Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 14 Mar 2015 02:53 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
@kendi: poza tym jest opcja żeby wysiąść tuż przed Tbilisi (w Mchecie) i potem marszrutką za 2 lari do Tbilisi.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
kendi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#342 PostWysłany: 14 Mar 2015 03:17 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Jasne, a tamtejsza katedra z przełomu X i XI wieku oraz Monastyr Dżwari z VI wieku to punkty obowiązkowe w dawnej stolicy Gruzji! Do tego stopnia, że pewien starszy Gruzin powiedział nam, że jak nie byliśmy w Mcchecie to nie byliśmy w Gruzji!
Góra
 Profil Relacje PM off
szumny uważa post za pomocny.
 
      
#343 PostWysłany: 17 Mar 2015 18:02 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Dzieki za wskazówki. Według internetowego systemu kupna biletów koszt biletu na pociąg w 4-osobowym przedziale to jakieś 19 GEL więc i tak dość opłacalnie szczególnie biorąc pod uwagę komfort jazdy w porównaniu z marszrutką. Niestety wcześniej, gdy nie braliśmy pod uwagę pociągu, zaklepaliśmy już nocleg na tą noc na AirBnB. Myśleliśmy, że będziemy w centrum (w przypadku korzystania z GB) ok 5, prześpimy się ze 3-4h i ruszymy dalej. Pociąg do Tbilisi dojeżdża ok 6.30 więc później ale można się przespać w pociągu więc to jest plus. W Mcchecie byłem 4 razy więc chyba darujemy sobie zwiedzanie o 6 rano chociaz oczywiście jak ktoś tam nie był to wysiadka tam jest bardzo dobrą opcją. Dla mnie również pociąg to najlepsze rozwiązanie. Zobaczymy.
Wie ktoś ile kosztuje taksa z lotniska do Samtredii? Jest nas 7 osób więc potrzebujemy dwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 17 Mar 2015 18:34 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Czy rozumieć że 19 lari to za 4osoby w plackartnym? Czy może 1 os. w w wypasionym sypialnym? Bo druga opcja jest ciut za droga a pierwsza by się zgadzała.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Roku, 11 Lut 2016 04:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 25 Mar 2015 23:28 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Strona Georgian Bus nie działa, bo zakończyli działalność czy ktoś zapomniał opłacić domenę ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Od kilku/kilkunastu dni na głównej stronie wisiał komunikat, że trwają prace nad stroną i przepraszają za utrudnienia (m. in. niemożliwe było dokonanie płatności za zamówienie).
Ale ich FP na facebooku ma się dobrze, więc podejrzewam że i stronka wkrótce ożyje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#347 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Manuel napisał(a):
Strona Georgian Bus nie działa, bo zakończyli działalność czy ktoś zapomniał opłacić domenę ? ;)


Możesz kupić bilety na miejscu. Jak bus będzie pełen to podstawia drugi - i tak oba pojadą razem. Ja tak miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 31 Mar 2015 11:42 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 19
Loty: 21
Kilometry: 29 898
czy jest ktoś na forum kto ląduje w czwartek 2.04 w kutaisi (5:20) ? jeśli są takie osoby, to gdzie zmierzacie i jakim środkiem transportu? jestem sama, szukam połączenia do Ozurgeti, czyli kierunek na Batumi, ale pierwsza marszutka jest o 9.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 31 Mar 2015 19:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Nie wiem czy to Cię zainteresuje ale może inni będą skłonni skorzystać.
Około 2,5 km od lotniska jest bardzo malutka i zapyziała stacyjka o nazwie Kopitnari.
O 6:30 z Kutaisi wyjeżdża pociąg do Samtredii. Na tej stacyjce powinien być w okolicy godz. 7:00. W Samtredii będzie o godz. 7:50.
Cena przejazdu zapewne poniżej 2zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Roku, 11 Lut 2016 04:06, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 05 Kwi 2015 14:00 

Rejestracja: 05 Kwi 2015
Posty: 3
Mam wylot do Polski o 5.50 z lotniska w Kutaisi, GeorgianBus odjeżdża z Batumi o 00:50. Mam jednak do niego ograniczone zaufanie i wolałabym złapać jakąś wcześniejszą marszrutkę (ok godziny 22-24). Czy znajdę jakąś o tej porze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 05 Kwi 2015 15:07 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ile czasu planujesz tam jechać, że uważasz 0:50 za niebezpiecznie późną porę? Przecież to jest 130km, tam się jedzie najwyżej ze 3 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 05 Kwi 2015 16:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Bez problemu złapiesz ze 2-3 marszrutki jadące z Batumi do Kutaisi między 22 a 24.
Góra
 Profil Relacje PM off
nreszka uważa post za pomocny.
 
      
#353 PostWysłany: 06 Kwi 2015 09:46 

Rejestracja: 05 Kwi 2015
Posty: 3
ms993 napisał(a):
Ile czasu planujesz tam jechać, że uważasz 0:50 za niebezpiecznie późną porę? Przecież to jest 130km, tam się jedzie najwyżej ze 3 godziny.

Czytałam kilka historii na temat GeorgianBus, że czasem autobus się nie pojawia / odjeżdża z opóźnieniem. Dlatego też nie chcę ryzykować i czekać do 1, bo o tej godzinie alternatywnym transportem będzie już chyba tylko taxi.

kendi napisał(a):
Bez problemu złapiesz ze 2-3 marszrutki jadące z Batumi do Kutaisi między 22 a 24.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:25 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
szumny napisał(a):
dlatego napisał(a):
Dzieki za wskazówki. Według internetowego systemu kupna biletów koszt biletu na pociąg w 4-osobowym przedziale to jakieś 19 GEL więc i tak dość opłacalnie szczególnie biorąc pod uwagę komfort jazdy w porównaniu z marszrutką. Niestety wcześniej, gdy nie braliśmy pod uwagę pociągu, zaklepaliśmy już nocleg na tą noc na AirBnB. Myśleliśmy, że będziemy w centrum (w przypadku korzystania z GB) ok 5, prześpimy się ze 3-4h i ruszymy dalej. Pociąg do Tbilisi dojeżdża ok 6.30 więc później ale można się przespać w pociągu więc to jest plus. W Mcchecie byłem 4 razy więc chyba darujemy sobie zwiedzanie o 6 rano chociaz oczywiście jak ktoś tam nie był to wysiadka tam jest bardzo dobrą opcją. Dla mnie również pociąg to najlepsze rozwiązanie. Zobaczymy.
Wie ktoś ile kosztuje taksa z lotniska do Samtredii? Jest nas 7 osób więc potrzebujemy dwie.


Czy rozumieć że 19 lari to za 4osoby w plackartnym? Czy może 1 os. w w wypasionym sypialnym? Bo druga opcja jest ciut za droga a pierwsza by się zgadzała.

19 GELl to była cena (według internetowej strony GR) jednego miejsca w czteroosobowym przedziale. Masz rację, że trochę drogo. Pojechaliśmy jednak GB i w sumie musze przyznać, że to była dobra decyzja bo śmignął dość szybko i wygodnie jak na gruzińskie warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 12 Kwi 2015 12:23 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Czy ktoś niedawno startował z Kutaisi z powerbankiem ? Nie ukrywam, że się przyda i chciałbym zabrać, ale z tego co widzę po relacjach może być z tym różnie. Oczywiście mały bagaż podręczny.


Ostatnio edytowany przez Manuel, 12 Kwi 2015 12:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 12 Kwi 2015 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Leciałem tydzień temu z Kutaisi do Warszawy i w małym bagażu podręcznym miałem dwa powerbanki z którymi nie było żadnego problemu podczas kontroli bezpieczeństwa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 13 Kwi 2015 21:44 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Czolem,

Z uwagą przeczytałem wątek i kilka innych stron, ale niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a zapewne przyda się ona nie tylko mi. Przybywam do Kutaisi wizzairem z Katowic, na miejscu jestem w sobotę 04:45. Jak najłatwiej/najszybciej/najtaniej dotrzeć do Tbilisi?

Pociąg z Kutaisi dociera dopiero o 18. Późno, nawet bardzo. Są inne z przesiadkami? Czytałem o Pioni, prawda to? Jesli tak, jak tam dotrzeć?

Marszrutki to ~40zl z samego lotniska. To prawda, ze taniej jest jesli łapie się je z drogi? O której jadą pierwsze?

PS. Dodam jeszcze, ze przejazd pociągiem sypialnym byłby dla mnie atrakcja sama w sobie. Użytkownicy pisali o jakimś koło 21 z Tbilisi, dojeżdżającym około 2 do Kutaisi I, a stamtąd taxi. Teraz rozkład nie znajduje takiego połączenia. Może źle szukam? Jest on w tej tabelce: http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng
Tutaj już nie: http://www.railway.ge/samg/searchTrains.aspx?lang=en-US
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 14 Kwi 2015 01:07 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Wersja angielska strony niekoniecznie jest aktualna. Rosyjska też nie zawsze. Najbardziej aktualna jest wersja gruzińska.
Kolega chba coś już dłubał w wersji rosyjskiej bo napisał "Pioni" a nie "Rioni" a o Rioni właśnie może chodzić.
Link do wątku o kolei gruzińskiej jest tu: gruzja-pociagi,1100,28472
Polecam zacząć od przestudiowania mapki/schematu z pierwszej strony + jednocześnie mapki z googla.
Jeśli kolega przylatuje o 4:45 to realnie na stację kolejową dotrze najwcześniej ok. godz. 6:00-6:30 - niezależnie na którą z pobliskich (do wyboru Samtredia, Rioni, Kutaisi).
Z rozkładu wynika że o tej porze jedzie pociąg relacji Batumi (a tak naprawdę MACHINDŻAURI!) - Tbilisi. Ekspress.
W Samtredii jest o godz. 9:40, przez Kutaisi nie jedzie, w Rioni nie staje. Do Tbilisi przyjeżdża o 13:20.
Najtańszy bilet kosztuje 17,5 żelka. Opcja nie najlepsza ale do Samtredii można się łatwo i tanio dostać z lotniska. Choćby stopem.
Wyadaje się że o tej porze żadnych innych pociągów nie ma więc pozostaje skorzystać z powyższego, albo z busa, albo ze stopa, albo... zmienić plany.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
BiodroZygmunta lubi ten post.
 
      
#359 PostWysłany: 14 Kwi 2015 20:33 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Bardzo dziękuje za rady Szumny. Chyba niestety kolejowa przygoda przegra z GeorgianBus. Jest skomunikowany z przelotami i prosto z lotniska da się dotrzeć do Tbilisi przed 10. Koszt 20gel, do zapłaty także kartą na miejscu.

Ciagle weryfikuje swoje plany i mogę też w drodze powrotnej spróbować dostać się z Gori do Kutaisi jakimś wieczornym kursem. Znalazłem informacje na forach o pociągu 22 na miejscu. Znów rozkład nic nie pokazuje. Da się to jakoś zweryfikować?

Jak wyglada kwestia marszrutki na tej samej trasie? Ktoś pisał rok temu, że są jedynie rano. Ma ktoś dokładniejsze info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 14 Kwi 2015 20:55 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Jeśli chcesz się dostać z Tbilisi na lotnisko tak żeby być z samego rana to nie żadnego problemu. O godz. 21:10 wyjeżdża pocią łączony do Kutaisi I, Ozurgeti i Zugdidi. Lepiej kupić bilet na tę część jadącą do Zugdidi/Ozurgeti i wysiąść w samtredii. W Samtredii będziesz na miejscu o 2:47. Bilet na pociąg kosztuje od 5 żelków.
Taksówka z Samtredii na lotnisko to ok. 15 tychże.
Można oczywiście wsiąść też do wagonu jadącego do Kutaisi i tam wysiąść albo we wcześniejszym Rioni ale z Kutaisi na lotnisko jest dalej niż z samtredii a w Rioni (to tylko stacja węzłowa na odludziu) może być krucho z taksówką. Być może taksówka z Kutaisi będzie tańsza. Może też będą jakieś tanie marszrutki na lotnisko. Nie mogę tego zweryfikować podobnie jak cen taksówek. Myślę że ktoś na forum ma doświadczenie w tym zakresie.

Na ten moment stwierdzam że "ogólny grafik pociągów" w wersji ang. i ros. jest nieaktualny. Należy posiłkować się "normalnym" rozkładem jazdy wpisując stacje "z" i "do". Wygląda na to że ten działa sprawnie i pokazuje prawdziwe dane. Poza tym po kliknięciu numeru pociągu pojawiają się ceny.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
BiodroZygmunta uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group