Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 29 Cze 2015 16:58 

Faktycznie to niby nie wolno zjeżdżać z asfaltu na szutrówki. Ale na górnym parkingu na Balos stoją prawie same auta z wypożyczalni. Sam wjeżdżałem tam dwa razy. Dla przeciętnego kierowcy to nic strasznego. Za szybko i tak się nie da, bo tam nie ma gdzie wyprzedzić i trzeba się wlec w ogonku. Ja byłem w kwietniu, to było pustawo, ale w sezonie zapewne jest "kocioł".
Jak sam piszesz, aut nie ma w wypożyczalniach.
Dlatego latem jadę w jakiś piękny i mało znany region Polski. A nie do Grecji. :D
Góra
 PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#222 PostWysłany: 29 Cze 2015 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
To prawda z tym ubezpieczeniem, w każdej wypożyczalni, w każdej umowie jest taki punkt. Kilka lat temu pojechałem tam, zagapiłem się na kozę i przejechałem po ogromnym kamieniu :) Zrobiłem dziurę w progu ale auto jechało, oddałem i powiedziałem że gdzies indziej to zrobiłem, problemów nie miałem, ale nerwy nie potrzebne... W tym roku popłynąłem tam statkiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 08 Lip 2015 14:44 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Wypozyczalem auto w Kissamos, dokladnie tu:

http://www.kissamosrentacar.com/offers.html

klepnalem przez neta wczesniej, jest taniej trochę (jakies 10-15 euro za dobe). Panda na 4 dni 120 euro z full insurance, zadnych blokad na karcie itd. Waha 1,65 euro aktualnie.

Odnosnie Balos - bylem przekonany, ze pocisne tam Panda, raczej radze sobie w takich warunkach. Ale skonczylo sie inaczej, czego nie zaluje. Podpisalem umowe w wypozyczalni, po czym sympatyczna Pani przywalila mi duza czerwona pieczatke, ze tym autem (Panda) nie mozna jechac na Balos. Kara 300 euro. Zamiast siedziec cicho, to wyrwalo mi sie do dziewczyny (po polsku), ze nie da sie jechac na Balos (a to byl pierwszy punkt planu podrozy). Pani z wypozyczalni uslyszala "Balos" i glosno i wyraznie zabronila jechac tam Panda. Coz, zapytalem wiec co teraz. A pani na to: Vitara :) Doplacilem 20 euro i dostalem Vitare w cabrio - polecam, nie zaluje, na drodze na Balos swietnie sie tym jedzie a i ogolnie funu jest sporo. I fajniejsze zdjecia :) Wiekszosc Polakow katowalo tam oczywiscie Matizami, Pandami itp. ale szczerze nie polecam - jest to troche upierdliwe, ryzykowne a Vitara czysta frajda (i powyprzedzac na kamieniach mozna bez strachu :).

Ale ze wspinaczka z Balos do auta w upale moze byc taka meczaca to sie nie spodziewalem :)

P.S.

jak komus szkoda/nie potrzebne wydawac kase na Vitare/Jimny, to mysle, ze smialo mozna Panda dojechac do poczatku szutra, tam zaparkowac i...zlapac stopa na Balos. W koncu tam wszyscy jada i tak :)
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#224 PostWysłany: 08 Lip 2015 17:09 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
Ale ze wspinaczka z Balos do auta w upale moze byc taka meczaca to sie nie spodziewalem :)

he he
Cooper zawsze mogłeś wziąć taksówkę :D

Załączniki:
taxi za 9 euro.jpg
taxi za 9 euro.jpg [ 66.52 KiB | Obejrzany 780 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 08 Lip 2015 17:16 

Rejestracja: 30 Maj 2015
Posty: 2
Loty: 95
Kilometry: 171 745
A ja spokojnie dojechałem Fiatem Panda na Balos i nie byłem jedyny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 08 Lip 2015 17:53 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
My po Krecie poruszaliśmy się Suzuki Jimmy - szutrówki również, jak nie większość. A wypożyczaliśmy tutaj http://www.autoway-polska.com/ . Wszystko było ok.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 09 Lip 2015 12:34 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Tomek1984 napisał(a):
A ja spokojnie dojechałem Fiatem Panda na Balos i nie byłem jedyny :)


Oczywiscie, nie mowie, ze sie nie da. Ale raz, ze w mojej wypozyczalni bylo to zabronione (podejrzewam, ze w wielu tak jest), a dwa, ze jazda wyzej zawieszonym autem typu Vitara to zupelnie inna bajka na tej drodze. No i zero stresu.

ali napisał(a):

he he
Cooper zawsze mogłeś wziąć taksówkę :D


Fakt, byly takowe :) Chodzilo mi tylko o to, ze przy nienajgorszej kondycji wchodzac na gore (fakt ze z ciezkim plecakiem) zmachalem sie niezle, wypocilem chyba ze 2 litry (inna sprawa, ze szedlem szybko, moja dziewczyna weszla jakies 10 minut pozniej). Jak ktos z dzieciakami sie wybiera, to powrot pod gore raczej z postojami.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 10 Lip 2015 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Hyundai Getz też dojechał na Balos bez uszkadzania zawieszenia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 12 Lip 2015 07:24 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 5
Witam forumowiczów,

podpowiedzcie proszę gdzie najlepiej wynająć auto w Agios Nikolaos. Planuje wynająć auto na 3-4 dni aby obskoczyć w kilka miejsc na wyspie: Balos, Elafonissi itp. Może był ktoś ostatnio w tym mieście i wypożyczał auto? Wylatujemy 26.07 i chciałbym to ogarnąć bo nie wiem czy lepiej wynająć samochód na miejscu czy lepiej zrobić to przed wylotem? Pomóżcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 12 Lip 2015 21:21 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Witam, potrzebuje auto na 6-7 osob. widzialam ze ok 1200 zł w internecie obecnie. lepiej szukać coś na miejscu czy już klepać przez neta i ta cena jest ok :> ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 13 Lip 2015 09:41 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Jak 1200 zł za tydzień to bierz, a jak za dobę to jeszcze poszukaj 8-)

Warto wyslac maila do lokalnych wypozyczalni (zazwyczaj maja full insurance i zadnych excessow, blokad itp.). Przysla Ci wycene. Na miejscu raczej jest drozej.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 13 Lip 2015 20:09 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 5
inna877 napisał(a):
Witam, potrzebuje auto na 6-7 osob. widzialam ze ok 1200 zł w internecie obecnie. lepiej szukać coś na miejscu czy już klepać przez neta i ta cena jest ok :> ?

Podrzuc link do strony tej wypozyczalni jak możesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 13 Lip 2015 20:27 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
tupungato napisał(a):
Hyundai Getz też dojechał na Balos bez uszkadzania zawieszenia ;-)


Kia Picanto z Europeo też dojechało. I tak jak pisali koledzy na miejscu same wypożyczone autka. Typu: Kia Picanto, Getz.
Ja jechałem tak: 10-20km/h i dało radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 14 Lip 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@inna877 A w jakim mieście chcesz wypożyczyć to auto?
M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 14 Lip 2015 21:41 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 5
MaciekM napisał(a):
@inna877 A w jakim mieście chcesz wypożyczyć to auto?
M.

Ja chce wypozyczyc w Agios Nikolaos. Znasz coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 14 Lip 2015 21:43 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Ja chce wypożczyc lotnisko chania i oddac tak samo.

ktos cos wie co i jak z takim busem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 15 Lip 2015 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@murzyn.sp

W Agios Nikolaos nie byłem :( Ja przyleciałem do Heraklionu i od razu na lotnisku wziąłem auto. Załatwiałem wszystko online i z powodu braku dostępności wybranego przeze mnie modelu, dostałem ponad 40% zniżki na lepszy :) Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to proszę pisać.

Pozdrawiam
M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: wynajem auta Kreta
#238 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:31 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 25
2.10 do 9.10 planuje lecieć na Krete z mężem. Łądujemy na lotnisku w Chanii o 21.
Zastanawiamy sie na wynajęciem apartementu w miejscowości Agia Marina, Stavros lub Chania ale na obrzeżach.
Czy opłaca sie wynająć auto na ten tygodniowy pobyt? Jeśli macie jakieś sparwdzone stornki zwypozyczalniami to prosze o linki, czy lepiej dostać się tam transportem publicznym?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wynajem auta Kreta
#239 PostWysłany: 22 Lip 2015 20:16 

Jest osobny wątek na temat wynajmu aut na Krecie:
kreta-wypozyczalnie-auta,1436,14862

Co do kwestii czy warto to zależy jaki jest cel wyjazdu? ;)
Jak leżenie plackiem na plaży czy przy basenie to nie ma sensu ale jeśli chcesz spędzić ten czas w miarę aktywnie to wynajęcie auta ma sens.
Na Krecie byliśmy 2 tygodnie ale auto mieliśmy chyba przez tydzień i przejechaliśmy jakieś 2000km, startowaliśmy z Kissamos: do Chani, Rethymnonu, Heraklionu, Agios Nicolaos a i tak jeszcze sporo miejsc zostało do zobaczenia.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: wynajem auta Kreta
#240 PostWysłany: 22 Lip 2015 20:56 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 25
jedziemy troche wypocząć a trochę pozwiedzać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group