Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Krabi
#21 PostWysłany: 16 Gru 2013 21:56 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 86
Mógłby ktoś zweryfikować ceny na tej str http://kek.leszek.asia/ i powiedzieć jak one sie mają do rzeczywistości? czy są atrakcyjne? Plus taki że Polaczki organizują
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Krabi
#22 PostWysłany: 16 Gru 2013 23:50 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
To, co pamiętam:
Archipelag Hong
u p. Leszka 500 od osoby (bez kajaków), wynajęcie łódki w Ao Nang 2.000 (bez względu na ilość osób)

Wyspy Morza Andamańskiego
u p. Leszka 350, wynajęcie łódki 600 (a może 800, nie jestem pewien)

Szału nie ma, ale też i nie jest to jakoś drogo. Jak dla małej grupy (1-3 osb) to nawet taniej niż samemu. Dodatkowo masz transfer z hotelu i posiłek, opłatę za wstęp do Parku Narodowego (na Hong, bodajże 100 od osb.)

A ja i tak wolałbym jechać sam, bo to zawsze dodatkowa atrakcja.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#23 PostWysłany: 28 Gru 2013 18:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Byłem niedawno na 2-tygodniowej podróży do Tajlandii, z czego prawie tydzień spędziłem na odkrywaniu bliższych i dalszych okolic Krabi. Ceny wycieczek jakie udało mi się wynegocjować - zakupiłem je dopiero chyba w 5 agencji która odwiedziłem, gdyż tam dostałem najlepszą cenę:
4 Wyspy - 400
Koh Phi Phi - 950
James Bond Island - 950
Hong Island - 550
Wycieczki są raczej warte swojej ceny, jedynie na Phi Phi chyba lepiej wybrać się samemu i stamtąd zrobić sobie samodzielnie łodzią wypad na Maya Beach na kilka godzin, gdyż czasu na poszczególne atrakcje było raczej mało, a pod ujęte w planie Monkey Bay i jaskinie Wikingów tylko na chwilę podpłyneliśmy i nawet nie wysiadaliśmy z łodzi, na Phi Phi Don czyli zamieszkałej części wyspy mieliśmy lunch w restauracji i czasu wolnego była maksymalnie godzinka. Później jeszcze 1,5 godzinny postój na Bamboo Island - bardzo fajna plaża, około 1,5 godz. plażowania, na wyspie po tsunami w 2004 nie ma już żadnego bambusowego drzewa ...
Jeżeli chodzi o samo Krabi Town to nie ma tam w dzień specjalnie co robić, możecie podjechać songhatewem do Ao Nang za 50 bahtów i tam poplażować, albo popłynąc łódką z przystani za 150 BHT od osoby (nienegocjowalne) na Railay East, skąd możecie spacerkiem udać sie na Pranang Beach (polecam!) lub na nie mniej urodziwą Railay West.
Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pytania to służę pomoca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#24 PostWysłany: 28 Gru 2013 19:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
zrobić sobie samodzielnie łodzią wypad na Maya Beach na kilka godzin

A co tam robić te kilka godzin w tłumie turystów? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#25 PostWysłany: 16 Sty 2014 17:47 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 6
Ja lece tak samo do AoNang chcial bym sobie wypozyczyc skuterek. Slyszalem czesto ze w zamian za skuterek oddaje sie Paszport, jedyny chaczyk w tym ze jak juz sie chce oddac skuterek to nagle jest problem bo niechca oddawac paszportow. Wtedy oczekuja doplaty z kosmosu wzietej(30.000bht).

Przynajmniej tak gdzies na forum wyczytalem. Wiec jak by mogl ktos polecic "dobra" wypozyczalnie skuterkow byl bym wdzieczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#26 PostWysłany: 17 Sty 2014 01:33 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Ze skutera nie korzystałem, ale w Ao Nang można wypożyczyć. W samym "centrum" jest jedna lub kilka wypożyczalni - stoi tam przy ulicy chyba z kilkaset skuterów. Wyglądało to raczej profesjonalnie.

Paszportu bym nie zostawił. Co najwyżej dał się spisać/skserować.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#27 PostWysłany: 22 Lut 2014 16:09 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 4
nikt nie bedzie robil zadnych problemow, jesli ze skuterem bedzie wszystko w porzadku..wypozyczalem pare lat temu na dlugo skuter (miesiace) i bylo ok
d4rkdr4g0n1 napisał(a):
Ja lece tak samo do AoNang chcial bym sobie wypozyczyc skuterek. Slyszalem czesto ze w zamian za skuterek oddaje sie Paszport, jedyny chaczyk w tym ze jak juz sie chce oddac skuterek to nagle jest problem bo niechca oddawac paszportow. Wtedy oczekuja doplaty z kosmosu wzietej(30.000bht).

Przynajmniej tak gdzies na forum wyczytalem. Wiec jak by mogl ktos polecic "dobra" wypozyczalnie skuterkow byl bym wdzieczny.
_________________
Przewodnik po Taniej i Prawdziwej Dominikanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#28 PostWysłany: 22 Lut 2014 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Doradzałbym w momencie odbioru machnięcie paru fotek, czy to komórką czy aparatem. Myślę, że to osłabi zapęd do wymuszeń.

Co do Krabi. Gorąco polecam zarówno Night, jak i Day Market. Night Market to food stalsy, jedzenie tanie i zapewne również dobre. Sporo turystów tam jada. Natomiast dużo bardziej autentyczny jest Day Market. Jest głównie odwiedzany przez lokalsów, panuje tam niesamowity klimat. Jedzenie pyszne i bardzo tanie. Nie tylko potrawy obiadowe, ale również słodycze (polecam gofry z coconut milk:) oraz bardzo duży wybór owoców.
Oba markety są bardzo blisko siebie - maksymalnie 10 minut piechotą. Oba są w centrum, blisko przystani dla łodzi.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#29 PostWysłany: 03 Mar 2014 15:55 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Ao Nang jest fajne i do tego rodzinka małp przy plaży :)
Z resztą każdy traktuje to miejsce jako bazę wypadową by zwiedzić wyspę Bonda itp.
Nam się podobał w Ao Nang targ nocny-przepyszne i tanie jedzonko!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#30 PostWysłany: 03 Mar 2014 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ao Nang jest całkiem całkiem. W sumie nie jest takie duże i można spokojnie pospacerować. Trochę nie przekonała mnie tamtejsza plaża. Spaliśmy jednak w fajnym i tanim hotelu, który opisuje tutaj: http://explore-world.you2.pl/cztery-dni ... nku-krabi/
Dodatkowo polecam wycieczki po wyspach np. Chicken Island ze snoorkowaniem :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#31 PostWysłany: 05 Paź 2014 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Bartolko napisał(a):
Byłem niedawno na 2-tygodniowej podróży do Tajlandii, z czego prawie tydzień spędziłem na odkrywaniu bliższych i dalszych okolic Krabi. Ceny wycieczek jakie udało mi się wynegocjować - zakupiłem je dopiero chyba w 5 agencji która odwiedziłem, gdyż tam dostałem najlepszą cenę:
4 Wyspy - 400
Koh Phi Phi - 950
James Bond Island - 950
Hong Island - 550
Wycieczki są raczej warte swojej ceny, jedynie na Phi Phi chyba lepiej wybrać się samemu i stamtąd zrobić sobie samodzielnie łodzią wypad na Maya Beach na kilka godzin, gdyż czasu na poszczególne atrakcje było raczej mało, a pod ujęte w planie Monkey Bay i jaskinie Wikingów tylko na chwilę podpłyneliśmy i nawet nie wysiadaliśmy z łodzi, na Phi Phi Don czyli zamieszkałej części wyspy mieliśmy lunch w restauracji i czasu wolnego była maksymalnie godzinka. Później jeszcze 1,5 godzinny postój na Bamboo Island - bardzo fajna plaża, około 1,5 godz. plażowania, na wyspie po tsunami w 2004 nie ma już żadnego bambusowego drzewa ...
Jeżeli chodzi o samo Krabi Town to nie ma tam w dzień specjalnie co robić, możecie podjechać songhatewem do Ao Nang za 50 bahtów i tam poplażować, albo popłynąc łódką z przystani za 150 BHT od osoby (nienegocjowalne) na Railay East, skąd możecie spacerkiem udać sie na Pranang Beach (polecam!) lub na nie mniej urodziwą Railay West.
Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pytania to służę pomoca.


Bartolko podaj nazwe agencji i lokalizacji prosze, bedziemy 11 nocy w Krabii w listopadzie z gory dzieki ! P.s co jeszcze warto w Krabii zobaczyc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#32 PostWysłany: 06 Paź 2014 08:46 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
zacytuje skromnie samą siebie :D jako że Krabi to moje ulubione miejsce jak dotąd w tym cudownym kraju

DJADKJGU napisał(a):
Krabi to super miejsce! Wszędzie blisko i fajna atmosfera miasteczka, totalny luz!

Na Phi Phi koniecznie trzeba pojechac, moim zdaniem na jedna noc co najmniej, to noc tam jest piekna! My bylismy zachwyceni mimo zlych opinii, moze dlatego ze mielismy bungalow w super miejscu, nie za daleko ale nie za blisko "centrum" z mala wlasciwie prywatna hotelowa plaza, na wzgorzu gdzie byla super roslinnosc i troche milej wspinaczki. bardzo polecam, noc na plazy byla cudowna!


W Krabi jest świetnie, więc zarezerwowałabym na to miłe miasteczko co najmniej jeden dzień. W ciągu dnia wycieczka łódką na tą wysepkę gdzie jest jedno z "uszu kota" - fajne jaskinie, fajna trasa przez lasy mangrowy (? nie wiem czy tak sie mowi) my mielismy fajnego "kierowce" ktory bardzo duzo opowiadal o tych miejscach, o zyciu mieszkancow, o florze i faunie, bylo super! Potem w obowiązkowym programie jest wizyta w zaprzyjaznionej hodowli ryb i oczywiście restauracji, ale nie ma sie co wkurzać, jedzenie było pyszne i pokaz jak mieszkańcy hodują ryby i inne stwory był bardzo fajny. Można tez zobaczyć ciekawe zabudowania na palach gdzie mieszkają rybacy, podejrzeć życie mieszkańców tego miejsca, obsluga restauracji z ktora byl zparzyjazniony nasz kierownik tez byli mili i chetnie z nami pogadali.

Pozniej proponuje wynajac skuter albo wziac taxi/tuktuka i podjechac do swiatyni Tiger Temple - świetny kompleks, można tam wyprodukować swój własny talizman jeśli ktoś lubi uczestniczyć w lokalnej kulturze :D no i oczywiście super jest wejśc na górę, chociaż to bardzo męczące. Ale widok wynagradza te męki! No i małpy zjeżdżające po poręczach gdy się idzie ;) trzeba tylko uważać na wodę w butelkach. Tam na górze jest magiczna energia!

Wieczorem w weekendy w Krabi jest super targ-festyn w samym centrum miasteczka, na pewno traficie, jest scena, mnóstwo stolików, pyszne i bardzo tanie jedzenie, zarówno obiadowe jak i desery . Na scenia lokalna spolecznosc wystepuje, dzieci spiewaja, tancza, nastolatki spiewaja karaoke, co odwazniejsi turysci tez :) najlepiej wspominam curry sprzedawane przez mala dziewczynkę z mamą, nie miały nawet plastikowych tacek tylko coś co wyglądało jak zastawa przywieziona z domu :D ale było pyszne, porcja ogromna, wypalało buzię jak nie wiem! Mozna tam też obkupić się w fajne rzeczy - podobne widzialam pozniej dopiero na Chatuchak.

Dalej udawalismy sie codziennie na targ z jedzeniem nad rzeka - mmmm! co za miejsce! Mozna by tam siedziec popijajac piwko i obserwujac ludzi calymi dniami. Jest tam stoisko z brodatym szczuplym starszym panem ktory w zawrotnym tepie przygotowuje jedzenie, oczywiscie bardzo smaczne i tanie.

Ogolnie my w samym krabi siedzielismy chyba 5 dni (bez wycieczki na phi phi) i bylo super i tęsknię!

Poza Krabi warto wyjechać na skuterze. My sobie codziennie jeździliśmy po okolicy, byliśmy np. w parku narodowym Sa Morakto znanym jako emerald pool - jest tam zachwycająco, ale niestety mieliśmy pecha być w niedzielę i był tłum ludzi. Za to fajnie się tam jechało, droga przy stromych górach, jest tam tor gokartowy (strasznie droga zabawa ale jak ktoś lubi to wygląda super) pełno plantacji palm (fajny spacer), miłe wioski, ogólnie jeżdżenie skuterem w tych okolicahc jest niesamowicie przyjemne, wszystkie dzieci do nas machały z pak pick-upów, zatrzymywaliśmy się kupować owoce od przydrożnych sprzedawców.

Jak już się ma ten skuter to oczywiście trzeba pojechać do Ao Nang, Railay, chociaż Ao Nang nas bardzo rozczarowało. Ale te miejsca to najbliższy plażing.

Jeszcze słowo o gotowych wycieczkach - wszystkie na których byliśmy były rozczarowaniem. Do tego kosztowąły podobnie co dojechanie samemu w to miejsce, wypożyczenie czego trzeba i pojechanie robić coś samemu. Serio, jak jesteście ogarnięci skuterowo/samochodowo/kajakowo to trochę szkoda czasu, chyba, że jarają was jakieś rzeczy które samemu ciężko zaorganizować. Może mamy pecha, ale zawsze trafialiśmy na przewodników potwornie znudzonych swoją pracą i właśnie w przypadku wycieczek na jakieś przekrety typu stop w zaprzyjaźnionym sklepie czy dodatkowy posiłek płatny jak coś extra który okazywał się ryżem z odrobiną kurczaka bez smaku :/ Aż się boje co by było gdybyśmy wzięli wycieczkę zorganizowaną na Phi Phi Ley... płacisz tyle samo/odrobine więcej kolesiowi w łódce i jedziesz sam, zatrzymuje się gdzie poprosisz, a do tego najczęściej są milsi i chetnie rozmawiają. Ale jak mówię, może po prostu mieliśmy pecha.

acha i jeszcze jeśli chodzi o spanie w Krabi to bardzo wam polecam JP Mansion - tak miły właściciel! Właściwie cała jego rodzina, pokazał nam drogę do wielu fajnych miejsc, dodał odwagi żeby samemu jechać je obejrzeć, niektóre rzeczy odradził - z tego co później podejrzeliśmy to słusznie (np. fossil beach).. A nocleg tani, czysty i ogromny pokój! (tylko trzeba brać z oknem, tańsze bez wyglądały dość mrocznie) miejscówka na tyle blisko żeby umożliwiać łatwe dojście wszędzie, na tyle daleko że w nocy jest idealna cisza.

a jeśli o chilluot chodzi... nad przystania jest taka uliczka w gore i jest tam taki pub, moja definicja tego slowa! piwko, ziolka, gitary, spiewy, reggae, poduchy i pufy na podlodze, lokalesi i naplywowi hipisi, super atmosfera. niestety nie moge sobie przypomniec nazwy, gdzies mam ulotke moze w domu znjade
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#33 PostWysłany: 06 Paź 2014 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
no akurat o tiger temple duzo pisza ze zwierzaki mecza wiec tam nie mam zamiaru jechac ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#34 PostWysłany: 06 Paź 2014 11:59 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Gricho napisał(a):
no akurat o tiger temple duzo pisza ze zwierzaki mecza wiec tam nie mam zamiaru jechac ..



mój błąd, niejasno napisałam - chodzi o Tiger Cave Temple w samym Krabi - żadnych tygrysów tam nie ma, a miejsce w 100% warte zobaczenia!

Image
foto: lifeofdanny, pisze z pracy to nie mam swoich :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#35 PostWysłany: 06 Paź 2014 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
to juz co innego :D tnx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#36 PostWysłany: 06 Paź 2014 12:25 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
heh sorki, jakoś tak między sobą to miejsce tak nazywaliśmy i nie sprawdziłam :P

radzę podreperować kondycję przed tą świątynią :D i przygotować się na najgorszy ból łydek życia hahaha po zejściu tych schodów nie mogłam chodzić na drugi dzień. Ale warto! Weszłabym jeszcze raz :) swoją drogą równo z nami startowała pani Chinka, elegancka kobitka w średnim wieku, szła w butach na obcasie :D trochę jej zajęło, ale dotarła na szczyt, byliśmy pełni podziwu, ciekawe tylko jak się jej schodziło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#37 PostWysłany: 07 Paź 2015 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Szukam noclegu w Ao Nang w jakimś sensownym miejscu do 200 zł za noc. Ktoś coś ??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#38 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Spróbuj tutaj http://green.leszek.asia/
My tam byliśmy i było rewelacyjnie. Różne standardy domków, śniadanie w cenie i co godzinę busik na plażę(inna sprawa, że jest dość blisko - 10min drogi).
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
bora4 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#39 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
bora4 napisał(a):
Szukam noclegu w Ao Nang w jakimś sensownym miejscu do 200 zł za noc. Ktoś coś ??


W takiej cenie to zdecydowanie Ibis Style Ao Nang - jest wręcz rewelacyjny, obfite śniadanie, czyste pokoje, ekstra basen, darmowe przekąski. Więcej opisu i fotek: http://explore-world.you2.pl/krabi-powrot-na-kontynent/
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
bora4 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#40 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
W takiej cenie to zdecydowanie Ibis Style Ao Nang

Ale w tej cenie to poza sezonem.
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
bora4 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group