Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak działa Chargeback


Do każdej złożonej reklamacji typu chargeback bank jako wystawca karty podaje kod przyczyny wniesienia reklamacji. Kod chargeback ma za zadanie ułatwić zdiagnozowanie błędu i poprawić satysfakcję obsługi klienta. Kody różnią się w zależności od wystawców karty. Przykładowo organizacja Visa przyczyny reklamacji zestawia w sześciu następujących grupach:

- przyczyny związane z nieotrzymaniem przez wydawcę obowiązkowych informacji od akceptanta – nieotrzymanie od akceptanta wystarczających dowodów dokonania transakcji, np. nieprzesłanie albo przesłanie fałszywego dowodu dokonania transakcji);
- przyczyny związane z podejrzeniem oszustwa (Fraud Codes) – np. posiadacz reklamuje transakcję, w której nie brał udziału, której nie autoryzował, brak jest podpisu posiadacza albo jego podpis jest sfałszowany;
- przyczyny związane z błędami w autoryzacji – np. wydawca otrzymał transakcję, która przekraczała limit dozwolony dla danej karty płatniczej, nastąpiła odmowa autoryzacji, a mimo to transakcja została przeprowadzona, upłynął termin ważności karty, numer konta przesłany do wydawcy nie zgadzał się z numerami kont obsługiwanymi przez wydawcę;
- przyczyny związane z błędami w przetwarzaniu (Processing Errors) – np. akceptant przesłał wydawcy dowód transakcji po upływie przeznaczonego na tę czynność terminu (30 dni), numer konta, które obciążono, jest innym numerem od figurującego na dowodzie przeprowadzenia transakcji, wydawca otrzymał tą samą transakcję więcej niż jeden raz w celu obciążenia konta posiadacza, wydawca otrzymał pisemną skargę posiadacza, stwierdzającą, że dokonał on zapłaty w inny sposób, w szczególności poprzez zapłatę gotówką, czekiem lub innym typem karty;
- przyczyny dotyczące zwrotu lub unieważnienia transakcji – np. akceptant był powiadomiony o żądaniu unieważnienia transakcji, ale mimo to obciążył klienta, przysłane towary lub usługi zakupione poprzez Internet lub drogą telefoniczną nie były towarami zgodnymi z zamówieniem, otrzymane towary były uszkodzone lub niezupełne, nie został dokonany zwrot zapłaty za towary lub usługi zwrócone akceptantowi;
- nieotrzymanie przez posiadacza dóbr lub usług, za które została dokonana zapłata.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Runo-88

Przeczytaj na głos kilka razy to co napisał mucha:
mucha napisał(a):
inny kraj europejski
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#542 PostWysłany: 29 Kwi 2016 19:30 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Ja płaciłem wiele razy karta wybierając jako kraj USA, paypalem tak nie przejdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: rezerwacja hotelu
#543 PostWysłany: 17 Maj 2016 12:01 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 2
Pomocy !

Chciałam zarezerwować nocleg w Londynie. Zapłaciłam zaliczkę w kwocie 16 GBP, zapłaciłam swoją kartą debetową. Po czym dostaje takiego e-maia. :

Otrzymaliśmy Państwa rezerwację, która jest w chwili obecnej przetwarzana. Opłata online została otrzymana prawidłowo, jednak obiekt napotkał problem z Państwa kartą kredytową.Powody mogą być następujące:

1.) Preautoryzacja lub obciążenie karty kredytowej się nie powiodło.

Niektóre hotele, by zagwarantować rezerwację wymagają preautoryzacji karty kredytowejlub jej obciążenia (proszę przejrzeć warunki w mailu potwierdzającym rezerwację). Operacjitej dokonuje się przed przyjazdem gościa aby sprawdzić ważność karty, a także dostepnośćśrodków na pokrycie rezerwacji. W dniu zameldowania obiekt odblokuje na karcie kredytowejkwotę uprzednio preautoryzowaną.

2.) Przedpłata została dokonana przy pomocy PayPal’a lub przelewu bankowego, jednakże obiektwymaga ważnej karty kredytowej by zagwarantować rezerwację.

3.) Wybrana przez Państwa taryfa jest bezzwrotna i obiekt nie mógł obciążyć karty kredytowejza cały pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: rezerwacja hotelu
#544 PostWysłany: 17 Maj 2016 12:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A jaki jest problem?

Sprawdź ustawione limity na karcie
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: rezerwacja hotelu
#545 PostWysłany: 17 Maj 2016 12:07 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 2
Przed rezerwacją zmieniłam limity internetowe i korespondencyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 17 Maj 2016 15:40 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Czyżby mBank? Jeśli tak to też miałem taki problem. Podobno może pomóc kontakt z mlinia, ale trzeba trafić na kogoś kumatego... Mnie niestety się nie udało i musiałem robić przelew.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 17 Maj 2016 21:59 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
izabela1993, polecam zapoznanie się z tym wątkiem: https://www.mbank.pl/forum/watek,997324 ... tel,1.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 11 Cze 2016 09:46 

Rejestracja: 11 Cze 2016
Posty: 1
Robiłam wczoraj rezerwacje na lot do Sztokholmu i była rezerwacja po chwili jej brak, Kasa poszła z karty ale nie wiem czemu ja (anulowali)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 11 Cze 2016 17:57 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
matitka napisał(a):
Robiłam wczoraj rezerwacje na lot do Sztokholmu i była rezerwacja po chwili jej brak, Kasa poszła z karty ale nie wiem czemu ja (anulowali)

Skoro transakcja była wczoraj to nie została jeszcze rozliczona. Poczekaj na zdjęcie blokady. Jeżeli transakcja zostanie rozliczona to pozostaje chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 16 Cze 2016 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Szukałem, ale nie znalazłem:
- płatność kartą kredytową wizzair MC na budgetair.pl będzie w PLN, czy EU ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 16 Cze 2016 19:12 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Będzie w PLN. Tylko może być opłata za użycie tej karty. Standardowo jest bezpłatna Maestro ale jak kupuje się z wyszukiwarki kayak czy momondo to wtedy czatem MC jest bezpłatny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 17 Cze 2016 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Cena jest w PLN. Dzwoniłem do banku i na infolinii uslyszalem, że skoro cena jest podawana w złotówkach to obciążenie karty też POWINNO być w pln, ale jak nie będzie to bank dolicza +5% za transakcję w euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 17 Cze 2016 08:21 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
cena na pewno będzie w pln, to nie podlega dyskusji - korzystałem z tego pośrednika. Chodzi mi o ich opłatę kartą.

Tutaj masz jak to będzie wyglądać - kwoty poglądowe (tak wyglądają dla rezerwacji za 3500zł)

Załącznik:
abpl.png
abpl.png [ 53.3 KiB | Obejrzany 3636 razy ]


Tą opłatę od razu w ramach transakcji dolicza sprzedawca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 21 Cze 2016 12:31 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 30
Loty: 80
Kilometry: 77 974
Mam problem z wizzair. Zarezerwowałem bilet na ich stronie przy użyciu karty kredytowej. Podałem dokładnie wszystkie dane itd. Niestety nie dokonano rezerwacji błyskawicznej i cały czas widnieje status "oczekiwanie na potwierdzenie płatności". Trwa to już dość długo. Początkowo myślałem, że pomyliłem numer karty lub dane. Jednak ponownie spróbowałem zarezerwować podobny lot i niestety sytuacja jest taka sama. Pytalem w banku i wychodzi na to, że jeszcze w ogóle nie zgłaszali chęci pobrania pieniędzy.

Ile więc można czekać na potwierdzenie tej rezerwacji? Miał ktoś taki problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 21 Cze 2016 12:39 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@DonCamillo Dziś jesteś jednym z wielu niestety ;) Czytaj wizzair-zakup-biletow-odprawa,225,46492&start=820 W grupie zawsze raźniej :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:13 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
W zwiazku z tym co ostatnio stało sie w Raiff, moja karta WDC przestała sie spisywać do transakcji w obcych walutach. Ze wzgledu na wynajmowane samochody np potrzebuje podobnego produktu, tzn:
1) karta kredytowa, nie debetowa
2) darmowa, albo w miare tania (jesli bedzie oplata ale np sensowny cashback lub darmowa przy duzych obrotach to tez rozumiem to jako "tania")
3) naliczanie oplat w wautach innych niż PLN po sensownym kursie (czyli takim jak oferuja Visa/MC, bez prowizji bankowych)

Z gory mowie, ze przeczytalem pare stron roznych watkow i nie znalazlem odpowiedzi, przeczytanie calego forum mnie przeroslo, wiec jak cos to nie krzyczcie, por favor.

Edit: znalazlem jednak jakies informacje o karcie Getinu, o tu:
dla-podroznika,181,1454?start=740#p784305

jeśli ktoś miałby jakieś inne info, ciągle będę wdzięczny.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 06 Lip 2016 22:00 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
michalp, albo Getin o którym już wspomniałeś, albo Bank Pocztowy Visa kredytowa (opłata miesięczna 4zł/msc, nie da się jej uniknąć).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 18 Lip 2016 14:13 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 19
Czy można w Ryanair płacić karta MasterCard Debit (nie prepaid, tylko normalną dodawaną do konta) z banku Pekao S.A. - czy odrzuca ja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 18 Lip 2016 14:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Można, jeśli nie przechodzi to sprawdź limity, najczęstszy kłopot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 18 Lip 2016 14:16 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 19
Dzięki:) sprawdzę limity
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group