Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#2141 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:09 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 8
Odwołany lot do Erywania - cd.
Po niezliczonych godzinach "wiszenia" na infolinii LOT'u dowiaduję się coraz ciekawszych rzeczy ;) Na początku proponowano tylko zwrot pieniędzy, potem lot do Gruzji (który teraz przez powódź w Tbilisi nie jest dla mnie żadną alternatywą, a raczej kpiną - ceny biletów do tegoż miejsca spadły ostatnio). Ciągle wypytuję się o lot do Erywania ale przez Wiedeń...po n-tym telefonie okazało się,że jednak są miejsca ale tylko w klasie biznes,a ja miałam oczywiście w klasie ekonomicznej, więc wg nich to prawo mi nie przysługuje. Co tam,że w unijnym rozporządzeniu jest napisane,że "częstym naruszeniem praw pasażera jest uzależnianie przez przewoźników zakresu pomocy w razie opóźnienia/odwołania lotu od ceny biletu, klasy rezerwacyjnej/serwisowej". Nic ich to nie obchodzi i wymigują się ile mogą :/ Czas chyba złożyć im wizytę osobistą. Jestem z Krakowa - gdzie lepiej się udać w tym celu? Lotnisko na Balicach, czy może biuro na Basztowej? Chyba,że dalej próbować telefonicznie wywalczyć swoje prawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2142 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Na Basztowej ;)

Nie raz tam się kłóciłem z nimi, i zawsze wychodziło pozytywnie dla mnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2143 PostWysłany: 19 Cze 2015 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Gosia434 napisał(a):
Odwołany lot do Erywania - cd.
Po niezliczonych godzinach "wiszenia" na infolinii LOT'u dowiaduję się coraz ciekawszych rzeczy ;) Na początku proponowano tylko zwrot pieniędzy, potem lot do Gruzji (który teraz przez powódź w Tbilisi nie jest dla mnie żadną alternatywą, a raczej kpiną - ceny biletów do tegoż miejsca spadły ostatnio). Ciągle wypytuję się o lot do Erywania ale przez Wiedeń...po n-tym telefonie okazało się,że jednak są miejsca ale tylko w klasie biznes,a ja miałam oczywiście w klasie ekonomicznej, więc wg nich to prawo mi nie przysługuje. Co tam,że w unijnym rozporządzeniu jest napisane,że "częstym naruszeniem praw pasażera jest uzależnianie przez przewoźników zakresu pomocy w razie opóźnienia/odwołania lotu od ceny biletu, klasy rezerwacyjnej/serwisowej". Nic ich to nie obchodzi i wymigują się ile mogą :/ Czas chyba złożyć im wizytę osobistą. Jestem z Krakowa - gdzie lepiej się udać w tym celu? Lotnisko na Balicach, czy może biuro na Basztowej? Chyba,że dalej próbować telefonicznie wywalczyć swoje prawa?


Znając życie na lotnisku niewiele załatwisz.. Proponuję na Basztową , pewnie i bliżej i mniej ludzi będzie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2144 PostWysłany: 19 Cze 2015 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Zdecydowanie polecam odwiedzić okoliczne biuro LOTu i grzecznie poprosić o przedstawienie opcji przebukowania.
Na szczęście od kilku lat nie byłem w takiej sytuacji, ale pamiętam problemy wokół lotów do Hanoi sprzed kilku lat ("Nabici w Hanoi") i zaskoczyły mnie możliwości oferowane przez biuro LOTu w Katowicach (nie tylko zmiana przewoźnika, ale i portu wylotu w drodze powrotnej) podczas gdy na infolinii szli w zaparte że "jeszcze" nie ma możliwości przebukowania, jedynie zwrot kasy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2145 PostWysłany: 19 Cze 2015 13:10 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 1
Hej, jestem kolejną osobą potraktowaną przez LOT jako dawca pożyczki bez oprocentowania...
Sytuacja podobna do wyżej już opisywanej: zamiast półtoragodzinnego lotu na trasie Warszawa - Belgrad - Warszawa w dniach 23/07 - 7/08 zaproponowano mi kilkakrotnie dłuższą podróż na trasie Warszawa - Wiedeń - Belgrad - Wiedeń - Warszawa w zaskakująco dopasowanych terminach 26/07 - 1/09 (LOL).

Zgodnie z radą kspr, jutro będę odwiedzać biuro LOTu, chciałabym się przedtem upewnić, że mam prawo upierać się przy zamianie lotu na mnie satysfakcjonujący? Zwrot kasy w takim przypadku nikogo nie urządza, bo bilety są półtora raza droższe, a oczywiście zwiedzanie Europy w wymiarze ponadurlopowym nie wchodzi w grę.

Prośba do bardziej zaprawionych w bojach o wskazanie - jeśli coś takiego faktycznie funkcjonuje - przepisu, który ustala, że to do mnie należy decyzja, czy, i na jaką trasę chcę wymienić nierealizowany przelot. Bo oczywiście rejs w porównywalnym standardzie (półtorej godziny, bez przesiadek, dokładnie te same terminy i godziny) jest realizowany, ale przez AirSerbia i pracownik obsługi klienta LOTu twierdzi, że AirSerbia nie zgadza się na przejęcie od nich pasażera^^.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2146 PostWysłany: 19 Cze 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Przeczytaj może najpierw np. tylko pierwszą stronę wątku i powinno się trochę rozjaśnić - wiem, że to pewnie zaskakujące rozwiązanie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2147 PostWysłany: 19 Cze 2015 14:03 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Kasija, jesteś w niemal identycznej sytuacji co @beata65. Zobacz, co doradziliśmy w Jej przypadku (strony: 118-121).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2148 PostWysłany: 20 Cze 2015 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Wczoraj dostałem maila od AirBaltic o odwołanym locie. Lecę na trasie TLL-RIX-WAW, anulowano mi odcinek RIX-WAW. Proponują zmianę daty +/- 14 dni lub zwrot kosztów, inna data dla mnie po prostu nie wchodzi w grę. Zapytałem czy jest możliwość zmiany z RIX-WAW na RIX-TXL tego samego dnia, na co się nie zgodzili. Pytanie, nie mogą czy nie chcą? Cisnąć o zmianę na TXL czy nie ma sensu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2149 PostWysłany: 21 Cze 2015 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Michau23 raczej próbuj walczyć o lot na odwołanej trasie RIX-WAW innym przewoźnikiem, np. LOTem. Regulacja EU261/2004 ich zobowiązuje do zapewnienia przelotu na wykupionej trasie, natomiast zmiana portu docelowego jest już tylko w gestii ich dobrej woli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2150 PostWysłany: 21 Cze 2015 01:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@Michau23
Zmiana lotniska docelowego, to wylacznie dobra wola przewoznika.
Godza sie na nia sporadycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2151 PostWysłany: 21 Cze 2015 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 200
Loty: 14
Kilometry: 11 288
niebieski
Czy może mi ktoś podać link do bezpośredniej podstawy prawnej mówiącej o tym, że podmiot z którym zawarłem umowę przelotu (w tym wypadku TUI) ma obowiązek wypłacić mi odszkodowanie za opóźniony lot lub wywalczyć je w moim imieniu od lini lotniczej?
Niestety TUI odrzuciło moją reklamację mówiąc, że kupiłem u nich tylko lot i oni nie są w żaden sposób odpowiedzialni za zmiany w siatce połączeń i żadnego odszkodowania mi nie wypłacą i mam pisać do lini lotniczych.
Co ciekawe najpierw miałem lecieć Enter Air, a potem zmienili na Sunexpress, więc niby do kogo mam pisać? Ogólnie zależy mi na tym by pociągnąć TUI do odpowiedzialności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2152 PostWysłany: 21 Cze 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@adam006 Obawiam się, że w przypadku lotów czarterowych będzie dużo ciężej wywalczyć odszkodowanie. Nie jestem też pewien czy regulacja EU261/2004 ma zastosowanie w przypadku lotów czarterowych. Może ktoś bardziej doświadczony w temacie takich lotów się wypowie.
Przeszukaj poprzednie posty w tym temacie, np. od strony 54, a także temat http://www.fly4free.pl/forum/opoznienie-lotu-czarterowego-reklamacja,15,35265
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2153 PostWysłany: 21 Cze 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Dyrektywa UE dotyczy wszystkich lotów, także czarterowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2154 PostWysłany: 21 Cze 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
irkolo napisał(a):
Dyrektywa UE dotyczy wszystkich lotów, także czarterowych.
Po pierwsze rozporządzenie, nie dyrektywa.
Po drugie, rozporządzenie ma zastosowanie do wylotów z lotniska znajdującego się na terenie UE oraz przylotów do UE samolotem przewoźnika z UE (oraz Islandii, Norwegii lub Szwajcarii).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2155 PostWysłany: 21 Cze 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_pl.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2156 PostWysłany: 21 Cze 2015 23:48 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
Dziś wysłałem mailem żądanie wypłaty odszkodowania do ENTER AIR za opóźniony lot ENT1264 w dniu 20.06.2015. Jednocześnie wyraziłem zgodę na ewentualne!!! polubowne załatwienie sprawy.
Po kilku minutach otrzymałem automatyczne potwierdzenie złożenia reklamacji.
Ciekaw jestem jak potoczą się sprawy.

A tak na marginesie, to przy bramce wyjściowej czekali przedstawiciele pewnej kancelarii prawniczej i zachęcali uczestników opóźnionego lotu do skorzystania z ich usług.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2157 PostWysłany: 22 Cze 2015 12:41 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Nietypowa sytuacja: odmowa wejścia na pokład w Ameryce Południowej, generalnie bardzo dziwne zachowanie obsługi na lotnisku. Straciłem lot z Buenos Aires do Sao Paulo, a co za tym idzie, kolejne loty do Europy. Oczywiście odszedłem z niczym i poniosłem kolosalne koszty powrotu.

Cała stracona podróż była na jednym bilecie. Bilet wystawiony przez Aerolineas Argentinas.

Czy w takim wypadku kwalifikuję się do odszkodowania z tytułu EU261? Lot poza EU, przewoźnik spoza EU, ale podróż kończyła się w Europie.

Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Z góry dziękuję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2158 PostWysłany: 22 Cze 2015 15:25 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 8
[Odwołany lot do Erywania]
Jak radziliście, poszłam na Basztową,ale niestety nic nie załatwiłam :( Zasłaniali się tym,że rezerwacja była przez internet,więc trzeba przez infolinię wszystko załatwiać. Oczywiście lot alternatywny do Erywania nie wchodzi w grę,bo brak miejsc w mojej klasie,a oni się upierają,że nie mogą mi przebookować na wyższą klasę na ich koszt. Hotel opłacony,pieniądze stracone. Opcja lotu do Gruzji dalej aktualna (dotarcie do Erywania oczywiście na mój koszt), ale chyba z niej skorzystam. Na złość dla nich! Bilety tam są droższe niż te do Armenii,więc sami poniosą większe straty,a ja przynajmniej będę miała wakacje...z tym,że już NIGDY z usług LOT'u nie skorzystam!!! I odradzam każdemu,kto ma możliwość wyboru innego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2159 PostWysłany: 22 Cze 2015 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Cóż mogę doradzić... może warto w tak bezradnej sytuacji zadzwonić właśnie do jakiejś kancelarii prawnej ot choćby użytkownik @marmur mógłby podać nazwe tej co była na okęciu i podpytać... a nuż coś podpowiedzą z doświadczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2160 PostWysłany: 22 Cze 2015 15:51 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Mam wrażenie, że lepsze efekty może przynieść telefon do ULC. Jest gdzieś na forum (jak uda mi się namierzyć konkretny post, wkleję link) albo "w internetach".

E: lot-odwolany-lub-opozniony,1498,2646&p=568180
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group