Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta
#301 PostWysłany: 28 Lip 2015 21:17 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
Moim zdaniem nie warto. Musisz pamiętać, że drogi na Krecie są dosyć kręte i męczące.
Niby licząc czasowo wszystko się spina, ale będzie to raczej gonienie niż przyjemność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kreta
#302 PostWysłany: 28 Lip 2015 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
jak wyjedziesz o 6 to może i tak ale to będzie ganianie z jęzorem a przecież plaża ma być odpoczynkiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#303 PostWysłany: 29 Lip 2015 04:45 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 138
W takim razie muszę wybrać jedną albo drugą... Bo dwa razy raczej nie dam rady tam jechać... Myślicie że lepszym wyborem będzie Elafonisi?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#304 PostWysłany: 29 Lip 2015 11:57 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
Będę w znaczącej mniejszości ale mnie Elafonissi, aż tak nie powaliła :)
W sezonie musisz się nastawić na tłum ludzi i problem ze znalezieniem parasola.

Na Balos nie byłem.

Ja bym wybrał tą, na którą masz po prostu bliżej (kierowca ma najgorzej)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#305 PostWysłany: 29 Lip 2015 18:58 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Nie jesteś w mniejszości :) Już rok temu po powrocie z Krety pisałem, że Elafonissi to ładna plaża ale nic powalającego. Za to Balos - najciekawsze miejsce na krecie zachodniej !!! Coś niesamowitego, widoki przepiękne. Koniecznie do zaliczenia, ale tylko autem. Rejs statkiem - szkoda pieniędzy i traci się 90% atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#306 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Autobusy też mają koła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#307 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:07 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Nie ma autobusu na Balos. Chyba,że w tym roku coś dodali. Wątpię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#308 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
O tym, że autobusy jeżdżą na Balos (i nie od tego roku) pisano tu już - w poszczególnych wątkach - kilkanaście razy. Wrzucano rozkład jazdy, informacje o zakupie biletów przez internet, cytaty z maili od przewoźnika, a ostatnio jeden z kolegów wrzucił nawet zdjęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#309 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:21 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Byłem na Balos trzy razy, nigdy nie mijałem się po drodze z autobusem. Na parkingu też nie widziałem. Wiem, że dojechać autobusem można było ale tylko do początku drogi szutrowej. Możliwe,że jakieś kursy są o których nie słyszałem. Tubylcy twierdzili, że nie ma kursów autobusów na górny parking. Oczywiście mogę się mylić. Może coś tam jeżdzi np. Ktel.

Edit.
Faktycznie koledzy opisują, że kursuje autobus na Balos z Chanii. Ja bylem w ubiegłym roku we wrześniu- nie jeżdził. Więc jak ktoś nie ma auta to warto zaliczyć kurs autobusem. Atrakcje gwarantowane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#310 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W ubiegłorocznym rozkładzie zniknął właśnie we wrześniu. I tego się obawiam, ale jak pytałem Κ.Τ.Ε.Λ., to mi odpisali, że w tym roku we wrześniu będzie na pewno.

A morał z tego taki, że za dużo to jest wątków o Krecie, bo Balos przewija się w kilku różnych.

Z ich strony:

Załączniki:
Balos.jpg
Balos.jpg [ 197.05 KiB | Obejrzany 1352 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#311 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:10 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 4
Hey witam.

31.08 będziemy we 4 osoby już na wyspie. Od razu z lotniska bierzemy autko (Chania). Na miejscu będziemy 14 dni.
Przede wszystkim, dzięki za mnóstwo aktualnych informacji na temat wyspy ;-) super pomocna sprawa.
Mam jednak pytanie a zarazem prośbę. Może ktoś pomóc zorganizować wyjazd, co warto i jak po kolei zobaczyć aby nie narobić chociażby kilometrów a jednak coś tam zobaczyć? Tyle miejsce jest wartych odwiedzenia a skleić to w jedną całość jest mega trudne dla mnie ;-)
Z kultowych i pewnych miejsc to Balos (bo blisko ;-), auto 4x4 więc jedziemy sami), wąwóz Samaria (wg tego co na tej stronie napisane, atakujemy z rana aby być przed 9, schodzimy na dół, prom, autobus i do domu ;-) genialny plan i jeszcze mapka ;-)), Elafonisi na pewno, ale tutaj np co w okolicy jeszcze zwiedzić jak się będzie w tej części wyspy?

Ahh no i kolejne pytanie... jak najlepiej (może i najtaniej się uda?) dostać się na Santorini? Znalazłem coś tutaj: http://www.ferries.gr/hellenicseaways/, wychodzi ok 93 eu w obie strony. A z innej strony znalazłem http://santorinidave.com/crete-to-santorini, i wychodzi na to, że można tam polecieć za 70 eu! 30 min i na miejscu.
Może warto na dwa dni się tam wybrać? Czytałem również, że na miejscu brać quada, może ktoś jeszcze to potwierdzić?

Za wszystkie plany i podpowiedzi będę mega wdzięczny ;-)


Ostatnio edytowany przez zejnowski, 03 Sie 2015 11:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#312 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Do tego ruiny pałacu w Knossos, miasteczko Irakleio i Rethymnou, ewentualnie plaża Vai.
Mi jeszcze chodzi po głowie wodospad Argiropouli.
Góra
 Profil Relacje PM off
zejnowski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#313 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:28 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
Knossos zdecydowanie warto, chociaż jak w całej Krecie jest tam bardzo ciepło :D
Ja dorzuciłbym zobaczenie samej Chanii (nie wspomniałeś o tym).
Dodatkowo nam się bardzo podobało na leniwe plażowanie półwysep Akrotiri.

Samarię można rozpocząć też o 10. Jeśli macie znajomych, którzy dowiązą Wam auto to najlepiej wrócić do Chora Sfakion promem, tam zjeść coś i wrócić autem (autobus odjeżdża po przypłynięciu promu). Prom podpływa obok Lutro, takie małeńkie Santorini południa :P
Góra
 Profil Relacje PM off
zejnowski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#314 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:37 

Rejestracja: 18 Lis 2012
Posty: 4
Loty: 33
Kilometry: 67 863
Nie trać czasu na Knossos (wizja artystyczna jednego człowieka) i Heraklion.

Jeśli mielibyście czas wybrać się na wschodnią część wyspy to Agios Nikolaos (wieczorem cudownie usiąść na jednej z ławeczek na skarpie przy najgłębszym jeziorze Krety), do tego rejs na niewiele oddaloną Spinalongę (rejs z Eloundy), koniecznie wybierzcie się do kanionu Richtis (najlepiej z rana, zabierzcie ze sobą jedzenie i wodę na cały dzień - jak dotrzecie do końca poczujecie się jak w raju i nie będziecie chcieli wracać ;) Następnie wieczór w Sitii w jednej z restauracji dla lokalsów, których bardzo dużo przy nadmorskiej promenadzie. Do tego dolina śmierci oraz miasteczko do którego można nią dojść - Kato Zakros. (polecam kręte drogi w górach - niezapomiane przeżycie) Na południowym wschodzie Xerokampos, Goudouras - miejsca gdzie niewielu turstów dociera a szkoda!

link do galerii zdjęć z wąwozu Richtis (niestety zdjęcia nie są moje):
https://www.flickr.com/photos/23988131@ ... 178954750/

Załączniki:
Komentarz do pliku: Xerokampos oraz Goudouras, miejsca które nie znają natłoku turystów
xerokambos.jpg
xerokambos.jpg [ 82.38 KiB | Obejrzany 1839 razy ]
Komentarz do pliku: Xerokampos oraz Goudouras, miejsca które nie znają natłoku turystów
poludnie.jpg
poludnie.jpg [ 108.52 KiB | Obejrzany 1839 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta
#315 PostWysłany: 04 Sie 2015 21:02 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 4
Dzięki za sugestię. Już mam plan.
W tym roku zostaniemy na zachodzie + kawałek południa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#316 PostWysłany: 04 Sie 2015 22:40 

[quote="mor7al"]Nie trać czasu na Knossos (wizja artystyczna jednego człowieka) i Heraklion.

Tak jednego,który i tak nie osiągnął zmierzonego celu. Chciał odbudować niecałe 100 lat temu całe ruiny z przed 24 wieków i poległ.
To co skończył jest jego dziełem nieoddającym nic z tamtego czasu. Całe Knossos jest jak zamek w Malborku,kto był, wie ,że tak samo w latach 20-30 wszystko przebudowano. Nie warto wydawać te 6 e na bilet,Jednak jak ktoś spragniony wizyty w tym miejscu to nie odmawiam. Na Kos starożytny szpital Hipokratesa jest więcej wart za 3 e.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#317 PostWysłany: 09 Sie 2015 11:33 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 5
Witam,

przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi jakich szukam.

30.08 wybieram się z małżonką na Kretę. Hotel mamy w miejscowości Elounda.

Czy ktoś, może doradzić, na jakie wycieczki warto się wybrać z tego miasta, z jakich lokalnych biur podróży? Z tego co znalazłem, to oferta biura podróży z którego tam lecę, to dwa razy droższe ceny, za te same wycieczki niż w lokalnych biurach podróży.

Ewentualnie coś z miejscowości takiej większej w pobliżu, jaką znalazłem na mapie to Agios Nicolaos.

Czy ktoś może również, podrzucić jakąś wypożyczalnie aut w dobrej cenie w Eloundzie, lub ewentualnie w Agios Nicoalos?


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#318 PostWysłany: 09 Sie 2015 11:53 

Po co chcesz jechać na wycieczkę z biurem jak wypozyczasz auto?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#319 PostWysłany: 09 Sie 2015 13:06 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 5
Autem chce na 1-2 dni i pojechać w jakieś miejsca na lądzie, a chodzi mi o jakieś rejsy statkiem, na sąsiednie wyspy itp. lub takie gdzie nie pojadę, autem, bo nie chce spędzić 7 dni za kółkiem :)


Ostatnio edytowany przez Roku, 01 Mar 2016 12:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta
#320 PostWysłany: 09 Sie 2015 13:43 

Autem w 1 dzień możesz pojechać na zachód do Heraklionu i potem w drodze powrotnej zjechać na południe do miejscowości Archanes,Arkalochori,Kasteli i wrócić. W drugi dzień pojechać na wschód do Vai i w drodze powrotnej przez Kato Zakros,Ziros,Chandras wrócić.
Jeśli chodzi o wyspy to Spinalogia najbliżej,jedziesz do Plaka i płyniesz wycieczkowcem, oraz Chrisi na południu,jedziesz z Agios Nikolaos do Ierapetry i płyniesz wycieczkowcem. Na tę wycieczkę musisz jechać już autobusem ok 7 rano.
Góra
 PM off
bosman0 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group