Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2015 00:14 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 16
Czy zakupy zrobione na lotnisku musza mi się zmiescic do bagazu podręcznego? Czy moge wniesc do samolotu bagaz podreczny + reklamowke z "duty free"?

Przelot WAW-FRA (Lot)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Maj 2015 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Spokojnie możesz wnieść reklamówke z duty free. Zresztą praktycznie nie tyko jedna a kilka też by nie zareagowali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2015 00:35 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nikt nie robi problemów nawet przy walizce spełniającej wymogi bagażu podręcznego + małej torebce + reklamówce z duty free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Maj 2015 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W przypadku lotu to nawet jest nie wskazane pakowanie butelek i innych duty free do podręcznego, bo potrafią ważyć, i łatwo te 8kg przekroczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2015 17:44 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
poważnie bawią się w ważenie podręcznych? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Maj 2015 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli wygląda zbyt potężnie to tak, przy czym te parę razy co widziałem to było nie u nas tylko na innych lotniskach.
Co do pakowania zakupów do bagażu to trzeba tez patrzeć czym się leci, bo czasem taka bardziej wypchana torba średnio miesci się potem w schowku i lepiej mieć dwie osobne paczki (z laptopem czy torebką trzy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2015 00:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@myca007 LOT waży bagaże podręczne dla rezerwacji w taryfie OSIMPLE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2015 00:48 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
@myca007 LOT waży bagaże podręczne dla rezerwacji w taryfie OSIMPLE.

Przy bramkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2015 00:58 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Przy bramkach nie widziałem takich akcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2015 08:14 

Gdzie i kiedy LOT waży te bagaże? Bo nigdy się z tym nie spotkałam. Raz poproszono mnie o włożenie walizki do kosza z wagą przy bramce ale Panu chodziło tylko o to czy się na szerokość mieści i czy wejdzie do schowka nad głową. Natomiast rzeczywiście w LOT nie ma problemu z dodatkowymi torbami, siatkami z zakupami itd. Jeśli się tylko zabierzesz z tym wszystkim do samolotu ;)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Maj 2015 09:01 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie zdążyłem wydrukować biletu w domu i przy stanowisku check-in w Krakowie zważono mój bagaż. Dodam, że po raz pierwszy. Po raz pierwszy leciałem też w taryfie OSIMPLE, więc pewnie jest jakaś zależność ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Maj 2015 09:08 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zależy od obsługi lotniska. Mi kiedyś zważono w Amsterdamie (kiedy bagaż rejestrowany był we wszystkich taryfach).

Wtedy podręczny mógł ważyć max 6 kg i nie pozwolili mi go zabrać ze sobą - musiałem nadać.

Był tu już wątek na ten temat i nie są to odosobnione przypadki, dlatego lepiej nie przesadzać z pakowaniem zby wielu rzeczy do podręcznego jeśli leci się LOT-em.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Maj 2015 09:20 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Dzięki za informacje - czyli najlepiej odprawić się online :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Maj 2015 10:32 

To samo pomyślałam - odprawiać się online. Szkoda tylko, ze z taką odprawą same problemy ;)

Niemniej wydaje mi się, ze i tak są to jednostkowe przypadki sprawdzania czegokolwiek. Na moich kilkadziesiąt lotów LOTem tylko ta jedna sytuacja o której pisałam wyżej.
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Maj 2015 10:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Są to jednostkowe przypadki, ale na lotach krajowych będą się nasilały, ponieważ taryfa OSIMPLE na krajówkach dostępna jest dopiero od maja tego roku. Wcześniej nie było problemu z bagażem - kto chciał przewieźć więcej nadawał rejestrowany.

Teraz bilet bez bagażu jest znacznie tańszy, zaczną pewnie jednak egzekwować limity zawarte w warunkach taryfy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Maj 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Też kiedyś mi zabrali torbe w Amsterdamie do nadania, a ważenie widziałem w Sofii, i jeszcze gdzieś, gdzie nie pamiętam. Teraz trochę mniej wnikam, bo z S*G generalnie nikt mi do torby nie zagląda, ale mam taką pogrubianą kabinówkę, która jest tak naprawdę bardzo pojemna i muszę uważać zawsze żeby nie przeholować wizualnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Maj 2015 11:03 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Anonymous napisał(a):
Gdzie i kiedy LOT waży te bagaże?


Mnie się zdarzyło to raz - 7.04.15 w WAW, rejs WAW-MUC. Myślałem, że chodzi im o wymiar, ale pan przy bramce wyraźnie poprosił, żebym kabinówkę zważył a nie tylko wcisnął do "miernika". Musiałem zachowywać się wyjątkowo podejrzanie, bo na ~20 osób, które wchodziły przede mną, tylko mnie spotkał taki zaszczyt. Miałem tylko 7kg, więc nie było żadnego ciągu dalszego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Maj 2015 11:36 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Jeśli ważenie jest przy odprawie, to można dość łatwo "oszukiwać" - schować reklamówkę za plecami, albo dać drugiej osobie itd. Albo odprawić się online. Leciałem ostatnio SWISSem w taryfie tylko z bagażem podręcznym, i przyszedłem do odprawy z jeszcze niezbyt przygotowanym bagażem, tzn. miałem plecak i dwie reklamówki :) Zważyli mi tylko plecak i ok. Kolega miał sporą torbę z 10.5 kg zawartości, to trochę go ofuknęli ("następnym razem proszę..." / "je je je je of course").
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Maj 2015 13:23 

No to pozostaje teoretyczne pytanie co w przypadku gdy walizka jest za ciężka? Tak jak w tanich liniach, płaci się przy bramce za bagaż rejestrowany? Czy jest fizyczna możliwość, żeby przy bramce to rozwiązali, czy póki co to tylko straszak?

Ale racja, że taryfa istnieje od niedawna i może LOT będzie podchodził do bagażu bardziej restrykcyjnie w tym przypadku.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Maj 2015 13:33 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Przede mną ładował się pasażer z Economy Saver (czy jakąś tego typu) i nikt nie spojrzał nawet na jego walizkę. Pewnie są jakieś wytyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group