Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lotnisko w Atenach, Eleftherios Venizelos - Αερολιμένας Αθηνών - Ελευθέριος Βενιζέλος(ATH, LGAV)

położony około 27 kilometrów od centrum Aten, w pobliżu miasta Spata,
otwarty w 2001 roku, i zawiera 2 terminale (Schengen i poza Schengen)
Strona lotniska: http://www.aia.gr

Lotnisko posiada doskonałe połączenia komunikacji publicznej do Aten, Pireusu i innych miast.

Jak dojechać z lotniska w Atenach do miasta:

Metro

Chyba najszybsza opcja, dojechania do miasta.
Do centrum miasta dojedziemy za € 10 (za pół ceny dla lat 18 lub powyżej 65 lat, bilet jest ważny przez 1,5 godziny w na podróż komunikacją miejską w Atenach); cena za biletu tam i z powrotem to koszt € 18 (bilet ważny 48h). Także można kupić bilety grupowe (2 lub 3 osoby) z zniżką. Przystanek metra, w lotnisku, znajduje się w hali odlotów, i trzeba się przejdź przez skybridge. Znajdują się tam kasy biletowe, automaty (przyjmują tylko monety i banknoty euro) i bankomat narodowego banku greckiego, Ethniki.

Nie zapomnijcie o skasowaniu swojego biletu przed udaniem się na peron i wejściem do pociągu (kasowniki są przed schodami ruchomych koło kas). Za nieprzestrzeganie skasowania biletu na początku podróży lub przejazd na gapę jest mandat 120 €.

Rozkład jazdy znajdziemy tu: http://www.stasy.gr/index.php?id=70&L=1

Do placu Syntagma dojedziemy w 38 minut a do Monastiraki w 40 minut.

Kolejka miejska - Proastiakos

Drugą opcją, to kolejka miejska. Z nią możemy dojechać do Pireusu (z przesiadką w Ano Liosia), do Koryntu, do Patry (z przesiadką w Koryncie na Autobus) albo także do Chalkidi lub Salonik (z przesiadką w SKA). Odjeżdża z tego samego dworca, co Metro. Cena 8 euro normalny, 4 ulgowy

Rozkłady kolejek:
Lotnisko Aten - Korynt - Kiato: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2
Cennik: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Lotnisko Aten - Centrum Aten (Stathmos Larisis): http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Ateny - SKA - Chalkida: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2
Cennik: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Kiato - Patra: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Dokładna mapa: http://www.trainose.gr/wp-content/uploa ... pdf?13bbb2

Autobusy


Przystanek autobusowy znajduje się, przy hali przylotów, koło ostatniego gate (4 i 5, jak się wychodzi z taśmy bagażowej, po prawo). To jest najtańsza opcja dojechania do miasta (6 euro normalny, studencki 3 euro), ale czas podróży może być różny w zależności od korków. Autobusy kursują 24 godziny na dobę i rozkład mają taki sam w dni robocze, oraz niedziele i święta. Bilety kupimy w budce biletowej przy hali przylotów.

Są 4 linie autobusowe:

X93: Jedzie do dworca autobusowego Kifisos (największy dworzec autobusowy, z autobusami do wysp Jońskich, i całej kontynentalnej Grecji)
Czas jazdy: od 40 minut do: 1:30

X95: Jedzie do centrum Aten, plac Syntagma.
Czas jazdy: od 40 minut do: 60

X96: Jedzie do Pireusu, przez wybrzeże Ateńskie, np. Alimos, Glyfada
Czas jazdy: około 80-90 minut

X97: Do przystanku metra Elliniko
Czas jazdy: Niestety nie wiem, bo nie miałem okazje z nim jechać

Zmienili stronę do aktualnego rozkładu jazdy, i trzeba szukać ręcznie przez ta stronę: http://telematics.oasa.gr/en/#main
I wybieramy

Line Information
Choose Line
X93, X95, X96, X97

Taksówka:

Cena stała: € 38 (5:00-24:00) i € 54 (0:00-5:00).
Więcej info: http://www.athensairporttaxi.com/

KTEL - Autobusy typu PKS

Autokary odjeżdżają koło hotelu Sofitel (wyjście 2-3), i jadą do dwóch innych popularnych portów Rafina i Lavrio. Niestety nie mają stronę po Angielsku.

Rafina

http://www.ktelattikis.gr/company/Airpo ... 6-2015.pdf

Cena: 3 euro, czas przejazdu 30 minut

Autostop

Szanse do złapienia stopa, to marne. Raczej bym nie liczył na złapanie stopa.

Rowerem

Jazda rowerem, w autostradzie jest zabroniona i nie niebezpieczna. Jedyna opcja, to przez Spate i hangarem Olympic Air


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 635 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 10 Paź 2015 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
Upieranie się przy konkretnym nazewnictwie to raczej kwestia podejścia wymagającego klienta, a nie sprawa narodowościowa. Najłatwiej - kiedy ktoś uważa "coś" za nielogiczne rozwiązanie - nazwać "polską przypadłością". ;)
Jeśli coś jest podpisane METRO (na oficjalnych stronach), to nazywajmy to metrem i raczej nie tylko Polacy to zauważą, ale i Anglicy, Niemcy, Hiszpanie - nawiasem mówiąc ludzie niezależnie od nacji. Gdy kupuję rybę to nie otrzymuję wołowiny, prawda?
Odstawmy na bok tego typu stwierdzenia. Rzecz rozchodzi się o błędne nazewnictwo i wprowadzanie przez to w błąd. Przyjmijmy, że John Smith dostał się do Grecji promem (zatem nie wie o różnicy ceny biletu na metro i "metro lotniskowe". Po Atenach podróżuje na bilecie standardowym kilkudniowym. Ostatniego dnia na tym bilecie próbuje się dostać na lotnisko metrem i tu napotyka schody...
To jest moje zdanie w tym temacie. Nie jest to wielki problem. Chciałem zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest mylące.
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#182 PostWysłany: 10 Paź 2015 11:36 

Rejestracja: 10 Paź 2015
Posty: 3
Witam,

w dniach 18-21 października będę przebywać w Atenach. Planowy przylot jest o 22.50. Myślałem nad zakupem biletu turystycznego za 20 eur. Czy będzie to opłacalne? Ten bilet jest aktywny równe 72 h, 3 dni niezależnie od tego kiedy się go skasuje? Czy jeśli skasuje bilet o 23 to zostanie mi bilet na faktyczne 2x24 + 1h z poprzedniego dnia?

Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi. :)

pozdrawiam
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 10 Paź 2015 11:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jest ważny 72 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 10 Paź 2015 14:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
KLAssurbanipal napisał(a):
Jeśli coś jest podpisane METRO (na oficjalnych stronach), to nazywajmy to metrem i raczej nie tylko Polacy to zauważą, ale i Anglicy, Niemcy, Hiszpanie - nawiasem mówiąc ludzie niezależnie od nacji. Gdy kupuję rybę to nie otrzymuję wołowiny, prawda?

A niby dlaczego to metro nie jest już metrem, tylko dlatego, że na wybranym odcinku jest droższy bilet? Jechałem tym kilka razy i zapewniam, że w trakcie tego kursu nie przekształciło się w samolot, nie wyrosły mu czułki ani nic takiego.
Cytuj:
Odstawmy na bok tego typu stwierdzenia. Rzecz rozchodzi się o błędne nazewnictwo i wprowadzanie przez to w błąd. Przyjmijmy, że John Smith dostał się do Grecji promem (zatem nie wie o różnicy ceny biletu na metro i "metro lotniskowe". Po Atenach podróżuje na bilecie standardowym kilkudniowym. Ostatniego dnia na tym bilecie próbuje się dostać na lotnisko metrem i tu napotyka schody...

I ten sam John Smith nie miał problemu z tym, że gdy dojeżdżał metrem do Heathrow, to musiał kupić bilet na więcej stref, a w Madrycie bramki na lotnisku nie chciały go wypuścić bez dopłaty? No litości...
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#185 PostWysłany: 10 Paź 2015 15:01 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
@KLAssurbanipal
Czy to będzie John Smith czy Jan Kowalski i czy przypłynie promem czy przyjedzie konno powinien wsiadając do metra upewnić się ile ono kosztuje, jakie ma strefy itd.
I zapewniam Cię, że John Smith nie będzie robił z tego powodu takich problemów jak Ty płacąc za metro 8e a nie 1,2e :)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 10 Paź 2015 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jeżeli pan John Smith nie ogarnia takie rzeczy, to polecam na przyszłość wakacie z przewodnikiem i pilotem.

Większość z nasz, przed wyjazdem sprawdza ceny biletów, stref itd z/do lotniska.

Tak samo, pan Jan Kowalski, dostanie mandat w Londynie, jak pojedzie biletem pierwszej strefy do Heathrow, bo to samo Tube.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 10 Paź 2015 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 113
Loty: 65
Kilometry: 88 013
obibok napisał(a):
A niby dlaczego to metro nie jest już metrem, tylko dlatego, że na wybranym odcinku jest droższy bilet?


Widzę, że się nie rozumiemy... Tak, właśnie dlatego. Normalnym rozwiązaniem jest stworzenie czegoś innego, lub choćby linii specjalnej metra. Takie to trudne? W innych miejscach np. Barcelonie takie linie są zaznaczone w schemacie komunikacji jako odrębne/specjalne itp. Mam schemat linii komunikacji w Atenach i nie widzę, żeby ta linia była jakoś inaczej oznaczona w legendzie. Dlatego taki John Smith, Hans Schmidt, czy Jan Kowalski po zapoznaniu się ze schematem mogą stwierdzić, że to zwykła linia w tej samej cenie. Jak wiemy w automatach nieraz jest problem z płaceniem kartą czy banknotach o różnych nominałach, zatem 2-3 h przed odlotem może stanowić to problem.

Cytuj:
Jechałem tym kilka razy i zapewniam, że w trakcie tego kursu nie przekształciło się w samolot, nie wyrosły mu czułki ani nic takiego.


Tak, tak... a ja Cię zapewniam, że w innych miastach przy osobnym oznaczaniu takiej linii "lotniskowej" lub jako linii specjalnej, czy całkiem innym nazewnictwie też czułki nie wyrastają.

Cytuj:
I ten sam John Smith nie miał problemu z tym, że gdy dojeżdżał metrem do Heathrow, to musiał kupić bilet na więcej stref, a w Madrycie bramki na lotnisku nie chciały go wypuścić bez dopłaty? No litości...


Tak, ale tam wyraźnie w każdym przewodniku, czy mapie jest to wyraźnie wyszczególnione. Byłem w Londynie/Madrycie i wyraźnie jest rozróżnienie stref, więc ten John/Hans/Jan przed wyjazdem wiedział na co się przygotować, gdy pod koniec wyjazdu stanie przed automatem - ile zapłacić i w jakiej formie. W Atenach nie jest to sprecyzowanie w schemacie linii. Zresztą ja ten temat już próbuję zamknąć - mam takie zdanie, że to jest mylące i go nie zmienię.

pieerx napisał(a):
@KLAssurbanipal
Czy to będzie John Smith czy Jan Kowalski i czy przypłynie promem czy przyjedzie konno powinien wsiadając do metra upewnić się ile ono kosztuje, jakie ma strefy itd.
I zapewniam Cię, że John Smith nie będzie robił z tego powodu takich problemów jak Ty płacąc za metro 8e a nie 1,2e :)


Tak, powinien. Jednak większość to turyści niedzielni i rzucą okiem - ceny metra, trasy i po problemie. Na miejscu zaczną się schody dla takiego Johnny'ego.
Zauważ, ze ja nie robię problemu o cenę, lecz o to jak nieczytelnie jest to podane na stronie. Jestem w stanie zapłacić taką nazwijmy to niewielką różnicę, jednak w innych miastach, gdzie dojazd był droższy nie musiałem pytać ocb. Dlaczego napisałem tutaj pytanie o co chodzi z metrem, że cena na lotnisko METREM różni się od zwykłych linii? Skoro zagościła we mnie taka niepewność i musiałem napisać na forum oznacza to, że jednak coś jest nieczytelne przez nazewnictwo i oznaczenie, prawda? Zresztą, gdyby dojazd (Ateny Elefthérios Venizélos <-> miasto) był oznaczony precyzyjnie to temat nie liczyłyby 10 stron. ;)

Zeus napisał(a):
Jeżeli pan John Smith nie ogarnia takie rzeczy, to polecam na przyszłość wakacie z przewodnikiem i pilotem.
Większość z nasz, przed wyjazdem sprawdza ceny biletów, stref itd z/do lotniska.


Większość z nas - z tej wypowiedzi rozumiem, że ja do tej większości się nie zaliczam. Jeśli nie sprawdzałbym przed wyjazdem cen biletów to nie byłoby tutaj moich postów prawda? Wydawało mi się, że napisałem tutaj, żeby sprawdzić ceny biletów i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Cytuj:
Tak samo, pan Jan Kowalski, dostanie mandat w Londynie, jak pojedzie biletem pierwszej strefy do Heathrow, bo to samo Tube.


Wyżej opisałem przykład z Londynem, więc nie będę się powtarzał. W skrócie: nie miałem zastrzeżeń do oznaczenia metra w Londynie, ale w Atenach. ;)
_________________
Madera Lizbona Barcelona Ibiza Neapol Ischia Rzym Florencja Piza Bergamo Rimini Wenecja Paryż Londyn Bruksela Brugia Amsterdam Berlin Drezno Wiedeń Budapeszt Praga Wilno Ryga Tallinn Karlskrona Stavanger Ateny Lefkada Patra Saloniki Larnaka Pafos Nikozja TelAviv Jerozolima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 11 Paź 2015 00:11 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
KLAssurbanipal napisał(a):
W skrócie: nie miałem zastrzeżeń do oznaczenia metra w Londynie, ale w Atenach. ;)


A byłeś czy dopiero się wybierasz ?
Ja wróciłem w czwartek z Aten i nie ma opcji nie zauważyć tych oznaczeń, czy to w automatach czy na każdej stacji metra.

Tego akurat nie sprawdzałem, ale pewnie tak jest, że jak kupisz zwykły bilet na lotnisku to go nie skasujesz w automatacie.
Nawet nie zauważyłem czy można na lotnisku w automacie kupić zwykły bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 11 Paź 2015 00:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
KLAssurbanipal napisał(a):
Widzę, że się nie rozumiemy... Tak, właśnie dlatego. Normalnym rozwiązaniem jest stworzenie czegoś innego, lub choćby linii specjalnej metra. Takie to trudne?

W ogóle zacząć należałoby od tego, że jeśli porównujemy kraje pod kątem perfekcji organizacji komunikacji publicznej, to zaczniemy pewnie od Szwajcarii, Norwegii i tym podobnych, a Grecja będzie raczej na końcu. Trudno więc spodziewać się jakichś idealnych rozwiązań od kraju, w którym nawet rozkład jazdy stanowi wiedzę tajemną.
Cytuj:
W innych miejscach np. Barcelonie takie linie są zaznaczone w schemacie komunikacji jako odrębne/specjalne itp.

Nie zauważyłem specjalnej linii do lotniska w Barcelonie. Jeździ tam zwykła linia lokalnej sieci Rodalies, konkretnie linia R2. Ze zwykłą taryfą zresztą. Chyba że mówimy o rozwiązaniach typu Arlanda Express, Leonardo Express, czy wiedeński CAT. Ale to są specjalne pociągi dla lemingów, a tu mamy najzwyklejsze metro, tyle że do lotniska przyjęli wyższą cenę, nawiasem mówiąc taką samą jak w pociągu.
A w ogóle - kto powiedział, że w metrze musi być jednolita taryfa? Próbuję sobie przypomnieć kraje, w którym w obrębie całej sieci metra jest jednakowa cena. I jest ich niewiele - tylko te, w których metro nie wyjeżdża poza - nazwijmy to - strefę A.
Cytuj:
Mam schemat linii komunikacji w Atenach i nie widzę, żeby ta linia była jakoś inaczej oznaczona w legendzie. Dlatego taki John Smith, Hans Schmidt, czy Jan Kowalski po zapoznaniu się ze schematem mogą stwierdzić, że to zwykła linia w tej samej cenie.

Nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy, w żadnym kraju, żeby zakładać, że jakaś linia jest w "normalnej cenie", cokolwiek by nie znaczyła owa "normalna cena", a już na pewno nie w sytuacji relacji znajdującej się poza miastem, a już ewidentnie - do lotniska.

Cytuj:
Tak, ale tam wyraźnie w każdym przewodniku, czy mapie jest to wyraźnie wyszczególnione.

W Atenach pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy w cenniku, to bilety lotniskowe. Schematów i map jest cała masa, na niektórych wręcz lotnisko jest zaznaczane poza obszarem.
A może powinienem założyć, że do Koryntu pociąg też mnie zawiezie za 1,20, skoro jest to normalna linia?

Cytuj:
Byłem w Londynie/Madrycie i wyraźnie jest rozróżnienie stref

Ja nie widziałem w Madrycie rozróżnienia stref. O dopłacie dowiedziałem się wysiadając. Na szczęście miałem bilet 3-dniowy, nie wymagający dopłaty. A zwykłą linią 203 z lotniska, w
standardowej cenie, raczej się nie chwalą. Podobnie jak w Nicei zresztą.

pieerx napisał(a):
Nawet nie zauważyłem czy można na lotnisku w automacie kupić zwykły bilet.

Nie da się.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:43 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
to pewnie pytanie bardziej do Zeusa ;)
czy można sprawdzić o której konkretnie będzie autobus x96 na przystanku A Plaz Voylas, to jest przed Glifadą jadąc od strony lotniska - ten rozkład, do którego jest link (http://www.oasa.gr/xmap.php?id=px96) pokazuje czas odjazdu tylko z początkowego przystanku, zgadza się?
ile ten autobus z Pireusu może jechać o 5.25 rano? 40 minut? nie chcę bezsensownie stać na przystanku..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:52 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Faktycznie pytanie do @Zeusa, bo on ma tu doświadczenie. W Grecji nie praktykuje się rozkładów jazdy poza odjazdem z pętli (i to często tylko jednej). Co prawda OASA poleca korzystanie z wyszukiwarki na GoogleMaps, ale z tego co ja widziałem, tam są bzdury. Jak ostatnio byłem, to autobusów w Atenach jechała kilkanaście minut krócej. Na przykład X96 z lotniska do Glyfady wieczorem 35, a według Google'a 75 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#192 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
25-35 minut. Jak się nie mylę, tam jest całodobowy Everest (fast food), to można kawę tam kupić i podglądać kiedy autobus przyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 20 Paź 2015 22:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Trzeba obecnie kasowac bilety? Bo jakis czas temu, bylo ponoc wymowione posluszenstwo obywatelskie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:02 

X96 z lotniska do końca w Pireusie jedzie w nocy ok 50 min a w szczycie za dnia ok 1,5 godz. O tej godzinie z lotniska do Vouli nie więcej jak 25-30 minut będzie jechał

-- 20 Paź 2015 23:05 --

jacek96 napisał(a):
Trzeba obecnie kasowac bilety? Bo jakis czas temu, bylo ponoc wymowione posluszenstwo obywatelskie :)

to posłuszeństwo minęło bardzo szybko, a kanarki lubią expressowe linie bo i sam miałem się z takim spotkać we wrześniu.
Góra
 PM off
jacek96 lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:06 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
google faktycznie coś nie halo działa, bo pokazuje mi ponad godzinę z mojego przystanku, a Zeus pisał, że cała trasa trwa 60 minut (wiadomo, zależnie od korków)
Zeus - ten bar to bardzo dobra opcja, bo będę z dwójką maluchów, a nie chcę żeby mi przy ulicy biegały..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 20 Paź 2015 23:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak najbardziej. Niedawno zmienili ustawa, ze za brak biletu już nie jest zwykłym przekroczeniem, ale występkiem (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyst%C4%99pek)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 21 Paź 2015 09:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
dialam napisał(a):
dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
google faktycznie coś nie halo działa, bo pokazuje mi ponad godzinę z mojego przystanku, a Zeus pisał, że cała trasa trwa 60 minut

Taa, a jak brałem z Glyfady na lotnisko, to w niektórych kursach każe po drodze się przesiąść na X97, które niby jedzie o 20 minut krócej, choć tą samą trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 21 Paź 2015 10:25 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
tak, widziałam też te z przesiadkami - trochę bez sensu na tej trasie..

jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło - czy ktoś wie czy na tym lotnisku jest coś w stylu "priority lane" dla osób z maluchami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 21 Paź 2015 13:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Malucha w Atenach nigdy nie spotkałem, ale na Krecie nawet stał w wypożyczalni. A na Cyprze to i z kierownicą z prawej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
 
      
#200 PostWysłany: 21 Paź 2015 13:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@dialam Tak jest
Góra
 Profil Relacje PM off
dialam lubi ten post.
dialam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 635 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group