Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2016 17:14 

Rejestracja: 01 Paź 2015
Posty: 4
Cześć Wam, to moja pierwsza taka spontaniczna wycieczka, w środę 10 lutego o 19stej naszego czasu 11stej ich będę na miejscu i nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, dlatego mam kilka pytań.

1.Zdania w necie są podzielone, dolary czy peso, zdecydowałem, że kupie peso skoro to meksykańska waluta. Dolary tubylcom mogą się wiadomo jak kojarzyć, pytanie tylko gdzie je kupić, chyba nie na lotnisku na Chopina, jaki kantor polecacie, a może w zrobić to dopiero w Meksyku?

2. Zna ktoś jakiś przyzwoity, tani hostel, ewentualnie czy jest jeszcze jakaś alternatywa do przyjęcia , nie wiem spanie pod palmami na przykład :? :o :twisted: ? Biore też pod uwagę hostel i jedna w jakimś zaje...fajnym hotelu.
Będzie problem ze znalezieniem hostelu na miejscu na wariata, czy rezerwować sobie koje?

3. Przejazd do miasta lub jakiegoś osiedla hostelowego :? , robiłem research ale j/w zdania są podzielone, kilka propozycji jakiś busów i nie wiadomo co robić. TUI odpowiedziało mi, że za zapłatą MOŻE mnie podwiozą do mojego miejsca docelowego.
Jechał ktoś jakimś tanim busem, kursują co godzinę, 5 godzin?

P.S.
Nie mam zamiaru dużo zwiedzać, praktycznie ograniczam się tylko do Cancun.

Za odpowiedzi bardzo dziękuję ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 06 Lut 2016 23:04 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 2
q

-- 06 Lut 2016 23:07 --

Hej,

Ja też lecę w tym samym czasie i szukam kompana do podróży :) razem będzie raźniej.

Daj znać :)

Pozdrawiam,
Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2016 07:52 

Rejestracja: 01 Paź 2015
Posty: 4
czołem, wybrałeś jakiś hostel? :)
Co do waluty zdecydowałem, że zamienię ją na lotnisku w Cancun, jeśli radzi ktoś coś innego proszę pisać.
Co do reszty pytań nadal aktualne.


Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2016 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Bankomaty biorą sporą prowizję, więc można wziąć dolary.
Hostel/hotel radzę zarezerwować tutaj, na miejscu wcale tak łatwo może nie być w sezonie.

Pojechać na Jukatan i siedzieć tylko w Cancun? Bez sensu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2016 09:56 

Rejestracja: 01 Paź 2015
Posty: 4
cart napisał(a):
Bankomaty biorą sporą prowizję, więc można wziąć dolary.
Hostel/hotel radzę zarezerwować tutaj, na miejscu wcale tak łatwo może nie być w sezonie.

Pojechać na Jukatan i siedzieć tylko w Cancun? Bez sensu.


Myślałem, że sezon to okres wakacyjny, kupie jednak pesos przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2016 11:45 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 2
scatman5 napisał(a):
czołem, wybrałeś jakiś hostel? :)
Co do waluty zdecydowałem, że zamienię ją na lotnisku w Cancun, jeśli radzi ktoś coś innego proszę pisać.
Co do reszty pytań nadal aktualne.


Pozdrawiam.


Ja po przylocie wsiadam w bus'a i jadę do Playa del Carmen. Bardziej kameralna miejscowość, lepsza do wypadów niż Cancun. Póki co, to przez dwa dni będę mieszkał w hotelu "Hotel ONE Playa del Carmen Centro" (450 pln za dwie noce). Potem poszukam czegoś tańszego na miejscu, prawdopodobnie jakiegoś hostelu.

Dzisiaj kupuję dolary i trochę pesos.

Co do zwiedzania to chce wstępnie pojechać do:

Chichen Itza
Tulum
Cenote Ik Kil
Cenote Azul
Cozumel
Góra
 Profil Relacje PM off
scatman5 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2016 12:23 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 75
Nie kupuj pesos w Polsce, a szczegolnie na lotnisku:) spready sa straszne.

Jedziesz do meksyku i tam spokojnie wymieniasz dolary.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2016 16:02 

Rejestracja: 01 Paź 2015
Posty: 4
sauronek napisał(a):
Nie kupuj pesos w Polsce, a szczegolnie na lotnisku:) spready sa straszne.

Jedziesz do meksyku i tam spokojnie wymieniasz dolary.


O dzięki sauronek, kupię u siebie dolary w takim razie.
Ostatnia kwestia to ten hostel w Cancun, jeśli ktoś ma jakieś przyzwoite doświadczenia to proszę pisać. :):)

Pozdrawiam wszystkich biorących udział w temacie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group