Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 16 Kwi 2015 02:11 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
szumny: moim zdaniem za bardzo sie produkujesz, BiodroZygmunyta czy jak mu tam pojedzie GB (o ile przyjedzie) a jak cos to taxi bo inaczej sie spazni na samolot i byndzie stresss :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#362 PostWysłany: 16 Kwi 2015 02:38 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Masz rację i też jej nie masz.
Widziałem ile człowiek ma nabitych postów ale mimo to postanowiłem odpowiedzieć.

Miałem kiedyś upierdliwego sąsiada który co drugi dzień przychodzł pożyczyć 5-10 zł. Dałem mu kiedyś 50 zł bo nie miałem drobnych i od dziesięciu lat mam spokój z nachodzeniem. Elegancko mnie unika "na mieście", nie poznaje.
I tak już blisko 15 lat.
Wartało? Wartało!

Warto teraz? Ano, się obaczy.
To co dałem z siebie w tym poście, mniej stoi niż tamte 50 zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 16 Kwi 2015 10:04 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 17
Z autopsji dodam, że należy uważać na niektórych Gruzinów oferujących przejazd. Ze szczególnością na jednego "Pana", który oferował przejazd do Batumi prywatnym samochodem za 10...ale na miejscu okazało się ze euro :D ( moja głupota i niewyspanie, że się zgodziłem).
Stoi z karteczka z wypisanymi 3 miejscowościami wraz z wypisaną sumą za przejazd nie podając waluty w jakiej należy płacić.

Najlepiej z góry pytać się kierowcy w jakiej walucie ma być przejazd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:37 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Szumny pytania do Ciebie

1. jechałeś z Kopitnari pociągiem kiedyś pociągiem - znalazłem bowiem gdzieś na necie, że to tylko stacja towarowa ?
2. czy w Samtredii da się kupić bilet na trasę Tbilisi - Erewań ?
3. czy nie problemu z taryfą z Samtredii na lotnisko o 3 w nocy ?

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 20 Kwi 2015 00:05 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
1.Tak, jechałem z Kopitnari elektryczką relacji Kutaisi-Zugdidi do Zugdidi właśnie. Nie zdziw się jeśli na tej stacyjce nie znajdziesz żywej duszy. Stacyjka ta wygląda na opuszczoną, martwą. Jak dobrze poszukasz to w budynku stacyjnym zawsze siedzi dyspozytor.
2.Nie wiem. Będąc tam w nocy nawet nie wchodziłem do budynku stacyjnego. Zapaliłem cygara i poszedłem dogadać się z taksówkarzem.
3.W maju nie było problemu z taksówką o 3-ciej w nocy. Było ok. 5 taksówek pod samym dworcem. Przyjechałem pociągiem z Tbilisi więc może taksówkarze czekają zawsze na pasażerów z tego pociągu. W najgorszym wypadku, starym sowieckim zwyczajem, zaczepiasz/zatrzymujesz dowolnego posiadacza auta. "Ani wsje taksisty jesli nada". Ewentualnie po 1,5-2 h dojdziesz na piechotę na lotnisko :)
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 22 Kwi 2015 21:26 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Wróciłem, wiec dzielę się doświadczeniem. Pociąg z Gori do Samtredia jeździ po 22, około 3 na miejscu. Z Tbilis do Samtredia o 21:15. 2 klasa kuszetką bardzo ok, szczególnie że byliśmy w 4-osobowym przedziale sami z dziewczyną. Z Gori 14gel, a z Tbilisi 19. Zmieniałem w Gori bilet, bo okazało się, ze mam jeszcze czas na powrót do Tbilisi. Traci sie tylko 15% ceny. Uwaga, warto pytać o zniżki studenckie, bo honorują. Ja to przegapiłem, a moja dziewczyna na doktoranckich by się załapała. Da się dogadać po polsko-migowo-angielsko-rosyjsku.

W Gori marszrutka z dworca pod Muzeum Stalina 1.8 Lari za 4 osoby, czyli tyle ile akurat miałem drobnych. Pan machnął ręką i pozdrowił. Jedzie się chwile, może z 5 minut. Na piechotę pewnie z 30 minut, choć po okolicy dworca wydaje się, ze to na głębokich przedmieściach.

Przed odjazdem pociągu należy pytać o peron, bo na bilecie nie ma info. Nie ma opcji, ze się wsiądzie źle, bo przy każdym wagonie stoi konduktor i wszystko weryfikuje. Obsługa bardzo pomocna. W pociągu świeża pościel, wełniany koc, ogrzewanie i budzenie. W łazience woda, papier toaletowy i mydło, choć urodą nie grzeszyła.

W Samtredii konduktor sam zaprowadził na postój taksówek i zbudził kierowcę. W sumie niepotrzebnie się fatygował, bo wystarczyło sie rozejrzeć i widać parking. Stało 3-4 taksy. Bez problemu stargowałem przejazd na lotnisko z 20GEL na 15 i papierosa :D jedzie się 15-20 minut.

Na samym lotnisku ochrona pozwala przejść do części z przylotami, żeby wymienić resztki Lari na euro. Bardzo ładne samo lotnisko, są nawet sofy do spania. Kontrola zupełnie bezproblemowa, chyba najlżejsza jaką przechodziłem.

Dopowiadajac; pociąg Tbilisi - Gori 7 Lari. Też w porządku. Przed stacją konduktor zapowiada miejsce donośnym głosem. W Tbilisi zawsze co najmniej jedna z Pań mówiła naprawdę dobrze po angielsku. Cierpliwie tłumaczą co i jak, upewniają się, pytają czy cena ok przed wydrukiem biletu. Jestem pod wrażeniem.

Taksa do Uplisciche spod świetnej i taniej restauracji Hunter (choć nie wygladala) na ul. Stalina 6 to koszt 20 Gel. Pan cierpliwie czekał na miejscu. Cena tam i z powrotem.

Tak więc dzięki za rady Szumny i wiarę w ludzi. Dzięki Tobie udało mi sie spełnić mioje małe marzenie i przejechać tą nocną kuszetką. Madloba!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 26 Kwi 2015 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Ląduję w Kutaisi o 4.45 lokalnego czasu.
Czy marszrutkę do Batumi o tej porze jakąś złapię czy pozostaje tylko taxi?
Ewentualnie o której godzinie można złapać marszrutki z okolic lotniska?
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 26 Kwi 2015 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Z całą pewnością będzie jechać Georgian Bus o tej porze i możesz trochę potargować się odnośnie ceny przejazdu.
Jeśli przejdziesz przez drogę przed lotniskiem na drugą stronę to również możesz złapać jakąś marszrutkę, która będzie jechać z Kutaisi bezpośrednio do Batumi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yarwar uważa post za pomocny.
 
      
#369 PostWysłany: 26 Kwi 2015 21:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Ponieważ napisy na marszrutkach są raczej pisane ślaczkami to albo machaj wszystkie i pytaj czy jadzie do Batumi albo naucz się ślaczków i zaopatrz się w lornetkę :) bo napisy z reguły są maleńkie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 27 Kwi 2015 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 145
Loty: 56
Kilometry: 83 232
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej i najtaniej dostać się z lotniska do skalnego miasta Wardzia?
Jest nas 4 os. Przylatujemy z Katowic o 4:45.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 27 Kwi 2015 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Najlepiej bedzie dojechać do Kutaisi i przy McDonalds złapać marszrutkę do miejscowości Borjomi skąd już możesz złapać kolejna do Achalciche, a tam nie powinieneś mieć już większego problemu by złapać kolejny ostatni bus bądź taxi do Wardzi. W grę wchodzi również opcja skorzystania z marszrutki, która jedzie z lotniska do Tbilisi tylko, że musisz wysiąść w miejscowości Chaszuri i tam złapiesz coś jadącego w kierunku Borjomi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtozor uważa post za pomocny.
 
      
#372 PostWysłany: 27 Kwi 2015 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 145
Loty: 56
Kilometry: 83 232
Czarmander napisał(a):
Najlepiej bedzie dojechać do Kutaisi i przy McDonalds złapać marszrutkę do miejscowości Borjomi skąd już możesz złapać kolejna do Achalciche, a tam nie powinieneś mieć już większego problemu by złapać kolejny ostatni bus bądź taxi do Wardzi. W grę wchodzi również opcja skorzystania z marszrutki, która jedzie z lotniska do Tbilisi tylko, że musisz wysiąść w miejscowości Chaszuri i tam złapiesz coś jadącego w kierunku Borjomi.


Dzięki, przydatne dla mnie informacje.
Ciekawi mnie za ile można wytargować przejazd do Wardzi u tych gości oferujących transport samochodem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 27 Kwi 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Niestety nie mam pojęcia lecz za regularne marszrutki na trasie Achalciche - Wardzia powinieneś zapłacić 5 GEL od osoby w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 27 Kwi 2015 11:53 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 18
Loty: 36
Kilometry: 88 822
@wojtozor
jak jedziecie w 4 os. to opłaca się Wam wziąć taksówkę. Kasa wyjdzie podobna jak marszrutkami, ale nie będzie przesiadek, czekania na następną, jak się dobrze pogada z szoferem to może się też zatrzymywać na zdjęcia lub zwiedzanie po drodze.
4 os. to idealny skład na tego typu transport. Trzeba się targować.

Właśnie jestem po kolejnym powrocie z Gruzji . Przykład: 1 dzień - jeden taksiarz - czterech pasażerów. Rano: Signaghi - Park Narodowy Lagodeki(wycieczka) - powrót do Signaghi (pod wieczór); wieczorem: Signaghi - Tibilisi (dworzec) - Kutaisi (lotnisko - noc). 500km plus postojowe - 300 GEL.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#375 PostWysłany: 27 Kwi 2015 17:57 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
wojtozor napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej i najtaniej dostać się z lotniska do skalnego miasta Wardzia?
Jest nas 4 os. Przylatujemy z Katowic o 4:45.


Pewną alternatywą dla Wardzi jest Uplisciche k/Gori.
Przy krókim pobycie, logistycznie, czasowo i cenowo zdecydowanie wygrywa.
Wiem że to nie to samo, ale...
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 03 Maj 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Świeżutkie info:
zamówione taxi na godz. 3.30 w nocy do hotelu w Kutaisi - przejazd na lotnisko - 20 GEL.
Taksówkarz przyjechał punktualnie, nie targowałem się o cenę, pewnie można i za 15 GEL ale o tej porze wolałem mieć pewność, że przyjedzie po mnie do hotelu.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 08 Maj 2015 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
yarwar napisał(a):
Ląduję w Kutaisi o 4.45 lokalnego czasu.
Czy marszrutkę do Batumi o tej porze jakąś złapię czy pozostaje tylko taxi?
Ewentualnie o której godzinie można złapać marszrutki z okolic lotniska?


Piszecie, że do Batumi powinno się udać czyli do Tblisi o 5 rano w sobote też coś pojedzie?
Najlepiej marszrutka za 10 lari, bo Georgian podejrzewam że droższy
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 09 Maj 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Marszrutki nie łapałem, lądowałem dokładnie o tej samej porze. Georgian do Tbilisi - 20 lari.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 01 Cze 2015 20:03 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 45
Witam,

Mam pytanie dotyczące połączenia kolejowego Kutaisi z Tbilisi. W dniach 14.07 - 28.07 będziemy w Gruzji. Lądujemy na lotnisku w Kutaisi wcześnie rano i chcemy dostać się pociągiem do Tbilisi. Wiem, że zapewne gdzieś na tym forum ta informacja była już zawarta, ale chciałbym potwierdzić aktualność rozkładów jazdy. Czy ktoś wie w jakich godzinach kursują pociągi łączące te dwa miasta? Chciałem sprawdzić to na gruzińskiej stronie "PKP", ale nie działa. Dziękuję z góry za odpowiedź.

-- 01 Cze 2015 20:03 --

Witam,

Mam pytanie dotyczące połączenia kolejowego Kutaisi z Tbilisi. W dniach 14.07 - 28.07 będziemy w Gruzji. Lądujemy na lotnisku w Kutaisi wcześnie rano i chcemy dostać się pociągiem do Tbilisi. Wiem, że zapewne gdzieś na tym forum ta informacja była już zawarta, ale chciałbym potwierdzić aktualność rozkładów jazdy. Czy ktoś wie w jakich godzinach kursują pociągi łączące te dwa miasta? Chciałem sprawdzić to na gruzińskiej stronie "PKP", ale nie działa. Dziękuję z góry za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 01 Cze 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Jeżeli masz problem ze sprawdzeniem rozkładu jazdy na oficjalnej stronie to możesz sprawdzić również aktualne połączenia na stronie pośrednika,który sprzedaje bilety na kolej z drobną prowizją. Na chwilę obecną twoje połączenie nie figuruje w rozkładzie,ale wydaje mi się,że to kwestia paru dni i wtedy powinno ono pojawić się na rozkładzie wraz z możliwością kupna biletu.

https://biletebi.ge/?id=90
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group