Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat gdzie będzie można wrzucać forumowe wpadki / przejęzyczenia / grypsy

Temat na inne śmieszki podróżnicze :arrow: :arrow: :arrow: jeszcze-luzniejsze-podroznicze-gatki,18,77277


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1605 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:06 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@jacakatowice nie chce wiedziec jakie auto przerobiłes na LPG ze licząc stawanie na bramkach itp chcesz zrobic w 4h około 570km :D średnia prędkość wychodzi ponad 170 na godzinę :D a przecie pozostaje wątpliwej jakości kawałek gierkowki do przejechania...

[quote="Anonymous" ][quote="correos" ]kupowalem wczoraj bilet dla Żony na trasie Gdansk Oliwa - Katowice na ten tydzien, wiec poza atrakcyjnymi promocjami EXPRESS INTERCITY PREMIUM czas przejazdu 5,5 h cena 140 PLN, sugerowalem inne rozwiazanie np. lotnicze
zwyczajnie mojej Żony nie interesuje wizja lotnisk, kontroli, bagazu etc.
Co czlowiek to inne preferencje nawet cena jest nie kluczowa[/quote] Właśnie też układam wyjazd do Trójmiasta i na Hel. Pociągi odpadają na przedbiegach. [ brak możliwości swobodnego przemieszczania się po półwyspie]. Nawet jak bilety FR, KRK - GDN kupię za darmo :D to i tak jest to bez sensu. A4 do KRK , parking, paliwo, czas itd.
Najlepiej i najtaniej dla 3 osób ,wyszło mi własne auto na LPG. :D Ok 100 zł za gaz OW. I nie trzeba koczować na przystankach , na półwyspie, tylko można podjechać w dowolne miejsce. Oczywiście + opłata za A-1.
W sierpniu ma być oddany odcinek omijający Lódż. Chodzą słuchy , że może być przejezdny już pod koniec czerwca.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298&page=620
Wtedy czasowo [ wybierając odpowiednią porę dnia czy nocy, żeby uniknąć korków na zatłoczonym odcinku Katowice- Częstochowa] robi się rewelacyjnie. Myślę , że nawet w niecałe 4 godziny, można się zameldować nad Motławą. :mrgreen:[/quote]
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#662 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Że jaca nie da rady? :D potrzymaj mu tylko piwo :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:12 

523 km jest.

http://www.dystans.org/Katowice/Gda%C5%84sk

To wychodzi średnia prędkość 130 km/ h Spokojnie do osiągnięcia.

Van Ford S max 2,3 163 KM z automatyczną skrzynią biegów. To i tak sporo pali. ;) { nie myl z C- max. Ten jest mniejszy]
Góra
 PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#664 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Dać się da, ale trzeba się odpowiednio przygotować ;)

jaca gotowy do jazdy :D
Image
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#665 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:28 

Chyba nie wątpisz że bez CB jeżdżę ? :D
Antenkę mam, ale tylko jedną. Wystarczy. ;)
Góra
 PM off
rysiekkk lubi ten post.
 
      
#666 PostWysłany: 26 Kwi 2016 14:30 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Anonymous napisał(a):
To wychodzi średnia prędkość 130 km/ h Spokojnie do osiągnięcia.


Bez ciągłego absurdalnego łamania przepisów nie do osiągnięcia. Nawet w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 26 Kwi 2016 16:03 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Anonymous napisał(a):
correos napisał(a):
kupowalem wczoraj bilet dla Żony na trasie Gdansk Oliwa - Katowice na ten tydzien, wiec poza atrakcyjnymi promocjami
EXPRESS INTERCITY PREMIUM czas przejazdu 5,5 h cena 140 PLN, sugerowalem inne rozwiazanie np. lotnicze
zwyczajnie mojej Żony nie interesuje wizja lotnisk, kontroli, bagazu etc.
co czlowiek to inne preferencje nawet cena jest nie kluczowa

Właśnie też układam wyjazd do Trójmiasta i na Hel. Pociągi odpadają na przedbiegach. [ brak możliwości swobodnego przemieszczania się po półwyspie]. Nawet jak bilety FR, KRK - GDN kupię za darmo :D to i tak jest to bez sensu. A4 do KRK , parking, paliwo, czas itd.
Najlepiej i najtaniej dla 3 osób ,wyszło mi własne auto na LPG. :D Ok 100 zł za gaz OW. I nie trzeba koczować na przystankach , na półwyspie, tylko można podjechać w dowolne miejsce. Oczywiście + opłata za A-1.
W sierpniu ma być oddany odcinek omijający Lódż. Chodzą słuchy , że może być przejezdny już pod koniec czerwca.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298&page=620

Wtedy czasowo [ wybierając odpowiednią porę dnia czy nocy, żeby uniknąć korków na zatłoczonym odcinku Katowice- Częstochowa] robi się rewelacyjnie. Myślę , że nawet w niecałe 4 godziny, można się zameldować nad Motławą. :mrgreen:


Z tego co widzę kolega nie był samochodem na Helu w sezonie. Po najbliższym wyjeździe zapewne najlepszą opcją będzie już pociąg albo Żegluga Gdańska;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#668 PostWysłany: 26 Kwi 2016 16:06 

Byłem. I to wiele razy. Wiem co tam się dzieje. Nawet bramki na A-1 otwierali w ubiegłym sezonie letnim., bo był taki młyn.
Jadę na początku września.
Wtedy się przekonam, ile naprawdę trwa jazda samochodem.
Bo ze Lwowa to wyglądało tak.
http://www.fly4free.pl/forum/otwarte-niebo-nad-lwowem,18,70396&p=561254#p561254
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#669 PostWysłany: 27 Kwi 2016 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Anonymous napisał(a):
Jeśli ktoś kupował w taryfie promocyjnej, to nie ma po co tam zdzwonić, zwłaszcza że muzyczka na czekanie jest denerwująca.


to gdzieś nie jest ? :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#670 PostWysłany: 27 Kwi 2016 16:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@rw30 Ford UK np. ma Queen jako muzykę na czekanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#671 PostWysłany: 27 Kwi 2016 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Z cyklu: geografia Polski. Artykuł o locie z Gdańska a na mapce...

Załączniki:
Untitled123.jpg
Untitled123.jpg [ 113.76 KiB | Obejrzany 1363 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#672 PostWysłany: 28 Kwi 2016 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
... Ubolewam tylko nad tym że na flightdiary nie ma jeszcze Radomia. :(
...
Napisz do flightdiary. Uzupełnią ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 28 Kwi 2016 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
uuuuuuu nie ma Radomia na flightdiary.... kolego, jeśli Twoim hobby ma stać się zaliczanie lotnisk to tak delikatnie proponuję Ci zmianę hobby. pozdrawiam


****************************************************************
wtak napisał(a):
Może do tematu jakiś konkret wpisać, bo to fajna, szalona dobówka ;)

Image

*******************************************************************

czy jakbym pojechal autobusem z Chojęciina do Wrocławia, z Wrocławia do Krakowa, z Krakowa do Wawy, z Wawy do Poznania, z Poznania do Ostrowa Wlkp. i z Ostrowa Wlkp do Kępna a stamtąd ojciec by mnie zabrał z powrotem do Chojęcina, i to wszystko zrobiłbym w 24 godziny, to tez by była "fajna, szaolna dobówka" czy wtedy byłby to tylko "zdziwaczały koleś co z nudów jeździ PKSem"?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 28 Kwi 2016 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#674 PostWysłany: 28 Kwi 2016 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rw30 napisał(a):
...
czy jakbym pojechal autobusem z Chojęciina do Wrocławia, z Wrocławia do Krakowa, z Krakowa do Wawy, z Wawy do Poznania, z Poznania do Ostrowa Wlkp. i z Ostrowa Wlkp do Kępna a stamtąd ojciec by mnie zabrał z powrotem do Chojęcina, i to wszystko zrobiłbym w 24 godziny, to tez by była "fajna, szaolna dobówka" czy wtedy byłby to tylko "zdziwaczały koleś co z nudów jeździ PKSem"?

tu to pewnie zdziwaczały ale na forum PKSu to HON na dzień dobry 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#675 PostWysłany: 28 Kwi 2016 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Ludzie wyluzujcie, nie ma to jak wskazywać innym co powinni lubić, a czego nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#676 PostWysłany: 28 Kwi 2016 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maczala1 napisał(a):
Ludzie wyluzujcie, nie ma to jak wskazywać innym co powinni lubić, a czego nie.



nie żebym chciał jakoś szczególnie Cię przekonać, ale uchodze za osobę raczej wyluzowaną

jakby napisł że chce skoczyć z dachu wieżowca na ulice to też miałbym mu przyklasnać, w imię bycia wyluzowanym i pozytywnym?

to forum dyskusyjne, chyba można wyrazić swoją opinię?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#677 PostWysłany: 28 Kwi 2016 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Wyrazić opinie można ale "zdziwaczały koleś" to raczej nie jest miłe.
Akurat na tym forum pełno jest różnych mocno dziwnych pomysłów podróżniczych. Nie widzę powodu dlaczego akurat ten ma być gorszy od RTW prawie bez wychodzenia poza lotniska, czy pomysł pejsatego gościa na 6 lotnisk w Londynie. Jak będzie miał z tego radochę, to czemu by nie ?

edit:
Dobra, w sumie to mi się trochę pomerdało i myślałem, że to jest w wątku tego gościa. W łapu capu to się już tego nie czepiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#678 PostWysłany: 28 Kwi 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maczala1 napisał(a):
Wyrazić opinie można ale "zdziwaczały koleś" to raczej nie jest miłe.

nie napisałem do niego że zdziwaczały, nie znam go więc czemu miałbym tak pisać.
Podałem po prostu jeszcze inny przykład możliwej podróży i napisałem że jakby takie coś zrobić to pewnie by można ujść za dziwaka. A że tu forum o lataniu to każda podróż musi być super, tak? Nie nie musi, zwłaszcza że i tak 90% piszacych w temacie się cieszy i im się podoba. Jakiś kontrast musi być, tak dla równowagi.


maczala1 napisał(a):
Akurat na tym forum pełno jest różnych mocno dziwnych pomysłów podróżniczych. Nie widzę powodu dlaczego akurat ten ma być gorszy od RTW prawie bez wychodzenia poza lotniska, czy pomysł pejsatego gościa na 6 lotnisk w Londynie. Jak będzie miał z tego radochę, to czemu by nie ?


przepraszam, ale nie mam czasu odpisywać wszystkim we wszystkich tematach. Ale tamta trasa z londyńskimi lotniskami zakładała przynajmniej parodniowe pobyty w niektórych odwiedzanych miejscach .
Z RT w tydzień albo dwa nabijam się notorycznie gdzie tylko mogę, np wczoraj czy przedwczoraj robiłem to w temacie 'podróżnicze marzenia' czy coś koło tego

maczala1 napisał(a):
edit:
Dobra, w sumie to mi się trochę pomerdało i myślałem, że to jest w wątku tego gościa. W łapu capu to się już tego nie czepiam.


bo wcześniej tam było, ale już nie ma. KToś bezsensownie tu przeniósł, nie linkując oryginalnego tematu ani nie cytując posta, na który odpowiedziałem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#679 PostWysłany: 28 Kwi 2016 21:30 

rw30 napisał(a):
tamta trasa z londyńskimi lotniskami zakładała przynajmniej parodniowe pobyty w niektórych odwiedzanych miejscach .


A mnie to zainspirowało do takiej, trochę dziwacznej wycieczki. Niestety tylko loty Binterem Canarias wchodzą w grę. Pomysł do ew realizacji zimą, jak polecę tam na dłużej. Powiedzmy 3 tygodnie.

Wszystkie wyspy kanaryjskie [ 7 ] po kolei do odwiedzenia. Po parę dni na każdej. Zależy od układu możliwych przelotów.
Dla ścisłości to na wszystkich oprócz Hierro już byłem. Na niektórych po kilka razy. Ale dlaczego by nie ?
Poza tym na Gomerę dopłynąłem z Teneryfy. A przecież jest tam też lotnisko.
Co Wy na to ?
A może komuś się będzie chciało ułożyć najtańszą opcję ? Raczej łatwe , bo lotów między wyspami jest całkiem sporo...
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: łapu capu
#680 PostWysłany: 28 Kwi 2016 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Anonymous napisał(a):
rw30 napisał(a):
tamta trasa z londyńskimi lotniskami zakładała przynajmniej parodniowe pobyty w niektórych odwiedzanych miejscach .


A mnie to zainspirowało do takiej, trochę dziwacznej wycieczki. Niestety tylko loty Binterem Canarias wchodzą w grę. Pomysł do ew realizacji zimą, jak polecę tam na dłużej. Powiedzmy 3 tygodnie.

Wszystkie wyspy kanaryjskie [ 7 ] po kolei do odwiedzenia. Po parę dni na każdej. Zależy od układu możliwych przelotów.
Dla ścisłości to na wszystkich oprócz Hierro już byłem. Na niektórych po kilka razy. Ale dlaczego by nie ?
Poza tym na Gomerę dopłynąłem z Teneryfy. A przecież jest tam też lotnisko.
Co Wy na to ?
A może komuś się będzie chciało ułożyć najtańszą opcję ? Raczej łatwe , bo lotów między wyspami jest całkiem sporo...


przyznaj się - w pracy jesteś tzw. kierownikiem? :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1605 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group