Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Paź 2014 10:43 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 5
Witam Wszystkich!

Już za 2 tygodnie wybieramy się w podróż do Azji na trasie Praga - Bangkok - Krabi - Singapur - i powrót z Bandar Lampung do Pragi.

5 pierwszych dni listopada mamy zarezerwowane na odpoczynek w okolicach Krabi. Czy był ktoś i może polecić wyspę Koh Jum? Czy nie ma problemów z dotarciem na nią?
Pierwotnie chcieliśmy wybrać się na Ko Muk, ale to chyba trochę daleko od Krabi, szkoda nam czasu, każda godzina się liczy :)

Liczę na Wasze opinie, wskazówki i propozycje.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 19 Paź 2014 15:10 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 8
Cześć,
W okolicach Krabi polecam zdecydowanie Railay Beach jako jedną z najpiękniejszych plaż jakie widziałem w życiu :-D Możecie spać w okolicach Ao Nang i przepłynąć tam na cały dzień razem z hordami Rosjan, lub co zdecydowanie polecam, wynająć kwaterę na samym Railay, wykupić kurs wspinaczkowy, wynająć kajaki, powspinac się na zapierające dech w piersiach punkty widokowe i w spokoju odkrywać to miejsce. Wystarczą wam na to spokojnie trzy, cztery dni. Co do Koh Jum, jest to bardzo spokojne miejsce z niewielką liczbą ośrodków wypoczynkowych i co za tym idzie turystów, więc jeśli szukacie spokoju i chcecie po prostu poleżeć na plaży, czy na wynajętym skuterze pozwiedzać wyspę, jest to miejsce dla was. Na drugi koniec Koh Jum dojedziecie w ok 40min przez muzułmańskie wioski i plantacje kauczukowców. Jest tam port, parę knajpek i sklepów. Możeciew wykupić też całodniową wycieczkę na Ko Phi Phi i okoliczne wysepki, piękne miejsce ale niestety baaardzo zatłoczone. My siedzieliśmy w północno-zzachodniej części Ko Jum 6 dni i było to za długo naszym zdaniem. W Tajlandii ogólnie nie ma problemów z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce, wszędzie są "informacje turystyczne" które zorganizują wam podróż za naprawdę niewielką opłatę. My przelecielismy do Krabi z Chiang Mai, z krabi bus do Ao Nang i long tail boat na Railay, wszystko na jednym bilecie.
Mam nadzieje że będą to dla was przydatne informacje, pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2014 10:25 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 5
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Koh Jum kusi nas przede wszystkim ze względu na chęć wypoczynku w ciszy i spokoju, cały wyjazd zapowiada się dość intensywnie i właśnie te 4 dni na Koh Jum jest na podładowanie akumulatorów. Czytając Twoją odpowiedź i inne posty, zdecydujemy się właśnie na Koh Jum z wypadem jednodniowym na Railay lub Phi Phi. Chociaż mam jeszcze jedną wątpliwość odnośnie plaż na Ko Jum, często czytam opinie, że nie są tak rajskie jak inne, czy ktoś to może potwierdzić?
Poza tym marzyło nam się Ko Muk, ale mieliśmy już bilet do Krabi, a to chyba trochę za daleko, szkoda czasu...
Pozdrawiam!
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2014 13:18 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 2
Witam wszystkich!
Mam taki sam dylemat jak Ty Wojtek. Wiem, ze się wybieramy do Raily Beach, a potem zastanawiamy się nad wyborem Koh Jum ze względu na spokojne miejsce i dobra lokalizację. Lecz gdzieś mi się też udało przeczytać, że Koh Jum nie ma tych rajskich plaż... Myślimy też o Koh Lanta lub Ko Muk. Na Bangkok i północ Tajlandii chcemy poświęcić około 12 dni i południe drugie tyle. Czy może ktoś się wypowiedzieć kto był i widział te miejsca?
Wojtek kiedy lecicie?

Pozdrawiam
Radek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2015 21:33 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 5
Hej,
odpowiem już pewnie przyszłym zainteresowanym, nie wiem dlaczego, po powrocie nie zajrzałem do tego tematu... Chyba wszystko przez relację roku Być jak kurczak, po niej stwierdziłem, że nie mam nic ciekawego do opowiedzenia, była niesamowita, gratulacje!
Kiedy Radek pytał, byliśmy już w podróży, najpierw w Bangkoku, później ostatecznie zdecydowaliśmy się na Koh Lantę, chociaż już jedną nogą byliśmy na promie płynącym do Phi Phi. Przylatując do Krabi i nie mając zbyt wiele czasu, te dwie wyspy plus Ao Nang to chyba najlepsze opcje. Dotarcie do tych miejsc z lotniska w Krabi jest całkowicie bezproblemowe, my nie zdążyliśmy dobrze założyć plecaków, a już panowie "busiarze" nam je ściągali, czego później trochę żałowaliśmy, ale to temat na dłuższą opowieść. Może zdecyduję się jednak na napisanie relacji - przy planowaniu podróży pewne wskazówki są bardzo pomocne, jak się przekonaliśmy można by zaoszczędzić sporo czasu i pieniążków.
Samą Koh Lantę mogę szczerze polecić. W okresie, w którym byliśmy (przed sezonem), jest tam bardzo spokojnie, potrzebowaliśmy tylko spokoju, odpoczynku, plaży i morza, i tego doświadczyliśmy. Cały wyjazd był dość intensywny, więc te niecałe 5 dni przeznaczyliśmy właśnie na kompletne lenistwo.
Pozdrawiam,
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group