Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#21 PostWysłany: 03 Sie 2015 20:36 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Wiadomosc z przed kilku tygodni, choc do tej pory nie znalazlem jej zaprzeczenia.

Tylko ci, którzy mają na Krymie rodzinę albo nieruchomości będą mogli wjechać na półwysep. Służby graniczne Ukrainy poinformowały, że nikogo więcej tam nie wpuszczą. Zakaz wjazdu dotyczy także turystów. Wykupienie wczasów w którymś z kurortów nie jest uzasadnieniem dla otrzymania zgody.


http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/ ... ystow.html
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#22 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:51 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Sluzby graniczne ukrainy moga sobie nie wpuszczac droga ladowa. Samolotami i promami z Rosji dostep bez ograniczen i tyle w temacie. Juz pisalem w temacie ale moderatorzy pousuwali wiadomosci za prezentowanie nieukrainskiego punktu widzenia co do przynaleznosci Krymu. Krotko: na Krym - najlepiej samolotem.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
kosa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#23 PostWysłany: 03 Sie 2015 23:10 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Dobrze, ze pousuwali nasi z administracyjnego batalionu. :D
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#24 PostWysłany: 07 Cze 2016 07:55 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
Jaki jest cel wyjazdu na okupowany Krym, bo chyba nie turystyczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#25 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:13 

Turystyczny. Krym to piękne miejsce.
Czy to prawda, że pieczątka rosyjska z Krymu powoduje później problemy przy wjeździe na Ukrainę?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#26 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:31 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Na okupowany Krym wjedziesz bez pieczątki tylko ze strony Rosji bo ze strony Ukrainy zgoda administracyjna i pieczątka.
Nie przekroczysz granicy z okupowanego Krymu na Ukrainę jeżeli nie wjeżdżałeś z Ukrainy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#27 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:41 

Czyli nie jest tak, jak gdzieś mi się rzuciło w oczy, że przylatując z Rosji na Krym jest ponowna kontrola?
Gdzieś czytałem, że uzyskanie takiej adnotacji, powoduje potem problemy przy wjeździe na Ukrainę (nie z terenu Krymu, tylko w ogóle).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#28 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Proponuje zerknac:

http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsula ... ow/ukraina
Kod:
Wjazd na terytorium Autonomicznej Republiki Krym oraz do miasta Sewastopola dla cudzoziemców oraz osób bez obywatelstwa jest dopuszczalne wyłącznie przez określone w akcie prawnym punkty kontrolne „Tryb wjazdu na tymczasowo okupowane terytoria Ukrainy oraz wyjazdu z nich” z dnia 4 czerwca 2015 roku oraz na podstawie dokumentu paszportowego i specjalnego zezwolenia wydanego przez terytorialny organ Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub pododdział terytorialny PSM w nowotroickim lub heniczeskim rejonie obwodu chersońskiego. Za naruszenie procedury wjazdu na czasowo okupowane terytorium przewidziana jest odpowiedzialność administracyjna. Odnośnie cudzoziemców funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej mają prawo odmówić wjazdu i wydać zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy na okres 3 lat na podstawie art. 13 i 14 Ustawy Ukrainy „O statusie prawnym cudzoziemców i bezpaństwowców”.

Informacja o trybie uzyskania zezwoleń oraz wykaz kategorii cudzoziemców mających prawo na otrzymanie takiego zezwolenia opublikowana jest na oficjalnej stronie internetowej PSMU. Informacja o punktach kontroli na czasowo okupowane terytorium Ukrainy dla ruchu drogowego opublikowana jest na oficjalnej stronie internetowej PSMU.

Oficjalna strona PSMU:

http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumentuvan ... u-do-krimu
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#29 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:32 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
Warto wiedzieć, że MSZ stanowczo odradza podróż na Krym. Pomijając już aspekty etyczne, to nie najlepszy kierunek podróży. Trzeba było jeździć jak był wolny i tani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#30 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Krym to świetne miejsce na podróż. Szkoda, że przez zawirowania polityczne coraz mniej ludzie ma możliwość odwiedzenia go. Widoki, pogoda, jedzenie super. Najlepszy mój wyjazd jaki miałem to właśnei był Krym.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#31 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chilavert napisał(a):
Warto wiedzieć, że MSZ stanowczo odradza podróż na Krym. Pomijając już aspekty etyczne, to nie najlepszy kierunek podróży. Trzeba było jeździć jak był wolny i tani.

Ja mialem szczescie, ze zwiedzilem wczesniej. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#32 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:47 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
Ja też, 3 razy i chętnie bym to uczynił ponownie. Ale nie w tej rzeczywistości...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#33 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:49 

@cccc, napiszę jeszcze raz, może nie wyraziłem się precyzyjnie.

Chcę polecieć do Rosji. Wyrabiam wizę, wsiadam w samolot w Warszawie i ląduję w Moskwie. Potem chcę zwiedzić Krym, korzystając z rosyjskich lotów krajowych - czy na Krymie wbiją mi coś do paszportu? To jakie są ukraińskie regulacje dot. wjazdu nie ma dla mnie znaczenia. Znaczenie ma natomiast, że jeśli na Krymie Rosjanie mi coś w paszporcie zaznaczą, to czy później przy wjeździe na Ukrainę (nie z Krymu, po prostu z Polski na Ukrainę) będę miał z tego tytułu nieprzyjemności?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#34 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:49 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
JarekGdynia napisał(a):
Krym to świetne miejsce na podróż. Szkoda, że przez zawirowania polityczne coraz mniej ludzie ma możliwość odwiedzenia go. Widoki, pogoda, jedzenie super. Najlepszy mój wyjazd jaki miałem to właśnei był Krym.


Akurat jedzenie to najmniej godne polecenia. Przynajmniej jeśli chodzi o mięso. Sami sobie te zawirowania zafundowali, marzył im się wielki świat, a będą mieli drugą Abchazję.

-- 07 Cze 2016 10:52 --

Anonymous napisał(a):
@cccc, napiszę jeszcze raz, może nie wyraziłem się precyzyjnie.

Chcę polecieć do Rosji. Wyrabiam wizę, wsiadam w samolot w Warszawie i ląduję w Moskwie. Potem chcę zwiedzić Krym, korzystając z rosyjskich lotów krajowych - czy na Krymie wbiją mi coś do paszportu? To jakie są ukraińskie regulacje dot. wjazdu nie ma dla mnie znaczenia. Znaczenie ma natomiast, że jeśli na Krymie Rosjanie mi coś w paszporcie zaznaczą, to czy później przy wjeździe na Ukrainę (nie z Krymu, po prostu z Polski na Ukrainę) będę miał z tego tytułu nieprzyjemności?


Liczę, że będziesz miał. W końcu trzeba ponosić konsekwencje swoich niecnych czynów. A uwierz, że ukraińscy pogranicznicy nie należą do przyjemniaczków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#35 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:55 

Chilavert napisał(a):
Liczę, że będziesz miał. W końcu trzeba ponosić konsekwencje swoich niecnych czynów. A uwierz, że ukraińscy pogranicznicy nie należą do przyjemniaczków.

I po co piszesz takie głupoty? Nie pytam po to by wdawać się w przepychanki na temat statusu Krymu, który jest mnie z grubsza obojętny. Interesuje mnie czy mogę bez przeszkód korzystać z możliwości, które stwarza mi polski paszport.
Twoje życzenia kłopotów przyjmuję bez emocji, licząc że ktoś odpowie merytorycznie :) Miłego dnia.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#36 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:58 

Anonymous napisał(a):
@cccc, napiszę jeszcze raz, może nie wyraziłem się precyzyjnie.

Chcę polecieć do Rosji. Wyrabiam wizę, wsiadam w samolot w Warszawie i ląduję w Moskwie. Potem chcę zwiedzić Krym, korzystając z rosyjskich lotów krajowych - czy na Krymie wbiją mi coś do paszportu? To jakie są ukraińskie regulacje dot. wjazdu nie ma dla mnie znaczenia. Znaczenie ma natomiast, że jeśli na Krymie Rosjanie mi coś w paszporcie zaznaczą, to czy później przy wjeździe na Ukrainę (nie z Krymu, po prostu z Polski na Ukrainę) będę miał z tego tytułu nieprzyjemności?

Jeśli nawet Ci nic nie wbiją to rosyjska wiza zawiera miejsca dokąd się wybierasz. W wizie będziesz miał napisane, że jedziesz na Krym.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#37 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@Don_Bartoss
jedź, korzystaj, zwiedzaj.
Jak coś Ci wbiją zawsze można paszport zmienić. Rosja traktuje teraz Krym jako swój więc teoretycznie nie powinno być żadnych pieczatek. Ale jak jest w rzeczywistości to mam nadzieję, że przeczytam w Twojej relacji. ;)
Akurat mam rodzinę (żony) na Krymie i między bajki można włożyć, że w Rosji im źle i strasznie.
Sami chcieli do tej Rosji. Lepiej by im było jakby była sytuacja jak w Donbasie? Rosja dała im większe emerytury, wojskowym dużo większą kasę i ludzi którzy chcieli zostać z Ukrainą było naprawdę niewiele.
Szkoda tylko, że nam zdecydowanie ciężej tam wjechać.
Aspektyczny etyczne? Proszę Was, a jeźdżenie do Lwowa i Kijowa w których aż kipi od uwielbienia UPA i Bandery jest ok?
Niech każdy sam zdecyduje co dla niego jest etyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#38 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:02 

Rozwiązaniem byłoby tak jak jest z Iranem i Izraelem. Wymiana paszportu.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#39 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:21 

Rejestracja: 30 Sty 2016
Posty: 12
Loty: 64
Kilometry: 106 164
JarekGdynia napisał(a):
@Don_Bartoss
jedź, korzystaj, zwiedzaj.
Jak coś Ci wbiją zawsze można paszport zmienić. Rosja traktuje teraz Krym jako swój więc teoretycznie nie powinno być żadnych pieczatek. Ale jak jest w rzeczywistości to mam nadzieję, że przeczytam w Twojej relacji. ;)
Akurat mam rodzinę (żony) na Krymie i między bajki można włożyć, że w Rosji im źle i strasznie.
Sami chcieli do tej Rosji. Lepiej by im było jakby była sytuacja jak w Donbasie? Rosja dała im większe emerytury, wojskowym dużo większą kasę i ludzi którzy chcieli zostać z Ukrainą było naprawdę niewiele.
Szkoda tylko, że nam zdecydowanie ciężej tam wjechać.
Aspektyczny etyczne? Proszę Was, a jeźdżenie do Lwowa i Kijowa w których aż kipi od uwielbienia UPA i Bandery jest ok?
Niech każdy sam zdecyduje co dla niego jest etyczne.


No no, wypowiedź godna dziennikarza RT. Miedwiediew właśnie niedawno się wypowiedział na temat wysokich emerytur. A władze Symferopola już zapowiedziały obniżkę o 10% płac administracji. Jedynym celem zajęcia Krymu było trzymanie tam ruskiego żelastwa. A sytuację w Donbasie kto stworzył? Nie przypadkiem mateczka Rassija? Ludzie, którzy chcieli zostać z Ukrainą znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, albo sami dawno wyjechali. Spytaj się rodziny żony jak się Tatarom świetnie żyje. I co ma wspólnego uwielbienie do UPA z etyką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krym - wiza?
#40 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:28 

Chilavert napisał(a):
I co ma wspólnego uwielbienie do UPA z etyką?

Właśnie z etyką NIE MA NIC wspólnego!

Dobra, koniec OT. Idź nawracać ludzi gdzie indziej. Z pewnością przy planowaniu własnych podróży wezmę pod uwagę ukraińską rację stanu ;)
Góra
 PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group