Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
118zl do Dortmund weekendowo z zazwyczaj drogiego Krakowa
tylko 1 szt, ale dosypuja co chwile nowe

Załączniki:
dtm.JPG
dtm.JPG [ 36.17 KiB | Obejrzany 676 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:51 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Z Katowic Wizzarem za 78zł. bez problemu się znajdzie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Gratuluje landryny Katowicom, lecz wydaje mi sie ze nie rozumiesz kontekstu..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:58 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Między lotniskiem Pyrzowice a Balice jest ok. 100 km, więc to co przedstawił Tom jest chyba dobrą alternatywą dla mieszkańców Krakowa.
I jakie daty masz na weekend z KTW za 78 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Mar 2015 14:19 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Że nie wspomnę o kosztach dojazdu do Pyrzowic...
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2015 15:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Gadekk napisał(a):
Że nie wspomnę o kosztach dojazdu do Pyrzowic...

Akurat koszty nie są duże. PB od 2 zł, komunikacja zastępcza PKP od 1 zł. Dojazd z Katowic na lotnisko na 2 biletach KZK GOP 4.80 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2015 15:59 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
A teraz porównaj czas dostania się, załóżmy z dworca w Krakowie i dworca w Katowicach, na lotniska. Myślę że dla wielu osób lepiej zapłacić troszkę więcej niż bawić się w kilka przesiadki, no ale to tylko moje skromne zdanie.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:03 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Zgadza się! ale niektórzy wolą być pół dnia więcej na miejscu, bo z Katowic samolot jest już po 8 w Dortmundzie!
Kto co woli!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
O czym mowa.. baluje w piateczek, wstaje w sobote na kacu, z osiedla jade pod Cracovie z przesiadka w 292, schodzi juz kac, lece jak krol, wracam na wieczor w niedziele, autobusik znowu za jakies 4zl. a tak to jakis skladaniec PB+zPKP+KZK na mityczny weekendowy lot za 78zl i w niedziele popoludniu to samo.. nie, dziekuje - przy poziomie ceny 120zl z Krakowa Pyrzowice nie sa alternatywa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Gadekk napisał(a):
A teraz porównaj czas dostania się, załóżmy z dworca w Krakowie i dworca w Katowicach, na lotniska. Myślę że dla wielu osób lepiej zapłacić troszkę więcej niż bawić się w kilka przesiadki, no ale to tylko moje skromne zdanie.

A czy ja coś pisałem o czasie? Jakbym mieszkał w Krakowie to też wolałbym dopłacić i lecieć FR niż W6 o te kilkadziesiąt złotych drożej. Tylko że Ty nie pisałeś nic o czasie tylko o kosztach transportu pomiędzy Krakowem a Pyrzowicami które akurat są śmiesznie niskie (nie biorąc pod uwagę lotów porannych).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Tylko osoba która nie wybierałaby się do Pyrzowic z Krakowa własnym samochodem musi chyba spać na lotnisku? Co kto lubi.

W mojej ocenie stawianie znaku równości między lotniskiem w Krakowie i w Katowicach nie ma sensu.

Ktoś, dla kogo liczy się każdy grosz może nawet złapie stopa, kimine na lotnisku, kupi najtańszego Wizza. Ktoś kto ma do dyspozycji tylko weekend i chce polecieć ze swojego miasta - wybierze Kraków.

Niech Katowice zrobią sobie własną wrzutkę do Dortmundu i tam dywagują na temat dojazdu na ichniejsze lotnisko 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
ciacho_majonez napisał(a):
Tylko osoba która nie wybierałaby się do Pyrzowic z Krakowa własnym samochodem musi chyba spać na lotnisku? Co kto lubi.

Chyba jednak nie musi, chyba że tak jak napisałeś lubi. Pierwszy autobus z Bytomia do Pyrzowic jest o 5.30 a ostatni autobus do Bytomia z Pyrzowic o 20.49. Komunikacja pomiędzy Bytomiem a Katowicami działa całą dobę. Na większość lotów da się więc dojechać tanio.
ciacho_majonez napisał(a):
W mojej ocenie stawianie znaku równości między lotniskiem w Krakowie i w Katowicach nie ma sensu.

A ktoś stawia taki znak równości?
ciacho_majonez napisał(a):
Ktoś, dla kogo liczy się każdy grosz może nawet złapie stopa, kimine na lotnisku, kupi najtańszego Wizza. Ktoś kto ma do dyspozycji tylko weekend i chce polecieć ze swojego miasta - wybierze Kraków.

Pewnie tak, sam gdybym mieszkał w Krakowie wybrałbym droższy lot z Krakowa co napisałem. Odpowiedziałem tylko na śmieszny post o kosztach dotarcia z Krakowa do Pyrzowic. Bilet w jedną stronę dla studentów w najtańszej opcji 49gr+4.80zł, normalny 1zł+9.60zł
ciacho_majonez napisał(a):
Niech Katowice zrobią sobie własną wrzutkę do Dortmundu i tam dywagują na temat dojazdu na ichniejsze lotnisko 8-)

Wybacz, myślałem że każdy forumowicz może wybierać sobie temat wedle własnego uznania w którym będzie zamieszczał swoje posty. Ale spokojnie, nie będę więcej odpisywał w tym temacie skoro taka Twoja wola 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Git. Nie wszystko dla wszystkich.
Dla mnie Pyrzowice tylko na super perełki bo niemęczący dojazd jest w koszcie tej perelki.. inne opcje to mordęga..
Oferta skonczona w tytulowej cenie - uprzejmie prosze o zamkniecie wątku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Mar 2015 16:57 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ludzie! Bez spiny, bo się robią z igły widły ;) Ostatnie zdanie było napisane półżartem.

Wspaniałą możliwością jaką daje forum jest dyskusja. Bardzo dobrze jak ludzie się ze sobą nie zgadzają i przedstawiają ku temu swoje (sensowne) arugmenty. Po prostu nie do końca rozumiem skąd w ogóle wzięła się dyskusja na temat alternatywy w postaci Katowic przy wrzutce z Krakowa. Robi się bałagan i niepotrzebne w tym wypadku filozofowanie. Ale skoro zostałem tyle zacytowany to chętnie odpiszę:

Raz:
Ktoś zaproponował lot z Katowic, który przylatuje wylatuje z Katowic o 6:05. Więc bez szans z tym wspomnianym przez Ciebie dojazdem z Bytomia o 5:30.

Dwa:
To inaczej. Moim zdaniem w przypadku pokrywających się tras oraz małej różnicy w cenie Katowice nie są żadną alternatywą dla Krakowa. Ze względu na odległość i relatywnie drogi/skomplikowany dojazd.

Trzy:
Ciężko zakładać, że trafisz na bilet na PB za 2 zł. Moim zdaniem wręcz błędem jest czynić takie założenia. Dobrym przykładem jest ta wrzutka - nawet jeśli byłaby w tych dniach alternatywa w postaci Wizza z Katowic za 39+39 zł to i tak nie dołoży już do tego najtańszego biletu na PB.
A nawet jak znajdzie taki bilet, to i tak sumarycznie wychodzi mu 50 zł za bilet. 10 zł za tyle godzin bujania się po Silesi to moim zdaniem żadna oszczędność - wszak czas to pieniądz.

Cztery:
Luz :)

Poza tym nie każdy ma WDC, ktoś inny będzie wolał polecieć ze swoją walizką o "normalnych" wymiarach. Zostaję przy swoim zdaniu, że porównywanie obu wskazanych opcji jest bez sensu, a już na pewno nie trafia do mnie argument na temat tainego dojazdu do Katowic - dla kogoś kto nie chce bujać się przez Bytom i może jeszcze inne okoliczne miasta bezpośredni transport z Krakowa będzie kosztował sporo więcej. A trasa Kraków-Katowice-Bytom-Pyrzowice moim zdaniem jest stratą czasu i wcale nie jest czymś przyjemnym.

Ale żeby nie było, że tylko narzekam - warto "przemęczyć się" ;) do Pyrzowic w przypadku naprawdę fajnych, unikalnych kierunków - jak przykładowo Neapol, który jest chyba opcją jedynie z Pyrzowic (z Polski) w tym momencie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group