Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 785 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 24 Sie 2010 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Marco napisał(a):
luxyfer napisał(a):
dziś byłem w Warszawie w trzech oddziałach BZ i nie mieli, daj znać gdzie byli tak uprzejmi żeby załatwić :)


Uprzejma to była pani z oddziału na Jegiellońskiej, która po tym, jak się okazało, ze u nich też nie ma zaproponowała, że może zadzwonić do innych oddziałów i się spytać (gdzie w innych po prostu mówili, że nie ma i szukaj sobie gdzieś indziej). To poprosiłem, żeby zadzwoniła na Jerozolimskie, a gdy się okazało, że tam też nie ma, to poprosiłem, żeby zadzwoniła do oddziału niedaleko Placu Zbawiciela. I tam się znalazła. Dzięki temu od dziś i ja mam swojego Master Carda ;)

Swoją drogą nieważne czy kraków, wawa, poznań, wrocław, .... - wszędzie brakuje tych kart i to od dłuższego czasu. To co, BZWBK tego nie widzi?! Zamiast zwiększać przychodzy, to.. nie mają z tego nic, bo ludzie muszą czekać. A za pare miesięcy już może być za późno..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#162 PostWysłany: 24 Sie 2010 21:57 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
Oleńka napisał(a):

ExGliwice napisał(a):
Neteller prepaid jest wg mnie lepsza, bo pomijając to ze jest darmowa, to również można dokonywać natychmiastowych transferów na ta kartę, z innej karty (debetowej/kredytowej), wiec nie trzeba nawet trzymać żadnych depozytów zablokowanych na karcie a dostęp do środków i tak jest natychmiastowy praktycznie.


Widzisz, ja np. zdecydowanie wolę prepaida WBK. Dlaczego? Za dwa miesiące Ryanair może zmienić rodzaj kart, dla których nie będzie pobierał prowizji. Wtedy karta Net+ byłaby mi nie potrzebna. W takiej sytuacji pozostaje rezygnacja z karty (50zł) albo pilnowanie się przez następne lata aby co jakiś czas z niej skorzystać (opłata za nieużywanie karty to chyba 30$). Poza tym przewalutowanie w WBK wychodzi po prostu taniej.

Każdy ma swoje zdanie i (na szczęście) możliwość wybrania tego, co dla niego najwygodniejsze.


Tak, oczywiscie.. Ale zeby skorygować parę nieścisłości poniżej info, z FAQ z Netellera:

Odnośnie karty Neteller:
Dormancy Fee (if not used in any month): Free

I odnośnie konta na NETELLER:
If you do not use your NETELLER account for 14 months and retain a balance in your account, you will be charged an administrative fee of up to $30 USD on the available balance. You will be notified of this one month in advance by email. This fee will be charged annually until you either use your account or the account balance reaches zero. We will also remove any NETPointsyou have remaining in your account.

NETELLER will never cause your account to go into a negative balance. If you use your account prior to the 15th of the upcoming month the fee will not be charged. If you have less than 30 USD or equivalent remaining in your NETELLER account, we will only charge you the amount you have left, leaving your account with no balance remaining.

Wiec ryzyko jest takie, ze jeśli zostanie ci parę centów (resztki np. z płacenia w jakimkolwiek sklepie), to ci je zabiorą po 14 miesiącach. Jak dla mnie OK.
Co do wysokości prowizji, to te 2.95% jestem w stanie przeboleć ;-) przy średniej cenie zakupu biletu, na poziomie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych, to wychodzi jak dotąd 40gr-1zl za bilet. Ale w sumie nie to jest istotne. Istotne jest ze jestem w stanie w każdym momencie załadować ta kartę dowolna ilością pieniędzy z innej karty. I to chyba jest największy plus..Reszta to szczegóły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 25 Sie 2010 13:18 

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 3
ExGliwice napisał(a):
gestapo napisał(a):
... do tego nigdy nie dokonałem ani nie otrzymałem przelewu z innego kraju jednak niedługo często bedzie mnie to spotykać
a wiec wystarczy swift podać "WBKPPLPP"' bez żadnych innych danych??? no i IBAN oczywiscie.


1./ Zobacz -> http://zagranica.bzwbk.pl/70103#

2/ Oczywiście konto musisz mieć założone w BZWBK (darmowe) i z niego przelewasz kasę na kartę (do 3000pln zdaje sie -> http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... aniem.html
Karta nie jest bezpośrednio powiązana z kontem


Zanim zapytałem tutaj oczywiscie przeszperałem całego neta i byłem już na tej stronie co podałeś. Nic konkretnego
Może zapytam inaczej...
Czy na karte prepaid może mi ktoś(nie ja tylko obca osoba nie mająca konta w bzwbk tylko w innym jakimś zagranicznym banku) przelać pieniądze zza granicy i czy do tego wystarczy jedynie numer swift (wbkpplpp), w sumie wiem że swift jest potrzebny ale czy jedynie on a nie np numer placówki czy adres banku bo i tak sie zdarza że trzeba podać?
Zaznaczam iż karty nie mam powiązanej z kontem w bzwbk i nie zamierzam.
Oczywiscie wiem że limit tranzakcji gotówkowej i bezgotówkowej to 500 pln ,a te 3 tyś to limit pieniedzy przechowywanych no i tak jakby limit salda mieśięcznego.
ps. karte można od nie dawna kupić na allegro http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17390304
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 25 Sie 2010 14:36 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
gestapo napisał(a):
ExGliwice napisał(a):
gestapo napisał(a):
... do tego nigdy nie dokonałem ani nie otrzymałem przelewu z innego kraju jednak niedługo często bedzie mnie to spotykać
a wiec wystarczy swift podać "WBKPPLPP"' bez żadnych innych danych??? no i IBAN oczywiscie.


1./ Zobacz -> http://zagranica.bzwbk.pl/70103#

2/ Oczywiście konto musisz mieć założone w BZWBK (darmowe) i z niego przelewasz kasę na kartę (do 3000pln zdaje sie -> http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... aniem.html
Karta nie jest bezpośrednio powiązana z kontem


Zanim zapytałem tutaj oczywiscie przeszperałem całego neta i byłem już na tej stronie co podałeś. Nic konkretnego
Może zapytam inaczej...
Czy na karte prepaid może mi ktoś(nie ja tylko obca osoba nie mająca konta w bzwbk tylko w innym jakimś zagranicznym banku) przelać pieniądze zza granicy i czy do tego wystarczy jedynie numer swift (wbkpplpp), w sumie wiem że swift jest potrzebny ale czy jedynie on a nie np numer placówki czy adres banku bo i tak sie zdarza że trzeba podać?
Zaznaczam iż karty nie mam powiązanej z kontem w bzwbk i nie zamierzam.
Oczywiscie wiem że limit tranzakcji gotówkowej i bezgotówkowej to 500 pln ,a te 3 tyś to limit pieniedzy przechowywanych no i tak jakby limit salda mieśięcznego.
ps. karte można od nie dawna kupić na allegro http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=17390304


Karta jednak jest bezposrednio powiazana z rachunkiem, sorry za bledne info..
http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... egoly.html

Dzięki otrzymanemu numerowi rachunku karty, doładujesz ją błyskawicznie w dowolnym oddziale banku oraz w urzędach pocztowych poprzez wpłatę gotówkową lub przelew bankowy

Wiec wg mnie, to jest normalny rachinek bankowy, na ktiory wplacasz kase tak jak na kazdy inny, z zagranicy takze.. http://zagranica.bzwbk.pl/70103#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 26 Sie 2010 15:09 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Pochwalcie się jak działają karty z kokosa. Duży plus ich jest taki, że są ważne przez 3 lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 26 Sie 2010 17:29 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
dzisiaj kupowałem karty w BZWBK i te zwykle maja termin waznosci 8/2012
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 26 Sie 2010 19:57 

Rejestracja: 25 Kwi 2010
Posty: 8
Kupiłem na karte z kokosa już 4 bilety i żadnych problemów nie było ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 10 Wrz 2010 01:47 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 11
Ja mam również pytanie co do Karty Prepaid Mastercar z banku BZWBK. Mój kumpel dostał tę kartę na tegorocznym Openair'ze. Czy ta karta również zadziała na stronie Ryanaira i nie będę płacił haraczu? I co musze wpisać przy nazwisku, jeśli na karcie jest napisane Alter KART zamiast nazwiska mojego kumpla ?
Z góry dzięki za odpowiedz,
pozdrawiam adaś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 10 Wrz 2010 02:15 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
adamzawady napisał(a):
Ja mam również pytanie co do Karty Prepaid Mastercar z banku BZWBK. Mój kumpel dostał tę kartę na tegorocznym Openair'ze. Czy ta karta również zadziała na stronie Ryanaira i nie będę płacił haraczu? I co musze wpisać przy nazwisku, jeśli na karcie jest napisane Alter KART zamiast nazwiska mojego kumpla ?
Z góry dzięki za odpowiedz,
pozdrawiam adaś

Zadziała, jak również można ją zarejestrować na stronie www.kartainternetowa.pl , jest to Mastercard Prepaid więc narazie bezprowizyjnie w Ryanie.
Przy nazwisku możesz wpisać co chcesz, np. Alter Kart
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 10 Wrz 2010 06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
ja płacę alterkartą z selectora z tego roku. nigdzie jej nie rejestrowałem, mimo to, nie mam żadnych problemów. Obojętnie, co piszesz przy nazwisku, karta jest na okaziciela. Powiem więcej, działa tez jako kredytowa w wizzair, to jest naprawdę dobra rzecz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 10 Wrz 2010 12:08 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1835
HON fly4free
A co masz na myśli pisząc, że "działa jak kredytowa" w WizzAir? Jest rozpoznawana jako "MC kredytowa"? Czy z tego są jakieś profity w WizzAir (brak opłat) czy tylko po prostu działa? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 10 Wrz 2010 15:23 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Działa jak każda inna z tak samo wysokimi opłatami, więc bez szału ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Gru 2010 17:23 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Hej
Kiedyś ktoś podawał stronę na której można zarządzać swoją kartę z WBKu.
Może ktoś przypomnieć linka, bo nie mogę znaleźć !
Dzięki z góry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 11 Gru 2010 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Łasica napisał(a):
Hej
Kiedyś ktoś podawał stronę na której można zarządzać swoją kartę z WBKu.
Może ktoś przypomnieć linka, bo nie mogę znaleźć !
Dzięki z góry

oto i ona http://prepaid.bzwbk.pl/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 11 Gru 2010 17:45 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
inny alias: kartainternetowa.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 11 Gru 2010 18:10 

Rejestracja: 07 Wrz 2010
Posty: 1
Myślicie, że można wyciąć z tej karty chip i wsadzić pod klapkę w telefonie (o ile się zmieści)?
PayPassPhone :D
Podobno w karcie jest jeszcze spora antenka.. :|


Ostatnio edytowany przez dzid_, 11 Gru 2010 20:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 11 Gru 2010 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dzid_ napisał(a):
Myślicie, że można wyciąć z tej karty chip i wsadzić pod klapkę w telefonie (o ile się zmieści)?
PayPassPhone :D

wszystko zalezy od telefonu :-) jesli jest miejsce to czemu nie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 12 Gru 2010 21:56 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 13
Mam problem, nie używałem już jakieś pół roku swojej karty Prepaid, wiem, że miałem tam jakieś grosze i teraz gdy sprawdzam stan konta to dostaję wiadomość: brak konta/no account. Wpłaciłem pieniądze, i czekam co się będzie działo.
Czy może bank usunął już moje konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 12 Gru 2010 22:32 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6142
Loty: 228
Kilometry: 534 135
r4cz3k napisał(a):
Mam problem, nie używałem już jakieś pół roku swojej karty Prepaid, wiem, że miałem tam jakieś grosze i teraz gdy sprawdzam stan konta to dostaję wiadomość: brak konta/no account. Wpłaciłem pieniądze, i czekam co się będzie działo.
Czy może bank usunął już moje konto?


sprawdź datę ważności karty.

każda karta jest ważna max 2 lata, moja jest ważna przez 1,5 roku.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 12 Gru 2010 22:44 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Data ważności mogłaby być przyczyną ale BZWBK zaczął je wydawać dopiero w marcu tak na dobrą sprawę. Miałem ją na początku marca z datą ważności lipiec 2011. Sprawdź czy dobrze wysłałeś SMSa. Bank konta/karty nie skasował tylko dlatego że była nieużywana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 785 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group