Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak działa Chargeback


Do każdej złożonej reklamacji typu chargeback bank jako wystawca karty podaje kod przyczyny wniesienia reklamacji. Kod chargeback ma za zadanie ułatwić zdiagnozowanie błędu i poprawić satysfakcję obsługi klienta. Kody różnią się w zależności od wystawców karty. Przykładowo organizacja Visa przyczyny reklamacji zestawia w sześciu następujących grupach:

- przyczyny związane z nieotrzymaniem przez wydawcę obowiązkowych informacji od akceptanta – nieotrzymanie od akceptanta wystarczających dowodów dokonania transakcji, np. nieprzesłanie albo przesłanie fałszywego dowodu dokonania transakcji);
- przyczyny związane z podejrzeniem oszustwa (Fraud Codes) – np. posiadacz reklamuje transakcję, w której nie brał udziału, której nie autoryzował, brak jest podpisu posiadacza albo jego podpis jest sfałszowany;
- przyczyny związane z błędami w autoryzacji – np. wydawca otrzymał transakcję, która przekraczała limit dozwolony dla danej karty płatniczej, nastąpiła odmowa autoryzacji, a mimo to transakcja została przeprowadzona, upłynął termin ważności karty, numer konta przesłany do wydawcy nie zgadzał się z numerami kont obsługiwanymi przez wydawcę;
- przyczyny związane z błędami w przetwarzaniu (Processing Errors) – np. akceptant przesłał wydawcy dowód transakcji po upływie przeznaczonego na tę czynność terminu (30 dni), numer konta, które obciążono, jest innym numerem od figurującego na dowodzie przeprowadzenia transakcji, wydawca otrzymał tą samą transakcję więcej niż jeden raz w celu obciążenia konta posiadacza, wydawca otrzymał pisemną skargę posiadacza, stwierdzającą, że dokonał on zapłaty w inny sposób, w szczególności poprzez zapłatę gotówką, czekiem lub innym typem karty;
- przyczyny dotyczące zwrotu lub unieważnienia transakcji – np. akceptant był powiadomiony o żądaniu unieważnienia transakcji, ale mimo to obciążył klienta, przysłane towary lub usługi zakupione poprzez Internet lub drogą telefoniczną nie były towarami zgodnymi z zamówieniem, otrzymane towary były uszkodzone lub niezupełne, nie został dokonany zwrot zapłaty za towary lub usługi zwrócone akceptantowi;
- nieotrzymanie przez posiadacza dóbr lub usług, za które została dokonana zapłata.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 10 Sie 2014 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 64
Hej

Mam pytanie, zapłaciłem w wizzair za bagaż dodatkowy natomiast przy odprawie zapomniałem go zaznaczyć :? czy będą jakieś problemy z tego tytułu jak przyjdę na lotnisko z tym bagażem ? muszę to gdzieś zgłosić ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#322 PostWysłany: 10 Sie 2014 10:10 

Rozumiem, że wykupiłes 1 bagaż rejestrowany?
Jeśli tak to masz go z automatu przypisany do twojej rezerwacjim. Od 30 dni przed lotem odprawisz się, wydrukujesz kartę pokładowa i posiadanie bagażu rejestrowanego będzie wyszczególnione na karcie. Na samym lotnisku bagaż nadajesz, a potem z podręcznym udajesz się do kontroli bezpieczeństwa. Kliknij na szukaj i zapytaj rezerwacja wizzair krok po kroku, jest tam też mowa o odprawie.
Góra
 PM off  
      
#323 PostWysłany: 22 Sie 2014 15:19 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Mam nadzieję, że dobry wątek i ktoś mi podpowie. Otóż mam prepaida z BZWBK, który mi się kończy w tym miesiącu. Nie wiele tam jest bo coś koło 30 złotych i tu pytanie, da się jakoś ową kasę przelać na soje normalne konto (Alior Sync)? Wybierać się nie opłaca, bo połowę i tak zabiorą. Kupować nie mam co, bo kasa mała. Ma ktoś może jakiś pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 23 Sie 2014 11:36 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 470
niebieski
Zaszalej na aliexpress ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 26 Sie 2014 23:27 

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 8
witam,
jestem nowa a chciałabym się dowiedzieć jakie karty warto posiadać ? jakich banków? kredytowe? inne ? w co się warto zaopatrzyć do tych kart ?
z góry dziękuję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 26 Sie 2014 23:47 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1717
Są do tego odrębne tematy, poszukaj ;) nawet w tym dziale, w którym piszesz.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 27 Sie 2014 23:18 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 2
Hej

Mam taki problem. Rezerwowałam bilet, byłam na stronie z płatnością, chciałam zapłacić kartą, wpisałam wszystkie dane i gdy kliknęłam zapłać to przeniosło mnie na poprzednią stronę tzn z danymi do faktury...na profilu nie ma żadnej rezerwacji, gotówki z konta nie pobrało, potwierdzenie nie przyszło. Czy to oznacza, że muszę dokonać rezerwacji jeszcze raz bo się nie zapisała? Dzieki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 27 Sie 2014 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Nooooo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 27 Sie 2014 23:24 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 2
ok, a więc dokonam rezerwacji na nowo, nie chcialam by się okazało że kupiłam drugi bilet a na nastepny dzień dostane potwierdzenie z pierwszego... nigdy wczesniej nie zdazyło mi sie by przenioslo mnie na poprzednią stronę i nie zapisywało rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 28 Sie 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
mogłabyś zawsze zadzwonić na infolinię i by Ci anulowali bez kosztów zdublowaną rezerwację
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 28 Sie 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2011
Posty: 23
Zarezerwowałem bilety poprzez Flipo, jednak płatność nie przeszła. Na biletach mi jakoś super nie zależy, w dodatku w rezerwacji popełniłem błąd w imieniu. Czy rezerwacja zostanie anulowana w przypadku nieopłacenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 28 Sie 2014 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Pytanie początkującego, proszę o wyrozumiałość.

Jakiej karty aktualnie najlepiej użyć do bookowania hoteli np. na hotels.com czy booking.com ?
Mam tylko kartę debetową mBanku, ale nie wiem czy bezpieczne jest używanie jej i czy w ogóle przejdzie ?
Jeśli to nie jest konieczne to nie chce karty kredytowej, interesują mnie krótkie podróże, weekendowe lub kilkudniowe bardzo budżetowe-okazyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 28 Sie 2014 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
jazzin napisał(a):
Pytanie początkującego, proszę o wyrozumiałość.

Jakiej karty aktualnie najlepiej użyć do bookowania hoteli np. na hotels.com czy booking.com ?
Mam tylko kartę debetową mBanku, ale nie wiem czy bezpieczne jest używanie jej i czy w ogóle przejdzie ?
Jeśli to nie jest konieczne to nie chce karty kredytowej, interesują mnie krótkie podróże, weekendowe lub kilkudniowe bardzo budżetowe-okazyjne.


kup sobie na all... prepaida BZWBK koszt to 9-20PLN
albo jak masz blisko do Auchan to Mastercard Auchan Skarbonka za darmo
poza tym możesz używać swojej już posiadanej chociaż ja wole prepaidy
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 28 Sie 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
vivere napisał(a):
jazzin napisał(a):
Pytanie początkującego, proszę o wyrozumiałość.

Jakiej karty aktualnie najlepiej użyć do bookowania hoteli np. na hotels.com czy booking.com ?
Mam tylko kartę debetową mBanku, ale nie wiem czy bezpieczne jest używanie jej i czy w ogóle przejdzie ?
Jeśli to nie jest konieczne to nie chce karty kredytowej, interesują mnie krótkie podróże, weekendowe lub kilkudniowe bardzo budżetowe-okazyjne.


kup sobie na all... prepaida BZWBK koszt to 9-20PLN
albo jak masz blisko do Auchan to Mastercard Auchan Skarbonka za darmo
poza tym możesz używać swojej już posiadanej chociaż ja wole prepaidy


Po dziennym rozeznaniu na forum i pytaniu na które odpowiedziałeś (dziękuję) skłaniam sie w stronę prepaida BZWBK tego z paypassem za 20zł, bo w razie czego będzie mozna rozładowac kartę z resztek na drobnych zakupach w sklepie. Czy to dobry wybór i nie ma problemów z bookowaniem z tej karty ? Jeszcze jedno pytanko, jak wyglądała by sprawa z bookowaniem, czy trzeba mieć załadowaną kartę na wysokość opłaty za wynajęcie pokoju nawet gdy płacimy za ten pokój na miejscu, czy tylko gdy płacimy z góry ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 28 Sie 2014 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Bywa że trzeba, bo podaje się numer karty w celu zagwarantowania rezerwacji - hotel może spróbować ją obciążyć żeby sprawdzić czy są środki, a jak ich nie będzie to anuluje.

Ale booking.com w takich przypadkach wysyłą maila i można kartę podmienić albo doładować i wszystko jest ok.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 28 Sie 2014 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Dzięki wielkie. Jedyna opcja z tymi prepeidami do kitu jest taka, że jak już się załaduję kartę dla hotelu, a hotel nie ściągnie to potem trzeba robić wymuszone zakupy. No ale coś za coś, debetówka to większe ryzyko, chyba że po każdych rezerwacjach i zakupach zmieniać limity na 0. Jedna czy druga opcja ciut upierdliwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 28 Sie 2014 19:46 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
jazzin napisał(a):
Jedyna opcja z tymi prepeidami do kitu jest taka, że jak już się załaduję kartę dla hotelu, a hotel nie ściągnie to potem trzeba robić wymuszone zakupy.


A debetówką nie robisz zakupów? Przecież to praktycznie to samo, której karty użyjesz w sklepie czy innym punkcie zakupu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 28 Sie 2014 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
ja tam nie widzę problemu z czyszczeniem prepaida
zawsze się znajdzie ktoś chętny doładowac telefon albo małe zakupy (czy to bilet w automacie czy np. mini zakup w Lidlu - nei ma minimalnej kwoty zapłaty kartą)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 28 Sie 2014 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
To już ostatnie konkretne pytanie a propo prepeida z BZWBK - cel główny bookowanie. Brać mastercard czy lepiej visa czy bez znaczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 28 Sie 2014 21:54 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
jazzin napisał(a):
To już ostatnie konkretne pytanie a propo prepeida z BZWBK - cel główny bookowanie. Brać mastercard czy lepiej visa czy bez znaczenia ?

Nie sądzę, żeby to była jakaś różnica do takich celów, osobiście mam prepaida Mastercard, na booking.com przechodzi bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group