Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2014 19:35 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Czy sa bilety na transport publiczny z waznoscia dluzsza niz doba?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 16 Lut 2014 19:49 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
chyba tylko miesieczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2014 20:09 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Alternatywą są bilety w opcji zapping. Tutaj więcej informacji: http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgne ... RD&lang=en
albo tu lizbona,168,3729&start=40
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Tutaj sporo informacji http://infolizbona.pl/?p=904
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2014 23:35 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Dzieki za linki.Jeszcze jedno pytanie: czy Karta 7 Colinas / Viva Viagem obsluze na raz kilka osob, jesli bedziemy poruszac sie grupa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2014 15:24 

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 99
nie obsłuży, każdy musi mieć swoją
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:16 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 1
Czy ktoś zna aktualny koszt biletu dobowego w Lizbonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lip 2014 12:48 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
kiribati napisał(a):
Czy ktoś zna aktualny koszt biletu dobowego w Lizbonie?

http://www.carris.pt/fotos/editor2/tari ... 014_uk.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
kiribati lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Lip 2014 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mam pytanko-czy da się dojechać nad ocean (najlepiej na plażę) z lizbony transportem publicznym (tj na bilecie dobowym)?
Jakie miejsce najbardziej polecacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lip 2014 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 112
Loty: 11
Kilometry: 17 045
Warto wspomnieć, że aby z ważną dobową kartą udać się np. pod wieżę Belem trzeba kupić nową kartę i ją doładować odpowiednią kwotą. Nie ma możliwości posiadania na karcie ważnego biletu dobowego i uiszczania tą samą kartą opłat za przejazdy troszkę dalsze.
_________________
Image

Relacje:
berlin-londyn-madera-lizbona-londyn-poznan-majowka-2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Lip 2014 08:22 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
aarongeru napisał(a):
Mam pytanko-czy da się dojechać nad ocean (najlepiej na plażę) z lizbony transportem publicznym (tj na bilecie dobowym)?
Jakie miejsce najbardziej polecacie?


jaki bilet dobowy masz na myśli? jeżeli kupisz lisboncard, to możesz na niej podróżować m.in. pociągami do sintry i cascais. cascais i miasteczka znajdujące się przed nim wzdłuż linii kolejowej to chyba najłatwiej dostępne miejsca nad oceanem z jako takimi plażami. jeżeli chcesz się dostać np. do costa da caparica, to już będzie bardziej skomplikowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lip 2014 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
zxcvbnm napisał(a):
Warto wspomnieć, że aby z ważną dobową kartą udać się np. pod wieżę Belem trzeba kupić nową kartę i ją doładować odpowiednią kwotą. Nie ma możliwości posiadania na karcie ważnego biletu dobowego i uiszczania tą samą kartą opłat za przejazdy troszkę dalsze.


? Pod wieżę Belem można normalnie podjechać tramwajem na bilecie dobowym. Ale prawdą jest, że nie można na tej samej karcie mieć jednocześnie biletu dobowego i opcji zapping.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Sie 2014 01:08 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 41
Loty: 66
Kilometry: 128 194
mam kilka pytań:

1) Czy jest jakiś podział Lizbony na strefy czy może cała Lizbona znajduje się w jednej strefie ? Pytam, ponieważ jeśli dobrze rozumiem te zapisy: http://www.carris.pt/en/pre-buy-ticket/ to korzystając z opcji zapping można się poruszać w ramach 1 strefy przez godzinę od skasowania, a co za tym idzie można się przesiadać w ramach 1 biletu.
Chcę jechać z Alamedy do Belem, zapłacę 1,25 eur czy 2,5 eur? (no bo jest przesiadka na cais do sodre, ale z drugiej strony wyrobię się w godzinę)

2) Czy korzystając z karty viva viagem w opcji zapping jest ona ważna zarówno w komunikacji miejskiej (carris) i pociągach regionalnych np. do Cascais czy Sintry (CP)? Czy trzeba na pociągi mieć osobną kartę z osobnym zappingiem ?

3) Z tego co wychodzi tutaj: http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgne ... RD&lang=en
to w opcji zapping bilet na pociąg gdziekolwiek kosztuje zawsze 1,80eur. Czyli jeśli dobrze rozumiem to opłaca się on dopiero przy podróży przez 3 strefy,a jeśli chcemy pojeździć w ramach 1 czy 2 to i tak tańszy będzie zwykły bilet? Poprawcie jeśli się mylę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Mar 2015 13:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Mam prośbę o pomoc :) od kilku dni czytam o transporcie w Lizbonie i generalnie nie ogarniam :? Nie bardzo rozumiem, co to jest ten zapping? to jakaś inna forma karty? usługa? na czym to polega? to się osobno kupuje?

Może opiszę moją sytuację :)
Dzień 1. Przylatuję w sobotę ok 10 do Lizbony. Następnie metrem chce sie dostać do hotelu na stację Avenida. Po zrzuceniu bagaży metrem chcę dojechać do Jardim na bus Rede do Fatimy. Tego samego dnia wrócić z Fatimy, metrem gdzieś do centrum lub hotelu, zależy ile czasu w Fatimie mi zejdzie.
Tego dnia potrzebuję 3 przejazdy metrem
Dzień 2. Planuję wycieczkę do Sintry - najkorzystniej wychodzi bilet bus&train na 15 EUR - podobno można go nabić na ta kartę Viva, ale jak rozumiem - jesli zostaną mi środki z dnia 1 - to bilet nie zostanie nabity?
Po powrocie z Sintry (nie wiem o której) poszwędam sie po miescie - powrót na Rossio lub Cais de Sodre. Zalezy od sił. W przypadku ich braku chce kupić bilet 24h - czy będę mogła bo nabić mając (jesli się uda) ten bus&train z sintry??
Dzień 3 - generalnie zwiedzanie Lizbony, na pewno przejażdżka tramwajem 28, może uda się pojechać do Belem. Generalnie planuję intensywny dzień. O 16 samolot, więc metrem z Avenida na lotnisko.
Tu na pewno przejazd więc metrem, tramwaj 28, winda np. gloria, może Santa Justa - bilet dobowy skasowany już w dzień 2 po powrocie z Sintry powinien się opłacać

No i teraz pytanie - jak kupowac bilety, żeby się nie nadziać że np. nie wchodzi mi ten bilet bus&train do Sintry, albo nie działa dobowy?
1. Czy po wylądowaniu powinnam kupić kartę z zapping na wartość 3przejazdy po 1,25 eUR = 3,75 - jadę metrem. Czy to zadziała? Czy na koniec dnia powinnam miec pustą kartę?? Czy załaduję na kartę 3,75EUR?
Bez zapping rozumiem, że to będzie 3*1,4EUR=4,2 EUR - tyle powinnam wrzucić do automatu na lotnisku? +,5 EUR za samą kartę?
2. Czy uda mi sie na rossio kupić w automacie bus&train? czy kupuje się w kasie? wszystko na ta kartę?
czy jak wrócę np. o 21 z Cascais na Cais do Sodre, to na dworcu Cais będę mogła bez problemu kupić bilet dobowy?

Jeśli ktoś ma ew inny pomysł to proszę o pomoc! :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Mar 2015 13:24 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Karta jest jedna, choć o dwóch nazwach ;). Generalnie powiedzmy, że masz trzy opcje - bilet jednorazowy, 24h i zapping. W danej chwili na karcie możesz mieć tylko jeden typ biletu. Jeśli masz jednorazowy to musisz go wykorzystać, podobnie 24h, żeby móc skorzystać z opcji zapping. Natomiast jeśli za pierwszym razem skorzystasz z zappingu, to możesz doładowywać kiedy chcesz, nawet jeśli wciąż masz środki.

Tu masz sporo informacji
http://infolizbona.pl/ceny-i-rodzaje-bi ... -lizbonie/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Mar 2015 13:33 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Czyli ten zapping to taka opcja doładowywania jak Oyster w Londynie?
Oprócz tego mogę - tak jak piszesz-nabić bilet jednorazowy (po 1,4 EUR?), dobowy lub po prostu doładowac sobie kartę np 3,75 EUR?:) No właśnie - czy mogę doładować kartę 3,75 eUR na lotnisku, aby mieć na 3 przejazdy metrem? Zejdzie mi ta kasa, to kupię bus&train, a co z dobowym? Czy mając ten bus&train uda im się nabić 24h?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Mar 2015 13:55 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Z tego biletu bus&train nie korzystałem, szczerze to nawet o nim nie słyszałem, więc nie pomogę.
Tak, kartę doładujesz na stacji metra, które znajduje się przy wyjściu z lotniska. Zawsze możesz kupić drugą kartę (0,5€) i np. na niej trzymać bilet 24h, który jest imo bardziej opłacalną opcją, jeśli zamierzasz korzystać dużo z metra/tramwajów/autobusów. No i jest to bilet działający faktycznie 24h, nie do końca danego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Mar 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 280
Loty: 112
Kilometry: 142 458
niebieski
Z tego co kojarzę w automatach metra doładowania zappingu są tylko na 5 i 10 €, a automatach kolei jeszcze opcje na 2 i 4 €. Więc z tym doładowaniem 3,75 € może być problem :D
W dodatku jest to bardzo uciążliwe, bo jak zostaje na karcie nawet głupie 0,10 € to nie można kupić tam dziennego biletu. W ten sposób stałem się posiadaczem dwóch kart przy trzydniowy pobycie w Lizbonie.
_________________
Image
http://www.blizejdalej.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Mar 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
W większości stacji metra są budki z żywym człowiekiem, który doładuje kartę za ile się chce i najlepiej brać wielokrotność 1,25 EUR żeby można było kartę sczyścić do końca
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Mar 2015 15:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
oo ;) to by byla bardzo dobra informacja:)
a czy na lotnisku jest taki człowiek? Lecę lotem krajowym z Porto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group