Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#321 PostWysłany: 09 Sie 2015 14:51 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 5
Anonymous napisał(a):
Autem w 1 dzień możesz pojechać na zachód do Heraklionu i potem w drodze powrotnej zjechać na południe do miejscowości Archanes,Arkalochori,Kasteli i wrócić. W drugi dzień pojechać na wschód do Vai i w drodze powrotnej przez Kato Zakros,Ziros,Chandras wrócić.
Jeśli chodzi o wyspy to Spinalogia najbliżej,jedziesz do Plaka i płyniesz wycieczkowcem, oraz Chrisi na południu,jedziesz z Agios Nikolaos do Ierapetry i płyniesz wycieczkowcem. Na tę wycieczkę musisz jechać już autobusem ok 7 rano.



Dziękuje, bardzo. Jest w tych miejscowościach coś szczególnego do odwiedzenia, czy po prostu same miejscowości warto odwiedzić?

Gdzie mogę nabyć bilety na te rejsy? Organizują to jakieś biura miejscowe, czy kupuje się bilet na statku?
Orientujesz się, może ile takie rejsy kosztują? Będę pierwszy raz na wakacjach w Europie i nie orientuję się za bardzo ile euro mniej więcej ze sobą zabrać :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kreta
#322 PostWysłany: 09 Sie 2015 19:43 

Cała Kreta wschodnia jest warta zobaczenia.Jednak w dwa dni autem można wybrać coś co nas bardziej interesuje z tego linku
http://kreta.wiemgdziejade.pl/co_warto_ ... esci_krety
Wybierasz na jeden dzień np. 4 atrakcje z tej listy i wg.mapy ustalasz trasę. Na drugi dzień podobnie.
Rejs na Spinalogię to ok 10 e w dwie strony. Rejs na Chrisi ok 25e + autobus ok 15 z Agios Nikolaos.
Oczywiście będąc w Eloundzie ,co najmniej dwa wieczory trzeba spędzić w samym Agios Nikolaos.
Oczywiście w miejscowych biurach podróży jest masa wycieczek w miejsca z tej listy ,a ceny są różne.
Jeśli z twojego hotelu wycieczka na Spinalogię kosztuje więcej jak 15e/os a na Chrisi więcej jak 40e to zrób je indywidualnie.
Samochodem w dwa dni dojedziesz w co najmniej 6 miejsc z listy i zwiedzisz je tanim kosztem.
Wszystkie bilety na promy kupisz na miejscu przed rejsem.
Ile euro zabrać ,to indywidualna sprawa ,ale na dzień 2 os to ok 80 e minimum mając wykupiony hotel.
Góra
 PM off
bosman0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#323 PostWysłany: 09 Sie 2015 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Wydaliśmy <400 eu w dwie osoby w tydzień, za bardzo nie oszczędzając (hotel bez wyżywienia, poruszaliśmy się autobusami)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
bosman0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#324 PostWysłany: 09 Sie 2015 21:00 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 5
Ok, już teraz w pełni mogę zaplanować wycieczki :)

Wycieczki o których piszesz, statkami, to od rezydenta w hotelu koszt kazdej ~50euro, wiec poszukam sobie samemu na mieście.
Właśnie widzę, że tutaj praktycznie większość wycieczek, to trzeba sobie zaplanować na cały dzień i chyba zrobiłem duży błąd wybierając ofertę All Inclusive w hotelu, skoro praktycznie codziennie będę całymi dniami poza hotelem. No, ale zasugerowałem się ostatnimi wczasami w Turcji, ale w sumie to było na 2tyg, to było sporo dni, gdzie pasowało nam to, że mamy wszystko w hotelu zapewnione.

Niestety w 7 dni wszystkiego się nie zobaczy.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#325 PostWysłany: 26 Sie 2015 14:37 

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 10
Czy ktoś z Was jechał może do wąwozu Samaria samochodem? Rozchodzi mi się o przejście wąwozu w dwie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#326 PostWysłany: 26 Sie 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@k4si4

Hej.

Ja kilka lat temu wybrałem się autem na wycieczkę do tego wąwozu. Pojechaliśmy do miejscowości Sfakia, tam zostawiliśmy auto. Stamtąd pływa prom do ujścia wąwozu. Wycieczkę trzeba tylko zgrać z czasami kursowania promu. My szliśmy w górę, póki nie stwierdziliśmy że trzeba już wracać, żeby na ostatni prom zdarzyć. Myślę że w ten sposób około 3/4 wąwozu przeszliśmy.

Pozdrawiam
M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#327 PostWysłany: 26 Sie 2015 21:47 

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 10
Chciałam właśnie tego promu jakoś uniknąć bo przeraźliwie boję się przepraw wodnych :oops:

-- 26 Sie 2015 21:51 --

Chciałam właśnie tego promu jakoś uniknąć bo przeraźliwie boję się przepraw wodnych :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#328 PostWysłany: 28 Sie 2015 11:56 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 4
Czy ktoś orientuje się jak aktualnie wygląda sprawa z płatnościami kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#329 PostWysłany: 28 Sie 2015 12:01 

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 10
Na wyspach nie ma problemu, "kolejki" do bankomatów są przesadzone. W mniejszych miasteczkach trudniej zapłacić kartą ale to nie jest spowodowane kryzysem tylko stylem bycia.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 28 Sie 2015 12:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#330 PostWysłany: 28 Sie 2015 12:18 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 4
No i super. :-) Visa i MC, nie ma różnicy??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#331 PostWysłany: 28 Sie 2015 12:21 

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 10
tego już nie wiem :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#332 PostWysłany: 07 Paź 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Pytanie może śmieszne, ale dla osób, które latają tylko na weekendy na pewno także się przyda. Co proponujecie zobaczyć przez jeden pełny dzień na Krecie, po wylądowaniu w Heraklionie? Oczywiście samochodem.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#333 PostWysłany: 07 Paź 2015 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Po pierwsze uciekaj z Iraklionu :) Czy masz jakiś nocleg? Interesuje Cię bardziej natura, zabytki czy miasta?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#334 PostWysłany: 07 Paź 2015 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@up, tak śpimy 20 km na zachód do Heraklionu.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#335 PostWysłany: 07 Paź 2015 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Ja bym pojechał autem na południe drogą 97. Po drodze ładne widoki, małe mieścinki, malownicze wąwozy. Jeśli lubisz takie klimaty można odbić z głównej na drogę w kierunku miejscowości Sfakion aż do Komitades i tam odbić na północ przez największe serpentyny na Krecie :) (Ja lubię takie drogi więc trochę tam pojeździłem) Tamtędy aż do "autostrady" i w lewo do Rethymna. Tam połazić po starówce i odwiedzić twierdzę a na koniec obiad/kolacja w jakiejś knajpce w porcie lub jego okolicach.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#336 PostWysłany: 08 Paź 2015 00:11 

przemos74 napisał(a):
Pytanie może śmieszne, ale dla osób, które latają tylko na weekendy na pewno także się przyda. Co proponujecie zobaczyć przez jeden pełny dzień na Krecie, po wylądowaniu w Heraklionie? Oczywiście samochodem.


Malia na południu Krety lub Agios Nicoaos na wschód może aż do Vai.
Jakbyś była po wylądowaniu w Chanii to polecił bym Gawdos promem z Paleochory na dwa dni ,bo nie sposób z tej wyspy wrócić wieczorem. Ostatni odłam cywiizacji w unii europejskiej.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#337 PostWysłany: 13 Paź 2015 16:56 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Wrociłam kilka dni temu z Krety Zachodniej, okolice Chani, więc napiszę na świezo moze sie komus przyda.

- Samaria, najlepiej buty trekingowe, myslałam ze stopnaimi w dół potem fajny spacerek. To się pomyliłam. Cały czzas z góry pod górkę wieeecznie po kamieniach głazach, płakali ci co poszli w trampeczkach... weszlismy o 8, wyszliśmy po 7,5h normalnym krokiem, Płynie tylko jeden prom o 17.30 myslelismy, ze zdąrzymy na jakiś wcześniejszy znów pomylka :D Na prom 5eu za os, jak dopływacie do Sogia czy jakoś tak, na lewo trzeba dojsc do autobusów, kupic bilet w 'kiosku ":D 5 eu za osobę, i zawiezie was do Omalos. Tam mielismy auto, przejażdzka dla ludzi o mocnych nereach, tak zap.. tym busem jednym kołem nad krawędzią.. potem 2h powrót do Chani, bylismy wypompowani. Powrót tez kiepski było juz ciemno, zero oświetlenia droga bardzo kręta stroma.. no ja lęk wysokosci wiec oczy zamknięte. nogi bolały nas 3dni, a trenujemy rózne sporty, endomondo na kilku tel pokazalo 22km a nie 16 :] nie polecam jak ktoś w ogóle się nie rusza bo trasa nie jest leśną ścieżka po płaskim terenie. wody nie brac duzo, sa punkty do pobierania.

- falasarna, przereklamowane, jak ktos ma duzo czasu moze skoczyc ale ogólnie zwykła plaża :D


- Balos, ohh co ja się naczytałam, że taka cieżka droga juz statkiem mielismy płynać ( znow moj lek wysokosci :D ) droga super. szeroooka ( chyba znów poszerzali) jedzie sie 10km na godz, nie ma opcji spaść :D naprawdę droga ok polecam jechać i nie czytać jak tam jest niebezpiecznie. ale samo balos... słabo wypada przy elafonisi. jak wysiedli ludzie ze statku tłumy. smierdzi troche. same skały, widok z góry ładny i to na tyle.

- elafonisi no tutaj droga średnia, jechalismy od strony wąwoazu przez głąd wyspy, znów wąsko, patrzylam tylko czy nie spadamy :D wpadłam na super pomysł powrotu nad morzem, haha jeszcze gorzej, czasami jednym kołem na krawędzi. zdecydowanie lepsze drogi od strony wąwozu. tu w ogole nie otwierałam oczu :D długooo się jedzie. ale elafonisi jest CUDOWNE ! piekne rajjjj ! trzeba to zoabczyć. różowy piasek to nie photosop. woda świetna w wodzie rybki mozna wziac okulary do nurkowania.

ceny róznie musaka od 5 do 8 eu, pita ok 3 eu, woda 5l ok 2 eu, bułki 50 centów, najtaniej w LIDLU! najdrozej w ich lokalnych marketach "Inka".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#338 PostWysłany: 13 Paź 2015 17:11 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Na jeden dzień z Heraklionu to najlepiej pojechać do Agios Nicolaus, tam wypić kawę podziwiając widoki na jezioro. Następnie pojechać do Eloundy, po drodze wspaniałe widoki na zatokę. W Eloundzie statkiem na Spinalongę. Wieczorem pochodzić po Heraklionie. Są piękne widoki ns stary port , eleganckie pasaże i sporo zabytków z różnych epok.



Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#339 PostWysłany: 13 Paź 2015 17:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Co do Elafonisi, piasek nie zawsze niestety jest tam różowy. Mi się trafiło, że we wrześniu nie był i wówczas to się robi zwykła plaża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#340 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:12 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Potwierdzam to co pisze @inna877 na temat Balos: droga jest ok, pokonałem ją starym Hyundayiem Atosem jadąc max. 20 km/h. Samo Balos z góry wygląda niesamowicie, natomiast z bliska już nieco gorzej. Są na Krecie ładniejsze plaże. Mi najbardziej przypadło do gustu Stepanou Beach na półwyspie Akriotiri.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group