Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 19 Wrz 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Płaciłem dzisiaj (19.IX) tą kartą 20 EUR za zakupy w Belgii. Kurs MasterCardu wynosi 4,204754 zł, co powinno zaskutkować obciążeniem karty na kwotę 84,10 zł, tymczasem Raiffeisen obciążył ją na kwotę 84,39 zł czyli o 0,29 zł wyższą. Nie chodzi mi tu o te 29 groszy, ale o te 0,35% prowizji, które bank doliczył mi do rachunku mimo braku w TOiP opłaty za przewalutowanie :shock:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
#782 PostWysłany: 19 Wrz 2014 23:06 

Raphael napisał(a):
Płaciłem dzisiaj (19.IX) tą kartą 20 EUR za zakupy w Belgii. Kurs MasterCardu wynosi 4,204754 zł, co powinno zaskutkować obciążeniem karty na kwotę 84,10 zł, tymczasem Raiffeisen obciążył ją na kwotę 84,39 zł czyli o 0,29 zł wyższą. Nie chodzi mi tu o te 29 groszy, ale o te 0,35% prowizji, które bank doliczył mi do rachunku mimo braku w TOiP opłaty za przewalutowanie :shock:


Musisz poczekać kilka dni na zaksięgowanie płatności i dopiero wtedy możesz ewentualnie zareklamować
Góra
 PM off  
      
#783 PostWysłany: 19 Wrz 2014 23:37 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Wszystko jest dobrze - sprawdź wczorajszy kurs MC - to po tym kursie masz przeliczone. Ale to i tak tylko orientacyjna kwota bo rozliczy się Ci za kilka dni (też po kursie z dnia poprzedniego)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 20 Wrz 2014 08:18 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 23
Witam, Mam pytanie: ile czekaliście po wydaniu karty na aktywacje członkostwa w wizzair club?
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 20 Wrz 2014 09:57 

totutotam napisał(a):
Witam, Mam pytanie: ile czekaliście po wydaniu karty na aktywacje członkostwa w wizzair club?


joker1977 napisał(a):

Chcę przekazać info że WDC mam przedłużone o kolejny rok zgodnie z ofertą Banku.
Troszke to trwało około 10 dni od podpisania umowy. Co konsultant to inne zdanie. Więc cierpliwie czekałem. 13-09 się skończylo WDC i od 14-09 mam przedłużone na kolejny rok.
Góra
 PM off  
      
#786 PostWysłany: 20 Wrz 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 785
złoty
Obsługa na infolinii jest jakaś niepoważna. We wtorek zostawiłem swój numer telefonu w formularzu, następnego dnia koło 11 dzwoni do mnie konsultantka, jednak po kilku minutach rozmowy z racji tego, że byłem w pracy, poprosiłem o ponowny telefon po godz. 15 w celu dokończenia składania wniosku o kartę. Mamy sobotę i oczywiście żadnego telefonu nie otrzymałem. To są jakieś żarty.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 20 Wrz 2014 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Heh zdecydowanie polecam przejście się do oddziału. Na infolinii mieli oddzwonić w poniedziałek to odezwali się w czwartek. Chyba dużo mają wniosków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 20 Wrz 2014 16:31 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
Pewnie z tym różnie, zostawiłem formularz po 8:00 rano i jeszcze w ciągu godziny był telefon. Najlepsze, że kurier ma być już w poniedziałek.

Szybko jak na telefon w czwartek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 20 Wrz 2014 16:44 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
U mnie wyglądało to tak że zostawiłem swoje dane kontaktowe w formularzu kontaktowym i odezwali się po niecałej godzinie.
Niestety część związana z kurierem i podpisaniem dokumentów wyglądała na prawdę mało profesjonalnie, ale w tym tez wina kuriera.
Lepiej wszystko załatwić bezpośrednio w placówce bankowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Powyżej poruszano wątek przyznania bezpłatnego członkostwa WDC osobom, które założyły kredytówkę, a które członkami WDC nie były. W moim przypadku - wniosek składałem pod koniec VIII, na umowie mam datę z początku IX - przy składaniu wniosku konsultantka na infolinii poinformowała mnie, że członkostwo w WDC zostanie mi przyznane pod koniec IX, albo na początku X i będzie ono bezpłatne, również wtedy wydadzą mi docelową kartę Wizz (na razie dostałem zwykłą srebrną). Gdy wyraziłem swoje obawy umotywowane tym, że na papierze jak byk pisze, że należy mieć członkostwo na dzień 30.IX, miła Pani poinformowała mnie, że nawet gdyby bank się nie wyrobił we wrześniu, i tak dostanę WDC gratis i będę brał udział w tej ichniej promocji z punktami. Przyjąłem jej słowa z dobrą wiarą, motywując to moim domniemaniem, że bank nie realizując swojegoprzyrzeczenia miałby więcej do stracenia niż do zyskania (przypuszczam, że 95% ludzi, którzy założyli tą kartę, zrobiło to ze względu na WDC i nierozsądnie byłoby ich wykiwać). Zobaczymy jak będzie :)

A w kwestii rozliczania transakcji:
siudamac napisał(a):
Wszystko jest dobrze - sprawdź wczorajszy kurs MC - to po tym kursie masz przeliczone. Ale to i tak tylko orientacyjna kwota bo rozliczy się Ci za kilka dni (też po kursie z dnia poprzedniego)

Kurs z dnia transakcji to 4,204754 zł x 20 EUR = 84,10 zł, a w blokadach jest zapisane 84,39 zł. siudamac, czy dobrze rozumiem, że twierdzisz iż ostateczne rozliczenie i ostateczny kurs będzie znany dopiero po zaksięgowaniu transakcji i nie będzie to kurs z dnia dokonania tej transakcji, ale z dnia poprzedzającego dzień księgowania? Pytam, bo to moje pierwsze doświadczenie z płatnością kartą kredytową przez internet.

A, i zauważyłem też, że dostępne środki są o 1 zł mniejsze od różnicy między przyznanym limitem, a dokonanymi już transakcjami. Czy może to być preautoryzowanie karty kredytowej przez hotel ? czy raczej bałagan w Rajfie ?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 20 Wrz 2014 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
To pierwsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 20 Wrz 2014 20:11 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Raphael napisał(a):
czy dobrze rozumiem, że twierdzisz iż ostateczne rozliczenie i ostateczny kurs będzie znany dopiero po zaksięgowaniu transakcji i nie będzie to kurs z dnia dokonania tej transakcji, ale z dnia poprzedzającego dzień księgowania? Pytam, bo to moje pierwsze doświadczenie z płatnością kartą kredytową przez internet.

A, i zauważyłem też, że dostępne środki są o 1 zł mniejsze od różnicy między przyznanym limitem, a dokonanymi już transakcjami. Czy może to być preautoryzowanie karty kredytowej przez hotel ? czy raczej bałagan w Rajfie ?

Być może różnica tych kilkudziesięciu groszy wynika z jakiegoś zaokrąglenia (np. bank kurs MC przelicza według kilku miejsc poprzecinku) ale to tylko moje domysły.
Tak jak piszesz - dokładną kwotę jaka się rozliczy będziesz znał kiedy to się stanie. Praktycznie w każdym banku transakcje w walucie rozliczają się po kursie z/sprzed dnia rozliczenia a nie samej transakcji.

U mnie też brakowało (jak ostatnio sprawdzałem kilka tygodni temu) 1zł albo 2zł (nie pamiętam dokładnie ale właśnie taka równa drobna kwota).
Oczywiście może to być w Twoim przypadku jakaś autoryzacja ale jeśli nie zniknie z blokad po 1-2 tygodniach to znaczy że to nie to.
Podejrzewam że to jakiś błąd w systemie skoro wiele osób na forum to zauważyło. Póki to taka groszowa sprawa to nie martwię się specjalnie. Oby tylko to...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#793 PostWysłany: 20 Wrz 2014 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Cytuj:
PLANOWANA NIEDOSTĘPNOŚĆ BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ

Szanowni Państwo,
w związku z pracami modernizacyjnymi, które rozpoczną się w piątek 19 września o godzinie 22:00 i potrwają do poniedziałku 22 września do godziny 6:00 niedostępny będzie system bankowości internetowej R-Online Biznes.

Przepraszamy za utrudnienia.
Raiffeisen Polbank


Zobaczymy co będzie po zmianach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 20 Wrz 2014 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
"Nasz" R-oOnline działa już dziś od ok. 10 rano. Nie działał w nocy. Poza tym że znacznie przyśpieszył, nie zauważyłem zmian. Niedostępny R-O Biznes, o którym piszesz Zulu, to system dla firm ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 20 Wrz 2014 22:46 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
zulu napisał(a):
Cytuj:
PLANOWANA NIEDOSTĘPNOŚĆ BANKOWOŚCI ELEKTRONICZNEJ

Szanowni Państwo,
w związku z pracami modernizacyjnymi, które rozpoczną się w piątek 19 września o godzinie 22:00 i potrwają do poniedziałku 22 września do godziny 6:00 niedostępny będzie system bankowości internetowej R-Online Biznes.

Przepraszamy za utrudnienia.
Raiffeisen Polbank


Zobaczymy co będzie po zmianach.


Ale to dotyczy tylko kanału dostępu dla przedsiębiorców, forumowicze raczej z niego nie korzystają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 20 Wrz 2014 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
A nie zauważyłem tego :mrgreen:

-- 20 Wrz 2014 21:57 --

Ale zajrzałem do nowej tabeli opłat i ... wszyscy ci co naiwnie wierzą że mogą "zrezygnować" lub że już są "pewni" że "zrezygnowali" to taka mała niespodzianka pt "Opłata miesięczna za objęcie ubezpieczenie na wypadek śmierci i trwałej niezdolności do pracy" - 0,18% salda zadłużenia na koniec Cyklu rozliczeniowego oczywiście dla karty Wizz Air MasterCard

http://raiffeisenpolbank.com/documents/ ... 014+r..pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#797 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:02 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
miko666 napisał(a):
ale jak odmowe? Przeciez od razu przy rozmowie mowia o pozytywnym wniosku.

Chyba, że odmowe po przeslaniu dokumentów?


Odmowe po przesłaniu dokumentów - ale wysłałem im tylko skan dowodu os. , prawo jazdy i zaświadczenie o zarobkach.
Nie rozumiem skąd te odrzut skoro przy podawania przez telefon swoich zarobków dostałem pozytywną decyzję..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
zulu napisał(a):
Ale zajrzałem do nowej tabeli opłat i ... wszyscy ci co naiwnie wierzą że mogą "zrezygnować" lub że już są "pewni" że "zrezygnowali" to taka mała niespodzianka pt "Opłata miesięczna za objęcie ubezpieczenie na wypadek śmierci i trwałej niezdolności do pracy" - 0,18% salda zadłużenia na koniec Cyklu rozliczeniowego oczywiście dla karty Wizz Air MasterCard

Ale o co chodzi? Przecież to ubezpieczenie jest od początku, jeszcze jak braliśmy srebrne. Zrezygnować z niego teoretycznie nie można ale można go uniknąć na 2 sposoby -> spłata karty przed końcem cyklu rozliczeniowego (przed generowaniem wyciągu) lub uposażenie Reiffeisena przy innym ubezpieczeniu na życie. Maglowane na forum od samego początku ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
4 września podpisałem umowę, karty do tej pory nie ma, telefon na infolinie... a tam nic nie wiedzą, babka się mnienawet pyta czy pamiętam dokładną datę kiedy umowę podpisywałem, ona widzi tylko że był złożony wniosek :shock:

Tak źle to z żadnym bankiem do tej pory moja współpraca się nie zaczęła, a było ich już kilkanaście...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 22 Wrz 2014 15:38 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Czy komuś po odrzuceniu wniosku składanego przez telefon udało się uzyskać kartę po wybraniu się do placówki Banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: seal oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group