Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:30 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
klayton napisał(a):
@greg0
Ty tez nie czytales zasad uzytkowania karty? ;-)


Znalazłem tylko o tym, że bank wykupuje to co mam na karcie na koniec umowy.
No ale jeśli mam minus?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:33 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
[quote="klayton"]...............bank nie ma prawa zastrzec karty bo jest NA OKAZICIELA. Czytaj ze zrozumieniem, idę do banku, biorę 10 kart, rozdaję je, ludzie sobie wpłacają a ja idę do banku te karty zastrzec i wyjąć środki. Widzisz czy Ci to rozrysować.

Dam Ci inny przykład, powiedzmy że mam Twoje dane bo coś u mnie kiedyś kupowałeś, biorę kartę, wpisuję Twoje dane i kupuję kartą jakiś lewy towar. Według Ciebie kto odpowie Ty czy posiadacz.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Anonymous 17 Cze 2014 23:18, edytowano w sumie 2 razy
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie dawaj żadnych przykładów, tylko poczytaj sobie choćby to https://prepaid.bzwbk.pl/_items/bzwbk.p ... 1-2014.pdf

Polecam na początek p.7, p.43-47
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
http://www.pomagamyokradzionym.pl/karty.html

Karty prepaidowe (przedpłacone) zwane potocznie „elektroniczną portmonetką” wydawane są najczęściej na okaziciela, jednak jest możliwość zastrzeżenia takiej karty i ochrony swoich pieniędzy. Trzeba pamiętać, że zachować dokument do której karta przedpłacona jest przyklejona w momencie jej zakupu. Dokument ten zawiera numer karty i numer rachunku bankowego do którego ta karta jest przypisana.

W przypadku utraty karty przedpłaconej konieczne jest jej telefoniczne lub osobiste zastrzeżenie, podobnie jak każdej karty płatniczej. Następnie z dokumentem udajemy się do placówki banku który wydał tą kartę przedpłaconą i na tej podstawie możemy odzyskać swoje pieniądze, które pozostały na rachunku karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:46 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
klayton napisał(a):
Nie dawaj żadnych przykładów, tylko poczytaj sobie choćby to https://prepaid.bzwbk.pl/_items/bzwbk.p ... 1-2014.pdf

Polecam na początek p.7, p.43-47


Sęk w tym że właśnie kluczowe są moje przykłady a nie martwy przepis.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:52 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Właśnie rozumiem i pokazuję jak te Twoje przepisy mają się do rzeczywistości. To że można zastrzec kartę bo bank tak napisał w regulaminie nie znaczy że jest to zgodne z prawem bo nie jest (subiektywna opinia autora postu)...............
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 17 Cze 2014 23:22, edytowano w sumie 1 raz
reszta to był klasyczny off topic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Kwi 2014 21:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Proszę zakończyć słowne przepychanki, nie wnoszą one nic do tematu, wyraziliście już swoje zdanie (które proponuję popierać przepisami i regulaminami a nie wymyślanymi przykładami)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Kwi 2014 22:01 

TheArt, bazujemy na regulaminie użytkowania wskazanej w temacie karty, póki nie udowodnisz, iż jego jasne zapisy łamią obowiązujące prawo bankowe i inne to wszelkie dywagacje są całkowicie bezsensowne (zgłoś się do Samcika lub innej osoby ze swoimi wątpliwościami może oni je podzielą, tu póki co zaśmiecasz)
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Kwi 2014 00:26 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
greg0 napisał(a):
Ja trochę z innej beczki.
Moja karta prepaid Fly4Free traci ważność z kwietniem 2014.
Po ostatnich operacjach w euro i przewalutowaniach powstało na karcie ujemne saldo -5,18 PLN.
Kartę mam zarejestrowaną na swoje dane w WBK. Czy powinienem to spłacić? Ktoś mnie będzie ścigał jak tego nie zrobię?

Kartę zasilałem odpowiednimi do dokonania płatności kwotami, czy to moja broszka, że oni to sobie przewalutowali tak, że wyszło saldo ujemne?

tak bo transakcja została przewalutowana zgodnie z zasadami bankowymi, na które się zgodziłeś akceptując regulamin- pewnie nikt Cię nie rozstrzela, ale z mniejszymi kwotami ludzie trafiali do BIK-u, żebyś się nie zdziwił za parę lat :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Cze 2014 09:27 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
sive napisał(a):
greg0 napisał(a):
Ja trochę z innej beczki.
Moja karta prepaid Fly4Free traci ważność z kwietniem 2014.
Po ostatnich operacjach w euro i przewalutowaniach powstało na karcie ujemne saldo -5,18 PLN.
Kartę mam zarejestrowaną na swoje dane w WBK. Czy powinienem to spłacić? Ktoś mnie będzie ścigał jak tego nie zrobię?

Kartę zasilałem odpowiednimi do dokonania płatności kwotami, czy to moja broszka, że oni to sobie przewalutowali tak, że wyszło saldo ujemne?

tak bo transakcja została przewalutowana zgodnie z zasadami bankowymi, na które się zgodziłeś akceptując regulamin- pewnie nikt Cię nie rozstrzela, ale z mniejszymi kwotami ludzie trafiali do BIK-u, żebyś się nie zdziwił za parę lat :lol:

Trochę po czasie piszę, ale sive ma rację.
Znam osobiście przypadek kolegi z pracy, który trafił do BIK za 91gr !!!
Co ciekawe dowiedział się o tym chcąc wziąć rower na raty.
Jakiez było jego zdziwienie gdy dowiedział się że znalazł się w BIK.
Okazało sie, że kiedyś spłacał jakieś raty i spóźnił się z jakąś wpłatą i zostały naliczone odsetki karne, a on ich nie spłacił, lecz raty spłacił do końca. I tym sposobem trafił do BIK za niecałą złotówkę. Było potem trochę biegania po bankach, spłacania i oczekiwania bodaj 3 miesiące na wykreślenie z bazy BIK.
Radziłbym więc nie bagatelizowac takich spraw.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Cze 2014 10:03 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Z TYMI kartami przedplaconymi z WBK to jeszcze trzeba miec dokument osobisty aby wyplacic pozostale srodki z tej karty. Tego nigdzie nie pisze w warunkach umowy dowiecie sie o tym ze to jest wewnetrzny regulamin banku.

O tym ze trzeba miec obwolute z karty to pisze ale ze rowniez dokument osobisty to juz zapomnieli powiedziec, tak wlasnie pseudo karty na okaziciela wydaja w banku WBK. Stracilem 400zl na tej karcie bo wymagaja czegos odemnie czego nie musze posiadac wg. ich umowy zawartej podczas zakupu i doladowania karty przedplaconej a nie bedacej na nikogo zarejestrowanej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Cze 2014 10:39 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Stracilem 400zl na tej karcie

Dlaczego straciłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Cze 2014 13:37 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Dlatego że Ci nie wypłacą środków jak kartę zarejestrował ktoś inny, pisałem o tym ale wielcy hejterzy wysnuwali herezje że wypłacić można bez niczego, otóż nie, wpłacasz na karte i papa środki. BZWBK to parodia banku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Cze 2014 13:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie wypłacisz, ale możesz nią zapłacić, jeśli jest aktywna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Cze 2014 14:16 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Tak. Ale zgaduje że jemu też przyblokowało, w sumie nawet nie trzeba się pomylic aby blokneli karte, wystarczy zrobić wpłatę którą uznają za dziwną np. kilka razy drobne sumy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Cze 2014 14:29 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Niestety karta jest po terminie waznosci, kiedys w przyplywie reklam F4F nabylem karte przedplacona WBK i nabilem ja 400zl w oddziale banku podczas jej zakupu. Przelezala NIEREJESTROWANA na nikogo, nie byla uzywana po terminie zglosilem sie do oddzialu banku z checia wyplacenia kwoty ktora tam sie znajdowala niestety mimo posiadania dokumentow zakupu tej karty i opakowania w ktorej znajdowala sie karta odmowiono wyplaty zadajac odemnie dowodu osobistego lub karty pobytu bo INACZEJ nie ma mozliwosci wyplaty pieniedzy w kasie oddzialu.

Podczas zakupu nikt nie wymagal odemnie jakiegokolwiek dowodu osobistego, wpisano dane ktore podalem ustnie (mam te dane) a przy likwidacji karty odomowiono mi wyplaty pieniedzy na ustne podanie danych osobistych. Przypomne ta karta nie byla rejestrowana na ZADNA osobe jest dziewicza wiec zadanie jakiegokolwiek dowodu tozsamosci jest dziwne jak na 'karte na okaziciela'. Na pisemne prosby uzasadnienia takiego postepowania otrzymalem dwukrotnie odpowiedz od centrali ze to precyzuje wewnetrzny regulamin banku o ktorym nie bylo mowy podczas nabycia tej karty.

Ja stracilem 400zl a bank paru klientow z mojego otoczenia ktorym wybilem z glowy zakladanie tam rachunkow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Cze 2014 14:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Nie posiadasz dokumentu tożsamości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Cze 2014 15:27 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
A co ma dokument tożsamości tutaj skoro karta ma być na okaziciela. Miałem kartę którą dostałem w promocji BETWIN, była zarejestrowana na nich w systemie, ja sobie na nią wpłacałem (walutowa to była) i po terminie nie mogłem wypłacić 300$ bo nie była zarejestrowana na mnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Cze 2014 16:38 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@TheArt: Nie zupelnie w umowie zawartej podczas kupna takiej karty w WBK, jest okreslone ze jesli karta zostanie zarejestrowana to moga zadac dokumentu tozsamosci. Mojego przypadku nie okreslono malo kto przypuszczal ze ktos kupi karte zasili i bedzie ja trzyml nie uzywana az termin waznosci minal. Ale to tylko wlasnie swiadczy o pseudo karcie na okaziciela.

@klayton: tak oczywiscie ze mam jakis dokument tozsamosci ale to nie o to chodzi, umowa jest umowa. Chcesz aby bank zmienial jednostronnie warunki powolujac sie na jakis wewnetrzny regulamin ktorego nikt Ci na oczy nie pokazal. Ja stracilem 400zl bo moje nogi nie przestapia progu tej instytucji a bank paru klientow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Cze 2014 18:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
tak oczywiscie ze mam jakis dokument tozsamosci ale to nie o to chodzi, umowa jest umowa

Moim zdaniem bank postąpił prawidłowo.
Wolałeś stracić kasę, niż pokazać dokument tożsamości - to po co się teraz użalasz???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group