Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Paź 2014 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@Kamil tak jak dotychczas zawsze w mojej ocenie byłeś głosem rozsądku w różnych forumowych dyskusjach tak tutaj kompletnie nie rozumiem idei i argumentacji. W sensie gwoli ścisłości to do konkursu nic nie mam, po prostu jeden z dziesiątek takich samych, ale dorabianie ideologii o angażowaniu społeczności nie brzmi poważnie.

Konkursy na lajki, plusiki zostały wymyślone z jednego prostego powodu: nabijać oglądalność, pozyskiwać nowych użytkowników, reklamować serwis. Także skoro piszesz, że to dla was promil (w co nie wątpię) i nie ma żadnej wartości komercyjnej to po co sobie robić syf na stronie? Jeśli chcieliście zrobić coś angażującego społeczność to trzeba było zrobisz się co zaangażuje społeczności, a nie łówców konkursów, łowców lajków, sprzedawców lajków itp. itd. Jednym prostym selectem na bazie możecie sobie z pewnością sprawdzić ile procent plusik, łapek w górę, lajków w konkursie pochodzi od zarejestrowanych wcześniej członków społeczności, ile od zarejestrowanych wcześnij i aktywnych, a ile od "jednostrzałowców". Wyniki są dość przewidywalne, więc od razu można zadać pytanie, gdzie tu zaangażowanie społeczności, skoro zaangażowaliście wszystkich w około, tylko nie społeczność. Zrobiłem krótki przegląda TOP10 poprzedniej edycji i TOP20 obecnej na ten moment. Na 30 osób, cała aktywność 28 z nich ogranicza się do wrzucenia konkursowego zdjęcia. 2 osoby mają wprowadzone jakieś lot. Nie ma w tym gronie żadnego aktywnego forumowicza (mogło mi coś umknąć, ale raczej nie...). Gdzie tutaj zaangażowanie społeczności?

O zaufaniu do społeczności można by mówić, gdyby wrzucać mógł każdy, ale głosowanie ograniczone do osób, które miały konto przed ogłoszeniem konkursu lub chociaż takich, które lubiły profil f4f na facebooku przed ogłoszeniem konkursu. Zaś klikanie lajków nie ma nic wspólnego z angażowanie kogokolwiek, dzisiaj w ogromie takich konkursów zostało do sprowadzone do mechanicznej czynności. Naprędce można wymyślić 10 rzeczy bardziej angażujących niż to, zresztą wymieniłem je w poprzednim poście. Można było nawet w każdej edycji dać inną rzecz angażująca, nawet ciekawiej by było.

Generalnie rozumiałbym po co i dlaczego ten konkurs, gdyby nie słowa że to dla społeczności. Sam się czuję częścią szeroko pojmowanej społeczności, a kompletnie nie czuję, aby to był konkurs skierowany w najmniejszym stopniu do mnie. Pracę graficzną chętnie bym i zrobił (nawet na poprzednią edycję zrobiłem, tak z okazji wolnego popołudnia, bez żadnych ambicji, bo i jakie można mieć na 3h przed końcem), ale czas który trzeba by poświęcić na szukanie lajków wolę poświęcić na poszukanie sobie fajnych połączeń. Bo bez lajkowego zaplecza to nie mam złudzeń, że nawet do TOP20 nie miałbym szans wejść.

Więcej dla zaangażowania społeczności mógł zrobić mój wpis tutaj na forum niż sam konkurs, zresztą dokładnie po to założyłem ten temat (co opisałem na początku), po się w ogóle sprawą zainteresowałem, bo zazwyczaj jak widzę gdziekolwiek coś na lajki to zamykam i zapominam. Skoro f4f uzyskało swoją pozycję i możliwość organizowania takich konkursów dzięki społeczności to fajnie by było jakby coś do tej społeczności wróciło, a nie rozeszło się w całości po przypadkowych osobach.
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 16 Paź 2014 18:11 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Marytoryczna krytyka. Przyjmuję, przemyślę, być może uda mi się w przyszlości zrobić coś lepszego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 16 Paź 2014 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
http://dobryrok.wordpress.com/2014/10/1 ... sri-lanke/ no i do tego to się sprowadza.

@Kamil, szacun za ostatni post.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 16 Paź 2014 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Tomek Zien napisał(a):
Z cyklu znalezione w sieci:
Image
I tak to właśnie wygląda :lol: :lol: :lol:


@Tomek Zien

Dzięki za czujność. Usunęliśmy z konkursu tego użytkownika. W podziękowaniu za sygnał przyznajemy forumową koszulkę. Napisz proszę do mnie PW z rozmiarem i adresem wysyłki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
http://dobryrok.wordpress.com/2014/10/13/zaglosujcie-na-nas-w-konkursie-a-polecimy-na-sri-lanke/ no i do tego to się sprowadza.

@Kamil, szacun za ostatni post.


Przecież takich stron jest pierdylion. Już nie mówiąc o facebooku.
http://www.szkoda-czasu.pl/sri_lanka/
http://wstrefieciszy.blogspot.com/
http://kreatywnyobiektyw.blogspot.com/2 ... do-it.html
(wymieniać dalej?)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal 16 Paź 2014 21:31, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:12 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Odróżniłbym jednak namawianie do głosowania, od kupowania głosów. Być może to naiwne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
namawianie do głosowania


Namawianie w zamian, że ktoś odwdzięczy się głosami w późniejszym czasie. Dla mnie jest to samo.

Jak ktoś nie ma znajomych na necie, bloga lub nie udziela się na jakimś dużym forum to ma małe szanse na awans do finału.


Ostatnio edytowany przez lukas63, 16 Paź 2014 21:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kamil napisał(a):
Odróżniłbym jednak namawianie do głosowania, od kupowania głosów. Być może to naiwne.

Ja też odróżniam - odnosiłem się do postu viewtopic.php?p=463956#p463956.

Dla mnie nie ma nic złego w namawianiu na głosowanie na własnych blogach, prywatnych stronach fb, itp. Zresztą nawet na tym forum jest z wątek z prośbą o głosy w różnych konkursach - nie bądźmy hipokrytami. Ale kupowanie głosów to już zwykła przesada i powinna być tępiona.

Odnośnie samej formuły konkursu - najlepszy moim zdaniem jest konkurs z pytaniami, odpowiedzi na które trzeba szukać na forum lub w czeluściach internetu. A zwycięzca niech będzie losowany, ewentualnie niech będzie nim n-ta osoba udzielająca prawidłowych odpowiedzi. Faktem jest, że takie łatwe konkursy są popularne wśród internautów i na pewno przy dobrym marketingu przełożą się na liczbę odsłon.
PS - moja opinia może być subiektywna, ponieważ już kilka razy wygrałem w takiej formule, w tym raz bilety lotnicze :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Paź 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
krasnal napisał(a):
Ja też odróżniam - odnosiłem się do postu viewtopic.php?p=463956#p463956.

To był przykład dla Kamila do czego sprowadzają się takie, a nie inne, reguły konkursowe. Nie miało to zabrzmieć jak potępienie namawiającego do głosowania ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Paź 2014 22:02 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
1. kupowanie głosów,
2. głosowania na siebie,
3. namawianie do głosowania na siebie,
4. namawianie do głosowania w konkursie, w którym samemu bierze się udział.

Znajdź różnicę ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:10 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Image
http://rainbow787.fly4free.pl/zdjecie/5 ... rainbow787
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Paź 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
Dzięki kiev i Macieqx za głosy;) watek dopiero dziś zobaczyłam;) heheheh nick mylący ale jestem kobietą;):)
peszek zabrakło minimalnie do Wietnamu, głos decydujący pojawił się 2 minuty po czasie;p;p ale mój syn i pies mieli niezły ubaw całe popołudnie kolorując (pies pogryzając kredki w ramach wyjaśnienia;p;p) zasady brutalne ale lipa, że się zmieniają po 1 edycji;/ pozostaje pytanie, czy aby mieliśmy szanse gdyby ten jeden głos przyszedł 2 minuty wcześniej? osobiście nie wierzyłam za bardzow naszą szansę i miałam inne typy na wygraną tzn. AgataP i azupak85. także pozostaje niedosyt "a nóż widelec;p" ,póki co dalej poluje na Wietnam ale już na własną rękę;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Paź 2014 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Ja swoją pracę dodałem w nocy. Nad makietą Sri Lanki siedziałem wczoraj cały dzień. Jeśli ktoś chciałby się zapoznać, link poniżej:

http://rainbow787.fly4free.pl/zdjecie/6 ... rainbow787

:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Paź 2014 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Kurcze, a moje się nie podoba :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Paź 2014 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Runda ze Sri Lanką zakończona. Do TOP20 nie udało mi się awansować, ale co zrobić. Trzeba będzie czekać na - MEGA HIT! Colombo z Warszawy za... :)

Patrząc obiektywnie kilku prac, które do finału nie doszły mi szkoda, np. tej:

http://rainbow787.fly4free.pl/zdjecie/5 ... rainbow787

dałem im lajka, fajny pomysł - stylizacja pokoju, przebrania, szczególnie dziewczyny z tylu torebek herbaty ;) Jak dla mnie jedno z ciekawszych zgłoszeń, gdybym był w jury dałbym im nagrodę. Mieli 2 razy głosów mniej ode mnie, a pracę mieli na pewno lepszą.

Moja propozycja do Kamila. Może nie warto robić TOP10, czy TOP20, ale jako kryterium wejścia do finału ustalić, np. 30 lajków. Myślę, że to byłoby bardziej sprawiedliwe, niż prześcigiwanie się w ilości polubień ;) A ostateczny głos i tak należałby do organizatorów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Paź 2014 19:45 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 1
piotrek_ napisał(a):
Runda ze Sri Lanką zakończona. Do TOP20 nie udało mi się awansować, ale co zrobić. Trzeba będzie czekać na - MEGA HIT! Colombo z Warszawy za... :)

Patrząc obiektywnie kilku prac, które do finału nie doszły mi szkoda, np. tej:

http://rainbow787.fly4free.pl/zdjecie/5 ... rainbow787

dałem im lajka, fajny pomysł - stylizacja pokoju, przebrania, szczególnie dziewczyny z tylu torebek herbaty ;) Jak dla mnie jedno z ciekawszych zgłoszeń, gdybym był w jury dałbym im nagrodę. Mieli 2 razy głosów mniej ode mnie, a pracę mieli na pewno lepszą.

Moja propozycja do Kamila. Może nie warto robić TOP10, czy TOP20, ale jako kryterium wejścia do finału ustalić, np. 30 lajków. Myślę, że to byłoby bardziej sprawiedliwe, niż prześcigiwanie się w ilości polubień ;) A ostateczny głos i tak należałby do organizatorów.


Cześć wszystkim,
Popieram ww post,bo taka formuła będzie najbardziej sprawiedliwa a tak jest jarmark pt "kto ma więcej znajomych ,kto da więcej lajków" i ogólnie na tym dużo stracił konkurs. Generalnie zauważyłam bardzo dużo nieuczciwych chwytów i to jest naprawdę na dużą niekorzyść dla prawdziwej ideii konkursu. Uczicwy człoweik,kóry nie posaiad amasy znajomych na fb lub nie szuka ludzi do głosowania na badoo czy czymś innym to ma małę szanse zdobyć ponad 100 lajków.
Rainbow Tours rok temu organizowało konkurs "KENIA JEST BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ" i tam były uczciwe zasady był podany próg lajków chyba 30-40 lajków i głosy powyżej było nieważane bo jury Rainbow Tours wybierało najlepszą pracę z wszystkich ,które przekroczyły próg tych 30-40 lajków i udało mi się wygrać (nie główną nagrodę ,ale jedną z dodatkowych) i taki konkurs był bardzo uczciwy i nie był wybiegiem dla nieuczciwych graczy,kupujących głosy,namawiających na głosy etc etc etc.
Pozdrawiam serdecznie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Paź 2014 08:28 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Jako człowiek starszej daty nie znam się na profesjonalnym "załatwianiu" lajków.

Dlatego też tą drogą polecam pod rozwagę zapoznanie się z moim "dziełem" :)

http://rainbow787.fly4free.pl/zdjecie/6 ... rainbow787
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Paź 2014 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
I ja także znalazłem inspirację :D
Zapraszam do obejrzenia: 18.20, durban, zulu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Paź 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 6
wtak napisał(a):
I ja także znalazłem inspirację :D
Zapraszam do obejrzenia: 18.20, durban, zulu



masz jeszcze kilka godzin,moze uda sie przejsc do 20ki! praca jest z kosmosu :P trzymam kciuki!
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 26 Paź 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
maniakalnie napisał(a):
masz jeszcze kilka godzin,moze uda sie przejsc do 20ki! praca jest z kosmosu :P trzymam kciuki!

Bardzo mi miło - to przecież kosmiczna podróż do "tego RPA" :D
Niestety nie istnieję na "twarzoksiążce", więc jest trudno.
No, ale to trudno - c`est la vie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group