Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lis 2014 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 9 ( YVR – YYZ, byle zdążyć na mecz..)

Budzę się o 5. Ważny dzień , bo wieczorem idę w Toronto na mecz NBA. Sprawne wyjście z hostelu, na dworzec mam na nogach 4 minuty. Z Waterfront w jakieś 30 minut znajduję się na lotnisku. Już na godzinę przed odlotem kotłowanina niemiłosierna pod bramką.
Na AC142 o 8:00 postawiony B77W ,który w sumie ma 349miejsc. Boarding zaczyna się o 7:15 czyli 45 minut przed odlotem. Obsługa już wtedy sugeruję że lot jest full i nie wszyscy się zabiorą.. Naprawdę nerwowo robi się tak o 7.50 ostatnie wezwania, brakuje 7 pasażerów. Jest szansa. I Przychodzi mama z 4 dzieci i jedna para, zostaje jedno miejsce – przyznają je pracownikowi AC. Zamykają drzwi, przepisują wszystkich odprawionych z kwitkiem na kolejny lot o 9:30, AC34 ( dla niego YVR to przystanek techniczny z Sydney).. :(

Trochę mi cała sytuacja nie na rękę, tu 8:00, w Toronto 11:00, a jeszcze jakieś 4 będzie trzeba lecieć..
Biegnę do bramki WestJet ,lot WS702 odlatuje o 8:15, to jakieś 400-500 metrów, zziajany tam wpadam , zamknięty, też był full. Radzą że kolejny WestJet leci o 9:15 podają gate – znowu musze się przejść 500 m praktycznie w to samo miejsce co AC. 9:00 już wiadomo że też jest full i nikt się nie zabierze extra. Mówią że przepiszą na kolejny o 10:15. :( W międzyczasie o 9:30 znowu AC podstawia B77W z 349 miejscami- podchodzę sprawdzić.
Znowu nieprzebrane morze ludzi, pozostaje 5 miejsc, wszyscy przychodzą na ostatnie wezwanie. Full. Pani wypowiada jakieś nazwisko podchodzi jakiś starszy pan, ona na głos przy wszystkich pyta czy to on mówi ze jest pilotem, prosi go o legitymacje . W samolocie są jeszcze 2 miejsca – w kokpicie pilotów – dostaję je ten emerytowany pilot z żoną, wchodzą. Obsługa odprawia z kwitkiem dwukrotnie większą liczbę ludzi i przepisuje wszystkich na 10:00, tylko sprawdzam co tam leci; A320.. coś mi się zdaje że nie ma szans, w ogóle olewam ten lot. Nawet nie idę pod bramkę. Kumuacja niezabranych rośnie z lotu na lot.. :cry:
Przed oczami staje mi widmo niemożliwości oglądnięcia Gortata na żywo jeśli tak dalej pójdzie. Idę znowu 500 metrów na WestJeta WS706, zaczynają boarding i całe przemówienie, Fully booked. Czuje że jestem w coraz większej d. Wpuszczają strefami, od końca.

Image

Na 15 minut przed odlotem wołają po nazwiskach 2 osoby, nie zgłosiły się 2 osoby do odprawy – dostaję miejsce jednej z nich. Dobijam LF do 100%. Jadę ;) Planowy przylot o 17:35. Mecz o 19, zdążę! A jeśli się spóźnię to nieznacznie. :D :D :D

Image

Mój WestJet
Image

Szefowa pokładu
Image

Własny monitor , z TV na zywo
Image

Image

Vancouver
Image

Miejsce 10F, na skrzydle, cały czas od południowej strony
Image

Image

Katering jest płatny, darmowe soft drinki, wybieram Ginger Ale. Przejścia z napojami są dwa.
Image

Przedmieścia Toronto
Image

Nasza trasa
Image

Image

Ścisłe centrum Toronto
Image

17:35 siadamy w Toronto, szybko biegnę do wyjścia.
17:45 wskakuje do busa 192 – rakieta.
18:15 zbiegam schodami na Kipling do kolejki, czekam 10 sekund, bzzzzzz drzwi się zamykają jadę 8-)
Szybka przesiadka na St. George i wysiadam na Osgoode. Biegiem na ulice Widmer gdzie mam hostel tej samej sieci co Vancouver – Canadian. Biorę klucz. Rzucam plecak na łóżko, myję zęby.

Jest 19:05. Prawie biegnę przez miasto do Air Canada Centre.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 09 Lis 2014 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Wow. Nie dość, że przeżywasz koszmarek za koszmarkiem, niedosypiasz i niedojadasz, to jeszcze wpuszczasz to na żywo do netu.
Prawdziwy Miszcz Świata z Ciebie.
Chapeau bas, maestro...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 10 Lis 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 9 (NBA; Washington Wizards vs. Toronto Raptors)

Dochodzę do hali Air Canada Centre – już od hostelu widać światła z hali

Image

Wchodzę główny wejściem, jest ok 19:20 , słyszę hymn USA, czyli jeszcze się nie zaczęło ;) Przechadzają się ochroniarze wzdłuż kilkunastometrowych kolejek i mówią , że wejścia boczne bez kolejek dostępne są od 15 lat. Widocznie wszyscy chcą wejść wejściem głównym.

Image

Znajduję swoje miejsce w sektorze 102 tzw. endzone, czyli za linią końcową z tyłu kosza. Na siedzeniu znajduję gifta – koszulkę okolicznościową. 8-)

Image

Raptosi obchodzą 20 rocznicę rozpoczęcia gier w rozgrywkach NBA. Z tej okazji odbędzie się 7 specjalnych meczy, z prezentami dla kibiców, honorowaniem zasłużonych graczy, w czasie przerw materiały wspominkowe itp.. Ten dzisiejszy jest pierwszym z tej serii.

Image

Perspektywa mojego miejsca
Image

Trwa rozgrzewka
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Narada z trenerem

Image

Wołają do prezentacji pierwszych piątek
Image

Prezentacja pierwszej piątki Wizards bez muzyki, trochę gwizdów, na Gortata cisza. Chyba go lubią. Później jakieś chłopaki widząc z wyższych sektorów że u mnie wolne miejsca przesiedli się i chwalili koledze , który z nimi nie przyszedł , a zdjęcia robili Marcinowi..
Za to prezentacja piątki Raptors zaczęła się tak: :)

Image\

Zaczęło się.. od prowadzenia Raptors 12:2, i cały mecz trzymali 20 pkt różnicę..
Kilka ujęć z gry, robione komórką, bo jest zakaz wnoszenia profesjonalnego sprzętu foto

Image

Image

Image

Image

W czasie przerwy filmy okolicznościowe i brawa dla byłych graczy, tu film o Alvinie Williamsie

Image

Z początkiem drugiej kwarty zdycha mi bateria w komórce.. ale to nieważne, zeszło już ciśnienie po nerwówce w Vancouver, delektuje się prawie 4 godzinami dobrej zabawy na trybunach i gry na wysokim poziomie.. :P :P :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 10 Lis 2014 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
tom971 jakbyś szukał chętnych na kolejny RTW to ja się piszę ! :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 11 Lis 2014 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
barka napisał(a):
... ale wydaje mi się, że bardzo rosną możliwości poznania miejsc odwiedzanych, kiedy się jest zdanym na siebie..i starych / nowych znajomych spotykanych po drodze :)...)

Najwięcej ciekawych rzeczy o danym miejscu usłyszałem od Ewki - Trebur i Piotrka- Kobe, Polacy, ale już mocno zasymilowani z lokalnym kolorytem paroma latami na miejscu. No i o ile w Niemczech zrozumiem jeszcze lokalne menu, a po 3 piwach to nawet się dogadam, to w Japonii super mieć tłumacza :)
Ewka, Piotrek - dziękuję !

marcino123 napisał(a):
tom971 jakbyś szukał chętnych na kolejny RTW to ja się piszę ! :)

Szykuje się przyjście na świat kolejnego pax'a więc na chwilę muszę się uspokoić :lol:

jobi napisał(a):
..... niedosypiasz i niedojadasz, ....

Nie dosypiałem i dojadałem. Na sen i zrzut kilogramów będzie czas w domu. :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 11 Lis 2014 02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Dzień 10/11 (Toronto, YYZ-FRA-KRK)

Nazajutrz staram się wyspać na maksa, staram bo jak na złość zapominam skasować budzika z dnia wczorajszego i tak od 6 przewracam się z boku na bok, ale usnąć ponownie nie potrafię. Czas do 11 – wypisu z hotelu- wykorzystuję na spisanie relacji. W odróżnieniu do ostatniej wizyty w HI Toronto przy 76 Church st. ( pod banderą Hosteling International) jest ciepło w pokoju. Mogę polecić Canadiana Backpackers Inn przy Widmer.
Wychodzę o 11, i kroki kieruję do Subway’a na jakieś pożywne śniadanie :lol: Wybór pada na stopowego steak and cheese’a. Nie robię zdjęć bo estetyka podania urągałaby poprzednio zamieszczonym zdjęciom.. ale 740 kcal piechotą nie chodzi.

Co do samego Toronto , to po raz kolejny mnie nie porywa.
CN Tower

Image

Kawałek Roy Thomson Hall i kościoła św. Andrzeja - prezbiteriański

Image

Po niedługim spacerze transportuję się na Pearson, na odlotach przez głośniki leci muzyczka

Image

Akwarium z gumowymi prostopadłościanami, co chwile wypuszczane są bąbel powietrza aby wprawić w ruch gumowe elementy

Image

Już przy bramce; stoliki restauracyjne, w klimacie bibliotecznym. Nowości względem zeszłej wizyty w marcu dwie:
- przed każdym ogródkiem plansza po EN/FR że do siedzenie w ogródkach kawiarnianych oraz użytkowanie iPadów jest darmowe i nie obliguje do żadnych zakupów
- na każdym stoliku pojawił się terminal płatniczy, zamawiasz na tablecie, płacisz, przynoszą

Widzicie czym się zajmuję.. popijam Ginger Ale.

Image

Podjeżdża B744 , D-ABVZ nazwany: Dolna Saksonia, (lat 14)

Image

Na początek snack ( odtąd zdjęcia z komórki)

Image

Na kolacje do wyboru albo vegepasta albo beef, beef ostre dosyć, sałatka, jabłecznik, buła, gouda, krakersy. Metalowe sztućce – to tak na drodze starań o pierwszą 5 * linie w rankingu skytrax

Image

Panel dotyko w B744 zgoła inny od A343, trzeba dziobać palcem. Oglądam ‘Lucy’ z Johanson i Freemanem, S-F ,k™óry momentami podjeżdzą ‘Taxi’ fdy na końcu wyświetlił się reżyser zrozumiałem dlaczego.. Śpię, na śniadanie muf fin i bulka z dżemem.

Image

We FRA ok 8, szukam kontaktu , najspokojniejsze miejsce znajduje w pobliżu bramki A2, ławka za dużym standem reklamowym, cisza. Mam duuużo czasu. Nadrabiam zaległości w relacji. Zmiana na kontakt przy oknie bramki A15 do Stavanger, kawiarka, kontakt i przygotowanie A320 za oknem.

Image

Do Krakowa standard
Image

Nad Krakowem czapa mgły-smogu, pod kołdrą nic nie widać poza światłami miasta, na wysokości zakopianki z siedzenia 5A widzę jak inny samolot trzyma się nad czapą i w niej znika. Już w linii pasa startowego widzę jeszcze błyskające światło masztu Chorągwica koło Wieliczki ( wysokość 286m). Siadamy względnie daleko na pasie, ciąg wsteczny , zawrotka na pasie i miejsce postojowe między T1 a T2.
W Krakowie autobus stanął pod ogrodzeniem budowlanym, trochę dalej niż zazwyczaj, kierowca ręka pokazuje kierunek na przyloty , przejście tymczasowe – do budynku wchodzi się od zaplecza bagażowni

Image

Image

W domu jestem po 20 minutach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 11 Lis 2014 03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Podsumowania czas ! :D przynajmniej, tej odtajnionej części ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 11 Lis 2014 09:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Marcino,przecież on 10 dni był poza domem a paxy same się nie tworzą :D :D
Dzięki za relację, kto następny ? Bo czuje jakby mi się ulubiony serial skończył
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 11 Lis 2014 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Tom jak zwykle super relacja, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 11 Lis 2014 14:14 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Dajcie się chłopakowi wyspać ;)
Super sprawa, pięknie się czytało!
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 11 Lis 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 153
szacuneczek - świetna relacja ;) czekam na podsumowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 11 Lis 2014 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Tom, fantastyczna relacja. A dlaczego właściwie Toronto cię nie przekonuje? Z powodów rodzinnych jestem w YYZ od czasu do czasu. Na tle innych amerykańskich miast wypada IMHO super.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
oskiboski napisał(a):
Marcino,przecież on 10 dni był poza domem a paxy same się nie tworzą :D :D

Nowy pasażer pojawi się w kwietniu ;)
sko1czek napisał(a):
... A dlaczego właściwie Toronto cię nie przekonuje? ... Na tle innych amerykańskich miast wypada IMHO super.

Z amerykańskich miast to byłem tylko w Mexico city, Meridzie i Vancouver, nie byłem nigdy w USA. Byłem świadomy odpowiedzi na to pytanie, natomiast wyartykułowała je moja osobista małżonka: bo kulinarnie w porównaniu z innymi metropoliami odstaje.. no i przyznałem jej rację :lol: . Frytki poutine to nie moja bajka , a e swoim dziedzictwem kulinarnym nie afiszują się tak na każdym rogu jak gdzie indziej. Widocznie też byłem skoncentrowany tylko na jednej atrakcji- NBA i nie było mi dane dostrzeżenie innych uroków..

pieerx napisał(a):
Dajcie się chłopakowi wyspać ;)

Już odespane, flaga powieszona, był świąteczny spacer toteż można spisać:

Podsumowanie

Lotniczo:
- 28.564 km po zmodyfikowanej nieco trasie i przewoźnikach, przy średniej cenie 5,1 gr za km
- 2 nowi przewoźnicy: ANA i WestJet (pierwszy raz w 5* linii)
- 1 nowy typ samolotu A340-300

Kulinarnie: nie da się ukryć ważny dla mnie punkt ;)
- japońska kuchnia wymiata - sushi zamiotło pod dywan krakowskie Genji, Edo oraz gdyńskie Hashi - imho najlepsze polskie suszarnie

Kosztowo - z pamięci, kwitków i rozliczenia kk ( zabrane w kieszeni w gotówce miałem Y11.000, AUD45, EUR65 wyjechane do 0, reszta wspomagana kk) po kategoriach loty/transfery/jedzenie/spanie/gifty/rozrywka:

Załącznik:
costs.jpg
costs.jpg [ 127.65 KiB | Obejrzany 16274 razy ]


Fajnie było znowu zobaczyć Japonię; da się ją zrobić relatywnie tanio nie tracąc nic z atrakcyjności. Mam nadzieję tam jeszcze zawitać.
Ewka, Piotrek dzięki za gościnę!

I specjalne całusy dla mojej żony, która dzielnie znosi moje dziwactwa ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tom971, 14 Lis 2014 10:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
Pete uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Lis 2014 12:12 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Relacja rewelacja! I to na zywo - szacun!!! Do tego szczypta dreszczyku i adrenaliny :)
Slinka ciekla na widok sushi!

Juz szukam pomyslu na koleja wyprawe :)

Zapraszamy ponownie do Deutschlandii!
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 17 Lis 2014 14:39 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Bardzo fajna relacja.
A ze naleze do tych szalonych cos czuje, ze cos takiego sobie kiedys safunduje :-)
Samoloty, przesiadki, czlowiek w drodze - jak moze to nie krecic czlowieka :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 18 Lis 2014 01:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
hej Tomek, bardzo fajna relacja, wielkie dzieki.
kurcze nie rozumiem za bardzo twojego podsumowanie, czy moglbys wyjasnic ?
ile kosztowaly bilety lotnicze na twoja podróż dookoła swiata?


Ostatnio edytowany przez michcioj 19 Lis 2014 10:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 18 Lis 2014 04:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Teraz dopiero przeczytałem ostatnie kilka dni Twojej relacji.
Tomek - świetny opis tej scenki z wymianą eurasków w banku w Japonii! Też to przeżyłem (ale opisać bym tak nie potrafił!).
Zwróćcie uwagę na to podawanie oburącz, u nas podaje się "normalnie" jedną ręką. Tak samo biorą i oddają karty płatnicze klienta, trzymając w obu dłoniach, na stojąco i z ukłonem. Jest to wyrazem szacunku dla klienta i jego ciężko zapracowanych pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 19 Lis 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
luuk napisał(a):
Bardzo fajna relacja.)

Dzięki!
michcioj napisał(a):
hej Tomek, bardzo fajna relacja, wielkie dzieki.

Ja rownież dziękuję
DMW napisał(a):
Tomek - świetny opis tej scenki z wymianą eurasków w banku w Japonii! Też to przeżyłem (ale opisać bym tak nie potrafił!).
Zwróćcie uwagę na to podawanie oburącz, u nas podaje się "normalnie" jedną ręką. Tak samo biorą i oddają karty płatnicze klienta, trzymając w obu dłoniach, na stojąco i z ukłonem. Jest to wyrazem szacunku dla klienta i jego ciężko zapracowanych pieniędzy.

Zgadza się, oburącz odbieranie i oddawanie plastiku, gotówki.. spotkałem się z tym pierwszy raz w Polsce, wszyscy klienci z Japonii tak nam podawali wizytówki, również ci już długo rezydujący w Brukseli pracownicy Toyoty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Super sprawa taki trip. Wszyscy chcieliby choć raz w życiu udać się w taką wyprawę, a Ty masz już drugą za sobą. No i teraz maruderzy nie zarzucą Ci, że oprócz samolotów nic nie widziałeś ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Świetne podsumowanie i naprawdę bardzo przydatne informacje.
Niby niewiele czasu a tak wiele wrażeń.
Nie pozostaje nic jak wdrożyć to teraz w życie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group