Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat od dawna nie aktualizowany w pierwszym poście, słuzy jedynie do luźnej wymiany informacji nt. stref tranzytowych
Informacji na temat przesiadek na poszczególnych lotniskach można również szukać w wątkach dedykowanych dla krajów w sekcji Lotniska i dojazd do nich


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Sty 2013 06:06 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nie udało mi się sprawdzić, gdyż EIN-GDN już miał +55 minut na starcie. Ale widząc lotnisko (po raz pierwszy) faktycznie wyglądało to na niemożliwe.
Dzięki za odpowiedzi tak czy inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 23 Sty 2013 20:28 

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 19
Zadalem to pytanie w innym watku ale chyba ten bedzie wlasciwszy, sorry za powielanie:
czy jest mozliwa przesiadka na rotacji samolotu lot-u na trasie WAW-KTW-WAW, czyli w katowicach? (Oczywiscie zakladajac ze jestem odprawiony online i nie mam bagazu). Samolot stoi na plycie 30 min. Gdzie wysadzaja w katowicach? Do hali przylotow czy do strefy tranzytowej? Z gory dziekuje!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Sty 2013 22:55 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Stambuł (Ataturk) i Ankara (Esenboga) - czy mając przesiadki na tych lotniskach, będę musiał kupić wizę? Te same linie lotnicze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 26 Sty 2013 23:09 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Sztokholm Arlanda (ARN)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 30 Sty 2013 16:54 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
jan0809 napisał(a):
Zadalem to pytanie w innym watku ale chyba ten bedzie wlasciwszy, sorry za powielanie:
czy jest mozliwa przesiadka na rotacji samolotu lot-u na trasie WAW-KTW-WAW, czyli w katowicach? (Oczywiscie zakladajac ze jestem odprawiony online i nie mam bagazu). Samolot stoi na plycie 30 min. Gdzie wysadzaja w katowicach? Do hali przylotow czy do strefy tranzytowej? Z gory dziekuje!


Nie ma strefy tranzytowej w KTW z tego co kojarze. Do hali przylotow wyjscie korytarzem i jesli chesz wejsc to pare metrow dalej jest podejscie do security.. Dla lotow do WAW jest przeznaczone stanowisko security pierwsze na lewo
(jesli sa tlumy, to robi WIELKA róznicę, zdaza sie kolejka na 30 min na innych stanowiskach, ale raczej tylko na lotach porannych, kiedy duzo czarterów),

Osobiscie myślę ze moze sie udać rotacja WAW-KTW-WAW, jesli nie bedzie opóźnienia WAW-KTW


Ostatnio edytowany przez ExGliwice, 31 Sty 2013 11:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 31 Sty 2013 00:30 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Można dodać Wrocław. Po przylocie zamiast schodami na dół idziemy na górę i jesteśmy w hali odlotów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 31 Sty 2013 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
rw30 napisał(a):

Bruksela Charleroi

Potwierdzam, sprawdzane kilka dni temu. Po wyjsciu z samolotu wpuszczają do korytarza gdzie idzie się w prawo do wyjscia. Natomiast idąc w lewo dochodzi sie do bramek 1-10 strefy wylotowej. Calosc od wyjscia z samolotu do bramek trwa okolo 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 01 Lut 2013 04:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Co do Brukseli Charleroi można jeszcze dodać, że tam nie ma oznakowania "Transit" ani nic takiego, trzeba po prostu iść "na czuja" jak się nie zna lotniska.

Tak jak ja ostatnio tam wysiadałem to idąc korytarzem w kierunku wyjścia trzeba w odpowiednim momencie skręcić w lewo i wejść schodami na górę do hali odlotów na gate'sy 1-10.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 07 Lut 2013 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Pomocy mam pytanie.

Czaję się na lot Toronto - Dusseldorf - Warszawa w wakacje. Lot oczywiście skorelowany, Lufthansą oba odcinki, proponuje mi takie połączenie na stronie Lufthansy tyle że na przesiadkę w Dusseldorfie jest 35 minut.

Zakładając że bagażem rejestrowanym się nie martwię bo nadaję w Toronto a odbieram w Warszawie to czy różnica 35 minut jest w ogóle możliwa do ogarnięcia? Czy to jest wykonalne? A jeśli nie to po co Lufthansa sugeruje na stronie takie połączenia. I co w przypadku wykupienia biletu i spóźnienia się na odlot z Dusseldorfu? Ja zostaję na lotnisku i bilet mi przepada, walizki wypakowują i mam problem czy mogę ubiegać się o lot "następnym" ?


Ostatnio edytowany przez kittycate, 08 Lut 2013 06:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 07 Lut 2013 19:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jeśli linia lotnicza oferuje takie połączenie, to znaczy, że bierze na siebie odpowiedzialność.

Nigdy nie przesiadałem się w Dusseldorfie, ale w Monachium umożliwiają podobnie krótkie przesiadki.

Tu dochodzi co prawda jeszcze kontrola paszportowa (i chyba też security), co dodatkowo ogranicza czasowo, ale, jak już napisałem, to problem linii, nie Twój.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 08 Lut 2013 06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Dzięki za odpowiedź. Tak samo mam wrażenie że przesiadka powinna być "gwarantowana". Ale jak wspomniałeś przylot z Kanady do Niemiec = kontrola paszportowa + nie doszukałem się w tym temacie żeby w Dusseldorfie w tranzycie dało się ominąć ponowne security.

W razie gdyby nie poczekali i polecieli beze mnie jak najskuteczniej i najsprawniej dochodzić roszczeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Lut 2013 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Podchodzisz do stanowiska Lufthansy, mówisz o co chodzi i z miejsca dostajesz rezerwację na najbliższy lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 08 Lut 2013 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
A co jeśli następny bezpośredni lot jest za 24h, hotel także? Miał ktoś tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 09 Lut 2013 16:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 66
kittycate napisał(a):
A co jeśli następny bezpośredni lot jest za 24h, hotel także? Miał ktoś tak?

Tak. Zarówno w LO, LH jak i w LX. Zarówno na krajówce, po Europie, jak i na dłuższym dystansie.
Może nie za 24 godz., ale następnego dnia. Opóźniony dolot wieczorem i następne połączenie rano. Hotel i bilet na poranny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 10 Lut 2013 06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Mar 2013 09:25 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Mam pytanie:

Lot Air France z GiG (Rio de Janero) do TXL (Berlin) z tranzytem na CDG (Paryż De Gaulle), mam 1h:10min na przesiadkę w Paryżu.

Macie jakieś doświadczenia z tym lotniskiem i liniami. Powinien być jakiś problem?
Dodam, że wszystko na jednym bilecie.
I co w przypadku kiedy się spóźnię z winy lini? Czy linie mają obowiązek przerzucenia mnie na inny lot w ramach mojego biletu?


Uzupełniając temat:

Aeroflot z Tokio do Wawy z tranzytem na Szeremetiewo w Moskwie i 1h:10min wystarczyło z duużym zapasem, ale przylecieliśmy planowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 03 Mar 2013 09:42 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Skoro wszystko na jednym bilecie to czym się przejmujesz? Do Berlina na pewno jest więcej lotów, gdyby wypadło jakieś opóźnienie. Samo lotnisko jest spore, zależy od układu wyjście/wejście, czasem kwadrans spaceru - więc - nie przejmowałbym się ani trochę (no chyba że z Berlina masz jakiś mów cost dalej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 03 Mar 2013 11:52 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
No właśnie mam z Berlina dalszy lot, ale już innymi liniami. Dlatego moje delikatne obawy.

Dobra, nie ma co myśleć, jak będzie opóźniony lot to nic mi nie pomoże :) czy to w Paryżu czy w Berlinie :)

Dzięki za pomoc.

Scooby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 06 Mar 2013 13:48 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 30
witam,
opoznil mi się lot z tallina do oslo rygge z powodu awarii samolotu. wlasnie leci drugi samolot ktory ma wystartować o 15.30, licząc że leci się 1:35 oraz odejmując godzinę na zmiane czasu wychodzi na to ze w oslo rygge bede 16.05 - nastepny lot mam o 17 do warszawy ( godzina zamknięcia bramki 16:30 ). ryzykowac tak czy lepiej szukac biletów na autokar z tallina do wawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 06 Mar 2013 14:34 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Ja bym ryzykował pod warunkiem, że wszystko pójdzie wg przedstawionego przez Ciebie rozkładu.
RYG jest małe i wystarczy tam 15 minut na przesiadkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 529 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group