Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2012 20:05 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 18
Nailea napisał(a):
xpc12 napisał(a):
Uwaga - zeby moc odebrac bilet z automatu nalezy miec ze soba kod, ktory otrzymuje sie na maila


zdaje się, że kiedyś tak było... ostatnie dwa razy jak jechałam pociągami to jak tylko włożyłam swoją Visę to wydrukowało mi bilety... ale może to niektóre maszyny tylko tak mają... Drukowałam na dworcu Paddington i w innym jeszcze mieście...


mi sie tylko raz gdzies zdarzylo, ze nie musialam wpisywac kodu - i nie pamietam gdzie to bylo. Normalnie zawsze trzeba kod wpisywac i przy potwierdzeniu rowniez jest informacja, ze kod trzeba miec
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Paź 2012 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Czesto odbieram bilety i sporadycznie maszyna nie prosi o kod, wiec radze go miec ze soba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Paź 2012 12:47 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
A jak to jest z oddawaniem Oyster Card?
Oddaje się go w okienku i zwracają Ci depozyt?
Czy możliwy jest zwrot np. o godz. 6 rano ?
Jak zakupię ten Oyster card to czy ma on jakąś ważność ? ( wtedy można by go nie oddawać i zatrzymać do następnego przyjazdu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2012 13:58 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 32
Oyster jest bezterminowe, kasa na karcie nie przepada, i mozesz jej uzyc podczas nastepnego pobytu w Londynie.

Oddaje sie w okienku i zwracaja depozyt - co do godz 6 nie jestem pewna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2012 14:00 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Ok, jak jest bezterminowy to raczej nie będę oddawał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2012 18:37 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 19
Witajcie, za tydzień wybieram się do Londynu.
W samym Londynie będę: piątek od ~14 do niedzieli 3 rano.

Wybraliśmy sobie wstępnie co odwiedzić:
    Hyde Park
    Muzeum Historii Naturalnej
    Trafalgar Square
    British Museum
    Science Museum
    Harrods
    Chinatown
Przeoczyłem coś ciekawego? Głównie zależy nam na darmowych atrakcjach i miłym spędzeniu czasu. Głównie chcemy spacerować, chyba, że warto jednak zainwestować w dobowy na metro? Musimy zrobić minimum 2 przejazdy metrem do hostelu z centrum...

Postanowiliśmy na drugą noc nie brać hostelu, więc do 3:15 (EasyBus) chcemy się pokręcić po mieście. Polecacie coś konkretnego na takie wieczory :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2012 18:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
ja bym zobaczyła National Gallery, Whitehall, Big Ben, St.James Park i Buckingham Palace:)
Spacer nad Tamizą np. koło London Eye lub Tower. Most Tower, St. Pauls (wstęp chyba płatny, nie pamiętam)
Jeśi sztuka nowoczesna -to Tate Modern i spacer kładką do St. Pauls:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Paź 2012 18:53 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
To ja też chętnie skorzystam z Waszej porady.

19 stycznia, w sobotę o 15 przyjeżdżamy do Londynu (easybus), jeśli nie uda się pójść na mecz to pewnie pojedziemy zwiedzić Wemblay, z informacji na stronie wynika, że skończymy koło 18. National Gallery już nie zdążymy zwiedzić, ale może ktoś ma jakieś inne propozycje? Nie musi to być muzeum, ale może jakiś fajny pub, gdzie można posiedzieć do 1:30 (odjazd easybusa na lotnisko) przy dobrym piwku, które nie zrujnuje studenckiej kieszeni?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Paź 2012 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Tuż obok przystanku Easy Busa na Gloucester Place jest wejście do Allsop Arms, gdzie można skoczyć na piwko - ceny może nie najniższe (3,10 - 4GBP za pinta), ale miła obsługa, czasem jest polska barmanka :) ale zamykają o 23:00 więc trzeba się przenieść gdzieś indziej jeśli planujecie wracać o 3:15. My niby też mieliśmy wracać o 3:00 ale wbiliśmy się w EasyBusa o 1:00 żeby trochę odespać na Stansted do odlotu bo już nie dawaliśmy rady.

Z darmowych atrakcji - my sobie wkręciliśmy szukanie prac Banksy'ego w różnych częściach miasta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Paź 2012 19:00 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
trekeiro
odpuścił bym harodsa sklep jak sklep.
british muzeum jest na trafalgar a china town obok.
resztę atrakcji podała maxima. ją od siebie dodam w sobotę notting hill market jest rano 11. bardzo klimatyczne miejsce. oraz camden town. dzielnice awangardy, punka i freekow. koniecznie zdjęcie na Abbey road gdzie the beatles zrobiło okładkę płyty na pasach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Paź 2012 19:06 

Rejestracja: 30 Wrz 2012
Posty: 19
National Gallery to raczej nie dla nas. BigBen i Buckingham Palace oczywiście też mieliśmy w plnach tylko, że to tak typowo z zewnątrz więc nie wpisywałem na liste :)

Jak znam nasze możliwości to raczej nie grozi nam wbijanie we wcześniejszego busa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Paź 2012 20:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
madfunk napisał(a):
trekeiro
odpuścił bym harodsa sklep jak sklep.
british muzeum jest na trafalgar a china town obok.
resztę atrakcji podała maxima. ją od siebie dodam w sobotę notting hill market jest rano 11. bardzo klimatyczne miejsce. oraz camden town. dzielnice awangardy, punka i freekow. koniecznie zdjęcie na Abbey road gdzie the beatles zrobiło okładkę płyty na pasach


British Museum nie jest przy Trafalagar:)) tam jest National Gallery i National Portrait Gaallery - obie warte uwagi moim zdaniem choćby z uwagi na np. słoneczniki:)

Wg mnie te muzea nauki i techniki to atrakacja dla dzieciaków:) mnie nie porwało - na przeciwko jest Victora &Aalbert Museum, a kawałek dalej Royal Albert Hall i Kensington Palace:) po przejściu parku jesteśmy przy Marble Arch i Oxford Street - koniecznie odwiedźcie primarka:) za 20gbp można wyjść z pełnymi zakupów siatkami :) ciuchów droższych niż 15gbp to tam nie widziałam :) spacerkiem po Oxford do Regent Street lub dalej do St Pauls i British Museum - idąc Regent dochodzimy to Piccadilly, można iść na West End - generalnie radzę chodzić piechotą. Londyn to cudowne miasto :) i koniecznie spacerem nad Tamizą zwłaszcza koło Tower Bridge - i dalej w kierunku Canary Wharf - fajny klimat doków :)

Jak ktoś ma więcej czasu to koniecznie popołudnie w Greenwich :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2012 21:22 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
aaaa.. maxima zagielas mnie. masz rację- national gallery! częściej tam bywam niż w british muzeum.. blisko jest też covent garden godne polecenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Paź 2012 18:25 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
maxima napisał(a):
madfunk napisał(a):
ciuchów droższych niż 15gbp to tam nie widziałam :)


a ja tak :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lis 2012 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
hej,
będę w Londynie (2 osoby) na kilkanaście godzin - od 9:30 rano do 22:00. Chciałabym miasto i najważniejsze miejsca zwiedzić na piechotę ale chciałabym mieć też awaryjną alternatywą na komunikację (ew. jakiś 1-2 przejazdy metrem). Czy opłaca mi się wtedy Oyster z najmniejszym doładowaniem czy 2 pojedyncze bilety wyjdą tak samo jeśli chodzi o koszt? Mówię o poruszaniu się w 1-2 strefie.
A może jest też bilet 24h? Bo wszędzie tylko znalazłam info o Oyster.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lis 2012 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Najlepiej będzie kupić jednodniową Travelcard na strefy 1 i 2 za 7 funtów. Jeśli to jest jednodniowy wypad, to szkoda zachodu z kupowaniem Oysterki i zwrotami depozytu. Travelcard zwraca się już przy dwóch przejazdach metrem, pojedynczy przejazd płatny gotówką to OIDP 4 funty.

Travelcard kupisz w automatach na każdej stacji metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lis 2012 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Czy w Primark'u w dziale męskim też jest tanio i opłaca się leciec?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Lis 2012 12:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
A ja mam pytanie dotyczące 2for1 - przy pobieraniu vouchera trzeba podać stację początkową... Czy oznacza to, iż bilet NR muszę kupić od tej stacji, do stacji najbliżej atrakcji (interesuje mnie Madame Tussards)? I jaki wtedy bilet kupić? Bo na forum widzę, że "najtańszy" - ale chyba relacja z prownicji typu Piździchowo Wielkie - Pcim Dolny nie przejdzie? A jak się kupi te bilety przez internet, to nie trzeba stać w kolejce?

Co byście polecali do zwiedzenia podczas ok.24h (14:00-14:00)? Nie orientuję się w czasach zwiedzania, czasach podróży pomiędzy atrakcjami... A chciałbym zobaczyć taką "esencję Londynu" na szybko... Co byście doradzili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lis 2012 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
lukket napisał(a):
Najlepiej będzie kupić jednodniową Travelcard na strefy 1 i 2 za 7 funtów. Jeśli to jest jednodniowy wypad, to szkoda zachodu z kupowaniem Oysterki i zwrotami depozytu. Travelcard zwraca się już przy dwóch przejazdach metrem, pojedynczy przejazd płatny gotówką to OIDP 4 funty.

Travelcard kupisz w automatach na każdej stacji metra.


dziękuję bardzo, potwierdziłeś informacje, które znalazłam w necie ;)
właśnie o trawelce an 1-2 strefy za 7 funciaków myślałam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lis 2012 13:55 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
BZG napisał(a):
Czy w Primark'u w dziale męskim też jest tanio i opłaca się leciec?

jest mniejszy wybór niż w innych działach, ale też jest tanio i na pewno warto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group