Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: W6 i jego awarie?!
#1 PostWysłany: 03 Lip 2012 11:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam w ostatnim tygodniu miałem podróżować Wizzem 8 razy, z czego udało mi się tylko odbyć 4 loty, a wszystko przez awarie? opóźnienia. W tamtym roku latałem trochę Wizzem ale nie mieli aż takich opóźnień.
22.06 Katowice - Torp - planowany wylot o 6:15, opóźnienie 7h, musiałem zrezygnować z lotu ( jako poczęstunek 2x mały napój w kartoniku i 2x babeczka typu muffin )
22.06 Torp - Gdańsk - musiałem zrezygnować z ww. powodu
23.06 Gdańsk - Skavsta - jw.
23.06 Skavsta - Katowice - jw.

30.06 Katowice - Dortmund
30.06 Dortmund - Katowice - opóźnienie 1h

01.07 Katowice - Bergamo
02.07 Bergamo - Katowice - opóźnienie 2:10h, żadnej informacji o tym że należy się jakieś jedzenie, musieliśmy opuścić strefę i wrócić na teren lotniska. W info dowiedzieliśmy się że mamy iść do check-in Wizza i tam po okazaniu biletów otrzymaliśmy vouchery na jedną kanapkę i 1 soft drink ( wyszło jakieś 8€ )

Czy ktoś z was miał w ostatnim czasie jakieś opóźnienia ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#2 PostWysłany: 03 Lip 2012 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ja raz miałem opóźniony jakieś 30min i to wszystko.

BTW. Powinieneś się cieszyć z tych opóźnień. Niezłe odszkodowanie dostaniesz :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2012 11:39 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Faktycznie coś ostatnio jest na rzeczy i to nie tylko z Katowic i Gdańska.
P.S Napisz na forum czy dostałeś odszkodowanie

Wysyłane z mojego Galaxy Spica za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#4 PostWysłany: 03 Lip 2012 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
JIK napisał(a):
jako poczęstunek 2x mały napój w kartoniku i 2x babeczka typu muffin

Za należne Ci odszkodowanie kupisz stertę miffinów:) Poczytaj dobrze o swoich prawach, należy Ci się trochę sianka....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#5 PostWysłany: 03 Lip 2012 12:05 

Rejestracja: 13 Gru 2010
Posty: 87
11 lutego 2012 Lot Rzym Fiumicino - Poznań
Opóźnienie uwaga!!!!... prawie 20h. Pasażerowie byli traktowani jak...(wiadomo co). Wszyscy wiedzieli, że nie polecimy, ale stopniowali napięcie. Na początku mówili, że opóźniony o 1h.. 2h... Już byliśmy w busie, tam czekaliśmy z 20 minut i z powrotem zawieźli nas na lotnisko. Dostaliśmy kanapki i napój:) Pasażerowie zdenerwowani. Dobrze, że mieliśmy w grupie Polaka - Wlocha, który podsłuchał rozmowę obsługi. Oni wiedzieli od początku, że nie polecimy, tylko bali się to nam powiedzieć.... całe szczęście, że skończyło się wszystko wspaniale. Dostaliśmy hotel (też kombinowali z godziną odlotu, aby się to nam nie opłacało, czyli 3 w nocy itp a wiedzieli, że będzie 9:)) nad ranem)). Hotel 4*, ogromny pokój, TV, łazienka, wanna, jak dla mnie to najwspanialszy lot był:) Nigdzie się nie spieszyłem do domu. Podsumowując Wizz jak chce to może, ale nie chce, bo wiadomo:)

Z Ryanairem opóźnień na kilkanaście lotów jego wszystkie on time. Z Wizzairem dużo opóźnień po 1 h, 2 h, ale nie zawsze:) Nie ma reguły.
_________________
Image
Fanpejdż: https://www.facebook.com/Sosenwdrodze/? ... rdc=1&_rdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#6 PostWysłany: 03 Lip 2012 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
radekgdynia napisał(a):
Z Ryanairem opóźnień na kilkanaście lotów jego wszystkie on time. Z Wizzairem dużo opóźnień po 1 h, 2 h, ale nie zawsze:) Nie ma reguły.


56 lotów z FR, największy obsów około 1h na trasie WRO -> ALC (ostatni lot tego dnia w rotacji samolotu). Kolejne to ok. 1/2h na trasie GRX - GRO (również wieczorny lot).
21 lotów W6, z tego, co pamiętam, obsów godzinny miałem na trasie KTW -> BCN, poza tym wszystko o czasie.

Tak, jak napisałeś, nie ma reguły na opóźnienia, jeśli chodzi o Wizz'a. W każdym bądź razie planując jakiś połączony trip w przypadku RyanAir'a jestem skłonny zaryzykować 2h na przesiadkę. W przypadku Wizz'a bałbym się kombinować z czasem <4h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#7 PostWysłany: 03 Lip 2012 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Po prostu jest szczyt sezonu. W przypadku jak posypie się jakiś samolot to robi się problem. Normalną sytuacja. Podczas euro LOT też miał trochę obsuw.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#8 PostWysłany: 03 Lip 2012 12:52 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kerad85 napisał(a):
Ja raz miałem opóźniony jakieś 30min i to wszystko.

BTW. Powinieneś się cieszyć z tych opóźnień. Niezłe odszkodowanie dostaniesz :D


Jeżeli chodzi o Polskę to piszę do Polskiego ULC.
A co jeżeli chodzi o Włochy oraz o Niemcy?
Muszę tam wysłać skargę do ULC?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#9 PostWysłany: 03 Lip 2012 13:24 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 15
Mi opóźnił się o przeszło cztery godziny wylot do Luton 23.06(rzekomo przez złe warunki atmosferyczne(mgła) i konieczność lądowania w Balicach dnia poprzedniego) i w związku z tym właśnie zgłosiłem reklamację Wizzowi - niby nie obejmują one warunków atmosferycznych, no ale nie były one bezpośrednią przyczyną opóźnionego lotu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#10 PostWysłany: 03 Lip 2012 13:45 

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 16
Nie wiem jak będzie z niemieckim odszkodowaniem za 1 godzinne opóźnienie, nurtuje mnie natomiast czemu nie dostałeś poczęstunku, np. 1x soft drink (ew. 2x babeczka typu muffin).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#11 PostWysłany: 03 Lip 2012 13:57 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
wro71 napisał(a):
Nie wiem jak będzie z niemieckim odszkodowaniem za 1 godzinne opóźnienie, nurtuje mnie natomiast czemu nie dostałeś poczęstunku, np. 1x soft drink (ew. 2x babeczka typu muffin).

Jeżeli chodzi o KTW - TRF, to poczęstunek miał być po 2h i po kolejnych 2h, a był po 2:30 czy coś koło tego
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#12 PostWysłany: 03 Lip 2012 14:31 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
JIK napisał(a):
Witam w ostatnim tygodniu miałem podróżować Wizzem 8 razy, z czego udało mi się tylko odbyć 4 loty, a wszystko przez awarie? opóźnienia. W tamtym roku latałem trochę Wizzem ale nie mieli aż takich opóźnień.
22.06 Katowice - Torp - planowany wylot o 6:15, opóźnienie 7h, musiałem zrezygnować z lotu ( jako poczęstunek 2x mały napój w kartoniku i 2x babeczka typu muffin )
22.06 Torp - Gdańsk - musiałem zrezygnować z ww. powodu
23.06 Gdańsk - Skavsta - jw.
23.06 Skavsta - Katowice - jw.


Pogrubiona teza nieco naciągana,
loty TRF - GDN, GDN - NYO, NYO - KTW mogły się odbyć bez najmniejszego opóźnienia.
decydując się na takie połączenie tanimi lotami trzeba się liczyć z tym że przewoźnik nie zapewni nam dalszego skomunikowania przy awarii/opóźnieniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#13 PostWysłany: 03 Lip 2012 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dokladnie ta teoria to zdecydowanie LOL, jak juz JIK robisz taka analize to znajdz o ktorej te loty odlecialy na ktore ty nie doleciales i dopisz

gdzie drwa rabia tam wiory leca

ew. tanie linie sa dobre bo sa dobre i tanie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: W6 i jego awarie?!
#14 PostWysłany: 03 Lip 2012 15:09 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
J0seph napisał(a):
JIK napisał(a):
Witam w ostatnim tygodniu miałem podróżować Wizzem 8 razy, z czego udało mi się tylko odbyć 4 loty, a wszystko przez awarie? opóźnienia. W tamtym roku latałem trochę Wizzem ale nie mieli aż takich opóźnień.
22.06 Katowice - Torp - planowany wylot o 6:15, opóźnienie 7h, musiałem zrezygnować z lotu ( jako poczęstunek 2x mały napój w kartoniku i 2x babeczka typu muffin )
22.06 Torp - Gdańsk - musiałem zrezygnować z ww. powodu
23.06 Gdańsk - Skavsta - jw.
23.06 Skavsta - Katowice - jw.


Pogrubiona teza nieco naciągana,
loty TRF - GDN, GDN - NYO, NYO - KTW mogły się odbyć bez najmniejszego opóźnienia.
decydując się na takie połączenie tanimi lotami trzeba się liczyć z tym że przewoźnik nie zapewni nam dalszego skomunikowania przy awarii/opóźnieniu.


Wiem o tym bo latałem już z przesiadkami. Znam zasadę lotów z przesiadkę.
Chodziło mi natomiast czy to ja mam takiego pecha do opóźnień, czy to tylko jakiś zbieg okoliczności.
Jak już ktoś napisał, może są takie opóźnienia bo zaczyna się sezon.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group