Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2015 11:17 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
Skąd
  • Warszawa ewentualnie inne Polskie miasto z dobrym dojazdem z Warszawy

Dokąd
  • Malaga, powrót z Alicante (ewentualnie zamiana wylotu z powrotem)

Data wylotu
  • 30.06.2015

Data powrotu
  • 14.07.2015

Długość pobytu
  • 12-15 dni w zależności jak ułożą się loty

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Ilość pasażerów
  • 4

Sam znalazłem
  • Ryanair

Dodatkowe informacje
  • Mam pytanie do osób częściej podróżujących do Hiszpanii.

    Planuję wybrać się na początku lipca na zwiedzanie głównie Andaluzji, może Murcji + Walencja lub chociaż Alicante (jeśli chodzi o miejsca najdalej wysunięte na północ z mojego planu)

    Planujemy dolot do Malagi, standardowo wypożyczenie auta i powrót samolotem do Polski z Alicante. Póki co ceny nie zachwycają (ok. 700 zł w dwie strony Ryanair).

    I tu moje pytanie do bardziej doświadczonych podróżników: czy jest szansa że te ceny jeszcze spadną lub pojawią się nowe pule tańszych biletów? Czy raczej to co jest to są już przyzwoite ceny i później będzie tylko drożej? Albo może opłacalniej jest polecieć do jakiejś innej miejscowości i zainwestować np. w pociąg (chociaż z moich wstępnych obserwacji to wychodziło jeszcze drożej)?

    Będę wdzięczna za każdą dobrą radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 30 Mar 2015 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Wybrałaś termin wakacyjny i kierunki również, rozumiem będą wakacje :D ale tanio raczej nie będzie. Czy będzie taniej niż teraz, trudno powiedzieć, ale z Warszawy może być ciężko o dobrą cenę, leci was 4 osoby (to może komplikować sytuację), a tanich biletów na wakacje zawsze jest zbyt mało :D

Na dzień dzisiejszy rozważ taką opcję, lecisz FR: WMI-BCN 28 lub 30 czerwca za 199/os, a wracasz z Alicante 14.07 ok 312 zł, co daje razem:511 zł, jeżeli brałaś pod uwagę 700/os to masz 756 zł oszczędności, starczy na auto :D powrót z Madrytu jest jeszcze tańszy niedziela 12.07 250 zł, wtedy masz 1000 zł oszczędności.
Wiem, że nie każdemu może to odpowiadać, ale to taka luźna propozycja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2015 13:35 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Kraków-Malaga 30.06 za 71 euro
Alicante-Kraków 12.07 - 2 bilety po 54 euro, 2 następne po 65 euro.

Czyli wychodzi po 125 euro dla 2 pierwszych osób, 136 euro dla 2 następnych, czyli sporo taniej niż 700zł :)
Dojazd z Warszawy dobry.

Okres wakacyjny, więc ceny raczej nie spadną, a jak spadną to minimalnie. Mogą za to zdrożeć i to zdecydowanie, więc ja bym wziął na Twoim miejscu już teraz. Mieszkałem pół roku w Murcji, więc jeśli coś trzeba podpowiedzieć to śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2015 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Ja bym radziła nie przejmować się ceną biletów lotniczych. To i tak nic w porównaniu z cenami hoteli w lipcu. Dwukrotnie droższymi niż we wrześniu i trzykrotnie droższymi niż w październiku. No i jeszcze zwrot auta w innej lokalizacji, co wiąże się z dość wysoką opłatą. Tak więc też radzę ci, kupuj teraz. Nawet jeśli bilety stanieją o 100 zł, nie ma to większego znaczenia przy ogólnych kosztach podróży w szczycie sezonu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
elwirka napisał(a):
Ja bym radziła nie przejmować się ceną biletów lotniczych. To i tak nic w porównaniu z cenami hoteli w lipcu.

A ja bym radził zwracać uwagę na wszystkie koszty podróży, okres wyjazdu jaki jest każdy widzi i chodziło o to czy można taniej. Są podobno tacy którzy żeby było taniej przenocują w domku na placu zabaw więc nic mnie już chyba nie zdziwi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Mar 2015 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
oqrde napisał(a):
[i chodziło o to czy można taniej.


Chodziło o to kiedy kupić. Możesz czekać i ryzykować, że zdrożeją. Autorka tematu nie chce lecieć gdziekolwiek, tylko w konkretne miejsca w konkretnych datach. A to zawęża pole manewru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Mar 2015 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
pczarna01 napisał(a):
Skąd

Długość pobytu
12-15 dni w zależności jak ułożą się loty

Albo może opłacalniej jest polecieć do jakiejś innej miejscowości i zainwestować np. w pociąg (chociaż z moich wstępnych obserwacji to wychodziło jeszcze drożej)?

Będę wdzięczna za każdą dobrą radę.


To jest dział szukam taniego lotu, a sama widzisz, że pytająca dopuszcza inne miejscowości, daty podróży i alternatywne środki transportu, zapytanie było wariantowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group