Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#21 PostWysłany: 26 Mar 2015 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Ja również polecam torcik kijowski oraz ukraińskie piwa. A co do mocniejszego alkoholu, to większość ukraińskich wódek robionych jest na pszenicy, dla niektórych to zaleta, dla innych wada (podobno alkohol z pszenicy ma mniej aldehydów przez co głowa tak nie boli:P)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#22 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:28 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
JarekGdynia napisał(a):
Ale przy obecnym kursie przejazd marszrutką jest naprawdę za symboliczną cene 2-3 UAH.


Stare ceny podajesz bo wszystko zdrożało marszrutka 5-6 UAH metro 4 UAH autobus-tramwaj-trolejbus 3 UAH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#23 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:34 

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 31
Loty: 14
Kilometry: 16 620
Porównując do cen transportu publicznego w Polsce, to i tak są grosze.

Co do tematu, polecam pakowane kalmary, suszoną rybkę i sucharki w różnych smakach. Wiele rodzai ciastek i herbatników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#24 PostWysłany: 26 Mar 2015 10:46 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
haxzje napisał(a):
Gdzie te wszelkie rzeczy mogę kupić - na targu czy w w jakiś większym markecie też dostanę?

Inne pytania:
- jak rozwiązać sprawę biletu komunikacji miejskiej - weekendowy czy oddzielnie na każdy przejazd?
- jak załatwić sobie internet? Karta sim w pobliskim kiosku i ogarnąć jakiś pakiet internetowy?
- odnośnie targu staroci - domyślam się, że należy tam jechać z samego rana?



Tak jak pisałam wyżej, wszystkie produkty spożywcze można kupić w Auchan, cukierki Roshen też w sklepach firmowych. Jeśli chcesz jechać na bazar to też można, ale bardziej po to żeby zobaczyć jak tu się żyje.

Na targ najlepiej z samego rana, aczkolwiek byłam w ubiegłym tygodniu koło 14 to jeszcze byli.

Jeśli ktoś ma inne pytania, to pisać nawet pm, na miejscu też mogę pomóc bo jestem w Kijowie prawie na stałe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#25 PostWysłany: 26 Mar 2015 12:18 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Oczywiście (jako stara pierdoła), zapomniałem napisać żeby zaopatzyć się w mapy i książki. Bardzo ładnie wydane albumy za cenę kilkunastych złotych. Mapy w cenie 2-3 zł.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#26 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:45 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Dokładnie, to też muszę zaraz na miejscu załatwić. Dostanę w pobliżu dworca autobusowego mapę z centrum informacji turystycznej?

Macie jakieś doświadczenie z taryfami, a mianowicie, których unikać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#27 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:51 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Ciężko stwierdzić, których unikać. Na pewno tych na lotnisku zaraz przy wyjściu.
Ściągnij sobie aplikację uklon http://www.uklon.com.ua/, działa na wszystkich systemach. To jest najtańszy sposób zamawiania taxi w Kijowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#28 PostWysłany: 26 Mar 2015 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Ja ze swojej strony polecam cukierki wszelkiego rodzaju, alkohole oraz przepyszne ciasto rolada (dostępne w Auchan w paczuszkach mniej więcej wielkości polskich delicji), poniżej zdjęcie kawałeczka roladki :)

Załączniki:
rolada.jpg
rolada.jpg [ 33.58 KiB | Obejrzany 4224 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#29 PostWysłany: 28 Mar 2015 00:59 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Targ staroci - mógłbyś dać jakieś dokładniejsze wskazówki jak tam się dostać? Gdzie kierować się przy wyjściu z metra Petrivka?

Pytanie odnośnie willi Janukowycza - znalazłem w innym miejscu na forum, że dostanie się jest tam możliwe z użyciem prywatnej marszrutki z metra Petrivka - jednak żadnych informacji więcej nie znalazłem. Ile należy poświęcić czasu na willę razem z dojazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#30 PostWysłany: 28 Mar 2015 02:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
haxzje napisał(a):
Targ staroci - mógłbyś dać jakieś dokładniejsze wskazówki jak tam się dostać? Gdzie kierować się przy wyjściu z metra Petrivka?


Trochę staroci jest na Andrijewskim Zjeździe. Bardzo klimatyczna ulica. Najlepiej pojechać metrem na stację Pocztowa Ploszcza, funikulerem na górkę. Minąć (albo zwiedzić) po lewej niebieską cerkiewkę, po prawej minąć budynek MSW i tuż za nim skręcić w prawo. Ok. 200m i dojdziesz. Stoiska/kramy ciągną się na przestrzeni ok. 1 km.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#31 PostWysłany: 28 Mar 2015 08:25 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
wyszukując eway czy google maps znalazłem wyłącznie Andriivska St, rozumiem, że to gdzieś w pobliżu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#32 PostWysłany: 28 Mar 2015 08:49 

Dokładnie tak.
Targ staroci jest na Andriwskij descent. Zaraz obok Andriwskij street.
Też nie mogłem się połapać o co chodzi , ale w sumie to proste.
Wysiadasz na stacji metra Poczta Ploscha. Idziesz kawałek gļówną ulicą w lewo od wyjścia z metra. Dniepr masz po prawej. Dochodzisz do sporego skweru, gdzie ”Puzatą chatę" masz po prawej. Skręcasz w lewo i już zaczynają się stoiska ze starociami. Tylko kupować :D
Można coś ciekawego znaleźć.
My kupiliśmy tam jakieś fajne pamiątki.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#33 PostWysłany: 28 Mar 2015 08:59 

Ja bym sugerował odwiedzenie drogerii, najlepiej sieciowej. Dział kosmetyków jest interesujący (np. Olay, loreal - kremy za 60 hrywien).

-- 28 Mar 2015 08:23 --

haxzje napisał(a):
Dokładnie, to też muszę zaraz na miejscu załatwić. Dostanę w pobliżu dworca autobusowego mapę z centrum informacji turystycznej?

Macie jakieś doświadczenie z taryfami, a mianowicie, których unikać?


Przy lotnisku Zuliany taksiarz, widząc mnie, zaśpiewał 800 hrywien do centrum. 'Moja lepsza'wybuchła śmiechem i powiedziała że najwyżej 80 da. Jak się potem zorientowałem 80-100 hr. to normalna cena na trasie centrum -Zuliany, nawet w nocy. Spokojnie można brać te nie-korpo ze 'zdejmowany kogutem' tylko najpierw trzeba ustalić cenę. Wkoło Majdanu pełno ich stoi.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#34 PostWysłany: 28 Mar 2015 14:42 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
Anonymous napisał(a):
Dokładnie tak.
Targ staroci jest na Andriwskij descent. Zaraz obok Andriwskij street.
Też nie mogłem się połapać o co chodzi , ale w sumie to proste.
Wysiadasz na stacji metra Poczta Ploscha. Idziesz kawałek gļówną ulicą w lewo od wyjścia z metra. Dniepr masz po prawej. Dochodzisz do sporego skweru, gdzie ”Puzatą chatę" masz po prawej. Skręcasz w lewo i już zaczynają się stoiska ze starociami. Tylko kupować :D
Można coś ciekawego znaleźć.
My kupiliśmy tam jakieś fajne pamiątki.




Targ staroci na Adrivskim to jest jedno i wysiaść na Kontraktowa Plosha, albo iść z góry od Monasteru św. Michała, Ja natomiast mówię o dużo większym i na pewno tańszym, bo nie odwiedzanym raczej przez turystów, który znajduje się własnie na Petrivce.


Do Willi Janukowycza mozna sie dostać z Petrivki, Majdanu, Heroiv Dipra, a przynajmniej o tylu miejscach wiem. Taksa kosztuje, a przynajmniej kosztowała 40 UAH, jedzie się ok. 30 min, natomiast na samo zwiedzanie trzeba poświęcić min. 4h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#35 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:08 

OK.
Teraz już wiem o co chodzi. Podobny bazar, jak u nas w latach 90-ych ' jest też przy stacji metra Szuliewska, niedaleko Zoo.
A targ staroci na Andriejewskij descent - trzeba odwiedzić. Turystów tam żadnych nie widziałem ( byłem 3 tygodnie temu). Może kiedyś byli.
Tanio, drogo , to w obecnej sytuacji na Ukrainie - niezręczność.
Ja np byłem w 16 piętrowym hotelu, a zajęte były tylko 3 pokoje !!
Na śniadaniu , w sporej restauracji byliśmy przez 3 dni, zawsze sami.

ps Taxi z/na lotnisko Zuliany- centrum kosztuje 40-50 UAH
http://www.fly4free.pl/forum/jak-dojechac-na-lotnisko,1275,2303&start=40

i jeszcze

http://www.fly4free.pl/forum/kijow-transport-publiczny,1410,67182
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#36 PostWysłany: 29 Mar 2015 09:21 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Jak znalezc targ na Petrive? Mieści się tuż przy stacji metra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#37 PostWysłany: 29 Mar 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
w sklepach muzycznych płyty cd-oryginalne a dużo tańsze od naszych
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#38 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
jeśli jesteśmy już przy targach to warto udać się na Besarabkę (kryty rynek spożywczy), gdzie spotykają się różne smaki-mają tu swoje stoiska mieszkańcy chyba z całego terytorium byłego Związku Radzieckiego, często bardzo egzotyczni;) ja obkupiłem się w suszone owoce-polecam kandyzowane truskawki;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#39 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:05 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
haxzje napisał(a):
Jak znalezc targ na Petrive? Mieści się tuż przy stacji metra?


Tu masz stronę: http://petrivka.kiev.ua/
a tu plan części tego placu z uwidocznioną stacją metra: http://petrivka.kiev.ua/shema_rinka.html
Plan rynku jest na trzech stronach. Stacja metra widoczna na trzeciej.
Tu plan całego terenu: http://petrivka.kiev.ua/uploaded/prezen ... -shema.jpg

W poniedziałki nieczynne. Poza tym w największe święta kościeln. Nie traf więc np. na ichnią Wielkanoc.

Edit: Pytanie jeszcze tylko takie: Czy są tam starocie?
Nie chwalą się tym na swojej stronie. Mam wrażenie że pewnie na Andrijewskim będzie tego więcej.

Nie byłem na Petrivce więc nie potwierdzę i nie zaprzeczę.

Edit2: Wracając do Andrijewskiego Spusku (Zjizdu) to:
1.Nazwa dokładnie odzwierciedla jej stromość więc zaproponowałem drogę od góry do dołu - czyli do góry funikulerem.
2.Gdzieś w połowie jest muzem Bułhakowa. Jest to dom w którym mieszkał i miał swoją praktykę lekarską. Do muzeum warto pójść ale tylko jeśli zna się prozę Bułhakowa a w szczególności "Białą Gwardię". Koniecznie trzeba z przewodnikiem bo bez tego wizyta mija się z celem. Oczywiście trzeba rozumieć co mówi przewodnik.
3. Taką odchodzącą od Andrijewskiego jest ulica Wozwieżdeńska. Warto zobaczyć. Zabudowa wygląda na nową ale architektonicznie bardzo ładnie jest dopasowana. Według mnie to najładniesze ulice w Kijowie jakie widziałem.
4.Po drodze z górnej stacji funikulera do Andrijewskiego jest Narodowe Muzeum Historii Ukrainy.
5.W okolicy Wozwieżdienki i Andrijowskigo jest kilka pagórków na które należałoby się wspiąć. Wspinaczka zaiste ekstremalna jak na warunki miejskie.

Sorki za offtopa ale chyba było uzasadnione żeby napisać tutaj jeśli ktoś się tam wybiera.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.


Ostatnio edytowany przez Abcn 25 Lip 2017 21:02, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów - co kupić
#40 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:54 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 34
Loty: 40
Kilometry: 40 763
szumny napisał(a):
haxzje napisał(a):
Jak znalezc targ na Petrive? Mieści się tuż przy stacji metra?


Tu masz stronę: http://petrivka.kiev.ua/
a tu plan części tego placu z uwidocznioną stacją metra: http://petrivka.kiev.ua/shema_rinka.html
Plan rynku jest na trzech stronach. Stacja metra widoczna na trzeciej.
Tu plan całego terenu: http://petrivka.kiev.ua/uploaded/prezen ... -shema.jpg

W poniedziałki nieczynne. Poza tym w największe święta kościeln. Nie traf więc np. na ichnią Wielkanoc.

Edit: Pytanie jeszcze tylko takie: Czy są tam starocie?
Nie chwalą się tym na swojej stronie. Mam wrażenie że pewnie na Andrijewskim będzie tego więcej.

Nie byłem na Petrivce więc nie potwierdzę i nie zaprzeczę.



Są starocie, jeżdzę tam średnio raz na dwa tygodnie. Nie chwalą się, bo to nie jest targ podległy temu kompleksowi "Petrivka". To po prostu ulica pełna ludzi, którzy na kocach, pseudo stolikach itd. rozkładają swoje rzeczy. Poza tym to, co jest w tym linku to tylko i wyłączne zabudowana część w postaci hali z odzieżą i obuwiem, a tam są jeszcze blaszaki z książkami i wszystkim innym co potrzebne lub nie.
https://www.google.pl/maps/@50.485958,3 ... 0Hdn3Q!2e0, Ten targ jest na ul. Verbovej (вул. Вербова). Na mapie jak widać nic nie ma, ale pewnie dlatego, że robili zdjęcie w tygodniu



To jeszcze do Offtopa: Na Andrivskim jest Muzeum jednej ulicy, zaraz na samym dole, warte zobaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group