Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 785 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Mar 2010 11:34 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
witam
Wlasnie otrzymalem swoja karte MasterCard Prepaid PayPass z BZWBK, zakupiona w premiumshop24.pl
Karta dziala w systemie ryanair i jest poprawnie rozpoznawalna, przez co umozliwia rezerwacje biletow tej linii bez prowizji za platnosc karta !

Jak dotychczas to jedyna potwierdzona karta wydawana przez bank w Polsce, ktora dziala.
Oczywiscie karty od Netellera i innych zagranicznych bankow tez dzialaja:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 02 Mar 2010 13:16 

a czy to że karta ta jest na okaziciela (jak czytałem) nie przeszkadza w żaden sposób? Po prostu wystarczy podać swoje dane jako właściciela karty = pasażera i wszystko jest ok (czyt. bez prowizji)?
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2010 13:21 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Bardzo dobra wiadomość. Wrzucam juz na Facebooka. Jak wygląda sprawa z kosztami tej karty?

http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... wizje.html

Na razie widzę tyle: W przypadku transakcji zagranicznych dokonywanych kartą w walucie innej niż EUR do wartości transakcji doliczna jest automatycznie prowizja za przewalutowanie transakcji w wyskości 3%

Jak wygląda praktycznie to w obciążeniu konta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Mar 2010 13:29 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Jeszcze jedno istotne. Karta wymaga założenia konta w BZWBK?

OK, już wiem: Aby kupić kartę nie musisz posiadać konta osobistego w BZ WBK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2010 13:44 

czytałam właśnie zasady korzystania z karty (ze strony wbk)
no i w punkcie 10. jest napisane coś takiego: "Karta umoŜliwia dokonywanie na całym świecie transakcji bezgotówkowych w punktach
usługowo-handlowych, w tym transakcji zbliŜeniowych (bezstykowych) w punktach usługowohandlowych
zaopatrzonych w stosowne terminale (czytniki zbliŜeniowe) oraz transakcji
gotówkowych. Nie jest moŜliwe dokonywanie przy uŜyciu Karty transakcji na odległość oraz
transakcji internetowych.
"
to jak mozna nią płacić przez internet za lot, skoro wbk pisze że transakcje internetowe są przy użyciu tej karty niemożliwe?

czy to tylko wbk tak napisało, a tak naprawdę transakcje przechodzą?
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Mar 2010 13:59 

Skad info ze karta nie mozna placic w necie?

Ze strony WBK:

"Kartą zapłacisz też bezpiecznie w Internecie. Bezpieczeństwo transakcji zapewnia system płatności "

http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/do-k ... egoly.html

Mam ta karte, jest bez oplat (jesli dokonacz 3 platnosci w miesiacu) a do tego zbiera punkty Payback. Konto tez jest darmowe. A jesli rzeczywsicie Ryanair nie pobiera oplat za platnosc nia to super:)

Pozdrawiam!
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Mar 2010 14:08 

no tak, ale link który podałeś jest linkiem do zupełnie innej karty niż ta do której link zapodał mleko... nie mówiąc o tym że nazwa karty która pojawiła w pierwszym poście nie jest identyczna z żadną z tych dwóch które pojawiają się w otwartych linkach
to która to w końcu karta?
:?:
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Mar 2010 14:14 

''Kartą z doładowaniem zapłacisz za transakcje na całym świecie w sklepach i Internecie, wszędzie tam gdzie akceptowane są karty płatnicze MasterCard, a także wypłacisz gotówkę z bankomatów. ''
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Mar 2010 14:43 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
zeby bylo jasne:
mowimy o karcie MasterCard Prepaid PayPass (taka jest jej pelna nazwa)

http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... aniem.html

laczy ona karte prepaidowa z karta zblizeniowa - platnosci bez PINu (do 50pln) w terminalach obslugujacych PayPass (Zabki, Empiki, Coffeheaven bodajze tez)
przy okazji dziala w Ryanair :)

do karty dostajemy rachunek bankowy w BZWBK, na ktory ladujemy srodki
saldo mozemy sprawdzic na infolinii lub smsem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Mar 2010 14:46 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
W cenniku usług widze tylko Mastercard PayPass (bez prepaid), ale ponieważ nie widze Mastercard PayPass (bez prepaid) w ofercie, zakładam ze cennik dotyczy Mastercard Prepaid Paypass

MasterCard PayPass

UWAGA: Opłata za karte nie jest naliczana pod warunkiem dokonania minimum 3 transakcji
bezgotówkowych (z wyjatkiem przelewów z karty kredytowej) lub gotówkowych w ciagu 3
miesiecy od dnia podjecia pozytywnej decyzji o wydaniu karty, lub 2,5%; maks 58,00 zł, w nastepnych latach 2,5%; maks 58,00 zł

Opłata miesieczna za karte nie jest naliczana pod warunkiem wykonania ta karta
transakcji bezgotówkowych (z wyjatkiem przelewów z karty kredytowej) lub gotówkowych w
poprzednim miesiecznym cyklu rozliczeniowym, na łaczna kwote:
- 1 tys. zł dla kart Silver BZ WBK, karty Visa Classic Electronic BZ WBK, karty MasterCard PayPass, lub 0,2%; maks 5,00 zł

Wydanie nowej karty w miejsce utraconej - 38 zł


i jeszcze kwestia przewalutowań jest dla mnie ciekaw.

Karta interesująca, chcę tylko dokładnie wiedzieć, jak działa i ile kosztuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Mar 2010 14:58 

ze strony BZ WBK
Zasady korzystania z „Karty pre-paid MasterCard PayPass” na okaziciela (a o tę właśnie kartę wszystkim chodzi)

pkt. 11 - Karta umożliwia dokonywanie na całym świecie transakcji gotówkowych, bezgotówkowych w punktach usługowo-handlowych, w tym transakcji zbliżeniowych (bezstykowych) w punktach usługowo-handlowych zaopatrzonych w stosowne terminale (czytniki zbliżeniowe) oraz transakcji na odległość i transakcji internetowych

Punkt 10 o którym pisał Domi znajduje się w "Regulaminie kart przedpłaconych" na tej samej stronie ale Regulamin ten jest z 2007 roku a Zasady Korzystania z MC prepaid paypass są z roku 2010 i dotyczą "naszej" karty. Zgodności brak ale myślę że z płatnościami w internecie tą kartą problemu nie będzie.
Ponowię jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych: co z faktem że jest na okaziciela i nie jest imienna? Czy to nie przeszkadza przy dokonywaniu rezerwacji w Ryanair?

Do Kamila Łodzińskiego - stawiam, że te 2 karty to 2 różne produkty: ceny które podałeś zapewne dotyczą "Karty zbliżeniowej mastercard" (patrz dział karty kredytowe__srebrne karty kredytowe). A prepaid MUSI być kartą przedpłaconą i jest w dziale "karty prepaid". Nurtuje mnie jeszcze to zdanie "Maksymalna wartość pieniądza elektronicznego przechowywanego na Karcie nie może przekroczyć 500 zł" (w szczegółach tej karty). Pytałem o to w Oddziale ale Pani nie umiała mi tego wyjaśnić i ma do mnie oddzwonić jak czegoś się dowie
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Mar 2010 15:03 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Ok, to wszystko powoli zaczyna się klarować.

Poza wydaniem (20 zł) karta nie ma oplat.
W Ryanairze możliwa jest płatnoć (to dołaczam się do pytania Krzyśka - @mleko - skoro karta nie jest imienna jakie dane własciciela karty podajemy przy płatności) bez prowizji.
Na karcie nie można mieć więcej niż 500 zł
Zasilenie karty kosztuje tyle co przelew z naszego banku.
(Na jaki okres karta jest wydawana? Rok?)
I jeszcze płatności w walucie - jeśli euro - przeliczenie po tabeli kursowej. Jesli inna niz euro - przeliczenie po tabeli kursowej + 3% za przewalutowanie.

Wyglada to na lepsze (tańsze) rozwiązanie niż Neteller.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Mar 2010 15:08 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
ja dostalem karte z terminiem waznosci 6/2011

placilem tylko 20zl w premiumshop24.pl razem z wysylka.

oplaty sa takie jak na stronie:

http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... wizje.html

probuje tylko dojsc ile kosztuje sms sprawdzajacy saldo (numer 2424) - zaraz wysle smsa i sprawdze

EDIT: sprawdzone, taki sms kosztuj 5gr (0,05 PLN)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Mar 2010 16:07 

Kamil Lodziński napisał(a):
Na karcie nie można mieć więcej niż 500 zł

Ale jak to odnieść do pkt. 25 "zasady MC pass"
25. Kartą można się posługiwać do końca terminu ważności lub/i do wyczerpania środków
pienięŜnych zgromadzonych na Karcie, z uwzględnieniem następujących limitów:
Dzienny limit kwotowy transakcji (gotówka + płatności) max. 2000 zł????
Wychodzi mi na to że zasilenie może być wyższe niż 500 zł ale z uwagi na zapis o 150 euro na karcie i o limicie pojedynczej transakcji 500 zł karta ma wartość max 500 zł w danym momencie. Teoretycznie rachunek dla karty powinien przyjąć wpłatę większą (np. 2000) i po wydaniu 500 zł zasilić ją automatycznie kolejną kwotą 500 zł. Nie zgadza mi się to tylko z pkt. 25 "W przypadku zasilenia przekraczającego maksymalną dopuszczalną wartość pieniądza
elektronicznego przechowywanego na karcie (nadpłata) Posiadacz ma roszczenie o zwrot
tych środków zaś Bank ma prawo odrzucić przyjęcie nadpłaty"
Reasumując, wygląda to tak jakby WBK chciał przy okazji nakłonić do rachunku u nich. Wtedy robimy transakcję na 500 zł kartą, zasilamy rachunek karty kolejną kwotą 500 zł mamy to od razu dostępne (zakładam że tak jest przy przelewie wewnątrz tego saamego banku) i wydajemy kolejne 500 zł i tak do osiągnięcia limitu dziennego 2000 zł.
To istotna sprawa przy rezerwacji o wartości wyższej niż 500 zł. Mozna to rozbić na kilka rezerwacji ale trzeba mieć możliwość natychmiastowego zasilania rachunku karty albo ryzykować że zanim przelew na kolejne 500 zł z naszego banku dojdzie to bilety "poczekają". Chyba że BZ WBK nie skorzysta z prawa do "odrzucić przyjęcie nadpłaty"
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Mar 2010 16:36 

Potwierdzam, mam od czterech lat konto w BZWB,K Konto poniżej 30 i od zawsze mogę płacić zwykła kartą bankomatową na stronach ryana bez naliczenia tej śmiesznej oplaty. Chociaż nie wiem czy to o to chodziło, ale w sumie to bardziej chciałem się pochwalić :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2010 16:38 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Borys mogłeś, bo była to VISA. Od trzech miesięcy twoja karta przy płatności będzie już obciążana prowizją za płatnosć w Ryanairze. Obecna rozmowa dotyczy karty Mastercard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2010 16:57 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
Karta zamówiona :). Liczę, że jutro odbiorą pieniądze i wyślą. Swoją drogą ciekawe ile czasu potrwa promocja na MasterCard w Ryanie. Ważność karty to 1,5 roku. Istotne jest to jak potoczy się sprawa z tymi nadwyżkami >500 zł. Wtedy warto przy kilku większy transakcjach warto będzie mieć u nich konto internetowe z którego (mam nadzieje) będą przechodziły w czasie rzeczywistym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2010 17:03 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
subway napisał(a):
Karta zamówiona :). Liczę, że jutro odbiorą pieniądze i wyślą. Swoją drogą ciekawe ile czasu potrwa promocja na MasterCard w Ryanie. Ważność karty to 1,5 roku. Istotne jest to jak potoczy się sprawa z tymi nadwyżkami >500 zł. Wtedy warto przy kilku większy transakcjach warto będzie mieć u nich konto internetowe z którego (mam nadzieje) będą przechodziły w czasie rzeczywistym.


dzisiaj wplacalem pieniadze wlasnie z konta w BZWBK, zrobilem przelew, jednoczesnie piszac smsa o sprawdzenie salda. 15sekund po zrobieniu przelewu wyslalem smsa. Kasa juz byla na karcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2010 17:05 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
mleko napisał(a):
subway napisał(a):
Karta zamówiona :). Liczę, że jutro odbiorą pieniądze i wyślą. Swoją drogą ciekawe ile czasu potrwa promocja na MasterCard w Ryanie. Ważność karty to 1,5 roku. Istotne jest to jak potoczy się sprawa z tymi nadwyżkami >500 zł. Wtedy warto przy kilku większy transakcjach warto będzie mieć u nich konto internetowe z którego (mam nadzieje) będą przechodziły w czasie rzeczywistym.


dzisiaj wplacalem pieniadze wlasnie z konta w BZWBK, zrobilem przelew, jednoczesnie piszac smsa o sprawdzenie salda. 15sekund po zrobieniu przelewu wyslalem smsa. Kasa juz byla na karcie :)



Ale ja wysłałem kasę z mBanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Mar 2010 23:34 

Gość napisał(a):
Kamil Lodziński napisał(a):
Na karcie nie można mieć więcej niż 500 zł

Ale jak to odnieść do pkt. 25 "zasady MC pass"
25. Kartą można się posługiwać do końca terminu ważności lub/i do wyczerpania środków
pienięŜnych zgromadzonych na Karcie, z uwzględnieniem następujących limitów:
Dzienny limit kwotowy transakcji (gotówka + płatności) max. 2000 zł????
Wychodzi mi na to że zasilenie może być wyższe niż 500 zł ale z uwagi na zapis o 150 euro na karcie i o limicie pojedynczej transakcji 500 zł karta ma wartość max 500 zł w danym momencie. Teoretycznie rachunek dla karty powinien przyjąć wpłatę większą (np. 2000) i po wydaniu 500 zł zasilić ją automatycznie kolejną kwotą 500 zł. Nie zgadza mi się to tylko z pkt. 25 "W przypadku zasilenia przekraczającego maksymalną dopuszczalną wartość pieniądza
elektronicznego przechowywanego na karcie (nadpłata) Posiadacz ma roszczenie o zwrot
tych środków zaś Bank ma prawo odrzucić przyjęcie nadpłaty"
Reasumując, wygląda to tak jakby WBK chciał przy okazji nakłonić do rachunku u nich. Wtedy robimy transakcję na 500 zł kartą, zasilamy rachunek karty kolejną kwotą 500 zł mamy to od razu dostępne (zakładam że tak jest przy przelewie wewnątrz tego saamego banku) i wydajemy kolejne 500 zł i tak do osiągnięcia limitu dziennego 2000 zł.
To istotna sprawa przy rezerwacji o wartości wyższej niż 500 zł. Mozna to rozbić na kilka rezerwacji ale trzeba mieć możliwość natychmiastowego zasilania rachunku karty albo ryzykować że zanim przelew na kolejne 500 zł z naszego banku dojdzie to bilety "poczekają". Chyba że BZ WBK nie skorzysta z prawa do "odrzucić przyjęcie nadpłaty"



Obserwuję ten wątek od dłuższego czasu (odnośnie karty "MasterCard Prepaid PayPass" z BZWBK - bo o nią tak naprawdę chodzi) i w związku z tym, że na tym wątku pojawiły się linki do innych "niewłaściwych" (niehonorowanych bezpłatnie przez Ryanair) kart to również zadzwoniłem na infolinię BZWBK i ustaliłem, że na karcie oprócz 500 zł. może być nadpłata w wysokości 2.500,- zł. (a więc łącznie kwota 3.000 zł.) i może ona pojawić się tam jednorazowo (nie trzeba tej nadpłaty dzielić na pojedyncze przelewy na kartę po 500,- zł.). Z kolei większy przelew (który spowoduje łącznie przekroczenie sumy 3.000 zł. na karcie) zostanie odrzucony.

W ciągu jednej doby suma wszystkich transakcji nie może przekroczyć 2.000 zł. Wszystko jest podane w tabelce w punkcie 25 regulaminu tej karty (http://indywidualni.bzwbk.pl/_items/bzw ... aypass.pdf )

Jedyny minus tej karty, jaki może być nieco niewygodny to "Limit pojedynczej transakcji
gotówkowej i bezgotówkowej" = 500 zł. Dowiedziałem się, że niestety wysokość tej kwoty reguluje jakaś ustawa, której nazwę nawet usłyszałem, ale niestety teraz nie powtórzę... :oops:

Zatem wartość rezerwacji w Ryanair większa niż 500 zł., musi zostać podzielona na mniejsze płatności.

Bardzo pozytywny w tej karcie jest brak przewalutowań przy płatnościach w PLN i EUR (wydaje mi się, że dla osób mieszkających w Polsce to najczęstsze waluty transakcji).

Nie trzeba posiadać konta w BZWBK, jednak nie ukrywam że ja (jako rodowity Wrocławianin :D ) osobiście takowe mam i wiem, że przelew w obrębie tego samego banku trwa nie dłużej niż 10 sekund :mrgreen: ). Z banku zewnętrznego może to trwać dłużej, ale nie dłużej niż między każdymi dwoma różnymi bankami.

Kartę można będzie zakupić bezpośrednio w oddziale BZWBK za 15 zł. (ja tak zrobię, bo mam oddział w sąsiednim bloku), jednak dzwoniąc w ubiegłym tyg. do Oddziału BZWBK, który mam z kolei w pobliżu miejsca pracy dowiedziałem się, że nie mają jeszcze tej karty, bo muszą dopiero zamówić z większego Oddziału (i może to potrwać nawet do 2 tyg. :cry: ). Zadzwoniłem zatem do Największego z Oddziałów (I O/Wrocław, na Rynku) i tam poinformowano mnie, że karty te jeszcze nie dotarły do nich z centrali (w tym tygodniu nie wiem jak sprawa wygląda, bo nie dzwoniłem). Więc niecierpliwym pozostaje zamówienie w Premiumshop24 za 20 zł. (przesyłka gratis ;) ). Z tego co mi poradziła kobitka w tym mniejszym Oddziale, to obecnie najprościej tę kartę po prostu sobie zamówić do odebrania w danym oddziale (póki nie jest dostępna od ręki). Potem dystrybucja będzie odbywać się na zasadzie kupna gazety - wybierasz, płacisz, bierzesz i wychodzisz, ponieważ karta nie jest imienna i w dowolnym momencie można ją przekazać dowolnej osobie (stąd,w przypadku zagubienia, te "nieszczęsne" limity transakcji oraz dostępnych środków na karcie).

Tyle ustaliłem - było mi dość łatwo - bo jestem tu, na miejscu, we Wrocławiu.

Jednak pytanie do "mleko": czy w płatności za bilet FR nie przeszkadza brak nazwiska posiadacza i w ogóle jak sprawa z tym nazwiskiem wygląda - bo na zdjęciu tej karty widzę, że nazwisko jest, niejakiego Lee M. Cardholdera ;) : http://indywidualni.bzwbk.pl/karty/prze ... aniem.html

Reasumując: Karty, która nas interesuje na tym forum nie należy mylić z kartą kredytową "MasterCard PayPass" (bo ona prawdopodobnie działa jak "normalny" MasterCard, a więc z prowizją).
Sprawa BRAKU prowizji w FR (co potwierdza "mleko" na pierwszej stronie tego wątku) dotyczy karty "MasterCard Prepaid PayPass" !

Pozdrawiam.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 785 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kostek966, Mio oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group