Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 22 Kwi 2015 11:43 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 5
Witam
Wypożyczamy auto w dniach 12.06-15.06. Może są osoby chętne dołączyć,albo my (2 osoby) dołączymy. Nocujemy w Maleme, w planach Wąwóz Samaria, Balos i Elafonisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#182 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:39 

Rejestracja: 27 Kwi 2015
Posty: 1
Ma ktoś aktualne informacje, czy jest możliwość dotarcia transportem publicznym z Chani do Elafonisi? Ewentualnie, czy ktoś urlopujący w Chani i wybierający się wynajętym samochodem do Elafonisi (w terminie do 1-go maja) nie miałby może 3 miejsc i chciałby pomniejszyć sobie koszty wycieczki poprzez podział na więcej osób?;>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 27 Kwi 2015 18:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Mikelek napisał(a):
Z drugiej strony my bardzo lubimy podkreślać, że 123 lata niewoli i potem 45 lat komuny tak nam zniszczyło społeczeństwo, że wszystko co złe to przez te okresy i w znacznej mierze mamy rację. Ale warto pamiętać, że Grecja przez 300 lat była okupowana przez Turcję i że w tym czasie np. szkolnictwo greckie było zakazane. Potem też nie mieli farta, okupacja niemiecka, potem wojna domowa, potem rządy dyktatury.

Hm, jakby się zastanowić. To że w Grecji jest byle jak, że jak sobie chodzę po Street View i widzę ten totalny rozpi..aj (inna rzecz, że mnie do niego ciągnę), to myślę, że to południowa natura, bo inne kraje wokół niewiele lepsze (aż trudno uwierzyć, że to kolebka cywilizacji).
Ale Polacy nie mają południowej krwi, więc z reguły sobie tłumaczę tak jak Ty - kombinatorstwo wbite w kręgosłup przez lata niewoli zaborczej i sowieckiej, do tego najwartościowsi ludzie wybici przez towarzyszy i hołota wsadzona na stołki. Dziś jak Polak wyjeżdża na Zachód, to robi furorę wykształceniem, pomysłowością i pracowitością. A tu idzie do pracy i po kilku miesiącach pod szefem-idiotą następuje u niego wypalenie zawodowe.
Do tego tak kombinuje, jakby tu np. biletu nie skasować, że czasem przy tym aż przepłaci...
Tyle że potem się robi spirala - podatnik kombinuje, urzędnik jest debilem i państwo zdycha. Ale nie mobilizuje mnie to do przykładnego płacenia podatków. Jak pomyślę, jacy idioci je potem przejadają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 27 Kwi 2015 19:09 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 5
Witam
Zorganizowany wyjazd z lokalnego biura na plażę Elafonisi

Ceny Bilet autobusowy
Dorośli 24 €
Dzieci 6-12yrs 12 €
Niemowlęta
Wolny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 30 Kwi 2015 10:45 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 1
Hej,
właśnie wróciliśmy z Krety - samochód wynajmowaliśmy przez pośrednika Atlas Choice, a otrzymaliśmy z wypożyczalni Gelasakis - cena za 7 dni - 99 EUR (z dodatkowym ubezpieczeniem Excess Refund), bez limitu km, z opcją paliwową - ile dostałeś tyle zwracasz.
Sama wypożyczalnia bardzo w porządku - odbiór samochodu na parkingu obok lotniska (podwożą samochodem, ale to dosłownie kilkaset metrów), sprawne podpisanie umowy i odbiór (max. 5 min). Citroen C3 or similar okazał się Suzuki Alto, ale akurat małe gabaryty samochodu dla dwóch osób na Krecie to mi nie przeszkadzały zupełnie :) Bardzo przyjemnie sie jeździło, a jeszcze przyjemniej parkowało :)
Bez przesadnej drobiazgowości przy zdaniu - obejrzeli czy cały z kazdej storny, czy paliwo się zgadza, a nie szukali każdej ryski. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 08 Maj 2015 16:50 

Rejestracja: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Czy osoby biorące auto w europeo mogą mi potwierdzić że ich przedstawiciel czeka na hali przylotów z kartką? Czy jednak mi pocisnęli ściemę i będę musiał za nimi gonić;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 08 Maj 2015 17:12 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Ja brałem i zapłaciłem przez rentalcars / wybrałem Caldera - Fiat Panda / i gościu czekał z kartką / podpisalismy umowę i zablokował depozyt 600 Euro - zwolniony po 14 dniach , samochód oddaje się przed lotniskiem po lewej stronie od Chani / stacja benzynowa i myjnia - jakieś 200 metrów od terminala , rzucili pobieżnie okiem a nawet nie oglądali ilości paliwa / brałem i oddawałem przy 1/4 baku /
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 08 Maj 2015 19:58 

kordi napisał(a):
Czy osoby biorące auto w europeo mogą mi potwierdzić że ich przedstawiciel czeka na hali przylotów z kartką? Czy jednak mi pocisnęli ściemę i będę musiał za nimi gonić;)



-- 08 Maj 2015 19:58 --


Stoi w hali przylotów z kartką, z Twoim nazwiskiem. Nawet jak ma kilka osób to odsyła klienta na chwilę przed terminal, a sam czeka na kolejnych. Najczęściej jest to brunet ok 30 lat ze sporą brodą.
Takiego wypatruj. :D
Góra
 PM off
kordi uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 08 Maj 2015 21:46 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
potwierdzam. I dość wyluzowany - my umówiliśmy się w centrum to przywitał mnie z kebabem w ręce ufajdany sosem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 10 Maj 2015 19:56 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 41 063
Witam,

będę w czerwcu w Analipsi .

Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnię, której pracownik podstawi auto pod hotel?

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 18 Maj 2015 14:35 

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 1
Witam, w piątek (15.05.2015) przylecieliśmy z Krety. Wypożyczaliśmy auta w Autotrip- http://www.autotrip.gr/offers.htm
Rezerwacji dokonałam wcześniej przed odlotem. Zamawiałam 3 grande punto z fotelikami dla dzieci dla 2 latka i 5 latka. Cenę wynegocjowałam do 160 euro za samochód z pełnym bakiem.

Po wylądowaniu Pan z firmy Autotrip czekał na nas na lotnisku w Chani, z karteczką z moim nazwiskiem. Po czy zabrał na bok kierowców w celu podpisania umów.

Samochody były na parkingu przy lotnisku. De fakto czekały na nas 2 fiaty Qubo( w tym jeden disel)- oba z pustym bakiem- paliwa było tyle żeby dojechać do najbliższej stacji Shela. Trzeci samochód to fiat punto. Wszystkie samochody w dobrym stanie z klimatyzacją, w miarę czyste, bez obiecywanej mapy.

Foteliki samochodowe dla 5 latków to podstawki-dość twarde wiec dzieci nie bardzo chciały na tym siedzieć, bądź po prostu przyzwyczajone do swoich wygodnych fotelików. Fotelik dla 2 latka z nieregulowanymi pasami wiec ledwo zapiełam swojego malucha w dodatku trzeba było pokombinować żeby zapiąć fotelik w pasy.

Reasumując:

samochody sprawne, nie wymagana karta kredytowa tylko gotówka na miejscu, klimatyzacja, samochody o klasę wyższa niż zamawiane w tej samej cenie. Niestety samochody miały mała moc, cieżko podjeżdżało się pod górke ale daliśmy radę :)

Po powrocie zostawia się samochód na tym samym parkingu zdając klucze i to wszystko.

Jeśli chcecie pozwiedzać Krete to bez samochodu sie obejdzie, krajobraz zapiera dech a wydawać pieniądze na zoranizowane wycieczki nie ma sensu . Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 21 Maj 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Piotr Zawiślak napisał(a):
Hej,
właśnie wróciliśmy z Krety - samochód wynajmowaliśmy przez pośrednika Atlas Choice, a otrzymaliśmy z wypożyczalni Gelasakis - cena za 7 dni - 99 EUR (z dodatkowym ubezpieczeniem Excess Refund), bez limitu km, z opcją paliwową - ile dostałeś tyle zwracasz.


Hej,
Mam pytanie dotyczące twojego wypożyczenia auta, co dokładnie oznacza "Excess Refund" ?
Czy ktoś wie jak nazywa się opcja zniesinia wkładu własnego?

Pozdrawiam
Maciek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 22 Maj 2015 23:07 

Rejestracja: 09 Cze 2014
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 41 063
Hej,
Mam pytanie dotyczące twojego wypożyczenia auta, co dokładnie oznacza "Excess Refund" ?
Czy ktoś wie jak nazywa się opcja zniesinia wkładu własnego?

Pozdrawiam
Maciek[/quote]

Tu znajdziesz odpowiedź i wskazówki :)
http://www.travelplanet.pl/inspiracje/p ... d,104.html
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#194 PostWysłany: 27 Maj 2015 00:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Pomimo pojawiających się tu uwag do europeo, zdecydowałem się zaryzykować (brak ciekawych cenowo alternatyw) i skorzystać z ich usług. Można śmiało polecić tą firmę, szczególnie pod względem ceny. Na lotnisku w Chanii nikt nie czekał z karteczką z nazwiskiem, ale tabliczki europeo były widoczne. Na miejscu dwoje przedstawicieli firmy, opisywany pan z zarostem i jego koleżanka zaopatrzeni w pisemne umowy i przenośny terminal do płatności. Umowa na kolanie w terminalu, kasa do ręki i przejazd na parking z samochodami trochę zdezelowaną kią ceed. Sam parking znajdujący się obok stacji Shell nie jest w żaden sposób oznaczony i moim zdaniem stoją tam samochody różnych firm nie tylko europeo, więc opowieści, że jest tam kilkadziesiąt samochodów tej firmy nie jest prawdą. Wystarczy się przyjrzeć, że stoją tam w dużej ilości też zdawane samochody Herz-a, które pracownik tej firmy oddaje do myjni a następnie odwozi na parking tej firmy znajdujący się bezpośrednio koło terminala. Co mnie zdziwiło, to fakt że każdy z tych pracowników miał swojego klienta do odebrania z konkretną godziną, więc może wcześniej opisywane problemy wynikały z tego faktu, gdyż w naszym przypadku pan brodaty też nie wykazywał jakiegoś wielkiego zainteresowania i tylko wskazał koleżankę, która miała imienną listę na której byłem wpisany. Samochód miał być z grupy B, dostałem z kię rio (kat. D) z przebiegiem 62000 km, mocno przytartą na błotnikach z każdej strony, ale w pełni sprawną. Samochód nie był jakoś super czysty, ale widać że ktoś "próbował" go odkurzać. - brakowało zapasowego koła. Polityka paliwowa - oddajesz tyle paliwa ile było w baku na początku. Samochód dobrze się sprawował i nie było problemów. Odniosłem wrażenie, że cena pojazdu nie przekłada się na jego wielkość. Osoby z grupą A też dostały większy samochód z grupy D przy czym wyglądał on na jeszcze starszy ok 8- 10 lat. Przy zdawaniu auta też nie uświadczysz nikogo z europeo, natomiast odniosłem wrażenie, że ta sama dziewczyna stała z kartką innej wypożyczalni. ( wyglądali jakby byli przez różne wypożyczalnie samochodów okresowo zatrudniani do odbierania klientów w zależności od zapotrzebowania danego dnia.) Poza sezonem polecam, natomiast w jego szczycie może być różnie, zważywszy, że pracownicy europeo za bardzo się swą pracą nie przejmują i coś jednak może być w krytycznych głosach jakich również na tym forum się pojawiły.


Ostatnio edytowany przez greg1291, 27 Maj 2015 11:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 27 Maj 2015 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Witam,

A czy ktoś korzystał z jakiejś wypożyczalni nie przez wyszukiwarkę? Chodzi mi o wypożyczalnie które wyskakują po wpisaniu w google "crete car hire" typu:
www.justrentals.gr/
www.caravel.gr/
www.thebestcars.gr/
Wyglądają całkiem porządnie, ceny konkurencyjne i żadnych złych opinii nie znalazłem.
Ktoś za? Ktoś widział? Ktoś korzystał?

Pozdrawiam
Maciek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 27 Maj 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
greg1291 napisał(a):
zaopatrzeni w pisemne umowy i przenośny terminal do płatności



To widzę, że się "upgrade'owali" z tym terminalem, bo nieco ponad rok temu kiedy płaciłem, miałem przyjemność po raz pierwszy w życiu (i pewnie ostatni) być obsługiwany "żelazkiem" :) Nawet zastanawiałem się, czy nie dopłacić im coś za to, że mogłem z bliska obejrzeć, jak robiono płatności kredytówkami 40 lat temu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 27 Maj 2015 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ktoś wie od której do której czynna jest wypożyczalnia europeo na lotnisku w Chanii? po 21 jest jakaś dodatkowa opłata za odbiór po godzinach? Co z możliwą anulacją rezerwacji? nigdzie nie widziałem tych informacji na ich stronie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 27 Maj 2015 18:25 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Nie wiem jak z godzinami odbioru,ale o 21 nadal był duży ruch na lotnisku i wszystkie wypożyczalnie były wręcz oblężone. Co do anulacji to myślę, że tu nie ma większych problemów. Nie podajesz żadnych danych karty kredytowej, ani nie dokonujesz przedpłaty tylko imię i nazwisko dane lotu. Najlepiej napisz do nich maila i otrzymasz informacje z pierwszej ręki. info@europeocars.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 29 Maj 2015 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
jopi75 napisał(a):
Witam, w piątek (15.05.2015) przylecieliśmy z Krety.


Witam,

Mam pytanie ze względu na to że prze chwilą tam byliście. Jaka jest aktualna cena paliwa na Krecie?

I pytanie ogólnei do wszystkich. Jaką opcję paliwową wybrać. Przylatuję do Helaklionu w niedzielę około 20:00 i od razu jadę do Rethymna.
Czy w opcji z pełnym bakiem nie przepłace z paliwo do wypożyczalni? Czy jak podstawią auto z "pewną" ilością paliwa to czy dojędę na tym do Rethymna?
Czy w niedzielę po 20 znajdę jakąś otwartą stację w okolicy HER?

Z góry dziekuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Maciek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 01 Cze 2015 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
W opcji "pusty bak" dostaniesz właśnie dosłownie to :D
W Europeo jak brałem samochód to facet mi powiedział, żebym od razu jechał na stację benzynową (100 metrów) i zatankował, a nie najpierw po rodzinę na lotnisko (500 metrów) i dopiero razem na stację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 617 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group