Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sie 2015 00:49 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa transportu po Belgradzie? Jako że nie ma metra, ogarnięcie się może być nie takie proste... Istnieje może jakaś serbska wersja jakdojade? ;) Ewentualnie czy taksówki są drogie?
Każda wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
#2 PostWysłany: 28 Sie 2015 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 243
niebieski
Choć głownie zajmujący się transferem z lotniska, to temat -> [BEG] Nikolau Tesla Airport -> Belgrad w zakresie transportu publicznego powinien kompleksowo wyczerpać zagadnienie :) .

P.S.
Linie autobusowe Belgradu:

Kod:
http://www.busevi.com/download/Mape/BGD_XL_MAPA_dnevne_linije.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Sie 2015 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
@carcoma mają jakdojade :D Tutaj masz wersję w j. angielskim.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2015 01:46 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Dzięki :) A jak z tymi taksówkami? Drogie? Tanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2015 11:19 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Najlepiej kupić bilet całodniowy za bodajże 280 RSD. Kupimy go tylko w niektórych sklepach w pobliżu dużych stacji.
Połapanie się w komunikacji miejskiej w Belgradzie jest trudne. Tylko na niektórych przystankach są mapy, z których bez znajomości miasta i tak niewiele można się dowiedzieć.
Istnieje co prawda belgradzkie jakdojade.pl - http://www.eway.rs/en/cities/beograd, ale przejrzystość strony pozostawia wiele do życzenia. Z kolei szybkość jej działania jest absolutnie tragiczna - na komórce ani razu nie udało mi się znaleźć żadnego połączenia (a mobilna wersja strony nie istnieje). Być może ściągnięcie specjalnej aplikacji by zrobiło robotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2015 17:28 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
@Stachu89 Dzięki. A jak Ty radziłeś sobie z komunikacją miejską? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2015 17:38 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Ja po Belgradzie poruszałem się na piechotę i to była dla mnie najlepsza opcja Z komunikacji korzystałem tylko podczas dojazdu na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2015 17:46 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Korzystałem z komunikacji publicznej i raczej nie miałem problemów. Informacja na przystankach była przywoita (nie super, ale tragedii też nie było). Zawsze można zapytać ludzi. Najbardziej opłaca się bilet dobowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2015 17:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
A tak z ciekawości: ogarnęła już rozkład jazdy z godzinami odjazdów na poszczególnych przystankach, czy dalej nie wiadomo o której co przyjedzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2015 21:18 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
carcoma napisał(a):
@Stachu89 Dzięki. A jak Ty radziłeś sobie z komunikacją miejską? :)

Kupiłem bilet dobowy, wsiadałem w autobus, który uznałem, że jedzie w moim kierunku, odpalałem GPS na komórce i patrzyłem czy jedziemy w dobrą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Wrz 2015 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Jestem zaskoczona, że przejazd komunikacją miejską sprawiał Wam problem :) Podpowiem, że w informacji turystycznej można dostać mapkę miasta (ja byłam z informacji przy Knez Mihailowa, zapewne jest ich więcej) i na niej jest też mapa z liniami autobusowymi. Wydaje mi się, że jest ona całkiem podobna do tej tutaj, aczkolwiek na papierowej skala jest lepsza i nie jest to mapa całego Belgradu.
@vincenz niektóre przystanki mają wyświetlacz elektroniczny (ale to ścisłe centrum), na większości istnieje rozkład papierowy, aktualny, więc łatwo można sprawdzić, o której jedzie nasz autobus. Poza tym polecam pytać miłych Serbów, większość mówi po angielsku.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Wrz 2015 07:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak byłem w Belgradzie rok temu w sierpniu, to rozkłady jazdy wisiały tylko na pętlach (i godziny były podane tylko dla odjazdów z pętli). Natomiast wyświetlacze elektroniczne były tylko na nielicznych przystankach w centrum. Cieszę się, że się to poprawiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Wrz 2015 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Ja jeździłam z różnych, randomowych przystanków poza centrum (mieszkałam na trasie 26) i wydaje mi się, że na każdym były rozkłady. Nie wiem, czy na przystankach tramwajowych to samo, bo z nich korzystałam bardzo rzadko.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Paź 2015 16:43 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 50
Cześć.
Nie mogę połapać się w tych biletach kilkudniowych, papierowe, plastikowe, za dużo tego :P Planuję pojechać do Belgradu na 4 dni, więc chcę kupić bilet 3 dniowy, potem jednodniowy i o ile zrozumiałem, to nawet taki papierowy bilet trzeba jakoś doładować? A sam kosztuje 40 RSD, więc płacę dajmy na to 720 + 40 RSD?


Cytuj:
Contactless paper smart cards are available at more than 2,000 points of sale in Belgrade. The card itself costs RSD 40 and it can load a single time-ticket for one day (RSD 280), three days (RSD 720) or five days (RSD 1,100). The loaded ticket is valid for 24h, 72h, or 120h, respectively upon purchase, excluding the use of night lines operating from midnight to 4 AM. The passenger must validate the card upon boarding the vehicle and on each validation the screen will show the exact time and date of its expiry.



Z/na lotnisko chcę osobno kupować w autobusie (nr 72) bilety, bo tylko wtedy mi będą potrzebne na 2 strefę, czy w nich są automaty czy się kupuje u kierowcy? I czy cena jest taka sama jak w kiosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Maj 2016 21:49 

Rejestracja: 11 Maj 2016
Posty: 1
aktualne informacje co do transportu w Belgradzie (maj 2016).- bilet jednorazowy, zakup u kierowcy - 150 DIN (RSD)- karta plastikowa, zakup w kiosku - 250 RSD, i wówczas można ładować na niej bilety po 90 RSD- autobus linii 72 kursuje z lotniska do centrum (Zeleni Venac, czyli targ warzywny), cena 150 RSD lub ew. można jechać szybszym busem za 300 RSDmetra wciąż nie ma :)
Balin napisał(a):
Cześć.Nie mogę połapać się w tych biletach kilkudniowych, papierowe, plastikowe, za dużo tego :P Planuję pojechać do Belgradu na 4 dni, więc chcę kupić bilet 3 dniowy, potem jednodniowy i o ile zrozumiałem, to nawet taki papierowy bilet trzeba jakoś doładować? A sam kosztuje 40 RSD, więc płacę dajmy na to 720 + 40 RSD?
Cytuj:
Contactless paper smart cards are available at more than 2,000 points of sale in Belgrade. The card itself costs RSD 40 and it can load a single time-ticket for one day (RSD 280), three days (RSD 720) or five days (RSD 1,100). The loaded ticket is valid for 24h, 72h, or 120h, respectively upon purchase, excluding the use of night lines operating from midnight to 4 AM. The passenger must validate the card upon boarding the vehicle and on each validation the screen will show the exact time and date of its expiry.
Z/na lotnisko chcę osobno kupować w autobusie (nr 72) bilety, bo tylko wtedy mi będą potrzebne na 2 strefę, czy w nich są automaty czy się kupuje u kierowcy? I czy cena jest taka sama jak w kiosku?
Góra
 Profil Relacje PM off
Balin uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:11 

Ogólnie to bardzo prosto tu jest z komunikacją. Pierwszą przypadkowo napotkaną kobiecinę zapytałem, gdzie kupić bilet ( y) na autobus. W kiosku typu traffica 100 metrów dalej. Tam krótkie odpytywanie sprzedawczyni i już wszystko wiem. :D
Są bilety jednodniowe za250 RSD, 3 dniowe za 750 RsD i najbardziej opłacalne 5 dniowe za 1000 RSD. + 40 RSD za kartonik wielkości KK, który jest tym biletem. Nic nie trzeba doładowywać. Mam ważny od wczoraj do 10 września i tyle. Działa na wszystko. Autobusy, trolejbusy i tramwaje. Wchodzimy, przykładamy do czytnika i wsio.
Kontrole sæ często. Przez dwa dni, 3 razy nas kanary sprawdzali.
PS. Dziecko w wieku szkolnym, do ok 15 lat jeździ za free.
Pozdro z Belgradu :mrgreen:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:26 

Anonymous napisał(a):
Pozdro z Belgradu :mrgreen:


Dobrze wiedzieć, że już testujesz, trzeba będzie podpytać o trasy :D
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:39 

Bałkany są boskie. :D
W listopadzie jeszcze Bośnia kupiona.
To będę miał cały dawny, wielki kraj Josipa Broz Tito zwiedzony. :twisted:
Góra
 PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:51 

Jak w skrócie opiszesz trasę (zwłaszcza Nisz - Belgrad), z opisem transportu to stawiam paczkę Kopalnioków ;)
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Wrz 2016 21:59 

Ok. To wyzwanie jeszcze przed nami.( 2+1 ) Nasz najmłodszy ma niecałe 13 lat, ale daje radę i dzielnie nam towarzyszy w tej tułaczce. Nawet jeszcze nie wiem czym pojedziemy do Niszu. Ale do piątku sporo czasu. :) Ponoć pociągi są bardzo powolne, a na kołach max 3 godziny.
Naród tu bardzo uczynny, miły i chętny do pomocy , to nie zginiemy. :D
Góra
 PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group