Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Wrz 2014 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
I jak fajnie Ci z tym że dorzucileś pare $ Kimowi do budźetu?
Nie rozumiem chorej fascynacji tym krajem i pseudoturystyką która tam sie odbywa.
Może jakbyś spędził troche czasu w OBOZIE PRACY w KRLD to zmieniłbyś zdanie i poszedł po rozum do glowy!
Miejcie troche świadomości tego gdzie sie wybieracie i co robicie.
Troche odpowiedzialności!
A tłumaczenie że moje $ pomogą tym ludziom to jakaś bzdura totalna!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#62 PostWysłany: 07 Wrz 2014 10:59 

A wystarczyło przeczytać wątek, przed wypowiedzią. ;)
Wtedy byś wiedział, że był tam służbowo, a nie turystycznie.
Polska i wiele innych krajów, utrzymuje stosunki dyplomatyczne z KRLD.
Góra
 PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Wrz 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Anonymous napisał(a):
A wystarczyło przeczytać wątek, przed wypowiedzią. ;)
Wtedy byś wiedział, że był tam służbowo, a nie turystycznie.
Polska i wiele innych krajów, utrzymuje stosunki dyplomatyczne z KRLD.


Czytałem.Ale ogól wypowiedzi tutaj popiera turystyke do KRLD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Wrz 2014 12:04 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
A jaki związek ma turystyka i chęć poznawania świata z obozami pracy?
Góra
 Profil Relacje PM off
lightning3 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 07 Wrz 2014 12:12 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
CamperWestfalia napisał(a):
I jak fajnie Ci z tym że dorzucileś pare $ Kimowi do budźetu?


Nie pierwszy i nie ostatni reżim na tym świecie. Jednemu będzie odpowiadał wyjazd do Korei bądź inny rejon innemu nie. Nie Tobie oceniać czy ktoś postępuje słusznie czy nie bo wątpię żebyś dysponował wiedzą odpowiednią w tym zakresie ( jak zdecydowana większość z Nas).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Wrz 2014 12:39 

My tego świata nie zmienimy na lepszy.
Można podawać wiele przykładów innych państw np. arabskich, w których w sposób skandaliczny traktuje się kobiety, czy wyznawców innych religii. I specjalnego oburzenia nie widzę. Byle były tanie bilety i w drogę.
Pozostaje nam jechać, jak jest okazja, poznać i ew.wymienić się informacjami na forum.
Góra
 PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Wrz 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1694
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Anonymous napisał(a):
My tego świata nie zmienimy na lepszy...


Całe szczęście, że nie wszyscy tak myślą i robią. EOT :-)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
lollipop lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 17 Wrz 2014 08:48 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
I jest relacja! Ze względu na małą ilość czasu i dużą liczbę zdjęć nie przekopiowuję jej z mojego bloga. Zapraszam do odwiedzin i zadawania pytań :)

http://winglet.pl/korea-polnocna/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 17 Wrz 2014 10:28 

Bardzo ciekawe.
Mam jednak wrażenie, że wielu miejsc i sytuacji nie mogłeś nam pokazać.
Podpisuje się jakąś "lojalkę" ?
Stolica to chyba faktycznie miejsce, dla wybranych funkcjonariuszy reżimu, i trochę na pokaz dla obcych. Bo nie wygląda tak źle.
Masz więcej zdjęć z prowincji ? Jak tam wygląda życie ?
Bo za dużo to się z miejscowymi nie nagadałeś. ;)
Mimo znajomości języka.
Góra
 PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Wrz 2014 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rzuciłem okiem na bloga i mam takie wrażenie, że chodząc po stolicy tylko czekałeś na jakiś moment, jakie wydarzenie żebyś mógł napisać jaki to biedy kraj i straszni ludzie u władzy.
kilka cytatów:
Mimo swobody należy pamiętać, że jest się w kraju militarnym i należy respektować lokalne prawo.
a w jakim kraju nie należy respektować prawa czy tez można sobie je olewać?

W ostatnich dwóch latach pojawiły się na ulicach samochody, głównie chińskiej i krajowej produkcji.
krajowej produkcji? a to koreańskie fabryki czy chińskie, jak u nas np opel?

Również w ostatnim czasie kobiety w stolicy zaczęły nosić różnokolorowe ubrania (wcześniej tylko ciemne) i buty na obcasie. Powyższe fakty nie znaczą jednak, że kraj się otwiera i liberalizuje. Jest przeciwnie.
wyciąganie wniosków na temat otwartości i liberalizmu po tym co ludzie noszą na ulicy to już poziom ekspert w komentowaniu rzeczywistości.

W tle widoczny stadion im. 1 Maja. Jeden z największych na świecie, mieszczący 150 tys. widzów.
ta informacja nie pasuje do całości relacji. odbywają się na tym stadionie zawody czy może wojskowy reżim rozstrzeliwuje dzieci?

Po prostu raz wsiadłem i ku zdumieniu Koreańczyków przejechałem kilka stacji. I tak nikt nie chciał rozmawiać.
rozumiem Twoje zdziwienie. przecież kraj nad wisłą jest znany z tego, że jak wsiadasz do tramwaju czy do autobusu to ludzie aż w kolejce się ustawiają żeby z obcokrajowcem czy w ogóle z kimkolwiek pogadać. szok!

Co jakiś czas na drodze ustawiony jest szlaban, na których samochody są kontrolowane przez uzbrojonych żołnierzy.
nie wystarczyło napisać "przez żołnierzy"? jak często można spotkać w terenie nieuzbrojonych żołnierzy na świecie?

potem doczytam resztę ale chyba wiem czego się spodziewać, hehehe
jakkolwiek, relacja nie najgorsza... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Wrz 2014 11:37 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Anonymous napisał(a):
Bardzo ciekawe.
Mam jednak wrażenie, że wielu miejsc i sytuacji nie mogłeś nam pokazać.
Podpisuje się jakąś "lojalkę" ?
Stolica to chyba faktycznie miejsce, dla wybranych funkcjonariuszy reżimu, i trochę na pokaz dla obcych. Bo nie wygląda tak źle.
Masz więcej zdjęć z prowincji ? Jak tam wygląda życie ?
Bo za dużo to się z miejscowymi nie nagadałeś. ;)
Mimo znajomości języka.


Zgadza się, nie mogłem wszystkiego opublikować, głównie z prowincji. Nie podpisuje się żadnych lojalek w tym zakresie.

Być może kiedyś pojawi się dodatek do relacji. W każdym razie prowincja odstaje od stolicy. Życie obraca się wokół pracy w polu. Widok ludzi wciągających kołowrotkami wiadra wody na balkon, czy robiący pranie w rzekach jest powszechny.

namteH napisał(a):
Mimo swobody należy pamiętać, że jest się w kraju militarnym i należy respektować lokalne prawo.
a w jakim kraju nie należy respektować prawa czy tez można sobie je olewać?


Weź proszę pod uwagę, że jest to kraj wysoce specyficzny. Tu Ci konsul nie pomoże, nie ma dialogu w razie zatrzymania, nie ma obrońcy, nie ma spisanego prawa, a można zostać ukaranym za rzeczy, na które my nawet nie zwrócilibyśmy uwagi. Pojęcie "obrazy systemu" lub "szpiegostwa" ma tu bardzo szerokie znaczenie.

Cytuj:
W ostatnich dwóch latach pojawiły się na ulicach samochody, głównie chińskiej i krajowej produkcji.
krajowej produkcji? a to koreańskie fabryki czy chińskie, jak u nas np opel?


Produkowane w kraju. Pyeonghwa jest spółką joint venture z jakimś kościołem zjednoczenia z Seulu, używają części z Chin.

Cytuj:
Również w ostatnim czasie kobiety w stolicy zaczęły nosić różnokolorowe ubrania (wcześniej tylko ciemne) i buty na obcasie. Powyższe fakty nie znaczą jednak, że kraj się otwiera i liberalizuje. Jest przeciwnie.
wyciąganie wniosków na temat otwartości i liberalizmu po tym co ludzie noszą na ulicy to już poziom ekspert w komentowaniu rzeczywistości.


Tu rzeczywistość jest abstrakcyjna. Buty na obcasach jeszcze niedawno temu były zakazane. Właśnie po takich podstawowych rzeczach, ich dostępności itd. można ocenić rzeczywistość, dla nas trudną do wyobrażenia.

Cytuj:
W tle widoczny stadion im. 1 Maja. Jeden z największych na świecie, mieszczący 150 tys. widzów.
ta informacja nie pasuje do całości relacji. odbywają się na tym stadionie zawody czy może wojskowy reżim rozstrzeliwuje dzieci?


Stadion to stadion, odbywają się tu mecze piłki nożnej, masowe pokazy akrobatyczne Arirang, parady i pokazy z okazji rocznic itp.

Cytuj:
Po prostu raz wsiadłem i ku zdumieniu Koreańczyków przejechałem kilka stacji. I tak nikt nie chciał rozmawiać.
rozumiem Twoje zdziwienie. przecież kraj nad wisłą jest znany z tego, że jak wsiadasz do tramwaju czy do autobusu to ludzie aż w kolejce się ustawiają żeby z obcokrajowcem czy w ogóle z kimkolwiek pogadać. szok!


Przypominam, że to Korea Północna. Obcokrajowców, którzy wsiedli do tramwaju w Pjongjangu w ostatniej dekadzie można policzyć na palcach jednej ręki. Próbowałem zamienić kilka zdań "o pogodzie", ale nikt nie chciał/nie mógł.

Cytuj:
Co jakiś czas na drodze ustawiony jest szlaban, na których samochody są kontrolowane przez uzbrojonych żołnierzy.
nie wystarczyło napisać "przez żołnierzy"? jak często można spotkać w terenie nieuzbrojonych żołnierzy na świecie?


Tu można spotkać setki nieuzbrojonych żołnierzy, dysponujących np. notatnikiem.

Cytuj:
potem doczytam resztę ale chyba wiem czego się spodziewać, hehehe
jakkolwiek, relacja nie najgorsza... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 17 Wrz 2014 12:56 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 101
srebrny
"odbywają się na tym stadionie zawody czy może wojskowy reżim rozstrzeliwuje dzieci?"

Myślę że takie wstawki są zupełnie niepotrzebne..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 17 Wrz 2014 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
DMW napisał(a):
"odbywają się na tym stadionie zawody czy może wojskowy reżim rozstrzeliwuje dzieci?"

Myślę że takie wstawki są zupełnie niepotrzebne..

tak, ja rozumiem Twoje oburzenie i przepraszam za mocniejsze uderzenie!
ale jak się czyta tę relację to takie wstawki poniekąd by pasowały do nastroju jaki się tam rysuje/próbuje się rysować.
dodam tylko, że ponoć tego typu rzeczy mają miejsce w korei więc jeśli komuś nie pasuje rzeczywistość...

nie chce robić OT. chciałem tylko wyrazić swoje zdanie na temat nie tyle opisywanego miejsca co sposobu w jaki się to robi. ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 17 Wrz 2014 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Super relacja, fajnie się czyta, fajne zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Wrz 2014 21:08 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Świetna relacja! Można liczyć, że pojawi się jeszcze co nieco więcej o typowej pn koreańskiej wsi, czy to jakiś temat tabu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 17 Wrz 2014 21:12 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
przyłączę się do pochwał za bardzo ciekawą relację :)

i mam pytania dwa:

czy jesteś pewny, że turyści nie dostają wiz do paszportów oraz że po Pjongjangu nie mogą się poruszać samodzielnie?
bo czytałem relacje w necie gdzie ludzi pisali, że właśnie w stolicy mogli się przejść samemu oraz pokazywali zdjęcia wiz

btw. jest jedno biuro w Chin, które organizuje Aviation Enthusiastic Tour do Korei, w którego planie jest przelot: Tu 154, Ił-76, Ił 62 , jakiś Antonov i inne :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 17 Wrz 2014 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jedno z angielskich biur także organizuje takie "wycieczki": http://www.juchetravelservices.com/The%20Tours/_Aviation%20Tours.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 17 Wrz 2014 21:30 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Już spieszę z odpowiedziami:

Klebek napisał(a):
Świetna relacja! Można liczyć, że pojawi się jeszcze co nieco więcej o typowej pn koreańskiej wsi, czy to jakiś temat tabu?

Dzięki! Być może się pojawi. Nie jest to tabu, a różne kwestie bezpieczeństwa, zostania persona non grata itp.

wilczagorka napisał(a):
przyłączę się do pochwał za bardzo ciekawą relację :)

i mam pytania dwa:

czy jesteś pewny, że turyści nie dostają wiz do paszportów oraz że po Pjongjangu nie mogą się poruszać samodzielnie?
bo czytałem relacje w necie gdzie ludzi pisali, że właśnie w stolicy mogli się przejść samemu oraz pokazywali zdjęcia wiz

btw. jest jedno biuro w Chin, które organizuje Aviation Enthusiastic Tour do Korei, w którego planie jest przelot: Tu 154, Ił-76, Ił 62, jakiś Antonov i inne :D

Turyści dostają osobną książeczkę, którą przy wylocie zwracają. Naprawdę bardzo rzadko wydaje się wizy do paszportu. Podobnie bywa z wypuszczeniem turystów na przechadzkę. Zdarza się tu super rzadko i wierzcie mi, ci turyści wówczas nie chodzą sami, chociaż tak myślą ;)
Praktycznie monopolistą w organizacji wycieczek jest Koryo Tours.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 20 Wrz 2014 00:35 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Byc moze cos sie zmienilo ale ja jadac z taka zorganizowana grupa z jednego z europejskich biur dostalem wize do paszportu, wydaje mi sie ze inni uczestnicy tez taka wize mieli. Interesuje sie Korea od dobrych paru lat i bardzo Ci zazdroszcze mozliwosci spojrzenia na ten kraj w niedostepnym dla innych zakresie i to przez tak dlugi czas. Ciekawa i dosc unikatowa relacja. Dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 19 Paź 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ciekawe zdjęcia z północnokoreańskich linii lotniczych:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/puste-l ... orei/86qzb
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group