Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Paź 2014 17:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Ostatnio na JFK - kolejka duża ale szybka - czekania na ok 30 minut, sama imigracja bez najmenisjzych problemów - żadnch pytań, przy okienku spędziłem może minutę wliczając skanowanie palców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 05 Paź 2014 20:28 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
marek2011 napisał(a):
Ostatnio na JFK - kolejka duża ale szybka - czekania na ok 30 minut, sama imigracja bez najmenisjzych problemów - żadnch pytań, przy okienku spędziłem może minutę wliczając skanowanie palców.

No to miałeś szczęście, ja ostatnio na JFK czekałem prawie 3 godziny w kolejce na dwuminutową rozmowę ;)
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Paź 2014 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Ja w piatek wieczorem okolo godzine na JFK rozmowa krociutka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Paź 2014 00:08 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 5
Hej, kupiłam bilety przez Flipo: Wwa-Londyn-NYC(JFK) i powrót z JFK-Atlanta-Manchester. Wszystkie (poza wwa-londyn, które obsługuje British Airways) są obsługiwane przez Virgin Atlantic.
Zorientowałam się właśnie, że trzeba nadawać ponownie bagaż i trochę mnie to przeraziło, bo w drodze powrotnej mamy w Atlancie tylko godzinę na przesiadkę. Czy jeśli bilet został tak sprzedany przez Flipo, to w razie opóźnienia zadbają o nas i przetrzymają lot Atlanta-Manchester? Mieliście takie sytuacje może? Zaczyna mnie to niepokoić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Paź 2014 00:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Madzio napisał(a):
Hej, kupiłam bilety przez Flipo: Wwa-Londyn-NYC(JFK) i powrót z JFK-Atlanta-Manchester. Wszystkie (poza wwa-londyn, które obsługuje British Airways) są obsługiwane przez Virgin Atlantic.
Zorientowałam się właśnie, że trzeba nadawać ponownie bagaż i trochę mnie to przeraziło, bo w drodze powrotnej mamy w Atlancie tylko godzinę na przesiadkę. Czy jeśli bilet został tak sprzedany przez Flipo, to w razie opóźnienia zadbają o nas i przetrzymają lot Atlanta-Manchester? Mieliście takie sytuacje może? Zaczyna mnie to niepokoić.


Podczas podróży z USA do Europy nie będzie potrzeby odbioru bagażu w porcie przesiadkowym. Natomiast jeśli spóźnicie się na lot np. z powodu opóźnienia pierwszego odcinka, to przebookują Was na kolejny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Paź 2014 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Madzio, kiedy lecisz?

I pytanie do ogółu: Czy godzina na przesiadkę w Atlancie to duże ryzyko? Zakładając, ze lot z NY będzie o czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Paź 2014 07:53 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Moje 15 letnie dziecko będzie leciało samo do znajomych. Czy mam się obawiec jakiś problemów na granicy lub w samolocie z racji wieku. Chodzi mi czy 15 latek może sam przekroczyc granicę USA? Dadam, że dośc dobrze mówi po angielsku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Paź 2014 10:14 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 73
Madzio napisał(a):
Hej, kupiłam bilety przez Flipo: Wwa-Londyn-NYC(JFK) i powrót z JFK-Atlanta-Manchester. Wszystkie (poza wwa-londyn, które obsługuje British Airways) są obsługiwane przez Virgin Atlantic.
Zorientowałam się właśnie, że trzeba nadawać ponownie bagaż i trochę mnie to przeraziło, bo w drodze powrotnej mamy w Atlancie tylko godzinę na przesiadkę. Czy jeśli bilet został tak sprzedany przez Flipo, to w razie opóźnienia zadbają o nas i przetrzymają lot Atlanta-Manchester? Mieliście takie sytuacje może? Zaczyna mnie to niepokoić.


Cześć Madzio,
Wszystkie odcinki podróży są wystawione na jednym bilecie z zachowaniem minimalnego czasu na przesiadkę. W momencie opóźnień spowodowanych przez przewoźnika/warunki pogodowe itp. Mają Państwo zapewnione alternatywne połączenie bez dodatkowych kosztów. Przy powrotach z USA do Europy nie odbiają Państwo ponownie bagaży nawet jeżeli przesiadka jest na terenie Stanów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Paź 2014 10:49 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ponawiam pytanie. Czy 15 letnie dziecko może samo wjechac na terytorium USA. Jedzie do znajomych w Oklahomie i dopiero tam zostanie odebrane. Natomiast granicę przekroczy samo w ORD lub DFW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Paź 2014 11:26 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
JONASZ napisał(a):
Ponawiam pytanie. Czy 15 letnie dziecko może samo wjechac na terytorium USA. Jedzie do znajomych w Oklahomie i dopiero tam zostanie odebrane. Natomiast granicę przekroczy samo w ORD lub DFW


Nie mam pojęcia jak jest teraz, ale ja dwa razy leciałem do USA jako niepełnoletni - raz jak miałem 12 lat i drugi raz jak miałem 17. W pierwszym przypadku do mamy, która tam wtedy pracowała a w drugim do znajomych właśnie. I z tego co pamiętam to żadnego problemu nie było. No ale to było kilkanaście lat temu, więc coś się mogło zmienić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 10 Lis 2014 19:36 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Z tym pytaniem na lotnisku w Europie to nie zawsze, ale mogę sie podzielić informacja z lotniska w Zurichu. Pytania były zadawane wybranym osobom. Podchodzisz przy gate, facet luka w monitor i albo masz pytanie albo nie. Kolejna przydatna info jest to ze juz przy gate mieli listę osób które do smolotu wsiąść nie mogą. Nie jest to miły widok jak np z całej rodziny ktoś leci a ktoś nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Lis 2014 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Czy ktoś miał albo będzie miał w najbliższym czasie lot NYC-Atlanta-Manchester?
Chodzi mi szczególnie o osoby, które kupiły bilety w promocji: http://www.fly4free.pl/super-tanie-loty ... jorku-usa/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Lis 2016 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Jest filmik na YT, który mniej więcej pokazuje czego można spodziewać się po przylocie do USA.

Góra
 Profil Relacje PM off
cinek83 lubi ten post.
cinek83 uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 20 Lis 2016 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Na lotnisku po przybyciu można się spodziewać przede wszystkim... kolejek..

Ja już miałem kiedyś nawet sytuację, że po wylądowaniu trzymali nas 40 minut w samolocie, tłumacząc to właśnie faktem, że zbyt dużo ludzi stoi obecnie w kolejkach i chcą rozładować trochę. Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł że po 10h w samolocie, może jednak ludzie woleli by te 40 minut postać, a nie dalej kisnąć w fotelach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Gru 2016 14:34 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Właśnie sobie uświadomiłem, że jestem ,,hardkorem" - w bagażu podręcznym przewiozłem paczkę kabanosów. Na szczęście na JFK nie sprawdzali mi plecaka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Sty 2017 18:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 15
Hej,

w okresie wakacyjnym planuje krótki wypad do USA i z racji tego że to będzie moja pierwsza tak daleka podróż mam kilka pytań.
Otóż, planuje Lecieć do LA z Krakowa z przesiadką w Warszawie. Znalazłem takie połączenie gdzie w warszawie mam 50 minut oczekiwania na samolot do LA. Czy ten czas wystarczy mi na odprawę? Czy muszę w W-wie znowu nadać bagaż, czy po prostu od razu kieruję się do odprawy a bagaż idzie z automatu i będzie na mnie czekał w LA? Na lotnisku w LA pewnie multum pytań będzie, czy z biednym angielskim da radę się dogadać? :) Na lotnisku LA będzie czekała osoba do której lecę, ale czy w razie problemów moge prosić o kontakt z nią?

P.S. Jeszcze mam możliwość z Krakowa do Frankfurtu i stamtąd do LA Lufthansą, ale z racji że to moja pierwsza daleka wyprawa wolałbym jednak Lotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Sty 2017 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Torbę nadajesz od razu w Krakowie. 50 minut to mało ale jesli całość LOTem to powinno sie udać. Musisz przejść kontrole dokumentów w Warszawie i w zasadzie tyle. Bardziej bym sie bal ze sie loty opóźnia, wtedy 50 to słabiutko.

W LA biedny angielski wystarczy. W zasadzie maja obowiązek obsłużyć cię po Polsku jakbyś sie uparł.
Jeśli w USA masz przesiadkę to na pierwszym lotnisku odbierasz bagaż i nadajesz go ponownie jako transfer. Stoją umyślni o Cię pokierują.

Generalnie nic strasznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Sty 2017 20:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 15
Niezbyt się orientuję w lotach łączonych/ z przesiadką :oops:
Biletów szukałem na stronach lotu i tam wyskoczyły mi takie połączenia więc myślałem że 50 minut będzie ok. Najwyżej wybiorę lot z większym zapasem czasu na drugi samolot :)
W USA nie ma żadnej przesiadki, loty są bezpośrednio z Wawy do LA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Sty 2017 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeśli masz wybór to weź większa przesiadkę. Albo jakimś pociągiem dojedź, może będzie wygodniej. 50 minut w WAW jest do zrobienia ale warunek ze wsZystko pójdzie gładko. A linie to potrafią sprzedać 40minut przesiadki we FRA, gdzie 1,5 potrafi nie być za dużo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Sty 2017 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Ale po co takie głupie rady o dojeżdżaniu pociągiem czy nawet wyborze wcześniejszego lotu, skoro jeśli się spóźni na przesiadkę to bezpłatnie zostanie przebukowany na alternatywne połączenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group