Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kraków
#101 PostWysłany: 05 Paź 2014 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Bococca pyszna sprawa! Wytrawne tarty są rewelacyjne :)

Całkiem blisko jest niewielka kawiarnia Chocola- polecam na poranną kawkę, cena 5-7zł, mają wspaniałe ciasta- polecam tartę lawendową (6zł) lub sernik z zieloną herbatą (7 lub 8zł), innych nie próbowałam, więc nie zabieram głosu. Także na deser lody (2zł)- ciekawe smaki- lawendowe, zielona herbata, czekoladowo-bananowe.

Ktoś wyżej wspomniał o Charlotcie na placu Szczepańskim- byłam i niestety nie polecam- jak dla mnie za drogo, a kawa niesmaczna.

Jako że już jest późna godzina nie mogę nie wspomnieć o słynnych kazimierzowskich zapiekankach z Okrąglaka- jadłam z kilku budek, żeby móc wyrobić sobie opinię i przyznaję, że mimo wszystko najlepsze są rozsławione Endziory. Dobre na mały (połowa porcji) i duży głód!
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kraków
#102 PostWysłany: 06 Paź 2014 12:41 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
do sniadan w Krakowie moge dorzucic:
- Korek (Czysta, niedaleko AGH)
- Smakolyki (przy plantach, niedaleko wylotu Anny)
- Kolanko no6 na Jozefa
- Bal (na Zablociu)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#103 PostWysłany: 06 Paź 2014 13:08 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 133
Nikt nie wspomniał a ja bardzo lubie i polecam - "Marchewka z groszkiem" na Mostowej/Kazimierz. Prosta, domowa kuchnia, ze wschodnim (ukraińskim) zacięciem, spory wybór piw smakowych. Rozsądne ceny. Sporo obcokrajowców, mniemam, że lokal polecają w przewodnikach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#104 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
anulkax7 napisał(a):
Bococca pyszna sprawa! Wytrawne tarty są rewelacyjne :)
Ktoś wyżej wspomniał o Charlotcie na placu Szczepańskim- byłam i niestety nie polecam- jak dla mnie za drogo, a kawa niesmaczna.

również nie polecam. atmosfera pseudohipsterska, dla lansujących się lalusiów, drogo i... czekaliśmy 30 minut na omlet no i
nie doczekaliśmy, mimo wyraźnego zapytania po 15 minutach co z omletem, kelnerka była tak tepa ze nawet nie raczyla zapytać
czy kuchnia przypadkiem tego nie zapomniala. zenada.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#105 PostWysłany: 06 Paź 2014 17:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
michcioj napisał(a):
anulkax7 napisał(a):
Bococca pyszna sprawa! Wytrawne tarty są rewelacyjne :)
Ktoś wyżej wspomniał o Charlotcie na placu Szczepańskim- byłam i niestety nie polecam- jak dla mnie za drogo, a kawa niesmaczna.

również nie polecam. atmosfera pseudohipsterska, dla lansujących się lalusiów, drogo i... czekaliśmy 30 minut na omlet no i
nie doczekaliśmy, mimo wyraźnego zapytania po 15 minutach co z omletem, kelnerka była tak tepa ze nawet nie raczyla zapytać
czy kuchnia przypadkiem tego nie zapomniala. zenada.

Wino jest nawet. W porównaniu z ofertą reszty lokali w centrum. A sama Charlotta, cytując klasyka :D to niestety mniej udana tej z pl. Zbawiciela ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#106 PostWysłany: 06 Paź 2014 19:28 

Rejestracja: 10 Maj 2011
Posty: 137
W Kolanko no6 bodajże do 12 jest rewelacyjny bufet śniadaniowy - szwedzki stół za kilkanaście złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#107 PostWysłany: 07 Paź 2014 00:43 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
michcioj napisał(a):
anulkax7 napisał(a):
Bococca pyszna sprawa! Wytrawne tarty są rewelacyjne :)
Ktoś wyżej wspomniał o Charlotcie na placu Szczepańskim- byłam i niestety nie polecam- jak dla mnie za drogo, a kawa niesmaczna.

również nie polecam. atmosfera pseudohipsterska, dla lansujących się lalusiów, drogo i... czekaliśmy 30 minut na omlet no i
nie doczekaliśmy, mimo wyraźnego zapytania po 15 minutach co z omletem, kelnerka była tak tepa ze nawet nie raczyla zapytać
czy kuchnia przypadkiem tego nie zapomniala. zenada.


Eeee, od czasu jak otwarli Forum Przestrzennie to Charlotte się zrobiło normalną knajpą, wcześniej to poziom hipsteriady był taki, że wchodząc w dżinsach (a nie rurkach) czułem się jakbym z szalkiem Wisły przez Dąbie szedł ;) Natomiast fakt, pewne zadjęcie wciąż jest. Ja tam czasami bywam bo mi smakuje ich Dinde costam (nie podejmuje się wypowiedzenia). Czy drogo? Nie wiem, śniadania jem w domu i takie wyjście do knajpy jest raczej w celach towarzysko-degustacyjnych (zgodnie z punktem 6: http://www.mrmoneymustache.com/2013/09/ ... e-obvious/ ), a wtedy się inaczej kasę liczy...
Co do wina to jest generalnie w Krakowie problem. W większości imprezowni wybór jest między wódką a piwem, z winem w opcji "tani pósłodki krap sprzedawany na butelki za zbójecką cenę" :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#108 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:08 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
miek napisał(a):
W Kolanko no6 bodajże do 12 jest rewelacyjny bufet śniadaniowy - szwedzki stół za kilkanaście złotych.



wręcz wyborny :D oraz kawa/herbata/woda do woli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#109 PostWysłany: 10 Paź 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Proponuje śniadanie na rynku - pijalnia czekolady Wedla. Płynna czekolada rożnych smaków (np biała) i rogaliki/crossanty. Pycha. Byc moze ciut wiecej niz 20pln ale warto chociaz raz. Blisko k. Mariackiego


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#110 PostWysłany: 10 Paź 2014 16:14 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
Poelcam tez kawiarnie Format na rogu loretańskiej-mała knajpka, pyszna duża kawa i wspaniałe tosty:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#111 PostWysłany: 14 Paź 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Baaardzo słodkie śniadania widzę :)
Od razu podrzucę w takim razie pomysł na coś równie słodkiego: kawiarnia Choco przy ulicy Wiślnej, przecznica od Rynku, bliżej Plant:
http://www.chococafe.pl/pl-PL/menu
Czekolady są naprawdę wspaniałe! Można samemu zrobić własną kompozycję, dodatków mnóstwo- świeże owoce, sosy, konfitury, bakalie, bita śmietana itp... Dużo lepsze niż Wedlowskie, które są dla mnie trochę przereklamowane mimo wszystko i trudno u nich o wolny stolik. Mają rewelacyjną białą czekoladę na ciepło, ale ostrzegam- pieruńsko słodkie :)
Poza tym polecam też kawiarnię Camera Caffe - gęste czekolady w kilku smakach, podawane w dużych filiżankach lub szklankach (cenowo świetnie, ok. 10 zł).
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#112 PostWysłany: 17 Paź 2014 11:08 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
ktos wspominal, to potwierdze/zweryfikuje (z tego tygodnia):
- Smaki gruzja - bardzo dobre, cena przystepna, mozna tez sie najesc bo porcje rzetelne
- Wielopole 3 - ciekawe, smaczne kompozycje. Jedyna wada (jak dla duzego faceta) to rozmiar porcji - troche zabraklo, zebym uznal to za danie

Dodatkowo wspomne o Krakowskim Kumpirze (np hala targowa), polecam zwlaszcza chili con carne.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#113 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:39 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Trop z wczoraj: w Restauracji Cechowej na Jagiellońskiej, jeżeli ktoś nie jest zainteresowany jedzeniem można bardzo tanio uraczyć się wódeczką. 4 zł + ładny kieliszek jak dla mnie detronizują na ten miesiąc śledzie i inne bania luki :lol: No i wystrój jest hmmm nietypowy jak dla "pijalni".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#114 PostWysłany: 20 Paź 2014 14:19 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
to ja dorzucę jeszcze cos dla miłośników kuchni włoskiej:

tiamoti-nie tak dawno nawet otwarta sycilijska pizzeria, na karmelickiej. pyszna pizza, tak jak we Włoszech nie krojona, włoskie składniki (nawet mozzarella di bufala-rozpływa się w ustach). niestety trochę długo się czeka, ale zdecydowanie warto!!!

makaroniarnia na podgórzu, zaraz przy kładce bernatka-pyszne makarony:) a w toalecie można się raczyc darmowymi krówkami na deser:P

i jeszcze polecę Le Cinema na Kazimierzu, kto był ten wie że można tam się raczyc długo i upojnie drinkami za 10 zl i pizzą za 15 (również przepyszna, cienkie ciasto, dobra oliwa i składniki ) w czasie happy hours
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#115 PostWysłany: 20 Lis 2014 23:51 

Rejestracja: 28 Paź 2011
Posty: 25
Dla znudzonych zapiekankami z Okrąglaka lub naleśnikami z Kolanka na krakowskim Kazimierzu, polecam ciekawe miejsce jakim ostatnio stał się Skwer Judah - przez wiele lat placyk po wyburzonej kamienicy stał pusty aż w ostatnim czasie coś się zaczęło dziać. I dzieje się dużo dobrego - prawdziwy wysyp tzw. food trucków - w szczególności polecam maczankę krakowską (w Andrus Food Truck), frytki belgijskie też niczego sobie. Następnym razem sam muszę przetestować dorsza w Big Red Bustaurant ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#116 PostWysłany: 21 Lis 2014 02:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Potwierdzam, frytki belgijskie spokojnie mogą konkurować z tym z Brukseli. Do tego te sosy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#117 PostWysłany: 21 Lis 2014 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
ciacho_majonez napisał(a):
Potwierdzam, frytki belgijskie spokojnie mogą konkurować z tym z Brukseli. Do tego te sosy...

Po zachwytach wnioskuje, ze nie probowales barbecue :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#118 PostWysłany: 21 Lis 2014 10:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie :) tylko duński i suszone pomidory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kraków
#119 PostWysłany: 29 Lis 2014 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
NIE POLECAM
Kompani kuflowej w Sukiennicach. Surowe ziemniaki . Tłuste mieso.
o niebo lepiej w Kompani na Gertrudy

Edit:ból trzewi do rana, odnotowania wart fakt ściągnięcia całego jedzenia z rachunku przez kierownika

Załączniki:
20141129_203157_resized-1_resized_1.jpg
20141129_203157_resized-1_resized_1.jpg [ 83.45 KiB | Obejrzany 1476 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
onio uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kraków
#120 PostWysłany: 08 Gru 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Byłem w gospodzie koko i potwierdzam, że dobre porcje do zjedzenia. Do tego tak blisko Rynku. Za obiad (zupa,2danie) i herbatę dla 2 osób zapłaciłem 36 zł :)

Dzień wcześniej byłem w knajpie naprzeciwko koko (jeżeli dobrze pamiętam nazywa się bordo), bo nie było miejsc w koko i odradzam stanowczo miejsce. Czekałem 1h i 20 min na drugie danie. Dopiero po zupie poinformowano mnie, że jest 1 kucharz i że trzeba czekać maks. 1 godzinę. Ludzie ostentacyjnie wychodzili jak czekali już godzinę na 2 danie. Ze względu na to, że nie miałem za bardzo czasu, żeby zmieniać lokal i czekać na wydanie dania w nowej miejscówce poczekałem do końca. Nie polecam tego miejsca. Ziemniaki i kotlet okazał się mocno letni (nie był ciepły)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group