuje się, że teoretycznie ten automat na dworcu Deli sprzedaje chyba grupowe bilety 24-godzinne (Budapest csoportos 24 órás jegy) ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Budapest
#148 PostWysłany: 25 Sty 2015 19:19 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 21
Mam pytanie czy po północy dostanę się komunikacją miejską do stacji metra Kőbánya-Kispest? Myślałem, że nie będzie problemu, bo ląduję z Cypru w Budapeszcie ok. północy (o ile nie będzie spóźnienia) i zarezerwowałem sobie hotel Chesscom ze względu na to, że jest położony najbliżej lotniska. Z tego co widzę, to autobusy kursują dopiero od 4.00 rano, a ponieważ jestem z dziećmi, to nie bardzo mogę pozwolić sobie na przeczekanie do rana. Czy zostaje mi tylko taksówka czy jest jeszcze jakieś inne połączenie nocne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#149 PostWysłany: 25 Sty 2015 20:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Ostatni autobus masz 0:21 i on jest wydłużony do Határ út na przesiadkę na nocne, bo wtedy nie kursuje już metro. Później o 0:59 masz nocny 900, z którego na przystanku Bajcsy-Zsilinszky út przesiadasz się na 950/950A jadące do centrum (ale nie do stacji Kőbánya-Kispest). Do Kőbányi musisz się przesiąść znów, na przystanku Kispest, Kossuth tér, w autobus 909 lub 968.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#150 PostWysłany: 27 Sty 2015 19:18 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
witam,
15 lutego lecimy do Budapesztu, musimy się dostać z lotniska do Central Hotel 21 ( Maria utca 10. , 08. Józsefvárosi) i bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego oto ogłoszenia: http://www.bkk.hu/bkk_info/?cel=hir&id=9067
Próbowałam z google tłumacz, ale chyba nie do końca rozumiem, a właściwie jedynie tyle, że są jakieś zmiany i chyba M3 nie jeździ.
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#151 PostWysłany: 27 Sty 2015 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
wg tego linka:

http://www.bkk.hu/en/szellkalmanter/

zmiany nie wpływają na użytkowników metra
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#152 PostWysłany: 27 Sty 2015 19:34 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
vivere napisał(a):
wg tego linka:

http://www.bkk.hu/en/szellkalmanter/

zmiany nie wpływają na użytkowników metra


dziękuję :)

gdyby ktoś, kto zna węgierski wyjaśnił, co jest napisane na stronce, którą wrzuciłam, byłabym wdzięczna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#153 PostWysłany: 27 Sty 2015 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
przepraszam namotałem...ten link co wkleiłem się nie tyczy tej zmiany

faktycznie 14-15 luty M3 na odcinku zaznaczonym na mapce nie kursuje
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#154 PostWysłany: 27 Sty 2015 20:04 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 16
vivere napisał(a):
przepraszam namotałem...ten link co wkleiłem się nie tyczy tej zmiany

faktycznie 14-15 luty M3 na odcinku zaznaczonym na mapce nie kursuje


ale właściwie fajnie, że zwróciłeś uwagę, że na zaznaczonym odcinku :D nie zauważyłam tego i w gruncie rzeczy wynika, że do hotelu spokojnie dojedziemy, bo musimy wysiąść na przystanku Corvin-negyed :) dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#155 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:06 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 13
kubap1 napisał(a):
W weekendy linia Metra M3 jeździ tylko pomiędzy Nagyvárad tér i Újpest-Központ. Jadący z lotniska czy z dworca Nepliget muszą skorzystać z podstawionych autobusów kursujących w zastępstwie.

Wróciłem z Budapesztu. Taka organizacja ruchu linii M3 obowiązuje w dalszym ciągu w weekendy. Jadąc od strony lotniska na stacji Nagyvarad ter należy wyjść z metra i przesiąść się do autobusu oznaczonego M3 który jedzie wzdłuż linii metra M3 i zatrzymuje się w pobliżu przystanków tegoż metra. (w drugą stronę analogicznie). Pozdrawiam forumowiczów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Budapest
#156 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:35 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
W marcu weekendowa renowacja metra cały czas trwa. Wyjątkiem jest tylko najbliższy weekend ze względu na święto państwowe.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 26 Mar 2015 22:38 

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 14
oni remontują to metro jakos bardzo różnie i dziwnie,ale ogolnie to nie klopot. trzeba być tylko przygotowanym na to, ze stacja moze nagle okazać się końcowa i trzeba będzie podążyć za tłumem ludzi na górę do autobusu, które podjeżdzają co kilka minut...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 27 Mar 2015 02:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
frymark napisał(a):
oni remontują to metro jakos bardzo różnie i dziwnie,ale ogolnie to nie klopot. trzeba być tylko przygotowanym na to, ze stacja moze nagle okazać się końcowa i trzeba będzie podążyć za tłumem ludzi na górę do autobusu, które podjeżdzają co kilka minut...

To ciekawe. Dla zahukanych ludzi, którzy ze zbiorkomu uznają tylko metro, to jest problem rangi przedwczesnego końca świata, dla miłośników komunikacji - to atrakcja dnia; przeciętni śmiertelnicy są chyba gdzieś pośrodku.
Góra
 Profil Relacje PM off
limaK lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 04 Maj 2015 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Remonty cały czas trwają czy już kursuje metro normalnie ?

I jeszcze jedno pytanie.
Chcę dojechać do stacji metra Oktogon, jeśli kupię bloczek 10 biletów potrzebuję na to 3 bilety w jedną stronę ?

autobus E200 - 1 bilet
metro M3 - 1 bilet
metro M1 - 1 bilet

tak to wygląda ?
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Maj 2015 22:38 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
W metrze wystarczy jeden bilet, jeżeli nie będziesz opuszczał strefy biletowej. Takie info dostałem od pana w informacji na lotnisku, gdzie można kupić bilety.
Co do remontów metra - google mapy wyznacza trasy i informuje o remontach. Zobacz sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 408 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group