Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Kwi 2013 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Na przełomie lipca i sierpnia wybieramy się na ponad 2 tyg wyjazd do Kirgistanu, trochę trekkingu dla niezaawansowanych i być może Ałma Aty i ich okolice (Big Almaty Lake).
Trochę już informacji zebranych, wstepny plan jest, ale mam pytanie, czy może ktoś z Was był Kirgistanie lub w Ałma Atach w ostatnim czasie i może coś doradzić? Wiadomo, że takie wskazówki są o wiele cenniejsze niż suche info z internetu. Kraj trochę mało popularny, więc ciężko z dostępnem do dużej ilości informacji. A może ktoś zna dobre forum o tych stronach?

Jeśli ktoś odwiedzał juz te okolice, to odezwijcie się tu lub na priv :) dzięki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 30 Kwi 2013 17:45 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 62
Kilometry: 119 293
Trochę z opowiadań sióstr mogę powiedzieć. W zeszłym roku były w Kazachstanie 2 tygodnie. W góry na granicy z Kirgistanem ich nie wpuścili, tłumaczyli że zagrożenie pożarami, później się okazało że ponoć w górach grasowała jakaś sekta i warunkiem wstąpienia było zabicie turysty których później palili (stąd pożary :P) Kilka dni po tym Kazachskie wojsko wpadło i załatwiło sprawę jak to się robi na wschodzie. Próbowałem tego teraz w googlu poszukać, możliwe że ciężko będzie na polskojęzycznych stronach, niewykluczone też że ktoś im bajkę wcisnął.
Byli też przy jakimś jeziorze / zbiorniku wodnym - źródle wody dla Ałma Ata albo Astany, nie pamiętam w tej chwili, no i się okazało że nie za bardzo można tam przebywać i wojsko ich wyprosiło :P
A tak poza tym, kobiety nie mogą czytać nawet o sposobie modlenia się (są tabliczki jak się modlić, jak zaczęły czytać albo zdjęcia robić to podjechał jakiś pan autem i ponoć całkiem miło poprosił żeby przestały bo nie jest to przeznaczone dla kobiet).

Czy forum albo strony to nie wiem, ale mogę siostrę poprosić żeby mi jakiś plan nakreśliła co tam w okolicach Ałma Ata oglądali i gdzie warto jeśli chcesz :) Jak by się jakieś konkretne pytania pojawiły to pisz, przekaże :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2013 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
hej Michal :)
chetnie poczytam wskazówki Twojej siostry. Konkretnie chodzi mi o miejsca, które poleca; może nocleg sprawdzony; ciekawostki i co warto zjeść... i może już nie o sektach i mordobiciach :lol: raczej jestem nastawiona na przyjaznych ludzi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Kwi 2013 21:19 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 25
Hej,

w zeszłym roku spędziłem ok 3 tygodnie w Kirgistanie ale głównie w górkach. Pokręciłem się chwilę po Osz i okolicach a później Pamir. Jak byś miała jakieś pytania to chętnie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Maj 2013 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
super, odezwę się na priv ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Cze 2013 09:14 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 3
Witaj. Wprawdzie na dziś niewiele mogę doradzić, ale ponieważ za miesiąc będę siedział już w Ałmatach (d. Ałma-Ata ;) ) i będzie to wielomiesięczne spędzenie czasu w tym miejscu (kraju) to zapraszam do kontaktu ze mną. Zamierzacie być tam w czasie gdy już trochę się rozejrzę, więc będę już chyba pomocny w zorganizowaniu i noclegów i wybraniu atrakcji w i wokół Ałmaty. Wiktor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Cze 2013 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Cześć Wiktor,
fajnie, że się odezwałeś :) napiszę na priv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:50 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Odświeżam temat. Być może ktoś poda jakieś wskazówki w temacie tripu Ałma Aty-Kirgistan. Lęcę na 9 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Byłem w zeszłym roku w Kirgistanie. Mogę podpowiedzieć trochę rozwiązań. Napiszcie, co Was nurtuje. W wolnej chwili odpowiem. Wszystkim się przyda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Mar 2015 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Taka drobna uwaga - Ałmaty albo Ałma Ata.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2015 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Biszkek nie zachwyca, jedynie jest to miejsce tranzytu czy nad Yssyk Kul czy na południe. Za wiele dni nie masz, zależy też co lubisz :)
My m.in. objechaliśmy Yssyk Kul dookoła (zdecydowanie mniej turystyczna jest część południowa, bardzo polecam - w tej części tuż kolo jeziora jak mniejsze ze słoną wodą jak w Morzu Martwym) i poszliśmy na 3 dniowy trekking w okolice Karakol. Wrażenia niesamowite i tak mało turystów. Polecam każdemu, kto kocha naturę.
Ogólnie do Kirgistanu leci się dla przyrody, nie dla miast.

Załącznik:
DSC02196.JPG
DSC02196.JPG [ 214.05 KiB | Obejrzany 3536 razy ]

Załącznik:
DSC01928.JPG
DSC01928.JPG [ 95.66 KiB | Obejrzany 3536 razy ]

Załącznik:
DSC01896.JPG
DSC01896.JPG [ 108.21 KiB | Obejrzany 3536 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Mar 2016 23:52 

Rejestracja: 14 Sty 2016
Posty: 4
ktoś ma może jakieś namiary na lokalną (kirgiską) firmę (może być osoba prywatna :) )wypożyczającą Łady Nivy albo motocykle? Zainteresowany jestem zarówno Biszkekiem jak Osz. Wybieramy się w 4 -a może nawet 6-osób w październiku na 12 dni do Kirgistanu z zamiarem trekingu auto-pieszo-motorowego - wszelkie porady mile widziane! Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:49 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
A czy warto wyskoczyć z Almaty do Biszkeku na dwa dni? Na więcej w Kirgi niestety czasu nie będę miał :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
W Biszkeku nic nie ma :) Lepiej już chyba pojechać na przejście graniczne Tokmok (60km od Ałmaty) i próbować nad Issyk Kul
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lip 2017 17:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@maxima a jak z Almaty tam dostac sie i do jakiej miejscowosci wbic na nocleg,?Z Almaty smigaja Marszruty na Biszkek to co wtedy na granicy wysiadka i tam dalej pewnie pelno taxii tylko by na Issyk wbic? Są tez autobusy np 333 ale to do Biszkeku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lip 2017 20:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jakieś marszrutki pewnie są, albo stop. Ruch na tym przejściu jest nawet duży. Na pewno większy niż w Karkarze :)
Na mapach nie ma przejścia w Tokmok, ale ono działa. Ja akurat jechałam od strony Issyk Kul i marszrutki zatrzymywały się przy samym przejściu. Z Tokmok to Biszkeku powinno być 50 somów, do Bałykczy 100 somów.
Z granicy do Ałmaty jechałam stopem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Maj 2018 21:14 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 23
Szybkie pytanie dotyczące podróży do Kazachstanu - Lecę do i wracam z Ałmatów. Chciałbym jechać też do Kirgistanu - jest coś co muszę załatwiać, czy normalnie przekroczę dwa razy granicę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Maj 2018 21:46 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Nic nie musisz załatwiać, bez problemu przepuszczają :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group