Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 463 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 10 Kwi 2014 14:32 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Przewoźnik dodał właśnie do systemu loty krajowe na sezon zimowy.
Ceny od 113 PLN za lot w jedną stronę.

Kalendarz dostępnych dat z cenami >>
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#222 PostWysłany: 10 Kwi 2014 14:41 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Szyn3k napisał(a):
Anonymous napisał(a):
jak dla mnie bez przeniesienia przez ryanair krajówek z/do Warszawa Chopin nie widzę ich sensu, o czym świadczy obecna frekwencja i zainteresowanie
Niestety, ale zgadzam się. W ostatnich dniach testowałem połączenie GDN-WMI-GDN i średni czas transportu pomiędzy centrami obu miast to ~4h. Jechałem Kolejami Mazowieckimi i przemieszczałem się transportem publicznym zarówno w Gdańsku, jak i w Warszawie. Niby sam lot to 30 minut, ale dojazdy męczą i zwiększają koszt całej wycieczki. W takiej sytuacji wybieram PB, a gdy będzie mi się spieszyć to LOT.

PS. Można już kupować bilety na poranne loty od 28 października.


Stary - 4 h ? Ja z Gdańska Wrzeszcza pod Pałacem Kultury byłem w 2h48min. Autobus z Wrzeszcza miałem godzinę przed lotem. Wiec jakies 40 min spędziłem na lotnisko przechodząc przez Security i stojąc w Ryanairowej kolejce do samolotu. Samolot wylądował w Modlinie 5-10 min przed czasem. Na autobus ModlinBus czekaliśmy jakieś 25 min. Po 35 min byliśmy przed Pałacem Kultury. Wszystko w temacie. Pojawia się pytanie ile zajmie to wszystko jak lecimy z Gdańska do Warszawy (WAW) Eurolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
osiek lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 10 Kwi 2014 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
boryzo napisał(a):
Szyn3k napisał(a):
Anonymous napisał(a):
jak dla mnie bez przeniesienia przez ryanair krajówek z/do Warszawa Chopin nie widzę ich sensu, o czym świadczy obecna frekwencja i zainteresowanie
Niestety, ale zgadzam się. W ostatnich dniach testowałem połączenie GDN-WMI-GDN i średni czas transportu pomiędzy centrami obu miast to ~4h. Jechałem Kolejami Mazowieckimi i przemieszczałem się transportem publicznym zarówno w Gdańsku, jak i w Warszawie. Niby sam lot to 30 minut, ale dojazdy męczą i zwiększają koszt całej wycieczki. W takiej sytuacji wybieram PB, a gdy będzie mi się spieszyć to LOT.

PS. Można już kupować bilety na poranne loty od 28 października.


Stary - 4 h ? Ja z Gdańska Wrzeszcza pod Pałacem Kultury byłem w 2h48min. Autobus z Wrzeszcza miałem godzinę przed lotem. Wiec jakies 40 min spędziłem na lotnisko przechodząc przez Security i stojąc w Ryanairowej kolejce do samolotu. Samolot wylądował w Modlinie 5-10 min przed czasem. Na autobus ModlinBus czekaliśmy jakieś 25 min. Po 35 min byliśmy przed Pałacem Kultury. Wszystko w temacie. Pojawia się pytanie ile zajmie to wszystko jak lecimy z Gdańska do Warszawy (WAW) Eurolotem.

Ok. 19:20 byłem na lotnisku, miałem godzinę do odlotu (trochę za wcześnie, ale wolę dmuchać na zimne). Po przylocie czekałem 20 minut w kolejce do biletomatu Kolei Mazowieckich, autobus spod lotniska na stację kolejową Modlin jechał mniej więcej 10 minut, następnie Kolejami Mazowieckimi do Warszawy Gdańskiej (circa 45 minut) i stamtąd metro. ModlinBusem jak widać szybciej.

Za czasów OLT leciałem do WAW. Sam lot jakieś 40 minut, godzinę wcześniej na lotnisko i 20 minut autobusem ZTM z Okęcia do Centrum = 2 godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 10 Kwi 2014 14:56 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
boryzo napisał(a):
Stary - 4 h ?


Start: Gdańsk Dworzec Główny 18:45
Dojazd na lotnisko: 19:25
Odlot: 20:30
Przylot: 21:15
ModlinBus: 21:45
Koniec: Warszawa Plac Defilad 22:25

Łączny czas: 3:40

Można pojechać późniejszym autobusem, ale wolę mieć zapas odkąd uciekł mi samolot z Rzymu i PB z Berlina.

Mimo wszystko ciągle szybciej niż pociągiem i PB. I można polatać, a to jest to co większość z nas lubi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 10 Kwi 2014 15:31 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Szyn3k napisał(a):
Po przylocie czekałem 20 minut w kolejce do biletomatu Kolei Mazowieckich
następnym razem polecam skorzystać z biletomatu w hali odbioru bagażu - z całego samolotu może 5 osób kupowało tam bilet, natomiast do biletomatu przed wyjściem kolejka była rzeczywiście na 20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 15 Kwi 2014 16:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jak tam jest godziny przylotów do WRO z WMI? Mam pociąg z dworca o 23:48 i nie wiem czy się wyrobię :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 20 Kwi 2014 22:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Na stronie lotniska we Wrocławiu:
Cytuj:
22:40 WARSZAWA MODLIN FR 5035 RYANAIR ODWOŁANY T2

a na stronie lotniska w Modlinie:
Cytuj:
21:45 FR 5035 WROCŁAW autokar do wro

Ciekawe co się stało że nie polecieli :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 22 Kwi 2014 23:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Z ciekawości, jak wygląda frekwencja w krajówkach FR już po boomie związanym z otwarciem połączeń? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 23 Kwi 2014 01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ostatnio na trasie do i z WRO były tylko pojedyncze wolne miejsca. No ale to okres świąteczny. Zobaczymy jak bedzie w kolejny weekend.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 23 Kwi 2014 05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
klapio napisał(a):
Na stronie lotniska we Wrocławiu:
Cytuj:
22:40 WARSZAWA MODLIN FR 5035 RYANAIR ODWOŁANY T2

a na stronie lotniska w Modlinie:
Cytuj:
21:45 FR 5035 WROCŁAW autokar do wro

Ciekawe co się stało że nie polecieli :P



Maiłam leciec tym samolotem lecz FR zafundowała nam powrot autokarem.zamiast 40minut podroż zajeła 6 godzin!
Nie polecieliśmy bo samolot do Mediolanu miał problem techniczny,tam paxow było na full a nas garstka,jakieś 60osob.Więc oddali im "nasz samolot" a nas wpakowali do autokaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 23 Kwi 2014 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
gona31 napisał(a):
Maiłam leciec tym samolotem lecz FR zafundowała nam powrot autokarem.zamiast 40minut podroż zajeła 6 godzin!
Nie polecieliśmy bo samolot do Mediolanu miał problem techniczny,tam paxow było na full a nas garstka,jakieś 60osob.Więc oddali im "nasz samolot" a nas wpakowali do autokaru.


Jeżeli rzeczywiście taka przyczyna to duże szanse na odszkodowanie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 23 Kwi 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Aron napisał(a):
gona31 napisał(a):
Maiłam leciec tym samolotem lecz FR zafundowała nam powrot autokarem.zamiast 40minut podroż zajeła 6 godzin!
Nie polecieliśmy bo samolot do Mediolanu miał problem techniczny,tam paxow było na full a nas garstka,jakieś 60osob.Więc oddali im "nasz samolot" a nas wpakowali do autokaru.


Jeżeli rzeczywiście taka przyczyna to duże szanse na odszkodowanie...


na odszkodowanie?nam zaproponowali zwrot kosztow biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 23 Kwi 2014 16:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
pemat napisał(a):
Szyn3k napisał(a):
Po przylocie czekałem 20 minut w kolejce do biletomatu Kolei Mazowieckich
następnym razem polecam skorzystać z biletomatu w hali odbioru bagażu - z całego samolotu może 5 osób kupowało tam bilet, natomiast do biletomatu przed wyjściem kolejka była rzeczywiście na 20 min.


A można kupić bilet u kierowcy autobusu, czy nie wpuszczą bez? Od czasowego lądowania do odjazdu autobusu kolejowego jest 25 minut, więc kolejka do biletomatu nie wróży za dobrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 23 Kwi 2014 16:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
gona31 napisał(a):
Aron napisał(a):
gona31 napisał(a):
Maiłam leciec tym samolotem lecz FR zafundowała nam powrot autokarem.zamiast 40minut podroż zajeła 6 godzin!
Nie polecieliśmy bo samolot do Mediolanu miał problem techniczny,tam paxow było na full a nas garstka,jakieś 60osob.Więc oddali im "nasz samolot" a nas wpakowali do autokaru.


Jeżeli rzeczywiście taka przyczyna to duże szanse na odszkodowanie...


na odszkodowanie?nam zaproponowali zwrot kosztow biletu.


Nie dajcie się naciągać, zwrot kosztów za bilet to jedno a odszkodowanie za lot odwołany w ostatniej chwili z powodu braku maszyny do jego wykonania to co innego. W takim przypadku pisac reklamacje do FR z żądaniem zapłaty 250 euro od osoby, a jak będzie odmowa (brak odpowiedzi) -> skarga do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Sudoku napisał(a):
pemat napisał(a):
Szyn3k napisał(a):
Po przylocie czekałem 20 minut w kolejce do biletomatu Kolei Mazowieckich
następnym razem polecam skorzystać z biletomatu w hali odbioru bagażu - z całego samolotu może 5 osób kupowało tam bilet, natomiast do biletomatu przed wyjściem kolejka była rzeczywiście na 20 min.


A można kupić bilet u kierowcy autobusu, czy nie wpuszczą bez? Od czasowego lądowania do odjazdu autobusu kolejowego jest 25 minut, więc kolejka do biletomatu nie wróży za dobrze.


U kierowcy nie można kupić biletu ale i na lotnisko i z lotniska nikt tych biletów w autobusie nie sprawdzał. Potwierdzam to co piszę kolega, na hali odbiorów jest biletomat z którego nikt nie korzysta natomiast na hali głównej kolejka 10 osób.

Wczorajsze obłożenie na trasie GDN-WMI słabiutkie, około 50% pustych miejsc. Przed wczoraj na WMI-GDN trochę lepiej ale i tak dużo wolnych miejsc, myślę że obłożenie na poziomie 70%. Zważywszy na fakt w jakiej cenie sprzedają te bilety na krajowych trasach to nie wróżę temu połączeniu długiej przyszłości, chyba że FR przeniesie się na Okęcie, wtedy myślę że popularność tego połączenia byłaby bardziej rentowna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 24 Kwi 2014 16:32 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 148
jak wyjedzie na tory Pendolino obłożenie jeszcze bardziej spadnie. Ale można tylko się cieszyć bo na razie bardzo atrakcyjne ceny LOT proponuje na trasie GDN- WAW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 27 Kwi 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Niestety, ale problemem chyba jest brak wiedzy ludzi, że można tanio latać po Polsce (nie piszę tutaj o nas ;>). Przecież obecnie nawet LOTem taniej jest polecieć na trasie POZ-WAW, niż jechać EIC (i to bez żadnych deali, kupując bilet bezpośrednio w LOTowskim Amadeusie). I wielu moich znajomych to szokuje (mimo, że nieraz ze mną latali), bo dla nich samoloty są drogie. I już.

OLT jak wystartowało, to było wszędzie – w TV, radio, gazetach, outdoorze, internetach – ludzie wiedzieli, że da się tanio latać. Ryanairowi brakuje jednak trochę tej masówki – ja wiem, że jest outdoor, gazetka i internecik, ale nie tak namiętnie jak OLT.

Gdyby Franca poszła w masową promocję (czego nie zrobi), podejrzewam, że nawet mimo WMI obłożenie by wzrosło. Przekonamy się po kilkudziestu lotach KRK-GDN, które nie mają tego obciążenia w postaci Modlina ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 27 Kwi 2014 12:30 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
EIC będzie chyba szybsze. I kupując np. dzisiaj będzie tańsze (127 zł do 211 za lot), kupując z tygodniowym wyprzedzeniem też EIC jest minimalnie tańsze (114,3 do 118,34). Samolot nie może być droższy, bo nikt by z takiego połączenia nie korzystał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 27 Kwi 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
p27 napisał(a):
EIC będzie chyba szybsze. I kupując np. dzisiaj będzie tańsze (127 zł do 211 za lot), kupując z tygodniowym wyprzedzeniem też EIC jest minimalnie tańsze (114,3 do 118,34). Samolot nie może być droższy, bo nikt by z takiego połączenia nie korzystał.

Jeśli bierzesz pod uwagę ten sam dzień lub kupowanie na długo wprzód – jasne.
Ale jutro, czy pojutrze to masz zwycięstwo samolotu, bo LOT – 118,34, a PKP – 127,00.

A czy szybsze? Nie wiem, moim zdaniem czas jest porównywalny (a często podróżuję na tej trasie różnymi środkami lokomocji), ale nie spotkałem się jeszcze z koniecznością stania w samolocie ;))), a nawet w EIC mimo posiadania miejscówek nierzadko to się zdarza (ostatnio: przedwczoraj).

Inna sprawa, że przez OTA obniżysz kwotę do zapłaty za przelot nawet do 80 zł, więc wówczas sens jazdy pociągiem przestaje istnieć zupełnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 27 Kwi 2014 13:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Pociąg jednak jedzie z centrum do centrum, nie trzeba dojeżdżać do/z lotniska. Teraz w promocji można kupić bilety EIC za 49 zł (chociaż z Poznania nie można kupić na BWE).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 463 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group