Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#21 PostWysłany: 22 Lis 2014 00:05 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Ja bym celował w bieliznę dla narciarzy :)
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#22 PostWysłany: 22 Lis 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
bylem w decathlonie i na probe wzialem cos z polki wlasnie dla narciarzy ;) za 29,99 PLN. Niby ociepla, ale szalu nie ma. W mgłodlinie czekajac na wejscie do samolotu przy temprraturze 0 trzaslem się jak cholera :P W temperaturach okolo 10 stopni pomaga i faktycznie wowczas czuć, że ma się na sobie cos co trzyma cieplo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#23 PostWysłany: 22 Lis 2014 22:09 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Czyli na większe mrozy trzeba coś lepszego niż Decathlon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#24 PostWysłany: 22 Lis 2014 22:14 

nucyk napisał(a):
Czyli na większe mrozy trzeba coś lepszego niż Decathlon.

Albo coś droższego niż koszulka za 30 zł...

Tak swoją drogą, to jak one mocno Was opinają w klatce? Z tym dziś miałem pewien problem przy wyborze.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#25 PostWysłany: 22 Lis 2014 23:10 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Jak szukasz czegoś ciepłego to Tecnostretch jest fajnym wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#26 PostWysłany: 23 Lis 2014 02:08 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Anonymous napisał(a):
nucyk napisał(a):
Czyli na większe mrozy trzeba coś lepszego niż Decathlon.

Albo coś droższego niż koszulka za 30 zł...

Tak swoją drogą, to jak one mocno Was opinają w klatce? Z tym dziś miałem pewien problem przy wyborze.

Pytasz ogólnie o koszulki termiczne czy o decathlonowe?
U mnie czuć że opina, mięśnie wyraźnie zarysowują się pod koszulką, natomiast nie krępuje ruchów więc jest ok. Przy czym sam korzystam z Under Armour, do zakupu kolejnych, z Decathlona, dopiero będę się przymierzać ;)

Adrian.jg, z doświadczeń sprzed 2. lat - o ile wcześniej się nie rozgrzejesz koszulka cudów nie zdziała. Gdy jechałem rowerem przez Norwegię przy temperaturach rzędu 0*C komfort czułem dopiero po kilku minutach jazdy, później na postojach nie było już problemów. Wiele nie trzeba, ale jednak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#27 PostWysłany: 23 Lis 2014 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Anonymous napisał(a):
Tak swoją drogą, to jak one mocno Was opinają w klatce? Z tym dziś miałem pewien problem przy wyborze.


Mam tą za 30 zeta co podlinkowałes... mnie nic nie opina, ale mam szczupla budowe ciala, wiec moze dlatego. Ogolnie ten model za 30 PLN jest w miare przyjemny w noszeniu, gorzej tylko z tą termicznościa... A co mozesz powiedziec o tej drozszej za 59 ? Są jakies roznice miedzy nimi ?

@Kabanos, w takim razie chyba trzeba nosic cos w zapasie na rozgrzewke zawsze :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Termiczna nie znaczy, że grzeje, tylko, że utrzymuje odpowiednią termikę ciała :P
Nie pozwoli się wychłodzić jak przy nasiąkniętej bawełnie.

Dlatego na różne temperatury i aktywności zakłada się co innego, zawsze pamiętając o warstwach.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#29 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:34 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
A i owszem. Dodatkowo pozwala odprowadzać pot na zewnątrz.

Sam jeździłem w zestawie koszulka + kurtka przeciwwiatrowa z Decathlonu - inne kombinacje się nie sprawdzały za bardzo (zbyt ciepło), przy silniejszych powiewach można było jeszcze założyć bluzę. Generalnie sam wysiłek rozgrzewał tak, że więcej warstw (zwykle) nie miało sensu.

Ale to były podjazdy od 0 do 500 m n.p.m. na norweskich fiordach i przy dystansach rzędu 110 - 150 km dziennie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#30 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:39 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
polecam ze srebrną nitką inaczej służby sanitarne wyprowadzą Cię z samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#31 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
bielizna termiczna ma opinać (dokładnie przylegać do ciała) inaczej nie spełnia swojego zadania. Ale ma opinać bez uwierania - nie ma być za ciasna tylko przylegająca. Bielizna jest na tyle elastyczna, że nie powinno to przeszkadzać.

Ja używam (już gdzieś wyżej pisałem) Helly Hansena, całość jest z jednolitego materiału (bez żadnych łatek pod pachami czy innych wzorków, typowych dla bielizny sportowej), bardzo elastycznego i lekkiego. Praktycznie druga skóra po założeniu, zarówno koszulki jak i kalesonów. Mam też koszulkę z długim rękawem. Używam praktycznie w każdych warunkach.

Z decathlonu kupowałem pare koszulek (sobie i dzieciakom) ale to ani w dotyku ani w użytkowaniu nie przypomina tego co mam z HH. Porównanie wypada podobnie jak kurtki czy spodnie Decath. vs Fjall Raven. Inna sprawa ze cenowo pewnie tez. A najgorsze ze po jakimś czasie były do wyrzucenia bo zaczynaly trzymać zapach potu. Nie mam tego nawet w najstarszych HH (10 lat użytkowania?), tam po latach zaczęły się trochę wyciągać (a może to ja schudłem? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#32 PostWysłany: 24 Lis 2014 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ma opinać, gdy ma służyć jako "druga skóra", do biegania i np. do trekkingu koszulki często są luźne, przewiewne i zazwyczaj mają strukturę siateczki.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#33 PostWysłany: 24 Lis 2014 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Ja używam koszulkę z długim rękawem Brubeck'a i mój nowy nabytek z krótkim rękawem Spaio, dają radę :)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#34 PostWysłany: 24 Lis 2014 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Moje HH maja właśnie strukturę siateczki (wielowarstwowej, nie ma 'dziurek' na wylot). I mają opinać. Jak kupowałem to sprzedawca mnie pilnował i sprawdzał jak leży. Oczywiście nie promuje firmy jako takiej, to tylko przykład. Jedyne co mogę napisać to że nie znalazłem podobnej w decathlonie.

Wyczynowych sportów w tym nie uprawiałem, za to różnej maści outdoor (lato, zima, góry, pustynie, ale i pod garnitur, biuro), nie tylko pod kątem turystyki, ale po prostu zwykłego użytkowania (czasem się zwiedza, czasem się pracuje, czy przebywa na dworze stacjonarnie ;-). W takiej koszulce z długim rękawem można zimą na pare minut wyść na dwór bez dodatkowego okrycia. Albo nie zmarznąć na wietrze stojąc na płycie lotniska w samej koszuli i koszulce pod spodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Lis 2014 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No właśnie z tymi materiałami jest tak, że co roku wchodzi coś "nowego" i potem ciężko znaleźć to samo co nam pasuje po 2 latach.
Z tego co opisujesz to materiał w strukturze podobny do niektórych moich rowerowych koszulek.
"Najgorsza" koszulka jaką mam to nike sprzed jakichś 6-7 lat materiał ciężki, nie wiadomo do czego ją używać, zazwyczaj trafia pod polar jako "robocza".

Ogólnie na usuwanie odoru z ubrań technicznych dobrze sprawdza się namaczanie w occie z wodą w proporcji ok 1:10.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#36 PostWysłany: 24 Lis 2014 08:51 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 13
Warto dolozyc i kupic odziez termiczna firmy brubeck. Rewelacyjnie sie sprawdza w sportach oraz w bieganiu po terminalach i przesiadkach :)
Po calym dniu noszenia, wystarczy przeprac w zimnej wodzie i wysuszyc.
Sa bardzo trwale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#37 PostWysłany: 24 Lis 2014 09:28 

Adrian.jg napisał(a):
A co mozesz powiedziec o tej drozszej za 59 ? Są jakies roznice miedzy nimi ?

Na razie to ciężko cokolwiek powiedzieć, poza tym że jest nieznacznie grubsza od tej za 29,99 zł. i jak dla mnie jej rozmiarówka jest zaniżona.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#38 PostWysłany: 24 Lis 2014 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
ja korzystam i polecam markę Henderson , może cenny trochę wyższe niż w decathlonie ale warto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#39 PostWysłany: 26 Lis 2014 01:40 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 112
Polecam podkoszulek Kiprun z decathlonu. Dobrze odprowadza pot, świetnie leży na ciele. Można używać zarówna do biegania jak i wędrówek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koszulki termiczne
#40 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:25 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Od siebie dorzucam zestaw od 4F, wypróbowany w chłodne dni szczególnie w górach. Cena powinna oscylować w granicach 79zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group