Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lut 2013 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Wizz postarał się :D i z WAW oraz KTW możemy polecieć do gruzińskiego Kutaisi.
Jakie są możliwości dojazdu z/na lotnisko KUT ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 27 Lut 2013 13:03 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Dowiemy sie pewnie dopiero w maju, jak piewsi forumowicze dotrą na miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lut 2013 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Pamiętajcie, że chodzi o lotnisko Kopitnari, a nie te, co na mapie google jest podpisane Kutaisi Airport.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2013 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Co ciekawe lotnisko ma profil na facebooku :)

https://www.facebook.com/KingDavidTheBu ... nalAirport
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lut 2013 17:12 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Lotnisko jest na tyle świeże, że kompletnie brak informacji jakichkolwiek o tym lotnisku, dojeździe etc. po angielsku nawet
Warszawa i Katowice to tak naprawdę pierwsze sensowne kierunki.
Bardzo proszę o tych co będą w maju żeby zdali relacje jakąś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2013 18:28 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
Zdaje się, że jest to to samo lotnisko, na które Wizz lata już od października z Kijowa, więc może jednak ktoś z naszych był już tam wcześniej i mógłby podzielić się wrażeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lut 2013 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Widzę,że obok jest stacja kolejowa, więc to będzie zdecydowanie najtańszy sposób dostania się do Kutaisi, a stamtąd pewnie na luzie do Tbilisi (ewentualnie marshrutką). Lotnisko Tbilisi jest też oddalone o 17 km. Tam płaci się za pociąg od 40gr do 1zł dokładnie.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Lut 2013 21:55 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Tak czy siak w dalszym ciągu niepokoi mnie fakt że to lotnisko nie ma nawet strony internetowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lut 2013 22:45 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 14
Miejscowi jak wyczają, że mnóstwo Polaków pojawi się w okolicy w maju to zrobią marszrutki na lotnisko pewnie. Narazie zostaje taxi za 20-25 lari z kutaisi (zdecydowana większośc tak jeździ). Jak jedziemy na lotnisko z Kutaisi to szukac marszrutki do Samtredii, Ureki, Batumi- wszystkie jadą tą trasą i w Kopitnari-około 20min jazdy prosic o zatrzymanie marszrutki - koszt 2 lari. W drugą stronę nie próbowałem, ale zostaje chyba stanięcie na drodze i próba łapania rozpędzonych marszrutek jadących do Kutaisi.
Ogólnie widząc lotnisko (tydzień temu) uśmiech garnie się na usta:)
Nie dokończona wieża, w środku tylko biedna informacja turystyczna, kartki oznaczające toalety damskie i męskie, jakieś zafoliowane maszyny czekające na rozpakowanie. Ogólnie taka prowizorka narazie, do marca mają niby wszystko skończyc. Obsługa uczy się kontrolowac pasażerów, policjanci mają problemy z przybijaniem pieczątek i muszą prosic o pomoc bardziej doświadczonych kolegów:)
jak ktoś liczy na ostatnie zakupy to nie ma szans, w przyszłości tam nawt nie ma miejsca na sklep, a tą linia kolejową to też bym się nie napalał, ilosc kursujących pociągów jest znikoma...
Ogólnie mega low-costowe lotnisko będzie, ale oto chodziło. Pełny samolot do Kijowa świadczy o popycie na tanie połączenia z Gruzją.
Powodzenia! Teraz ilośc Polaków w Gruzji podwoji się pewnie, chociaż i tak nas jest dużo (niby druga pod względem ilości populacja po Izraelczykach). I niestety w niektórych miejscach już mają dośc Polaków. Pamiętajmy i dbajmy aby nadal tak miło i serdeczne nas przyjmowali:)
_________________
www.wsandalachpara.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Lut 2013 23:41 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
misiekbr napisał(a):
Miejscowi jak wyczają, że mnóstwo Polaków pojawi się w okolicy w maju to zrobią marszrutki na lotnisko pewnie. Narazie zostaje taxi za 20-25 lari z kutaisi (zdecydowana większośc tak jeździ). Jak jedziemy na lotnisko z Kutaisi to szukac marszrutki do Samtredii, Ureki, Batumi- wszystkie jadą tą trasą i w Kopitnari-około 20min jazdy prosic o zatrzymanie marszrutki - koszt 2 lari. W drugą stronę nie próbowałem, ale zostaje chyba stanięcie na drodze i próba łapania rozpędzonych marszrutek jadących do Kutaisi.
Ogólnie widząc lotnisko (tydzień temu) uśmiech garnie się na usta:)
Nie dokończona wieża, w środku tylko biedna informacja turystyczna, kartki oznaczające toalety damskie i męskie, jakieś zafoliowane maszyny czekające na rozpakowanie. Ogólnie taka prowizorka narazie, do marca mają niby wszystko skończyc. Obsługa uczy się kontrolowac pasażerów, policjanci mają problemy z przybijaniem pieczątek i muszą prosic o pomoc bardziej doświadczonych kolegów:)
jak ktoś liczy na ostatnie zakupy to nie ma szans, w przyszłości tam nawt nie ma miejsca na sklep, a tą linia kolejową to też bym się nie napalał, ilosc kursujących pociągów jest znikoma...
Ogólnie mega low-costowe lotnisko będzie, ale oto chodziło. Pełny samolot do Kijowa świadczy o popycie na tanie połączenia z Gruzją.
Powodzenia! Teraz ilośc Polaków w Gruzji podwoji się pewnie, chociaż i tak nas jest dużo (niby druga pod względem ilości populacja po Izraelczykach). I niestety w niektórych miejscach już mają dośc Polaków. Pamiętajmy i dbajmy aby nadal tak miło i serdeczne nas przyjmowali:)

Ta wieża faktycznie wygląda okropnie xD
Leciałeś z Kijowa rozumie? Jakie wtedy było obłożenie mniej więcej?
Mam nadzieję że wraz ze wzrostem połączeń zadbają też o pociągi i shuttle bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Mar 2013 01:38 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 14
Do Kijowa, obłożenie na poziomie 90% bądź więcej. Pojęcie shuttle bus fajnie brzmi w zestawieniu ze stanem obecnym.
Jak jest zapotrzebowanie i brak wyboru to taksiarze bedą zacierac ręce, z czasem może jakaś marszrutka/autobus jakie jeżdża po Kutaisi dojedzie do lotniska. Zawsze można, jak pisałem wcześniej próbowac łapac marszrutkę, bądź stopa, aczkolwiek to jest prosty odcinek drogi i wszyscy gnają ile się da.
_________________
www.wsandalachpara.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Mar 2013 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Fajnie że znalazł się jednak ktoś kto tam był :)

Ja bym się skusił na próbę złapania marszrutki do Kutaisi, być może do maja już się pojawią w ogóle lotnisko - miasto.
Daleko jest od wyjścia z lotniska do tej drogi o której mówisz?
Czy miejsce do którego dojeżdżają w Kutaisi, jest również miejscem z którego odjeżdżają marszrutki w kierunku Tbilisi ?

Czyli z tego co rozumiem, to jak narazie jedyna bezpośrednia możliwość przejazdu miasto - lotnisko - miasto to taksówka, tak ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Mar 2013 13:23 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 14
Do drogi jest 100m, jak uda się złapac marszrutkę to zajeżdza pod okolice McDonaldu i tam marszrutki we wszystki dalsze kierunki odjeżdzają. Same miasto to szału nie ma, okolice ciekawe w zasięgu połączenia marszrutki+piechota bądź taksi, za to latem jest tam naprawdę gorąco..
_________________
www.wsandalachpara.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Mar 2013 18:24 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
W odmętach internetu udało mi się odnaleźć numer do tego lotniska +995431237000 żeby wybadać spraw kilka.
Oczywiście nie oszalałem i dzwonić tam nie zamierzam z telefonu (uwaga: kosztuje 9,98zł/min!) ale ze Skype (39gr/min) to co innego.
I co? Nico, nikt nie odbiera. A co do numeru jestem pewien, że jest on prawidłowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Mar 2013 19:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Pacjonek napisał(a):
uwaga:roaming kosztuje 9,98zł/min!

Roaming to korzystanie z telefonu poza granicami kraju.
Dzwonienie z Polski do Gruzji to połączenie międzynarodowe i pod taką nazwą sprawdzaj ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2013 20:57 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Dodzwoniłem się. Pan z Customer Service przedstawił się jako Kutaisi Aeroporto i wszystko było by ok gdyby nie to że po zadanym pytaniu o dojazd odpowiedział mi 'no english no english sorry' i rozłączył się.
Tak się zastanawiam gdzie ja właściwie kupiłem bilet i czy lot tam jest bezpieczny skoro obsługa lotniska nie zna nawet podstawowego angielskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2013 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Lecimy tutaj: :):)

Załącznik:
Kut airp.jpg
Kut airp.jpg [ 39.45 KiB | Obejrzany 25385 razy ]


Więcej zdjęć z tego lotniska na ich profilu fb :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Napisałem do nich maila, ktoś obsługuje profil fb po angielsku, więc jest szansa, że coś odpowiedzą. Wtedy tutaj wkleję ich odpowiedź. Jak nie odpiszą to spróbuje jeszcze po rosyjsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2013 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Pięknie, osoba prowadząca profil odpowiada błyskawicznie, przeklejam całą korespondencję :

Dear Airport Team,
Could you write us how we can get to Kutaisi center from the airport? Is there any kind of shuttle bus (or will be in May) or we have to take a taxi ?
Best regards,
Tomasz

21:13
King David the Builder International Airport

Hello
Yes there is bus from kutaisi airport to city center / tbilisi /batumi . price is approxiamtely 10 eu to tbilisi and batumi , and 2-3 eu to city center .
best regards


21:15
Tomek

Hi,
Thank you so much for quick answer! Then I have another question:
We have a flight in May from Warsaw, landing in KUT at 11:00, could you tell me at what time bus to Tbilisi leaves from the airport ?

21:23
King David the Builder International Airport

Bus usually waits 20-25 min after landing so all passanger can find their baggages and then they can take a bus.Usually it hapens so
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2013 22:40 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
To nawet nie jest tak źle jak jeżdżą bezpośrednie busy do Tbilisi i Batumi.
Na Facebook piszą też że aktualnie trwają prace nad stroną internetową, rychło w czas zważywszy, że lotnisko działa już ponad pół roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Mar 2013 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
Tak, no cóż, pamiętaj, że to jest jednak wschód, trochę inne nawyki itd... Zresztą co tu mówić o stronie, kiedy popatrzysz na zdjęcia samego lotniska :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group