Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 24 Paź 2015 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Na CRL byłem trzeci raz. Jedno z najgorszych lotnisk.
Tłok ogromny, zarówno w głównym budynku, jak i w terminalu. Masa ludzi stoi, bo nie ma gdzie usiąść, do łazienek kolejka, a ten dojazd (5 euro za kwadrans jazdy), czy bardziej brak możliwości dojścia to już wisienka na torcie.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#622 PostWysłany: 13 Lis 2015 16:06 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 7
Cześć.
Jak najtaniej dostać się z lotniska do centrum miasta i znowu na lotnisko?
Planuję jednodniówkę w Charleroi, bo miasto dość urokliwe, ale znajduję tylko wskazówki jak dojechać z lotniska do Brukseli czy Brugii, a nie Charleroi. Jakieś miejskie autobusy? Ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 13 Lis 2015 16:08 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Słabo szukasz.

lotnisko-bruksela-charleroi-centrum-charleroi,1313,21996

P.S. Charleroi NIE jest urokliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 20 Lis 2015 23:41 

Rejestracja: 20 Lis 2015
Posty: 3
Witam,

przejrzałam forum, ale nie do końca chyba sobie ze wszystkim poradziłam.
Lecę w pn do Brukseli, spotykam się w Brukseli ze znajomym i dalej tego samego dnia jedziemy do Brugii.

Czy najlepszą i najtańszą opcją będzie dla mnie flibco bus a potem pociąg do Brugii? Czy lepiej od razu kupić przejazd na pociąg? Czy z Rail Pass'a możliwa jest przerwa w podróży? Czy mogę wysiąść na dworcu w Brukseli a potem wsiąść w pociąg do Brugii na tym samym bilecie?
Rozumiem też, że możemy obydwoje podróżować na jednym bilecie?

Dziękuję za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 30 Lis 2015 05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Wylądowałem w czwartek w CRL z kolegą, wychodzimy z budynku lotniska i idziemy w LEWO mijając podstawione autokary flibco.com aby udać się do automatu i kupić bilet na linię A do stacji kolejowej Charleroi Sud za €5 w automacie lub u kierowcy.

Tuż za pierwszym szlabanem stoi obywatel Belgii śniadej karnacji a za nim jego taksówka Peugeot i macha do nas mówiąc "€5 to Charleroi Sud station". Wiedząc że za autobus zapłacilibyśmy tyle samo - a wiało i autobusu ani widu a słychu - za to będąc wyczulonym na scam podchodzę do niego bardzo sceptycznie i pytam "So only €10 for us both, are you sure?", odpowiedział że tak. Wsiadamy ale kasy mu z góry NIE dajemy. Tuż za nami dosiadł się jeszcze Duńczyk i jakiś inny obcokrajowiec więc pomyślałem że nam 4 nie da rady i mała szansa że nas oszuka, no chyba że pojedziemy do jakiegoś lochu :lol:

Ostatecznie nie włączył licznika, po przyjeździe na parking Charleroi Sud wziął od każdego z nas po €5 i tyle :) polecam.

P.S. Antwerpia po francusku - co niektórych spieszących się może zmylić - to Anvers :)
dopiero gdy pociąg mija Brukselę i wjeżdżamy do Flandrii napis zmienia się na Antwerpen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 30 Lis 2015 07:24 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
zielonaoczy napisał(a):
Czy najlepszą i napociągszą opcją będzie dla mnie flibco bus a potem pociąg do Brugii? Czy lepiej od razu kupić przejazd na pociąg? Czy z Rail Pass'a możliwa jest przerwa w podróży? Czy mogę wysiąść na dworcu w Brukseli a potem wsiąść w pociąg do Brugii na tym samym bilecie?
Rozumiem też, że możemy obydwoje podróżować na jednym bilecie?

Dziękuję za odpowiedz.


Czy flibco+pociąg jest tańszy niż tylko pociąg zależy za ile możesz kupić bilet na flibco? Jeśli za 5€ to brał bym ten wariant, cenowo wyjdzie to samo (5€ flibco do Brukseli + 7,6€ odcinek Rail Pass vs 5€ bus z lotniska do stacji + 7,6€ Rail Pass) ale będzie pewnie szybciej
Wielokrotnie było na forum, można zrobić przerwę, ważne by dalej kontynuować jazdę tego samego dnia..
Możecie we dwoje podróżować, zużyjecie po prostu dwa odcinki Rail Pass'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 28 Gru 2015 10:53 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Mała ciekawostka, którą pzed chwilą zaobserwowałem

Podróż tym samym autobusem jest tańsza jeśli kupujemy bilet do Brugii niż tylko do Brukseli.

Nie przeszkadza nam to żeby wysiąść wcześnij.

Wszystko przez to, że na trasie CRL - BRU patronat wzięło miasto i stworzony został nowy system reerwacji.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 28 Gru 2015 11:18 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Chyba nie masz racji: autobusy do Brugii nie zatrzymują się w Brukseli.
I bilety są na konkretną godzinę sprzedawane, co nie jest takie fajne w przypadku spóźnienia samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 28 Gru 2015 11:26 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Moj błąd. Nie było tematu
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 06 Lut 2016 13:45 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Teraz i na mnie kolej na lot do CRL.
Podróżują 2 osoby powyżej 26 lat (3 tyg przed lotem skończę ten cudowny wiek:()

Doczytałam, że najtańszą opcją (jeśli się złapie bilety wcześniej) jest shuttle bus. I tutaj pytanie. Podróż jest 16 kwietnia. Patrzyłam - biletów jeszcze nie ma, są do końca marca. Kiedy można się spodziewać, że puszczą nową pulę biletów?

Jeśli to się nie uda to zostaje mi autobus A do Charleroi Sud i potem pociąg do Brukseli.
i tutaj kolejne pytanie mam :)
Chciałabym kupic Rail Pass (te 10 przejazdow, chyba tak się to nazywa?) i poza Brukselą jechać do Brugii i Gandawy albo Antwerpii.

I teraz nie wiem jak to rozplanować, żeby było najlepiej. Lecę w sobotę 16/04 do wtorku. Ląduję 11,30 w sobotę i jak najlepiej wtedy jechac? Do Brukseli i tam zalatwic sobie noclegi i z Brukseli jechac do Brugii i wrocic i następnego dnia do Antwerpii czy Gandawy? Czy lepiej jechac do Brugii odrazu i tam spać i z Brugii zaatakować Antwerpie,wrócić do Brugii następnego dnia do Brukseli i wieczorem z Brukseli do CRL? (wylot we wtorek o 6,50 zatem chyba się skonczy spaniem na lotnisku)

czyli mniej wiecej 1 opcja:
sobota lądowanie 11,30 ---> Bruksela i zwiedzanie (nocleg)
niedziela ----> Bruksela - Brugia - Bruksela
poniedzialek ---- > Bruksela - Antwerpia - Bruksela - CRL
wtorek dom

opcja 2:
sobota lądowanie 11.,30 ----> crl - Brugia (zwiedzanie)
niedziela ----> Brugia - Antwerpia - Brugia
poniedzialek ----> Brugia - Bruksela (zwiedzanie) - CRL

Bo myślałam nad noclegami codziennie gdzie indziej ale nie mam pomysłu co zrobić z walizkami (podręczny) na czas zwiedzania...
wtedy by było:
sobota lądowanie 11,30 -----> Brugia (nocleg)
niedziela -----> Brugia - Antwerpia (nocleg)
poniedzialek ----> Antwerpia ----> Bruksela (zwiedzanie) wieczorem - crl

Help! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Nie ma wielkiego znaczenia, gdzie będziesz spać, jeżeli kupujesz railpassa. Pociągów jest dużo, odległości niewielkie, więc podróż trwa niedługo. Możesz spokojnie zostać tam, gdzie masz najtańsze noclegi :)

Natomiast jeżeli zdecydowałabyś się na spanie codziennie gdzie indziej, to bagaż zawsze możesz zostawić na dworcu - na każdej stacji powinny być szafki.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:11 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
metia napisał(a):
Nie ma wielkiego znaczenia, gdzie będziesz spać, jeżeli kupujesz railpassa. Pociągów jest dużo, odległości niewielkie, więc podróż trwa niedługo. Możesz spokojnie zostać tam, gdzie masz najtańsze noclegi :)

Natomiast jeżeli zdecydowałabyś się na spanie codziennie gdzie indziej, to bagaż zawsze możesz zostawić na dworcu - na każdej stacji powinny być szafki.


Bo teoretycznie zabraknie nam 2 biletów :) ale to by się dokupiło ostatecznie :) ze spaniem codziennie jest tylko ten problem ze to będzie męczące z tym bagażem :/ wiec osobiście wolałabym wracać do hotelu. Tak robiłam w sumie podczas kazdej wycieczki :) zwłaszcza we Włoszech. bo zawsze wrocilo się jakoś wczesniej i wieczor spedzało się w knajpce koło hotelu :D

co do noclegów jeszcze nie orientowałam się w którym mieście będą najtańsze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Hmmm, jeżeli brakuje Ci jednego przejazdu, to możesz to rozwiązać tak, że ostatniego dnia pojedziesz xxx - yyy - Bruksela/Charleroi, czyli po drodze robiąc sobie przerwę na zwiedzanie jednego miasta (wolno to robić na RP). W pół dnia/jeden dzień zobaczysz Gandawę, Brugia też się nada :) W tym układzie mogłabyś spać w Antwerpii, co serdecznie polecam.

Czyli na przykład zrobić:
- Bruksela (zwiedzanie, bagaże zostają na dworcu) --> Antwerpia (nocleg)
- Antwerpia (pół dnia zwiedzania) --> Gandawa (pół dnia zwiedzania) --> Antwerpia (nocleg)
- Antwerpia (cd. zwiedzania) --> Brugia (zwiedzanie, bagaże zostają na dworcu) --> Bruksela (możesz dozwiedzać, bagaże zostają na dworcu)/Charleroi (na RP jako cel podróży wpisujesz Charleroi)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 06 Lut 2016 17:20 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
@Annajagoda
Ja bym proponował mimo wszystko zrobić kółeczko:
- sobota Bruksela zwiedzanie, nocleg
- niedziela Bruksela cd zwiedzanie, przejazd ok południa do Antwerpii, zwiedzanie Antwerpii, nocleg Antwerpia
- poniedziałek cd zwiedzania Antwerpii, przejazd do Brugii, zwiedzanie Brugii

Z Brugii ostatnie Flibco jest o 20:00, przyjazd na Charleroi 22:10, ewentualnie nawet można rozważyć kolejny kurs o 2:40, przyjazd 4:50 (w kwietniu powinna być ładna pogoda więc można pochodzić do późna po mieście).

Spokojnie się zmieścisz w 10 przejazdach Rail Pass.
Można tak spróbować rozplanować zwiedzanie w każdym z miejsc, aby mieć relatywnie blisko do hotelu z samego rana jak będziesz kończyć zwiedzanie, wtedy rzeczy jeszcze masz w hotelu, a po zwiedzaniu wracasz, wymeldowujesz i jedziesz do kolejnego miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#635 PostWysłany: 07 Lut 2016 14:27 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Dzięki ;) zdecydujemy się chyba jednak na noclegi w jednym mieście, ponieważ wolę się nie gramolić z walizką :) wybierzemy chyba Antwerpię zamiast Brukseli i wtedy wyglądałoby to mniej więcej tak:
sobota przylot i do Antwerpii zwiedzanie (nocleg)
niedziela Brugia i powrot do Antwerpii (nocleg)
poniedzialek wpisac na railpasie juz CRL z Antwerpii ale zatrzymac sie na caly ddzien w Brukseli i wieczorem na lotnisko :)

zalezałoby mi żeby być w poniedziałek w Brukseli bo marzy mi się zwiedzanie Europarlamentu :D a sala plenarna jest dostępna tylko od pn do pt z tego co wyczytalam.

Bo chcąc spać w Brukseli wyglądałoby to mniej wiecej tak:
sobota Bruksela zwiedzanie (nocleg)
niedziela Antwerpia i do Brukseli (nocleg)
poniedzialek chwila Brukseli (Europarlament) iu do Brugi i wieczorem znowu Bruksela i na lotnisko...

Trochę gorzej jednak :) co o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 07 Lut 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Moim zdaniem opcja spania w Antwerpii lepsza, jest rzeka, jest gdzie pospacerować, miasto ma więcej klimatu. Bruksela jest jakaś taka bezosobowa dla mnie.
Był kiedyś wątek o knajpach w Antwerpii, zajrzyj, wrzucałam tam sprawdzone miejscówki, może skorzystasz :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:32 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Dzięki wielkie, poprzeglądam ;)

chyba na korzyść Antwerpii (wydaje mi się) przemawia to, że tam będzie bezpieczniej wieczorem jak w Brukseli...

jeszcze ostatnie (chyba:D) pytanie odnośnie RailPass. Jeśli dobrze zrozumiałam to wpisuje na tych kartonikach skąd dokąd jadę, datę i juz. i nie kasuje juz nigdzie tego? po prostu ide na dworzec sama szukam sobie pociągu, wsiadam i jadę? a jak konduktor przyjdzie mu pokazuje i koniec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 07 Lut 2016 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Dokładnie tak. Wypełniasz tyle razy daną trasę, ile osób jedzie :) Nic się już nie kasuje.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 09 Lut 2016 22:18 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Może ktoś podrzucić stronę na te busy shuttle? Bo albo ja źle patrzę albo jeszcze nie ma na kwiecień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 16 Lut 2016 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Nie ma jeszcze nowej puli na kwiecień po prostu. Pewnie będzie na dniach, trzeba sprawdzać.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 799 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group