Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Latarka czołowa
#1 PostWysłany: 12 Gru 2014 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Hej, mam nadzieję, że nie urwiecie mi głowy za tworzenie nowego wątku.

Poszukuję latarki czołowej i kompletnie nie wiem, co jest dobre, a co jest bublem. Ma być to prezent dla mojego taty, który w przyszłym roku wybiera się na Camino i nie chcę brać czegoś w ciemno, żeby miało mu się to po tygodniu rozsypać. Ktoś z Was może używa jakiejś i mógłby coś polecić?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#2 PostWysłany: 12 Gru 2014 14:22 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
jaka cena?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#3 PostWysłany: 12 Gru 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Ha, obstawiałam stówę. Da się coś kupić porządnego za tyle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#4 PostWysłany: 12 Gru 2014 14:28 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Dobra kwota, uda Ci się w niej znaleźć coś z firmy Petzl, np. serię Tikka (80 lumenów).

Ja na swoje potrzeby kupiłem w decathlon czołówkę i też wystarcza, tu liczą się w sumie "tylko" dwa parametry, ilość lumenów i waga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#5 PostWysłany: 12 Gru 2014 14:31 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Najpopularniejszą ale i jedną z najbardziej uznanych marek jest PETLZ.
Jeśli potrzebujesz czegoś budżetowego to w granicach 50-60 zł kupisz najbardziej podstawowy model TIKKA. Jeśli zaś szukasz czegoś ciut lepszego to zastanów się nad TIKKA+ (110 lumenów i tryb boost umożliwiający chwilowe skorzystanie z maksymalnej mocy latarki tj 140 lumenów. TIKKA+ kosztuje 130-150 zł, jeśli dokonasz zakupu w aplikacji mobilnej allegro i skorzystasz zkodu 20zł wtedy zbijesz cenę do okolic swojego progu.
Góra
 Profil Relacje PM off
groszkowa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#6 PostWysłany: 12 Gru 2014 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Głównie turystyka, tacie będzie potrzebna na szlaku, mni później na Islandii, żadne ekstremalne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#7 PostWysłany: 12 Gru 2014 17:18 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Ipkol napisał(a):
Najpopularniejszą ale i jedną z najbardziej uznanych marek jest PETLZ.
Jeśli potrzebujesz czegoś budżetowego to w granicach 50-60 zł kupisz najbardziej podstawowy model TIKKA. Jeśli zaś szukasz czegoś ciut lepszego to zastanów się nad TIKKA+ (110 lumenów i tryb boost umożliwiający chwilowe skorzystanie z maksymalnej mocy latarki tj 140 lumenów. TIKKA+ kosztuje 130-150 zł, jeśli dokonasz zakupu w aplikacji mobilnej allegro i skorzystasz zkodu 20zł wtedy zbijesz cenę do okolic swojego progu.



Ja jestem posiadaczem Tikki poprzedniej generacji, modelu najwyższego (XP). Dałem za nią coś kolo 170PLN, ale można znaleźć taniej. Faktycznie w turystyce daje radę. Po kilku latach pojawiają się jakieś drobne zgrzyty - ale to niestety elektronika... Dodam że moja poprzednia, całkowicie analoga czołówka Petzl ZOOM ( http://napieraj.pl/index.php?option=com ... icle&id=29 ) po 12 latach działa jak marzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#8 PostWysłany: 12 Gru 2014 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 97
Z firm którymi warto się zainteresować polecam wcześniej wspomnianą firmę Petzl oraz Black-diamond. W przypadku tej drugiej raczej ciężko będzie zmieścić się w zakładanym limicie. Sam używam Petzl Tikka 2 40 lumenów i muszę przyznać że całkiem dobrze sprawdza się zarówno na codzień, jak i podczas jakiś górskich wypadów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#9 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:43 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Dołóż kilkanaście zł i kup Black Diamond Spot. W tych pieniądzach bezkonkurencyjna.
Do 200 zł można już przebierac w czołówkach jak w ulęgałkach, jak choćby nowa Tikka XP.
Jesli masz żyłkę majsterkowicza i szczęście do zakupu starej Tikki XP to po dokupieniu nowego LEDa z ciepłym binem i chwili zabawy z lutownicą możesz sobie sprawić masę frajdy i uzyskac fajne "ciepłe" światło za kwotę poniżej 200 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#10 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Jestem typowym beztalenciem jeśli chodzi o majsterkowanie, prędzej zjarałabym siebie i dom przy okazji :-). Temat umarł w butach, bo osoba do obdarowania stwierdziła, że sama sobie coś kupi, ale ja Wasze rady wykorzystam w przyszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#11 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:04 

groszkowa - korzystaj z forum, gdzie siedzą głównie outdoorowcy, powinnaś dostać lepsze odpowiedzi. Ze swojej strony polecam ngt.pl (masa sprzętu, sporo recenzji, niektóre analizy naprawdę zaawansowane jak ten wątek o membranach chociażby). Co do tej latarki to kupiłbym coś popularnego z AliExpress i nie przejmował się zbytnio, chyba że jakieś dzikie jaskinie penetrujesz :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#12 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:49 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Anonymous napisał(a):
groszkowa - korzystaj z forum, gdzie siedzą głównie outdoorowcy, powinnaś dostać lepsze odpowiedzi.

Lepsze tzn jakie ? Myślisz że poleca coś innego w cenie 20 zł ?
Sądzisz, że tutaj, to ludzie polecają byle shit byle zaliczyć posta, czy jak ?
Odpowiadam w zgodzie z własną wiedzą i doświadczeniem. Jestem aktywnym uzytkownikiem tak ngt jak i wielu innych for o tematyce outdorowej. Sądzisz, ze na FF udzielam innych informacji niż na ngt ?
No wyskoczyłeś z tekstem że głowa mała.
groszkowa - jeśli temat nieaktualny, to w zasadzie nie ma co bić piany. Ale z pewniaków zawsze warto brać Petzla czy Black Diamond.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#13 PostWysłany: 22 Gru 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Spoko, na swoje potrzeby już wypatrzyłam Petzla (model Tikka, jeden z wspomnianych wcześniej), ale będę myślała o zakupie dopiero po Wielkanocy, first things first. :-P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#14 PostWysłany: 22 Gru 2014 23:06 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 56
Petzl Tikka XP2

Mam takową od 5 lat i nie zamieniłbym jej na nic innego. W terenie jej nie oszczędzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#15 PostWysłany: 24 Gru 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Czasem w lidlu czy biedronce pojawiają się całkiem fajne latarki. Swoją mam ponad rok, szału nie ma ale za cenę rzędu 20-30zł świeci bardzo porządnie.

Załączniki:
latarka_czolowa_biedronka.jpg
latarka_czolowa_biedronka.jpg [ 35.4 KiB | Obejrzany 20872 razy ]
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#16 PostWysłany: 24 Gru 2014 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3967
Loty: 445
Kilometry: 645 553
platynowy
deiwid napisał(a):
Czasem w lidlu czy biedronce pojawiają się całkiem fajne latarki. Swoją mam ponad rok, szału nie ma ale za cenę rzędu 20-30zł świeci bardzo porządnie.


Mam identyczną, kupioną w Biedronce.

Świecenie jak dla mnie dobre, 2 tryby (stały i miganie), regulowana soczewka (szeroko/wąsko).

Cały czas oryginalne baterie, świecila pewnie już z 5-6 godzin.

Jedyny problem to to, że czasami zaczyna słabiej świecić (coś slabiej styka) - walnięcie się w głowę pomaga :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#17 PostWysłany: 24 Lut 2015 02:34 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Black Diamond Gizmo. Pewna, solidna i za 50zł da się wyhaczyć ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#18 PostWysłany: 24 Lut 2015 17:11 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 22
Ostatnio były w Biedronce za 19,99 zł czołówki, o których jest wyżej. Może da się jeszcze gdzieś dorwać w podmiejskich dyskontach. A jeśli nie, to szukać za rok przed walentynkami (skoro rok temu w tym samym czasie się pojawiły, to i za rok będą ;) )Kupiłem i biegałem w nich w warunkach suchych i mokrych. Lekka, nie spada z głowy i nie ma problemów ze stykami. Tata kupił rok temu i na bateriach z opakowania działa do dzisiaj. Podejrzewam, że 90% ludzi byłaby zadowolona z zakupu za takie pieniądze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#19 PostWysłany: 24 Lut 2015 17:46 

W Biedronie w Warszawie na ul. Sobieskiego jeszcze wczoraj były te latarki.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Latarka czołowa
#20 PostWysłany: 01 Mar 2015 12:47 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 11
Loty: 18
Kilometry: 25 423
Ja polecam Black Diamond Spot 3. Już za 100 zeta można znaleźć w promocjach a jest uniwersalna z kilkoma rodzajami trybów w tym światłem białym i czerwonym. :) Samemu się wybieram na tą samą drogę więc zakupowałem między innymi pod tym względem czołówkę. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group