Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 04 Wrz 2015 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
jawach napisał(a):
Niemcy też nie chcieli polskiej dziczy w unii ale..

Rrząd im kazał i teraz podobno nie żałują.

Widziałeś gdzieś pod ambasadami czy w innych miejscach tłumy Polaków-emigrantów wrzeszczących Jezus jest wielki wymachując przy tym agresywnie konczynami? Bo ja sobie nie przypominam a lata 80 i 90 pamiętam bardzo dobrze. A tu masz przed oczami bandy młodych byczków wykrzykujących to swoje Allah akbar. Niech wracają walczyć o wolnosc i swoje domy a nie tutaj allachowa propagandę uskuteczniają. Przyjąć to można dzieci sieroty a nie potencjalnie wrogie naszej kulturze bandy.
Jest masa ludzi z naszego kręgu kulturowego, których powinno się przyjąć a państwo i społeczeństwo odniesie z tego korzyść. A to co się teraz wyprawia dzięki bezjajecznym i oglupionym polityczną poprawnością politykom to jest granda i tyle.
@jacek96
Powodem likwidacji komisji było postępowanie w jej sprawie w TK. Pewne było, że działa niekonstytucyjnie i ewentualne orzeczenie tego przez TK doprowadziloby do konieczności odkrecania wszystkich jej decyzji. A tak to komisję się zlikwidowało i postępowanie w TK umorzyło co było strasznie naciągane. Ale nie na darmo kosciol medale daje.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#182 PostWysłany: 04 Wrz 2015 08:40 

Jak ktoś nie ma mieszkania w Trójmieście , to warto poczytać.
Oburzające.

http://niezalezna.pl/70551-mieszkania-komunalne-w-gdansku-dla-imigrantow-mlodzi-polacy-nie-maja-gdzie-mieszkac
Góra
 PM off  
      
#183 PostWysłany: 04 Wrz 2015 08:53 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Dopiero teraz dowiedziałeś się ,że emigrantom trzeba zapewnić mieszkania?

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 04 Wrz 2015 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Trzeba? Swego czasu ze względu na pracę miałem częsty kontakt z uchodzcami z Czeczenii. Ci musieli sobie wynajmować lokum na wolnym rynku. Owszem, dostawali jakieś tam świadczenia i dodatki mieszkaniowe ale na takich samych zasadach jak Polacy. A nie komunalki poza kolejnością.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 04 Wrz 2015 09:17 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ale ciekawy wątek, szkoda, że dopiero teraz go zauważyłem. Garść wypowiedzi ode mnie w takim układzie :)

Odnośnie totalitarnej UE

Totalitaryzm nie musi być "twardy" jak za tzw. poprzedniego ustroju. Być może obecny, miękki, mało odczuwalny (no, bo skoro istnieją ludzie, niewątpliwie na poziomie, którzy nadal twierdzą, że UE totalitarna nie jest...) jest nawet pod pewnymi względami gorszy.
Ptaszek, zamknięty w złotej klatce czuje się lepiej niż w starej zardzewiałej. Ale potomek tego ptaszka nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak klatka i już jej nie zauważa. Wtedy klatkę można usunąć, a ptak, z przyzwyczajenia, nadal nie wyleci poza jej obszar :)

Konkrety- niekoniecznie co do UE samej w sobie, bo tutaj nawet nie warto wymieniać- ale co do Polski:
1. Totalitarnie zmusza się wszystkich do ubezpieczania siebie samego np. w ZUS, odbierając ludziom człowieczeństwo w elementarnym znaczeniu i pozbawiając ich możliwości wyboru. To urąga ludzkiej godności.

2. Totalitarnie nakazuje się jazdę w pasach bezpieczeństwa we własnym samochodzie, zakazuje się używania telefonów komórkowych oraz- w niektórych krajach- jedzenia i picia w samochodzie.

3. Świeża sprawa: 18-latek totalitarnie pozbawiany jest możliwości nabycia takiego jedzenia, jakiego chce, w sklepiku szkolnym.

4. Nie wolno posiadać broni, aby chronić mir domowy- w nadchodzącym kryzysie humanitarnym związanym z migracją ludów, to może mieć coraz większe znaczenie. Tylko niewolnik nie może posiadać broni. Wolny człowiek może.

... i tak można by wymieniać do tysiąca. Fakt- posiadanie paszportu oraz- póki co- swoboda podróżowania to duży plus w/s do poprzednich systemów, ale to wyłącznie zasługa niewidzialnej klatki... no, bo skoro ludzie sami na siebie takie ograniczenia nakładają i jeszcze się z tego cieszą, to po co zabierać paszporty? ;)

Zresztą akurat ściśle w polskim przypadku, to ma to drugie dno- drenaż wykwalifikowanej siły roboczej do gospodarek zachodnich jest ułatwiony. :>

O uchodźcach i migrantach

Powiedziane zostało już bardzo wiele, lub niemalże wszystko.
Ja chciałem zwrócić uwagę, w wolnościowym tonie, jedynie na fakt, że migranci i uchodźcy to też ludzie! Mają swój rozum i prawo do podejmowania decyzji. Tymczasem cały czas odnosicie się do nich jak do bezkształtnej masy, która po prostu, skrzywdzona wojną, brnie przed siebie.

Nikt nikomu nie kazał wybierać się NA PIECHOTĘ przez Grecję, FYROM, Serbię, Węgry dalej do Niemiec, Francji czy UK. Aby uciec przed wojną, wystarczyłoby wywędrować do Turcji.

Nie oszukujcie się: ci ludzie świadomie idą tam, gdzie jest najwięcej pieniędzy do odebrania ze świadczeń budżetowych (szeroko pojętych).
Drogę z Grecji na Węgry znaleźli na mapie i doskonale- jak widać- wiedzą, czego chcą, kierując się dalej do Niemiec i do portów francuskich.

Podłoże obecnej migracji ma zdecydowanie inny powód- na fali ucieczki przed wojną, powstaje faktyczna fala migrantów ekonomicznych. Słuszna uwaga na temat tego, że obecna sytuacja to miód i malinki dla terrorystów, których przeniknięcie do Schengen nigdy wcześniej nie było tak proste.

Hordy ludzi (zatem wolnych/odpowiedzialnych jednostek) wybrały się w wielotysięczno-kilometrową podróż na piechotę, bez środków do życia i w przewidywalnych warunkach. Łamiąc przy tym szereg praw. Z jakiej racji mają być angażowane środki publiczne na szeroko rozumianą 'pomoc'? Gdyż ponieważ?
Przede wszystkim, to ONI są winni obecnej sytuacji. Wszyscy na raz i każdy z osobna winny jest swojej sytuacji, w której wybrał się w pieszą podróż bez środków, zamiast faktycznie uciekać przed wojną. Działania "Europy" i "Świata" do kwestia wtórna i nie może być tak, że to właśnie kraje europejskie obarcza się winą za bierność czy złe działanie.

Masowe zjawisko tego typu + zawiłe i bezczelne wytłumaczenie o wojnie tysiące kilometrów stąd nagle zmiękcza nie tylko serca, ale też rozumy.

Zatem pytam z wygodnej pozycji obserwatora, który nigdy w życiu nie miał najmniejszej ochoty pomagać w tego typu niejasnych sytuacjach: gdzie obecni chętni do przyjmowania uchodźców byli rok-dwa-trzy lata temu? Gdzie występowało dokładnie tak samo zjawisko, tylko po prostu z 1000-krotnie mniejszym nasileniem?
Grecy i Włosi radzili sobie wtedy bezproblemowo przy milczącej zgodzie wszystkich dzisiejszych "miłosiernych".

Z jakiej racji obecny kryzys ma się różnić od 'business as usual' 2-3 lata temu, kiedy pojawiali się migranci w nieporównywalnie mniejszych liczbach??? Nikt nie mógł wtedy liczyć na taryfę ulgową ani na "pomoc" i "współczucie" tych "życzliwych".... Obóz + deportacja to było klasyczne i typowe rozwiązanie aż do teraz. Co się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 04 Wrz 2015 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
taaaa miękki totalitaryzm
niedouczeni koledzy
unia to nie miękki totalitaryzm tylko demokracja-gdzie większość ma przewagę
wybierzcie takich którzy będą przeciw;
pasom
ubezpieczeniom
itp itd
i jeśli oni będą w większości to po prostu to przegłosują
żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć, żal


a z tym przykładem jedzenia w sklepiku szkolnym to pojechałeś
az sie prosi o cytat
"Gdyby głupota miała skrzydła, latałabyś Pan jak gołąb" – dr. Strosmayer
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 04 Wrz 2015 09:41 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@john_doe w części o migrantach w pełni się zgadzam, a jeżeli Polska ma chęć przyjmować i pomagać jakimś migrantom to lepiej by skupiła się na repatriantach i pomogła rodakom i ich dzieciom (często wywiezionym gdzieś do azjatyckiej części ZSRR) na powrót do ojczyzny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 04 Wrz 2015 09:43 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
becek napisał(a):
taaaa miękki totalitaryzm
niedouczeni koledzy
unia to nie miękki totalitaryzm tylko demokracja-gdzie większość ma przewagę
[...]

żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć, żal



No nie musisz tłumaczyć- zrobił to już za Ciebie niejaki K. Marks, który napisał, że do tryumfu socjalizmu wystarczy wprowadzić demokrację.
Poza tym jak rozumiem, skoro przeciwstawiasz ("miękki"- to moje własne określenie) totalitaryzm demokracji, rozumiem, że jak demokratycznie dogadamy się na forum, że będziesz wszystkim forumowiczom stawiać loty przez najbliższe 100 lat, to będzie OK? Wbrew regulaminom i rozsądkowi?

Bo przecież większość ma przewagę.

Cytuj:
a z tym przykładem jedzenia w sklepiku szkolnym to pojechałeś


Siła argumentów miażdży :) Zapowiada się doskonała dyskusja na temat tego, czemu dorosły człowiek ma prawo nabyć papierosy i alkohol ale nie może kupić pączka. To też demokratycznie, rzecz jasna, bo większość tak chciała. Pośrednio, rzecz jasna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 04 Wrz 2015 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
@john_doe
Takie czasy, że gimnazjalista może na legalu kupić tabletkę "dzień po", ale nie może kupić drożdzówki w szkolnym sklepiku.
Najwidoczniej nasi panujący uznali że drożdzówka jest dużo większym niebezpieczeństwem. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jacek96 napisał(a):
Tobie jak sie w Hiszpanii nie podoba, to pakuj reklamowke i na wies do Polandii ;)

tzn ja nie płacze, że KK mnie okrada, więc Twój argument jest, jak większość w tym temacie, z sam-wiesz-skąd. :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
w sobotę w Warszawie manifestacja..

https://www.facebook.com/events/1487457864881242/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
john_doe napisał(a):
...
Odnośnie totalitarnej UE
...

No ale tu dałeś przykłady, które nie są dla całej unii ale dla wybranych krajów, prawo krajowe a nie unijne o nich mówi.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
john_doe napisał(a):
2. Totalitarnie nakazuje się jazdę w pasach bezpieczeństwa we własnym samochodzie, zakazuje się używania telefonów komórkowych oraz- w niektórych krajach- jedzenia i picia w samochodzie.
No i jeszcze totalitarnie zakazuje się wyprzedzania na przejściach dla pieszych, przejeżdżania na czerwonym świetle i poruszania się z dużą prędkością po terenach zabudowanych. Że o obowiązkowych szczepieniach dzieci nie wspomnę - to jest dopiero totalitaryzm. Czy może jednak nie jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
john_doe napisał(a):
(...) czemu dorosły człowiek ma prawo nabyć papierosy i alkohol ale nie może kupić pączka(...)
JarekGdynia napisał(a):
(...)gimnazjalista może na legalu kupić tabletkę "dzień po", ale nie może kupić drożdzówki w szkolnym sklepiku(...)
demagodzy z was, więc ja też pojadę demagogią - sugerujecie, że "dorosły człowiek" powinien móc kupić papierosy, alkohol oraz tabletkę "dzień po" w sklepiku szkolnym?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Nie chciałam się mieszać, ale punkt 3 "totalitaryzmu" to :roll: , wg mnie. Widać dekada lub więcej śmieciowego jedzenia zrobiła swoje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:32 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
tokajka napisał(a):
singielka_1976 napisał(a):
Trochę się tamtejszą kulturą interesowałam, więc nieco się orientuję co do zwyczajów, mentalności, kultury.

Też się nieco interesuje. I pewnie ani Twoje trochę ani moje nieco, nie daje pełnego obrazu.
Pamiętam jeszcze ze studenckich czasów, jaka byłam zdziwiona, kiedy na konferencji spotkałam dużą grupę kobiet naukowców z takiego na przykład Iraku. O Turczynkach nie wspominam nawet, bo je można nawet w Polsce spotkać.



Tokajka, z tym niepełnym obrazem to masz rację, niestety. Ja niestety też niewiele wiem, ale swego czasu trochę interesowałem się Turcją.
Bardziej zdziwiona byłabyś pewnie spotykając np. Irankę. Akurat w przypadku tych krajów, które podałaś, nie ma powodu do zdziwienia. Oba nie były państwami demokratycznymi, gdzie władze w swoim szeroko pojętym interesie ograniczały w szerokim stopniu jakiekolwiek wpływy religii, zwłaszcza - co zrozumiałe na tamtym obszarze - islamu.
Mityczny dziś właściwie Ataturk, wskrzesiciel Turcji po I wojnie światowej, oparł od początku jego zasady na laickości. Warto pamiętać, że kobiety uzyskały tam bierne i czynne prawa wyborcze wcześniej niż np. w Szwajcarii czy we Francji. Zasady tej pilnowało wojsko, zgodnie zresztą z konstytucją, kilkukrotnie dokonując zamachu stanu w razie jej zagrożenia. Zdelegalizowano także wiele partii politycznych. Dopiero rządząca od kilkunastu lat AKP ograniczyła uprawnienia wojska, sama zresztą omal nie została zdelegalizowana :)
No, a w Iraku Saddamowi też nie na rękę były nadmierne wpływy przywódców religijnych. A po jego obaleniu zaczęto do praw islamskich powracać...
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:38 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
namteH napisał(a):
john_doe napisał(a):
...
Odnośnie totalitarnej UE
...

No ale tu dałeś przykłady, które nie są dla całej unii ale dla wybranych krajów, prawo krajowe a nie unijne o nich mówi.


I dokładnie o tym napisałem- że przykłady raczej z podwórka polskiego. Przykładów działania na poziomie UE jest znacznie więcej (i znacznie bardziej groteskowych)- były wymieniane wcześniej.

scomin napisał(a):
No i jeszcze totalitarnie zakazuje się wyprzedzania na przejściach dla pieszych, przejeżdżania na czerwonym świetle i poruszania się z dużą prędkością po terenach zabudowanych. Że o obowiązkowych szczepieniach dzieci nie wspomnę - to jest dopiero totalitaryzm. Czy może jednak nie jest?


Powyższa kpina świadczy niestety o tym, że kompletnie obce są Ci podstawy klasycznie, normalnie rozumianej etyki i moralności. Opierającej się- w przypadku naszych zasad cywilizacyjnych- o klasycznie rozumianą wolność, zakładającą odpowiedzialność za swoje czyny.

Antycywilizacyjna, lewicowa, marksistowska antymoralność de facto pomija ten aspekt i stąd właśnie kłopoty. Według marksizmu, człowiek klasycznie wolny nie jest, byt kształtuje świadomość (a nie człowieczeństwo) i w zasadzie rola człowieka sprowadza się do bycia posłusznym bydłem, które będzie zadowolone, jeśli będzie miało pełny żołądek.

Wyprzedzanie na przejściach czy przejechanie na czerwonym świetle to zabronione przez kodeks działania- kodeks, który w założeniach ma regulować to, w jaki sposób korzystamy z dróg tak, żeby móc przede wszystkim skutecznie a dopiero potem bezpiecznie (to tak na marginesie) współistnieć z innymi uczestnikami.
Uprzedzając znowu pytania: gdyby bezpieczeństwo było priorytetem kodeksu, to wciąż obowiązywałby red flag act. Na swój sposób do tego dążymy co prawda (na czele ze Szwecją, wymuszającą 'tempo 30'), ale to inny temat.

Zapięcie pasów bezpieczeństwa przez kierowcę w żaden sposób nie wpływa na innych uczestników drogi i tutaj na pewno nikt nie będzie w stanie wykazać, że jest inaczej.
Możemy założyć przewrotnie, że jedzenie i picie wpływa na koncentrację/dekoncentrację. Ale wtedy czemu nie jest zabronione zmienianie biegów, manipulowanie przy radiu/nawigacji/szybach/klimie itd? A można rozmawiać ze współpasażerem? A można się wychylić i wystawić ręce za szybę?
Jak daleko aparat państwowy ma ingerować w to, jak kto żyje?

Gdzie jest granica absurdu? Takie granice musimy niestety wyznaczać i kręcić się w tym szaleństwie, ponieważ zapomnieliśmy o naczelnej zasadzie, że człowiek jest człowiekiem (wolnym i odpowiedzialnym).
Przepisami nie da się uregulować wszystkich i wszystkiego, chociaż ustawodawcy prężnie do tego dążą. W pierwszym kwartale 2015 roku wydalono z Sejmu w Polsce 6654 strony nowego prawa. Według Was to jeszcze mało?

Doprawdy sami widzicie, do jakiego stopnia podświadomie indoktrynuje się ludzi antymoralnością, że tak trudno jest zauważyć absurdy. A wystarczy po prostu przypomnieć sobie, że za działanie i ich konsekwencje odpowiada przede wszystkim ten, kto tych działań się dopuszcza- a nie wszyscy dookoła.
Zatem wolny człowiek nie powinien być na każdym kroku niańczony, jak dziecko: zakazami, nakazami, sugestiami i przymusami ubezpieczeniowymi.

Oczywiście- swoje poglądy wyrażam z własnej perspektywy. Człowieka wolnego, głęboko popierającego zasady cywilizacji łacińskiej.
Rozumiem, że ktoś może popierać inne zasady, nawet sprzeczne, tyle, że wtedy taki człowiek, mniej lub bardziej świadomie, staje się kolejną sztuką bydła zagrodowego, z którym można postępować jak tylko się chce. Jeśli ktoś popiera prewencję zamiast represji oraz antywolnościowy system nakazowo-rozdzielczy: proszę bardzo, tylko róbcie to przynajmniej świadomie. Podwaliny pod obowiązek zapinania pasów czy zakaz kupna pączka napisał nie kto inny jak Marks i Engels. Bądźcie tego świadomi. Taka jest prawda: wiem, że to brzmi w dzisiejszym świecie oszołomsko, absurdalnie i śmiesznie, ale tak po prostu jest.

Wiąże się to wciąż z tematem migrantów/uchodźców, których już na wstępie traktujemy właśnie w ten sposób- pomijając zupełnie aspekt motywów ich działania oraz odpowiedzialności za to, co robią. Nie mówiąc już nawet o wyznawanych przez nich wartościach, sprzecznych z naszymi.

I łatwo rozmawiać o tym na forum, w kontekście dzisiejszego i najbliższych dni czy nawet lat. Ale zmiana postaw etyczno-moralno-kulturowych wiąże się niestety z konsekwencjami dla całej cywilizacji. Europejczycy, pozbawieni możliwości ponoszenia konsekwencji za złe działania, skazani są na degrengoladę i w dalszej kolejności unicestwienie, jako cywilizacja.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
pemat napisał(a):
demagodzy z was, więc ja też pojadę demagogią - sugerujecie, że "dorosły człowiek" powinien móc kupić papierosy, alkohol oraz tabletkę "dzień po" w sklepiku szkolnym?


Ja tam nic nie sugeruję, o dorosłym człowieku nawet nie wspomniałem.
Podałem jedynie fakt, że gimnazjalista może kupić (w aptece żeby było jasne) tabletkę "dzień po", a w sklepiku szkolnym nie może kupić drożdzówki.
Gdzie tu demagogia? Przecież nie napisałem nigdzie że to źle, że w aptece powinni sprzedawać pączki a w sklepiku szkolnym tabletki "dzień po". Stwierdziłem obowiązujące przepisy od 1 września. A czy się z nimi zgadzamy czy nie to już pozostanie wewnętrzną sprawą każdego z nas. Dla jednego będzie to wspaniałe, dla drugiego "trochę" dziwne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:50 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Racja john_doe, ja czasami sobie myślę, że mogli by przywrócić niewolnictwo - tym razem dobrowolne. Za miskę ryżu i na tym forum znalazło by się sporo chętnych. No i można by im dokwaterować po migrancie, na którego by pracowali, i po kłopocie :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez thoth, 04 Wrz 2015 10:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ten marks i engel to ktoś z twojej rodziny? bo tak o nich cały czas piszesz
trochę cie rozczaruje ale historia sięga czasów dalszych niż epizod z marksem i engelem
kupę miękkich i twardych totalitaryzmów znajdziesz jak trochę poczytasz, serio
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group