Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2014 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Cześć wybieram się za dwa tygodnie do Izraela na tygodniowe odkrywanie tego kraju.
Dziś próbuję się trochę do tego wyjazdu przygotować. Czytam trochę książek, przekopałem trochę Internetu ale bardzo mało jest obiektywnych / bezstronnych informacji o wciąż aktualnym konflikcie palestyńsko-izraelskim.

Jak sądzicie czy dzisiejszy Izrael jest bezpieczny?
Zebrałem do kupy co udało mi się "wygooglać" w tym krótkim artykule:
http://www.lifetripblog.blogspot.com/20 ... zrael.html

Interesuje mnie wasze zdanie w tym temacie.
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2014 21:00 

najpierw należało kliknąć na szukaj:
viewtopic.php?f=214&t=42349&p=342924&hilit=palesty%C5%84ski#p342924

search.php?keywords=palestyna&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

tematyka powodujące duże animozje i konflikty, bo forum jest podzielone co do sympatii dla stron konfliktu
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2014 21:08 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Odpowiadając na pytanie, czy jest bezpieczny: tak na większości terytoriów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Maj 2014 13:27 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 66
Kamil napisał(a):
Odpowiadając na pytanie, czy jest bezpieczny: tak na większości terytoriów.



Witam
Podpinam się do pytania:)
W przyszłym tygodniu wylatuję ze znajomym na 2dni (wtorek-czwartek)
Planu jako takiego nie ma, ogólnie to zwiedzanie tel avivu oraz szybka wycieczka do Jerozolimy
Transport: wynajęliśmy auto
Nocleg: wynajęliśmy auto;)
Pytanie brzmi: czy po drodze do Jerozolimy może spotkać Nas coś niebezpiecznego, czy może lepiej odpuścić Jerozolimę
i pozostać 2dni w Tel Avivie:)
2 sprawa: czy bezpieczne będzie spanie w aucie? lepiej na strzeżonym parkingu czy gdziekolwiek będzie w miarę bezpieczne?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Maj 2014 13:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Czy naprawdę czytacie to co wcześniej zostało napisane? ..
Tak, jest bezpiecznie. Tak, można spać gdziekolwiek w samochodzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Maj 2014 13:45 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Zdecydowanie warto pojechać do Jerozolimy, jest zdecydowanie ciekawsza niż Tel Awiw. Droga między Tel Awiwem a Jerozolimą jest normalną autostradą jak w Europie. Przez tydzień jeździłem po Izraelu i prawdę mówiąc czułem się bezpieczniej niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Maj 2014 14:59 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 66
OK rozumiem:)
A może jakieś wskazówki co wolno zrobić a czego się wystrzegać?:)
Wiadomo, różne klimaty, różne obyczaje.
Nie chciał bym żeby stało się coś nieoczekiwanego bo pomachałem komuś od lewej do prawej, zamiast od prawej do lewej;)
Są jakieś znaki, gesty, zachowania których lepiej unikać w tamtejszych stronach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2014 17:53 

Zachowuj się jak normalny, cywilizowany człowiek i wystarczy. Nie przyglądaj się natarczywie ortodoksom, czy jakieś śmiechy ze stroju. Szanuj ich zwyczaje i religie. To samo dotyczy muzułmanów.
Wtedy nic nieprzyjemnego Cię nie spotka.
To tacy sami ludzie jak my.
Góra
 PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2014 17:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 79
Nie ma czego się bać. Turystów jest tam na pęczki. Tak jak pisze jacakatowice- wystarczy zachowywać się jak człowiek. Uprzedzę jeszcze, aby specjalnie nie strzelać fotek ortodoksom, gdyż bardzo tego nie lubią. Ale tak jest też w innych krajach. Także wystarczy zdrowy rozsądek i będzie w porządku.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2014 20:10 

Od znajomych dowiedziałem się że dokładnie sprawdzają na lotniskach a poza tym jest bardzo spokojnie.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Paź 2015 06:55 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
A jak obecnie wygląda sytuacja z bezpieczeństwem w Tel Awiwie i Jerozolimie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Paź 2015 07:59 

Tel Aviv - normalne europejskie miasto coś na wzór Barcelony, gdzie praktycznie nie widuje się na ulicy żołnierzy, tak że gorąco polecam
Jerozolima - bliżej Autonomii Palestyńskiej, praktycznie co drugi krok żołnierz, zdarzają się kontrole np. autobusu na rogatkach Jerozolimy jadącego z Betlejem, potrafią ot tak na jakiś czas zamknąć stare miasto w Jerozolimie, ale jako tako i tu dla obcokrajowca jest również bezpiecznie
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Mar 2017 19:57 

Kneset uchwałił 13 marca, że kto bojkotuje osadnictwo żydowskie, nie dostanie wizy
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Mar 2017 20:33 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Haha, się uśmiałem. Strachy na lachy, wpływy z turystyki (potężnej gałęzi gospodarki) spadną, to będą mi codziennie, skrzynkę mailową spamować zaproszeniami :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group