Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kolej Transsyberyjska
#1 PostWysłany: 17 Cze 2014 11:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Witam.
Czy ktoś ostatnio dokonywał płatności za bilet na transsiba ?
Jesli tak to niech napisze jaką kartą płacił. Może uda nam się stworzyć bazę kart, które działają, ponieważ okazuje się, że karty, które działały jeszcze w zeszłym roku, obecnie już nie chcą się autoryzować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:04 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
Czesc,

Dzis bilety kupowalismy polska karta kredytowa Citibank MasterCard World i transakcja przeszla pomyslnie. Nie zadzialala natomiast karta mBank Visa Classic eMAX EUR.

PS. Wybieram sie ze znajomymi w podroz koleja w sierpniu 2014. Staram sie tez kwestie przygotowan i kosztow poruszac we wpisach na http://marcinkonkel.com/photo/transsib2014/ Moze komus sie przyda. Dajcie tez znac jesli potrzebowalibyscie jakis dodatkowych informacji - postaram sie pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2014 17:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Dzięki za info.
Ja na wszelki wypadek założyłem sobie konto w BZWBK, bo wiem że ta karta działa. Ale najpierw wypróbuję debetówkę z T-Mobile lub kartę z kantoru internetowego Alior.
Stronkę dodaję do ulubionych, choć z angielskim trochę słabo :)
A w kwestii płatności doliczyli jakąś prowizję ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2014 18:06 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
Jesli cos nie zrozumiale na stronie to pytaj smialo. Prowadze w tym jezyku zeby do szerszego grona dotrzec :) Co do platnosci to czekam az sie zaksieguje. Karty wydawane w PL poza kartami denominowanymi w innych walutach (jak wspomniana mBankowa) jest rozliczana poza krajem w EUR. Jest to o tyle niekorzystne ze przewalutowanie jest RUB -> EUR -> PLN czyli traci sie dwa razy na kursie bankowym. Dam znac w tygodniu ile mnie ta transakcja wyszla i jak byla przewalutowywana, sam jestem ciekaw.

Nam niestety nie dzialala karta w EUR w mBanku ale jesli gdzies bys znalazl dzialajaca to warto wtedy kupic EUR np. na cinkciarz.pl, przeslac na konto i zaplacic karta w EUR. Wtedy przelicznik jest tylko RUB -> EUR. Cinkciarz ma duzo lepsze kursy od bankow ale uwaga ! niektore banki przelew przychodzacy na konto traktuja jako miedzynarodowy (wysokie oplaty) dlatego wpierw trzeba spr jak to wyglada u Ciebie.
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2014 19:00 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Nie no - generalnie z systemem rezerwacji jakoś sobie radzę (jestem z pokolenia gdzie jeszcze rosyjskiego uczono w szkole :) )
le_conceul napisał(a):
Nam niestety nie dzialala karta w EUR w mBanku ale jesli gdzies bys znalazl dzialajaca to warto wtedy kupic EUR np. na cinkciarz.pl, przeslac na konto i zaplacic karta w EUR. Wtedy przelicznik jest tylko RUB -> EUR. Cinkciarz ma duzo lepsze kursy od bankow ale uwaga ! niektore banki przelew przychodzacy na konto traktuja jako miedzynarodowy (wysokie oplaty) dlatego wpierw trzeba spr jak to wyglada u Ciebie.

Aż tak życia sobie komplikował nie będę. Mam kartę z Kantoru Aliora w $, a przelewy z konta do Kantoru Aliora wchodzą natychmiast, więc to nie jest kłopot.
Jak ta karta nie przejdzie to właśnie po to zakładałem konto w BZWBK, bo wiem że ich karta do konta działa.
A co do przewalutowań to wydaje mi się, że poza Unię to jest przewalutowanie RUB > USD > EUR > PLN (ale głowy nie dam)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2014 19:19 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 43
Z tego co mi się wydaje, to na stronie rzd.ru działają tylko karty, które obsługują transakcje z użyciem zabezpieczenia 3-D secure. Co do przewalutowań niestety się nie wypowiem, sam mam kartę rosyjskiego banku. Wiem, że część rosyjskich kart (bez 3-D secure) na stronie kolei rosyjskich też nie działa. Ewentualnie można skorzystać z pośredników (np. tutu.ru, https://www.ufs-online.ru ), ale prowizje mają dość duże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2014 19:33 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
merol777 napisał(a):
Z tego co mi się wydaje, to na stronie rzd.ru działają tylko karty, które obsługują transakcje z użyciem zabezpieczenia 3-D secure.

Tak. Zgadza się. Dlatego właśnie założyłem konto w BZWBK, ponieważ ich karty mają 3d Secure.
Co do pośredników, to owszem, znałem tutu.ru, ale tego drugiego nie. Dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lip 2014 22:46 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
Jesli chodzi o przewalutowania Citibank MasterCard World to wygladaja nastepujaco: RUB -> EUR (po kursie MasterCard) -> PLN (po kursie Citibanku). Takie jest oficjalne stanowisko banku. Zazwyczaj MasterCard ma korzystniejszy spread niz banki. Zobacze w tygodniu jak sie zaksieguje i podam roznice miedzy tym co u mnie a kursem NBP wtedy powinna wyjsc prowizja.
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2014 22:14 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
Mam juz podsumowanie transakcji. Za osobe za bilet Moskwa - Irkuck zaplacilem 6312 RUB co zostalo przeliczone na 579,84 PLN po zaksiegowaniu na karcie. Kurs średni RUB / PLN wg NBP =0,0882 (7 lipiec). Po przeliczeniu wychodzi 0,0882 x 6312 = 556,7184 PLN. Tym samym roznica w spreadach i na przewalutowaniu podwojnym wyniosla -23,1216 PLN na jednym bilecie co mysle nie jest wiele.
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2014 22:35 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Fajnie. Dzięki wielkie za info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:17 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
@Doczu - nie moge wysylac prv wiadomosci wiec odpowiem na Twoje zapytanie tutaj.

"(...) po wpisaniu danych paseżerów i wybraniu miejsc pojawia mi się komunikat, żebym zmienił wymagania:"Неверные параметры запроса. Пожалуйста, измените требования. 2040 (HEKOPPEKTHЫЙ HAБOP ДOK-TA УДOCTOBEPЯЮЩEГO ЛИЧHOCTЬ)". Próbowałem już zmieniać różne kombinacje z miejscami (2 górne/2 dolne), bez znaczenia, z wybraniem miejsc i bez wybrania konkretnych miejsc i ciągle ten sam komunkat."

Z tresci komunikatu wynika dla mnie, ze niepoprawny rodzaj dokumentu. W pewnym momencie z rozwijanej listy wybiera sie rodzaj dokumentu tozsamosci. Zdaje sie ze jak wypelnialismy to wybralismy "dokument zagraniczny" (inostrpnnyj dokumient) i wpisalismy numery paszportow. Byc moze jest check ktory sprawdza poprawnosc i masz niewlasciwa dlugosc lub parametry dokumentu z racji wybrania innej opcji. Sproboj z powyzszym i daj znac czy poszlo.
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:39 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Mam wybrane "innostrannyj dokumient" i pod okienkiem gdzie wpisujemy dane pasażera widnieje przy kazdym z pasażerów zielony komunikat że dane sa poprawnie wypełnione.
Wybierając "Zagraniczny Paszport" od razu pojawia się komunikat o błędzie i pole z numerem paszportu zaczerwienia się.
Po najechaniu na pomoc pisze mi, że w polu nr dokumentu jest za dużo o jeden symbol, ale kurka już bez spacji wpisałem numery i serie paszportu, i dalej jest to samo

EDIT
Dobra wszystko jasne. Zawieruszył się przecinek w jednym z pól z numerem paszportu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:48 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
no to nie pozostaje nic innego niz zyczyc udanej podrozy. wyjezdzasz polowa wrzesnia ?
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2014 11:56 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
dzięki. Nie. Startujemy 5.09
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lip 2014 12:20 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
powodzenia :)
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2014 14:50 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
U mnie przy 4 biletach wyszło 24254.4 rub (2204,14 zł) za bilety + prowizja banku (BZWBK) za przewalutowanie (2.8%) 61,72 zł co daje niecałe 15,5 zł na osobę.
W sumie to myślałem że więcej wyjdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lip 2014 15:25 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
http://www.marcinkonkel.com/photo/
da sie jakoś zmienić język na polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Sie 2014 22:29 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 15
@Doczu - za jaki odcinek ?

@wojo02 - strona jest tylko po angielsku, jesli cos jest nie jasne lub potrzebujesz jakiegos info - daj znac
_________________
Czytaj o moich podróżach na marcinkonkel.com (w tym podróży koleją transsyberyjska na trasie Rosja -> Mongolia -> Chiny)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sie 2014 21:12 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
le_conceul napisał(a):
@Doczu - za jaki odcinek ?

Moskwa-Sludjanka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sie 2014 21:20 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 124
Przy zakupie biletów 30 dni przed wyjazdem obowiązuje 10% zniżka.Na transsiba bezkonkurencyjna jest karta walutowa wyrażona w euro BZWBK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group