Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#1901 PostWysłany: 04 Kwi 2015 19:10 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
mat777 napisał(a):
Witam! We wrześniu miałem przypadek z opóźnionym lotem i z tego powodu złożyliśmy skargę do ULC. Dzisiaj przyszła odpowiedź z uzasadnieniem stwierdzającym rację po stronie przewoźnika. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy warto i do czego można się odwołać, żeby jeszcze jakoś spróbować wygrać sprawę?

Uzasadnienie: http://imgur.com/5abW50K

Od decyzji wydanej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego przysługuje wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przez ten sam organ, złożony w terminie 14 dni od otrzymania decyzji. Potem już przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w terminie 30 dni od otrzymania decyzji wydanej w drugiej instancji. Potem jeszcze można wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego od doręczenia orzeczenia WSA z uzasadnieniem. Oczywiście przymus adwokacko - radcowski.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN All inclusive na Fuerteventurze: tygodniowy wypoczynek z Warszawy za 2760 PLN
#1902 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Cytuj:
We sincerely regret the cancellation of your flight FR3098 from Gdansk to Warsaw Modlin on the 29/03/2015 which was due to an earlier flight diversion caused by strong winds and an unexpected technical fault, which had a knock-on effect to the daily schedule of the aircraft.

Ryanair is committed to providing on time flights with safety being our number one priority. Occasionally, there are situations outside our control such as adverse weather which disrupt our flights. We sincerely regret that this flight was one of these rare cancelled flights. We confirm that all reasonable measures were taken to try to avoid the disruption of your flight.

However, as this cancellation was for safety reasons and therefore outside Ryanair’s control (extraordinary circumstances*) we regret to advise that no monetary compensation is due under EU Regulation 261/2004.



Tak mi dzisiaj odpisali w sprawie tego lotu odwolanego tydzień temu jak myślicie czy szansa na odszkodowanie jest od ULC czy nie warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1903 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:17 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja bym próbował. Kiedyś miałem taką sytuację, że opóźnienie mojego lotu było spowodowane opóźnieniem poprzedniego lotu, właśnie przez warunki pogodowe.
W najgorszym wypadku poniesiesz koszty listu i paręnaście minut na wypełnienie formularza :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1904 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Oki. Dzięki. A Ty się wtedy starales i udało Ci się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1905 PostWysłany: 06 Kwi 2015 17:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Tak. Z mojego doświadczenia wynika, że zawsze warto próbować. Narazie jest 2:0 dla mnie, a i jeszcze jedna sprawa w ULC.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
 
      
#1906 PostWysłany: 07 Kwi 2015 20:56 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Piszę z telefonu - przepraszam za ewentualne skróty i błędy. Właśnie dostałem SMSa, że mój jutrzejszy powrót do Warszawy został odwołany (Ryanair FR4055,BVA->WMI 15:45->18:00). Bezpłatny nr Ryanair'a już nie działa (do 19:00) i nie wiem za bardzo co robić.
Czy mogę liczyć na zwrot kosztów powrotu np. Wizzair'em? (widzę jeszcze bilety na jutro rano po 126EUR/os. - lecimy w dwie osoby z dzieckiem )
Nie widzę sensownych przesiadek w siatce Ryanair'a, następny lot na tej trasie w niedzielę ;)
Z góry dzięki za pomoc,
Kamil

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1907 PostWysłany: 07 Kwi 2015 21:17 

http://www.cloud.scorebuddy.co.uk/ryana ... 2015-04-08

http://www.ryanair.com/pl/uwagi/150407- ... o-francja/


Winy Ryanair, że kontrolerzy strajkują i zostali zmuszeni do anulowania części lotów nie ma żadnej, jak dla mnie zaproponują zwrot kosztów rezerwacji lub coś z własnej siatki lotów
Najsensowniej na jutro:
Kod:
Wylot Śr 2015-04-08 09:55 Paryż BVA… 19:55 Kraków KRK 10:00 h / 1 przesiadka 1139 zł

Śr 09:55 Paryż BVA… 12:10 Sztokholm NYO… Ryanair Live price! 767 zł
Kup bilet

5:55 h   Śr 18:05 Sztokholm NYO… 19:55 Kraków KRK Ryanair Live price!


a w czwartek:
Kod:
Wylot Cz 2015-04-09 14:40 Paryż BVA… 16:35 Wrocław WRO 1:55 h / bez przesiadek 276 zł


Kod:
Wylot Cz 2015-04-09 09:45 Paryż BVA… 11:55 Kraków KRK 2:10 h / bez przesiadek
Góra
 PM off  
      
#1908 PostWysłany: 08 Kwi 2015 00:28 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Na Beauvais jest strajk i do piątku chyba nic nie lata :/ Chyba musimy przedłużyć pobyt...

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1909 PostWysłany: 08 Kwi 2015 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Sporo tych odwołanych lotów.
http://www.cloud.scorebuddy.co.uk/ryana ... 2015-04-08
Mnie niejako rykoszetem uwięziło w Maroko. Miałem w środę wieczorem lecieć z Fezu do Londynu, a tu sms od Ryanaira (i mail schowany w spamie), żeby prać skarpety, bo zostaję;)
Czekam do szóstej GMT, żeby na czacie uzgodnić, co dalej.
Najgorsze, że przepada mi przesiadka do Edynburga i że wczoraj 6 godzin telepałem się pociągiem na samolot, który nie poleci.
Pocieszające za to są zdania z emaila od Ryanaira: Jeśli alternatywny lot jest w dniu następnym i wymagają Państwo zakwaterowania w hotelu, prosimy udać się do kasy biletowej na lotnisku w celu uzyskania pomocy.
Może jutro zamienię swój hotelik na coś bardziej reprezentatywnego. Na odszkodowanie raczej nie ma co liczyć, więc jakieś uboczne korzyści z całej sytuacji trzeba wyciągnąć...
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1910 PostWysłany: 08 Kwi 2015 06:22 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Sytuacja jest taka
Lot Turkish airlines Bruksela Amman przez Istanbul na jednym bilecie.
Pierwszy odcinek bez problemu.
Teraz odcinek drugi:
Na bilecie wylot 1am, na karcie pokładowe 2:15 (nie wiadomo czemu). Faktyczny start 3:50. Ładowanie w Ammanie 8:15 zamiast 4:55, przy czym po drodze zmiana czasu na letni, czyli faktyczne opóźnienie przy lądowaniu to 2h20.
Jest sens się skarżyć zważywszy że odcinek drugi jest poza UE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1911 PostWysłany: 08 Kwi 2015 10:03 

zypher napisał(a):
Na Beauvais jest strajk i do piątku chyba nic nie lata :/ Chyba musimy przedłużyć pobyt...

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka


cypel napisał(a):
Strajk Kontrolerów Ruchu Lotniczego we Francji

za pasazer.com
8 kwietnia wprowadzone mają zostać następujące ograniczenia:

45 proc. odwołanych lotów z trzech paryskich lotnisk (CDG, Orly, Beauvais),
40 proc. skasowanych rejsów w Lyonie, Nicei, Marsylii, Tuluzie, Bordeaux i Nantes.

9 kwietnia wprowadzone mają zostać następujące ograniczenia:

55 proc. odwołanych lotów z trzech paryskich lotnisk (CDG, Orly, Beauvais),
50 proc. skasowanych rejsów w Lyonie, Nicei, Marsylii, Tuluzie, Bordeaux i Nantes.


Lata, tyle że połowa lotów z ich siatki lotów z w/w lotnisk
Jak najszybciej kontaktuj się z Ryanair by przebukować
Góra
 PM off  
      
#1912 PostWysłany: 08 Kwi 2015 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Anonymous napisał(a):
Winy Ryanair, że kontrolerzy strajkują i zostali zmuszeni do anulowania części lotów nie ma żadnej, jak dla mnie zaproponują zwrot kosztów rezerwacji lub coś z własnej siatki lotów

Gdyby ktoś był zainteresowan. Dziś rano odbyłem chat w sprawie odwołanego lotu z Fezu do STN. W sumie to mnie spławili, choć mogli pomóc. Znalazłem alternatywne połączenie na dzień później na trasę Fez-BCN-PIK (bez przesiadek się nie da, do Londynu się nie da, a ja i tak docelowo miałem lecieć do EDI). Odmowa. Chatersi jadą copy - paste, to i ja posłużę się tą metodą:

We can't change it to make connecting flights, I'm afraid.

There is only one flight in your booking. (dwukrotnie)

We can change it to alternatives within the same country.

if that does nto suit you, i advise you to apply for a refund and make a new booking on a route that suits you.


...czyli mam zadowolić się zwrotem i radzić sobie samemu.

Stanęło na tym, że wtstąpiłem o zwrot kosztów odwołanego lotu, zostaję w Maroko dwa dni dłużej, jadę do Mellili, stamtąd promem do Malagi i Norwegian.com do EDI. To była opcja najciekawsza, docelowo tam gdzie chcę i stosunkowo niedroga.

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów/koleżanek:
Rozumiem, że o odszkodowanie nie powalczę, bo przyczyną jest paryski strajk (choć nikt jak dotąd nie poinformował mnie bezpośrednio o przyczynie, samemu trzeba się było rozeznać w sytuacji).
Sądzicie, że w tej sytuacji jest sens ubiegać się od Ryanaira zwrotu poniesionych kosztów noclegów, podróży, nie odbytego lotu STN - EDI, odbytego (Inshallah) lotu Malaga - Edi?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1913 PostWysłany: 08 Kwi 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Rozumiem, że o odszkodowanie nie powalczę, bo przyczyną jest paryski strajk (choć nikt jak dotąd nie poinformował mnie bezpośrednio o przyczynie, samemu trzeba się było rozeznać w sytuacji).


Odpowiedzialne jest lotnisko za spowodowanie szkody, więc potencjalny pozew kieruj do tego podmiotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1914 PostWysłany: 08 Kwi 2015 23:52 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 18
Hej,

Dosłownie przed chwilą , na 12 godzin przed planowanym wylotem, został odwołany mój lot:
"Z przykrością informujemy, że Ryanair został zmuszony odwołać Państwa lot FR7235, z Zaragoza do Paris Beauvais 09-04-2015."
W tym samym dniu, 1,5h później miałem przesiadkę i miałem lecieć z Paryża do Wrocławia ale póki co nie dostałem informacji o tym czy lot został anulowany.
Dowiedziałem się, że odwołania lotów są spowodowane strajkiem we Francji.

Mam do was prośbę o poradę, pierwszy raz mam taką sytuację, a czasu dość mało więc będę z całego serca wdzięczny o każdą poradę:

Na szybko wymyśliłem takie opcje:
OPCJA 1:
zmiana lotu z ZAR-PAR na 11 kwiecień ---> nocleg w Paryżu ---> lot z PAR-WRO 12 kwietnia
tylko czy:
- jest szansa że otrzymam nocleg na koszt lotniska, Ryanaira czy innej instytucji ?
- czy jak ten 2 lot nie został odwołany (ten z przesiadka z PAR-WRO) to bede mógł finalnie przesunąć ten lot ? Bo jednak koliduje mi to z całą trasą podróży

OPCJA 2:
Zmiana lotniska i ogólnie całej trasy na:
BAR-WAR 11 kwietnia
Musiałbym jednak dojechać Alsą z Zaragozy do Barcelony.
tylko czy:
- taka opcja w ogóle wchodzi w grę ? Cenowo wychodziło by podobnie jak te 2 loty
- czy mogę uzyskać zwrot za dojazd do Barcelony (Alsą)

Co najlepiej robić w tej sytuacji ? Może opłacalne będzie ubiegać się o zwrot czy odszkodowanie w takim przypadku ?
Co robić ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1915 PostWysłany: 08 Kwi 2015 23:57 

lot-odwolany-lub-opozniony,1498,2646&start=2180

http://www.ryanair.com/pl/uwagi/150407- ... o-francja/

w e-mailu Ryanair wskazał ci gdzie dzwonić lub z kim się kontaktować by zmienić na inne dostępne loty z siatki lotów Ryanair
Góra
 PM off  
      
#1916 PostWysłany: 09 Kwi 2015 00:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Przewoźnik powinien ci zapewnić (lub zwrócić koszty) dodatkowego noclegu w miejscu, z którego miałeś rozpocząć odwołaną podróż jeśli to będzie konieczne (np. oczekiwanie na kolejny lot), natomiast nie musi tego robić w związku z dalszą, planowaną podróżą bo odbywa się ona na dwóch różnych biletach - no chyba, że ten drugi lot do Wrocławia także zostanie jeszcze odwołany. Nie ma także obowiązku bezplatnej zmiany tego drugiego odcinka, aczkolwiek dość często nawet FR w takiej sytuacji jak ta robi przebukowanie kolejnego lotu.

Zryczałtowane odszkodowanie (250-600 euro) w przypadku strajku odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#1917 PostWysłany: 09 Kwi 2015 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Ciekawe, ile te strajki potrwają. Kolejna fala odwołanych lotów dzisiaj poszła.

Lot na 11 Ci przesuną, jeśli to po tej samej trasie, ale na połączenie Paryż - Wrocław się pewnie wypną. Chyba że i ono zostanie odwołane. Paradoksalnie - ten lot nie jest odwołany, za to stoi na stronie FR jako "sold out". Wietrzę tu pewną kombinację z ich strony.
Tak czy inaczej - dzwoń, czatuj i na wszelki wypadek zbieraj rachunki. Powodzenia!

Wiem, że marne pocieszenie, ale 13 jest wizz BVA-WRO za 19.99 euro w Discount Clubie. 12IV jest Poznań za 40, a 11IV Katowice za 50...
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1918 PostWysłany: 09 Kwi 2015 01:54 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 18
Pod presją czasu zdecydowałem się kupić bilet z Barcelony do Katowic za 30 EUR , wole mieć pewny powrót do Polski a z tymi biletami będę walczyć o zwrot.
Rozumiem, że za odwołany lot tzn. ten z Zaragozy do Paryża bez problemu otrzymam zwrot tzn. tyle ile zapłaciłem za niego ?
Będę starał się odzyskać pieniądze za ten 2 lot również, gdyby się udało to nic stratny nie będę finalnie.
Czy mogę uzyskać zwrot za dojazd do Barcelony (Alsą) w związku z odwołanym lotem do Paryża i sytuacją powrotu do kraju z innego lotniska ? Z Barcelony będę lecieć Wizzairem (nie Ryanairem)


Pozostaje cieszyć się dłuższym o 5 dni pobytem w Hiszpanii , całe szczęście że u znajomych się jest to jakoś poratują ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1919 PostWysłany: 09 Kwi 2015 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Już wcześniej napisano za 2 lot nic nie dostaniesz jak i za dojazd do Barcelony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1920 PostWysłany: 09 Kwi 2015 07:41 

a wystarczy poczytać co przygotował Ryanair dla takich klientów jak autor i co najważniejsze spróbować samemu zmienić lub do nich zadzwonić:
http://www.ryanair.com/pl/uwagi/150407- ... o-francja/
zapewne można by zamienić np. na Girona - Wrocław, Barcelona - Modlin, Madryt - Kraków,Modlin itp itd
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group