Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2013 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6420
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Proponuję w tym temacie wpisywać lotniska, na których dozwolone jest wnoszenie dodatkowej torby z zakupami ze sklepów na lotnisku do samolotu poza bagażem podręcznym.
Postaram się na bieżąco aktualizować pierwszy post, żeby był on aktualną listą takich lotnisk.
Czekam na wpisy.

W WIZZAIR dozwolone jest posiadanie dodatkowej torby z zakupami ze sklepów "wolnocłowych" na wszystkich lotach.

BELGIA
Bruksela Charleroi - Aéroport de Charleroi Bruxelles Sud [CRL]

HISZPANIA
Barcelona Girona - Aeroport de Girona-Costa Brava [GRO]

NORWEGIA
Oslo Rygge - Moss lufthavn, Rygge [RYG]

WIELKA BRYTANIA
East Midlands - East Midlands Airport [EMA]
Edynburg - Edinburgh Airport [EDI]
Manchester -Manchester Airport [MAN]

WŁOCHY
Mediolan Bergamo - Aeroporto di Bergamo-Orio al Serio [BGY]
Trapani - Aeroporto di Trapani-Birgi [TPS]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 26 Maj 2013 18:32 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Bruksela-Charleroi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Maj 2013 20:25 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 71
A jak jest w Katowicach? Wybieram się do skandynawi wizzem i mialem nadzieje ze to co kupie w sklepie spokojnie bede trzymac w reku poza podrecznym i tak to przewioze . Moga byc jakies problemy z tym? Nie wiem czy wejdzie wszystko do podrecznego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Maj 2013 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja do tej pory myślałam, ze to zależy od linii, nie jest tak? Czy na jakimkolwiek lotnisku można wnieść dodatkową torbę do Ryanaira? Oczywiście czasem nie zwracają na to uwagi ale tak oficjalnie chyba nigdzie nie można.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Maj 2013 20:48 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jak w opisie tematu, zalezy to od obslugi lotniska. W Charleroi jest informacja (pisemna), ze oprocz bagazu podrecznego mozesz miec ze soba jedna siatke z duty free.

Wydaje mi sie, ze w Eindhoven tez nie robili mi problemow, ale glowy nie dam sobie za to uciac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Maj 2013 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Girona- nawet jest pełno banerów informujacych że można zabierać zakupy na pokład
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Maj 2013 21:16 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Bergamo.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2013 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Na 100% też Oslo Rygge - w moim przypadku nie zaglądali do reklamówki, a była wypchana ciuchami i śpiworem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2013 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Gdańsk - do wolnocłówki nie zaglądali.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2013 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6420
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
namtih napisał(a):
Gdańsk - do wolnocłówki nie zaglądali.


Nie zaglądali to nie znaczy, że można ? Są w Gdańsku informację na ten temat- że można mieć zakupy po za podręcznym ?
Ktoś pisał jeszcze o Katowicach jak to tam jest ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:29 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
Decyzja ile i jakiego bagażu możesz wnieść na pokład należy do linii lotniczej i lotnisku nic do tego.

Co do ryanaira to aktualnie dają taką możliwość w Billund.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2011
Posty: 55
UK - East Midlands
W sklepie wolnocłowym wisi info że Ryanair pozwala dodatkową reklamówkę zabrać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:43 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Wydawało mi się, że np. wizz air to zawsze pozwala mieć dodatkową torbę z wolnocłówki....
W każdym razie, ja wczoraj leciałem z KTW (KAtowice) i nawet na karcie pokładowej miałem napisane, że pozwalają mi wziąć jeden bagaż podręczny i do tego zakupy ze strefy wolnocłowej. Tak też uczyniłem i bez mrugnięcia okiem ze strony obsługi przy gate'cie przeszedłem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:53 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 71
rzeczywiście , na karcie wizza jest coś takiego: "Produkty zakupione w strefie bezcłowiej mogą być wniesione na pokład bezpłatnie" Rozumiem że kupując kolejne 10 kg i mając je w reklamówce z bezcłówki lecę z tym i z podręcznym jednocześnie :)

W takim razie lecąc do norwegii bardziej może się opłacać wzięcie 3 litrów bolsa niż zakup 3 litrów wody tam na mijescu w jakimś schronisku :):)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lukaszad, 26 Maj 2013 22:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak, w WIZZ można wnieść zawsze, jednak już w RYANie jest napisane na karcie pokładowej, że zakupy muszą być włożone do bagażu podręcznego. Są jednak lotniska, które wynegocjowały możliwość wnoszenia reklamówki z zakupami bezcłowymi osobno i takie lotniska tutaj wypisujemy. Nie piszcie o lotniskach, gdzie udało się Wam taką siatkę przemycić tylko gdzie jasno jest to określone, że można bez kombinowania. W Polsce raczej żadne lotnisko nie oferuje takiej opcji, ale za granicą jak widać wiele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Maj 2013 00:45 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Gaszpar napisał(a):
namtih napisał(a):
Ktoś pisał jeszcze o Katowicach jak to tam jest ?


Odbyłem kilkanascie lotów z KTW i nigdy nie było problemu z reklamówkami z Baltony czy Keranissa. W rejsach do Oslo Torp praktycznie kazdy pasazer taką posiada :P

lukaszad napisał(a):
W takim razie lecąc do norwegii bardziej może się opłacać wzięcie 3 litrów bolsa niż zakup 3 litrów wody tam na miejscu w jakimś schronisku :):)


To akurat kiepski pomysł. Obowiązują limity i kary. Już dwa razy trzepali mnie przy wyjściu ze strefy przylotów, cały plecak, drobiazgowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Maj 2013 02:05 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
santo11 napisał(a):
UK - East Midlands
W sklepie wolnocłowym wisi info że Ryanair pozwala dodatkową reklamówkę zabrać :)


Lecialem kilka razy z EMA, ale takiej informacji nie widzialem, moze to jakas nowosc?

Od siebie dodam, ze dodatkowa torbe z wolnoclowego moga zabrac na poklad pasazerowie Ryanair lecacy z Manchester Airport :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Maj 2013 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Gaszpar, pisałem o Gdańsku i W6. Pytałem się babki z obsługi tej linii - powiedziała że reklamówkę z Duty Free z zawartością można wnieść ponad podręczny + poduszkę/książkę. Czyli podsumowując można max. 3 sztuki bagażu podręcznego mieć na pokładzie, co ja zrobiłem: plecak + poduszka-śpiwór + duty free.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Maj 2013 08:51 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Jeśli mnie wzrok nie mylił to tydzień temu na lotnisku w Trapani też była możliwość wnoszenia wolnocłówki.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Maj 2013 09:06 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
namtih napisał(a):
Gaszpar, pisałem o Gdańsku i W6. Pytałem się babki z obsługi tej linii - powiedziała że reklamówkę z Duty Free z zawartością można wnieść ponad podręczny + poduszkę/książkę. Czyli podsumowując można max. 3 sztuki bagażu podręcznego mieć na pokładzie, co ja zrobiłem: plecak + poduszka-śpiwór + duty free.


Do każdego W6 można zabrać reklamówkę (nie ważne lotnisko!). Z FR w Gdańsku nie da rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group