Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ko Chang
#1 PostWysłany: 03 Sty 2014 23:29 

Rejestracja: 30 Mar 2011
Posty: 9
Witajcie potrzebuje info na jakiej plaży najlepiej szukać kwatery na Ko Chang.
może polecicie jakiś hotel
PZDR
Jarek


Ostatnio edytowany przez Zeus, 02 Sty 2015 22:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: ko chamg
#2 PostWysłany: 06 Sty 2014 15:11 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 9
hej,

ja byłam na ko chang w listopadzie. Chętnie pomogę z plażami, bo zależy czego oczekujesz:) ale na bank warto się tam wybrać.

https://www.facebook.com/marta.krawczyk.1426 napisz do mnie to udostępnię Ci zdjęcia i doradzę:)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ko chamg
#3 PostWysłany: 20 Sty 2014 12:35 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Hej,
Generalnie im bardziej na południe tym tańsze noclegi i mniej ludzi.
Najpierw byłem na White Sand Beach jedną noc w Alina Grande Hotel & Resort -> drogo i dużo ruskich , nocleg ok. 120zł za pokój 2os.
Potem pojechaliśmy na Kai Bae Beach -> noclegi ok 80 zł za bungalow ze sniadaniem, na terenie hotelu basen + 50m do plaży i morza. Noclegi zaczynały się już od 30zł za bungalow - wszystko zależy jaki standard chcesz.
Wieczorem imprezy na plaży codziennie w innym ośrodku. Polecam.
Na samym południu jest mniej ośrodków i plaże częściowo kamieniste, wybraliśmy się tam skuterkami (wypożyczenie 20zł za dzień + tankowanie z butelek w sklepie za 4zł :) do zakrętów i ostrych wzniesień przyzwyczaisz się po dwóch godzinach jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ko chamg
#4 PostWysłany: 20 Paź 2014 08:47 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
rupert84 napisał(a):
Hej,
Generalnie im bardziej na południe tym tańsze noclegi i mniej ludzi.
Najpierw byłem na White Sand Beach jedną noc w Alina Grande Hotel & Resort -> drogo i dużo ruskich , nocleg ok. 120zł za pokój 2os.
Potem pojechaliśmy na Kai Bae Beach -> noclegi ok 80 zł za bungalow ze sniadaniem, na terenie hotelu basen + 50m do plaży i morza. Noclegi zaczynały się już od 30zł za bungalow - wszystko zależy jaki standard chcesz.
Wieczorem imprezy na plaży codziennie w innym ośrodku. Polecam.
Na samym południu jest mniej ośrodków i plaże częściowo kamieniste, wybraliśmy się tam skuterkami (wypożyczenie 20zł za dzień + tankowanie z butelek w sklepie za 4zł :) do zakrętów i ostrych wzniesień przyzwyczaisz się po dwóch godzinach jazdy.


Na Kai Bae Beach szukaliście na miejscu czy rezerwowaliście wcześniej ? możesz polecić któryś konkretny nocleg ? Po wyjściu z promu taksówką na miejsce ?
z góry dzięki za info.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ko chang
#5 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:05 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 6
pytanie czy chcesz imprezować czy odpoczywać w ciszy:)
byliśmy na white sand beach, tam nam się najbardziej podobało, wypożyczaliśmy kajak i lądowaliśmy na bezludnej wysepce niedaleko.
hotel - muszę znaleźć, w każdym razie nie przy plaży, przy głównej drodze (znaczy jedynej tam;) do plaży z 7 min spacerkiem, akurat zakupy typu woda, lody, owoce i na plażę:)
Na lonely beach mnóstwo backpackersów i klimacik, ale za dużo ludzi jak na mój gust.
2 noce spędziliśmy też w bungalowach francuskiego właściciela - zaraz odnajdę - ale tam plaża nie istnieje praktycznie, woda mętna - bo zatoka, nie polecam.

Po wyjsciu z promu zaplacilismy gosciowi w naszym busiku, podwiozl nas na miejsce. Bylo juz ciemno i nie chcialo nam sie szukac taksowek i negocjowac, przekladac bagazy.. drogo nie chcial, podwiozl pod wczesniej zarezerwowany hotel.

Ja polecam whote sand, duża plaża, ale sporo rosjan. Natomiast plusem i to dużym był duży wybór knajpek i miejsc do zjedzenia, też typu "jesz ile chcesz". Im bardziej na południe tym tego mniej. Bez skuterka ani rusz, bo jest się ograniczonym do 1-2 knajpek. No i taniej w BKK i na stałym lądzie niż na wyspie - ale nie bardzo drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ko chang
#6 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:23 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Hej,

a macie jakies rady dot. wysp na poludnie od koh chang, czyli Koh Kut (kood) i Koh muk (mook)? Jedzienie? Noclegi?
Z gory dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ko chang
#7 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:27 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
U nas raczej takie klimaty że w dzień zwiedzanie + objazd wyspy + jakieś wyprawy speedboatem a wieczorem imprezka na plaży. Także szukamy miejsca bardziej imprezowego wieczorną porą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ko chang
#8 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Hej, byłem kilka dni i ostatecznie nocowaliśmy w Lonely Beach w bungalowach przy plaży.
Zalety: Niska cena, ładna plaża w pobliżu sklepy, knajpy i biura turystyczne
Neutralne: Zależy gdzie się mieszka ale wieczorem głośne imprezy czasami, dużo młodych ludzi (ale ruskich nie widziałem)
Wady: Standard zakwaterowania raczej kiepski (pokój może z 9m2, łóżko, wc, kontakt, moskitiera, prysznic bez ciepłej wody i weranda z hamakiem)

Co do cen to za bungalow za 2 osoby chcieli przeważnie 200-300 batów (20-30zł). Nieraz fajne promocje mają na miejscu jak się wypyta my np. trafiliśmy na coś takiego, że jak wydamy w restauracji 400 batów (40zł) to bungalow dla 2 osób za darmo :D

ps. byłem w Lipcu więc low season
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#9 PostWysłany: 20 Paź 2014 09:41 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 6
Bardziej na południe, na tych małych wysepkach nie byłam:(
Rosjan dużo - im bardziej na północ tym więcej, raczej w lepszych hotelach niż w bungalowach. Byliśmy w szczycie sezonu - na początku stycznia, noclegów poniżej 80 zł/2kę nie było, nawet w bungalowach. Sprawdzałam na booking, ponad 70proc obłożenia miała wyspa, szukanie na własną rękę odpadało, więc najpierw rezerwowałam, potem przemieszczaliśmy się już do konkretnego hotelu (główną drogą jeżdżą pickupy za parę bahtów)

miłego wyjazdu! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#10 PostWysłany: 20 Paź 2014 10:00 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Gisiorek napisał(a):
Bardziej na południe, na tych małych wysepkach nie byłam:(
Rosjan dużo - im bardziej na północ tym więcej, raczej w lepszych hotelach niż w bungalowach. Byliśmy w szczycie sezonu - na początku stycznia, noclegów poniżej 80 zł/2kę nie było, nawet w bungalowach. Sprawdzałam na booking, ponad 70proc obłożenia miała wyspa, szukanie na własną rękę odpadało, więc najpierw rezerwowałam, potem przemieszczaliśmy się już do konkretnego hotelu (główną drogą jeżdżą pickupy za parę bahtów)

miłego wyjazdu! :)


A poza bookingiem jakieś inne fajne stronki do noclegów na ko chang, największy problem to że nas leci 3 osoby a większość noclegów jest na 2, wg bookingu taniej jest wziąć 2 bungalowy 1 os + 2 os niż jakiś 3 osobowy :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#11 PostWysłany: 20 Paź 2014 10:20 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 6
A kiedy jedziecie? w sezonie zarezerwowałabym ze 2 noclegi, a potem szukała na miejscu. poza sezonem można jechać w ciemno, zawsze się coś znajdzie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#12 PostWysłany: 20 Paź 2014 10:26 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Na ko chang bedziemy 4-7.02.2014 w sumie 3 noclegi tylko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#13 PostWysłany: 20 Paź 2014 10:41 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
a czy warto odpuścić sobie południe - okolice (wyspy) Surat Thani prawdopodobnie - a zamiast tego posiedzieć na Chang? Czy jest podobnie urokliwie? W sumie do mojego planu Koh Chang by idealnie pasowało i oszczędziłoby nam trochę kasy, ale z drugiej strony boję się, że jednak nie będzie tak zachwycająco..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#14 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:10 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 6
CPQ - juz po glownym zalewie turystow, ale lepiej chyba miec chociaz pierwszy nocleg... zwlaszcza jesli chcecie co noc spac w innym miejscu?

-- 20 Paź 2014 11:19 --

DJATKJGU - nie mam porównania, nie podpowiem. Z nóg nie zwala na Koh Chang, ale plaza śliczna, morze prawie czyste, tłumów nie było - wystarczy przejsc sie kawalek dalej zeby miec swoj prywatny kawalek plazy:) Jak pisalam, wypozyczalismy kajak i plynelismy. Na skuterku tez fajnie mozna pojezdzic i zobaczyc spora czesc wyspy w 1 dzien:)
Widzialam jednak opinie osob ktore pisaly ze Krabi zwala z nog, a koh chang jest taka sobie... Szczerze bylam ciut rozczarowana za pierwszym razem - z nóg mnie nie zwaliło i żeby zrobić super ujęcie trzeba było czekać dzień czy dwa aż morze było idealnie niebieskie, a w kadr nie wpłynął jakiś turysta czy plastikowa butelka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#15 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:19 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Gisiorek napisał(a):
CPQ - juz po glownym zalewie turystow, ale lepiej chyba miec chociaz pierwszy nocleg... zwlaszcza jesli chcecie co noc spac w innym miejscu?


I tak chyba zrobimy, jeden nocleg sobie zarezerwujemy a później zobaczymy co i jak na miejscu. Dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#16 PostWysłany: 23 Paź 2014 13:23 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
A czy ktoś korzystał na Ko chang z lokalnych wycieczek, jakies biuro godne polecenia ?
znalazłem w necie takie coś http://cocodeebokohchang.com/
z ich oferty chętnie bym wybrał trekking ze słoniami 1500 THB http://cocodeebokohchang.com/activity/elephant-trek/chang-chutiman.html - wersja 2 godzinna
oraz snorkelinng 5 wysp speedboatem 1200 THB http://cocodeebokohchang.com/activity/snorkeling/5-islands-speed-boat.html

czy ktoś korzystał z tych wycieczek, bądź może polecić coś innego ? czy ceny sa rzeczywiste czy tylko w internecie a na miejscu drożej/taniej?
Będziemy w 3 osoby 3,5-4 dni na wyspie i samo leniuchowanie na plaży to troszkę nudno ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#17 PostWysłany: 25 Lis 2014 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Biur jest pełno i są dosłownie wszędzie. Najlepiej poszukać na miejscu, popytać, porównać. Czesto różne biura sprzedają te same wycieczki, ale w różnych cenach. Słonie itp. to nie moja bajka zupełnie, więc nie podpowiem.
Snorkowanie speedboatem to akurat najdroższa opcja, na miejscu można zaleźć tańsze wypady wolną łodzią - ceny od 450 THB/osoba plus 200 THB za wstęp do morskiego Parku Narodowego, warto ponegocjować cenę w różnch miejscach. Snorkowanie z brzegu na Koh Chang dość słabe (ale przy skałach na skraju plaż zawsze są jakieś rybki), ale jest jedno miejsce na południu wyspy, koło Cliff Cottage w małej zatoczce - trochę korala, sporo ryb i za darmo :)
Nurkowanie w okolicznych wodach bardzo fajne, jest kilka dobrych centrów nurkowych, ja polecam Scuba-Dawgs.
Polecamy też wypożyczyć skuter od 150 THB za dzień i pojeździć samemu po wyspie, ale nie jest to dobre miejsce do nauki jazdy jeśli ktoś wczesniej nie próbował.

-- 25 Lis 2014 16:15 --

Co do noclegów:
Dla mnie im dalej na południe tym lepiej.
White Sand mi się nie podobała, za dużo ludzi, za dużo betonu w miasteczku, ale co kto lubi. Wszystko na południe aż do Kai Bae dla mnie tak samo, za duże. Plaża Lonely Beach bardzo ładna, długa i piaszczysta niezbyt pusta, lecz bez przesady. Przy samej plaży kilka droższych i eleganckich resortów i dość podłych tanich bungalowów np. w Siam Hut. W "miasteczku" Lonely Beach - ok 10 minut od plaży na południe (przy "miasteczku" nie ma plaży, są skały i potem na południe zatoka z magrowcami, wiec mętna) opcji noclegowych mnóstwo, jest w czym wybierać, zdarzają się podłe, a zdarzają się bardzo dobre za dobrą cenę. My trafiliśmy tam w pierwszą noc, nie było żadnych problemów z noclegiem. W KLKL Hostel sensowna, nowa i czysta dwójka z łazienką za 400THB, a do tego basen. Minus - jest bardzo głośno z pobliskich barów z muzyką do 5 rano, więc jeśli wolimy spać niż imprezować to nie polecam. My z tego powodu przenieśliśmy się do Bailan Bay, 2 km na południe. Cisza, spokój, plaża przeciętna, bo woda dość mętna, ale jest ładnie i tak no i pusto.
Fajna jest też plaża Klong Kloi na południe, nieco dalej za Bang Bao - fajny klimat, kilka resortów na samej plaży.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip


Ostatnio edytowany przez Kański, 28 Lut 2016 00:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#18 PostWysłany: 02 Sty 2015 22:03 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Ten hotelik Francuzów to Lazy Republique - miejscówka fajna, miłe bungalowy z lodówką, klimą, włąsnym tarasem z leżaczkami; ale plaza nędzna, zatoka więc na powierzchni wody gromadził się brud:/
Plaża Bai Lan Beach

namiar tutaj:
http://www.booking.com/hotel/th/lazy-re ... ight_room=

-- 02 Sty 2015 21:05 --

Natomiast na Kai Bae Beach spalismy tutaj - dosc drogo (bylismy poczatkiem stycznia), ale spory wybor knajpek i jest co robic wieczorem, z 7 minut na plaze - mozna bylo isc kawalek i mialo sie kawalek piachu tylko dla siebie. Plaża wąska. Sporo Rosjan.
Hotelik czysty, ale warto poprosic o bungalow dalej od drogi - u nas słychać było grajka z knajpy naprzeciwko i auta jeżdżące drogą do późnej nocy.

http://www.booking.com/hotel/th/seabree ... ight_room=

-- 02 Sty 2015 21:07 --

CPQ napisał(a):
A czy ktoś korzystał na Ko chang z lokalnych wycieczek, jakies biuro godne polecenia ?
znalazłem w necie takie coś http://cocodeebokohchang.com/
z ich oferty chętnie bym wybrał trekking ze słoniami 1500 THB http://cocodeebokohchang.com/activity/elephant-trek/chang-chutiman.html - wersja 2 godzinna
oraz snorkelinng 5 wysp speedboatem 1200 THB http://cocodeebokohchang.com/activity/snorkeling/5-islands-speed-boat.html

czy ktoś korzystał z tych wycieczek, bądź może polecić coś innego ? czy ceny sa rzeczywiste czy tylko w internecie a na miejscu drożej/taniej?
Będziemy w 3 osoby 3,5-4 dni na wyspie i samo leniuchowanie na plaży to troszkę nudno ;-)


Biur jest mnóstwo, o ile pamiętam w necie było drożej, lepiej rezerwować na miejscu. Przejdź się do kilku biur, zwykle sprzedają te same wycieczki. Słonie braliśmy chyba za 900 Bht/os opcja 2h, fajnie. Ale wysmaruj się czymś na komary, bo nigdzie mnie nic nie pogryzło, ani w Kambodży ani po drodze, tylko na tym trekingu przez dżunglę;)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko CHang
#19 PostWysłany: 04 Sty 2015 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
popcarol napisał(a):
Ten hotelik Francuzów to Lazy Republique - miejscówka fajna, miłe bungalowy z lodówką, klimą, włąsnym tarasem z leżaczkami; ale plaza nędzna, zatoka więc na powierzchni wody gromadził się brud:/
Plaża Bai Lan Beach


Obok jest jeszcze parę innych, tańszych i też niezłych. Plaża faktycznie przeciętna, ale można wynająć skuter za 150 TBH i podjeżdżać np. na Lonely Beach.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Chang
#20 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:59 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Hej, no pewnie! Ale wtedy - początek stycznia - było bardzo duże obłożenie i nic tańszego przez net nie znalazłam. Zapewne poza szczytem sezonu da się taniej i lepiej...
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group