Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 443  Następna
Autor Wiadomość
#1741 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Anonymous napisał(a):
Łopatologicznie (bez urazy):
- to - 5,50 zł mówi tylko, że mając limit zadłużenia np. 4000 zł masz potencjalnie do wydanie 4005,50 zł
- reszty nie komentuję, bo ja za nie wiem o co ci chodzi, być może ktoś bardziej doświadczony się wypowie


No wiem, to rozumiem, ale kiedy i jak mogę wykorzystać nadpłatę ?
Gdybym spłacił równowartość zadłużenia to ciągle widnieje nadpłata.
Logiczne było by gdyby bank na początku przy zakupach sciągał nadpłatę a potem od równego 4000zł naliczał zadłużenie, a tu wygląda tak że wydając kasę z nadpłaty to również zadłużenie ?

Przykład: Limit karty 4000zł, spłacając raz nadpłaciłem 100zł. Mam na karcie 4100zł
Przez kolejny miesiąc wydałem 4050zł i na wyciągu tyle widnieje jako zadłużenie, ale wpłacam 3950zł bo chce wyrównać nadpłatę.

Można czy nie można ?


Ostatnio edytowany przez jazzin, 22 Gru 2014 13:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1742 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:20 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Ja po prostu nie widzę związku tego:
Cytuj:
Zasady są wyjątkowe proste: od kwoty zadłużenia o 23:59 w ostatnim dniu rozliczeniowym 0,18% odsetek (żadnych bonusów nie ma i nie może być od nadpłaty, bo to karta kredytowa i im raczej zależy by się zadłużać, gdyż na tym mają spory jeśli nie największy zarobek)


z pytaniem Jazzina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1743 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Proszę się jeszcze odnieść do mojego powyższego przykładu dla jasności :)

Pozwolę sobie zdublować:
Przykład: Limit karty 4000zł, spłacając raz nadpłaciłem 100zł. Mam na karcie 4100zł
Przez kolejny miesiąc wydałem 4050zł i na wyciągu tyle widnieje jako zadłużenie, ale wpłacam 3950zł bo chce wyrównać nadpłatę.

Można czy nie można ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1744 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:51 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 70
Górny, ja właśnie też nie widziałam związku i odniosłam wrażenie, że jazzin także nie, dlatego potwierdziłam to co napisał shiever w odpowiedzi na pytanie.

Jazzin, co do pytania: można czy nie można? Moja odpowiedź: można.
Góra
 Profil Relacje PM off
jazzin lubi ten post.
jazzin uważa post za pomocny.
 
      
#1745 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:56 

jazzin napisał(a):
Proszę się jeszcze odnieść do mojego powyższego przykładu dla jasności :)

Pozwolę sobie zdublować:
Przykład: Limit karty 4000zł, spłacając raz nadpłaciłem 100zł. Mam na karcie 4100zł
Przez kolejny miesiąc wydałem 4050zł i na wyciągu tyle widnieje jako zadłużenie, ale wpłacam 3950zł bo chce wyrównać nadpłatę.

Można czy nie można ?


Według mnie: Mając 4100 zł do dyspozycji, po wykonaniu zakupów za 4050 zł i spłacając 3950 zł zakończysz dany okres rozliczeniowy na 0 zł

na końcu każdego wyciągu masz:
Kod:
Całkowite saldo zadłużenia:

gdzie np. -39,02 zł mówi, że okres rozliczeniowy zakończyłeś taką nadpłatą, a 39,02 zł mówi, iż od tego zadłużenia naliczą 0,18%


Ostatnio edytowany przez Anonymous 22 Gru 2014 14:13, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
jazzin lubi ten post.
jazzin uważa post za pomocny.
 
      
#1746 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Dzięki za konkretną odpowiedź.
Dla mnie to było strasznie nielogiczne bo bank ma głupi system.
Dopóki nie wydamy 100zł z nadpłaty w zakupach, na wyciągu zawsze powinno widnieć 4000zł zadłużenia.
Wyciąg pokazuje zadłużenie również jako wykorzystaną nadpłatę, stąd bałem się spłacać mniej, ale wtedy nadpłata rosła by w nieskończoność :)

@gorny77 Chodzi mi o konkretną sytuację kiedy na wyciągu jest więcej do spłaty (z wliczonym wykorzystaniem nadpłaty) niż w rzeczywistości powinienem spłacić mając na uwadze swoją nadpłatę.
Trochę to skomplikowane jak pisze :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1747 PostWysłany: 22 Gru 2014 14:23 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
a można wydać więcej niż wynosi limit mając nadpłatę? wydawało mi się, że nadpłatę możemy zniwelować tylko poprzez niedopłatę w kolejnym miesiącu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1748 PostWysłany: 22 Gru 2014 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Moim zdaniem jak masz limit 5000 i będziesz chciał wydać jednorazowo 5000 to ci się nie uda (limit masz taki jak limit karty), ale drugiego dnia już możesz wydawać to co nadpłaciłeś.
Ja spokojnie zrobiłem obrót 10x limit karty, korzystając też z nadpłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1749 PostWysłany: 22 Gru 2014 15:29 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Ech.

Z mojego doświadczenia:

Karta kredytowa jest jak karta debetowa do rachunku. Wyobraźcie sobie rachunek bankowy (który pewnie macie). Podwyższacie jego saldo robiąc wpłaty jak i kiedy chcecie. Obniżacie - wydając pieniądze (kartą, przelewami, jakkolwiek). Jedyna różnica to to, że możecie sprowadzić saldo rachunku nie do 0.00 a do -limit, np. do -7000.00 złotych. Koniec. Na koniec okresu macie zaś wyprowadzić saldo z powrotem do 0.00 aby nie mieć obowiązkowego ubezpieczenia, później odsetek itd. Żadnej filozofii.

- Tak, można dokonywać wielokrotnych spłat i wydatkowania o dowolnej ilości. Mogę na rachunek wpłacić 100 razy po 1000 złotych i 100 razy je wypłacić? Mogę. Na KK tak samo.
- Tak, można dokonywać wydatków ponad limit, jeśli się miało nadpłatę. Mogę mieć na (hipotetycznym) rachunku 5000zł i "limit" - 7000zł oraz jednorazowo wydać 10000zł? Mogę. Na KK tak samo (ogranicza jedynie limit pojedynczej transakcji, nie mający nic wspólnego z limitem zadłużenia).
- Liczy się jedynie saldo na koniec okresu. Skoro mając zadłużenie 1200zł spłaciłem 1300zł, to następnym razem mając nowe zadłużenie 2000zł wystarczy mi spłacić 1900zł. Liczy się saldo.

Mój poradnik? Proszę. Kto chce stosuje, kto nie - nie stosuje.

1. Płać kartą (z głową).
2. Gdy zbliża się koniec okresu rozliczeniowego spłać całe zadłużenie (najlepiej uwzględniając blokady) + kilkaset złotych, które potencjalnie możesz jeszcze wydać w tym okresie. Wychodzi nadpłata.
3. Patrz 1. Koniec filozofii.

Przykład
mni wyciąg generuje się 6 dnia miesiąca. Wypłata zwykle wpływa 1 / 2. Załóżmy że tego 1 / 2 mam zadłużenie 2856 zł (uwzględniając zablokowane nierozliczone środki). Nie mam w planie niczego więcej niż tankowanie (w sensie, żadnych dużych zakupów). Spłacam 3200 i zapominam o temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jazzin lubi ten post.
 
      
#1750 PostWysłany: 22 Gru 2014 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
Robię podobnie jak shiver z tą różnicą, że wyliczam dokładnie kwotę spłaty na dzień roboczy przed końcem okresu rozliczeniowego. Mając pewne doświadczenie, można dokładnie wyliczyć zadłużenie nawet pomimo ich dziwnego systemu (znikające blokady). Można oczywiście nie bawić się w wyliczenia i spłacać tak jak shiver z lekką górką ale ja lubię porządek w księgowości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1751 PostWysłany: 22 Gru 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
shiver napisał(a):
Ech.

(...)
- Tak, można dokonywać wydatków ponad limit, jeśli się miało nadpłatę. Mogę mieć na (hipotetycznym) rachunku 5000zł i "limit" - 7000zł oraz jednorazowo wydać 10000zł? Mogę. Na KK tak samo (ogranicza jedynie limit pojedynczej transakcji, nie mający nic wspólnego z limitem zadłużenia).


To "Ech" to do mnie?

Oczywiście, że limit transakcji jest dokładnie taki jak limit zadłużenia - oczywiście jeżeli go sobie nie zmieniliśmy - ja pisałem o ustawionym początkowo przez bank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1752 PostWysłany: 23 Gru 2014 22:50 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Własnie dzwoniłem na infolinie w sprawie punktów, pani podała mi dokładnie ile punktów mi przyznawali za każdy miesiąc i u mnie w każdym miesiącu jest to 2% od kwoty zadłużenia na karcie a nie promocyjne 4% do końca roku.
chyba że przeleją te bonusowe punkty tego 15 stycznia, co mogłoby wynikać z tego pisma
Załącznik:
001.jpg
001.jpg [ 79.47 KiB | Obejrzany 900 razy ]


ktoś coś wie więcej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1753 PostWysłany: 23 Gru 2014 22:57 

Anonymous napisał(a):
A więc:
- kilka osób co najmniej złożyło reklamację w tej sprawie, póki co odpowiedź mówi że podwójnie NIE, ale skierowali sprawę do rozpatrzenia zapewne przez Pana, który owe pismo podpisał i myślą co z fantem zrobić
- okres promocyjny pkt x 2 z tego co pamiętam miał dotyczyć tego kwartału, który obecnie trwa (01.10.2014r.-31.12.2014r.), czyli jest jeszcze trochę czasu (reklamacje napisane i czekamy, póki co co mnie bardziej niepokoi nie piszą co w przyszłym roku bo trochę się zmienia na rynku kart kredytowych i maksymalnych prowizji jakie otrzymują z transakcji)


jako jeden z tych co złożyli reklamację w tej sprawie czekam co z tego wyniknie
Góra
 PM off
Davepl uważa post za pomocny.
 
      
#1754 PostWysłany: 23 Gru 2014 23:19 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Davepl napisał(a):
Własnie dzwoniłem na infolinie w sprawie punktów, pani podała mi dokładnie ile punktów mi przyznawali za każdy miesiąc i u mnie w każdym miesiącu jest to 2% od kwoty zadłużenia na karcie a nie promocyjne 4% do końca roku.
chyba że przeleją te bonusowe punkty tego 15 stycznia, co mogłoby wynikać z tego pisma
Załącznik:
001.jpg


ktoś coś wie więcej ?



mni powiedzieli na infolinii, że bonusowe punkty (1 pkt za 5 pln) dostanę po zakończeniu IVQ.

Jakiś czas temu złożyłem reklamację na z powodu nieterminowego przelania punktów w październiku. Podałem ich regulamin i faktyczną datę przelewu. Jako rekompensatę zażyczyłem sobie 100% extra wartości tego opóźnionego przelewu. Pierwsze pismo z przeprosinami i taki tam bla, bla, bla. Dopiero po drugiej reklamacji dostałem odpowiedź, że przelewają 50% punktów extra:) Skoro już przyznali się do błędu to chyba złożę kolejną reklamację:)
Jak ktoś miał podobne opóźnienie to warto próbować
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1755 PostWysłany: 26 Gru 2014 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Poza darmowym WDC i dobrymi kursami walut ta karta (a właściwie bank który ją wydał) to jakaś żenada jest. U mnie właściwie ciągle jest problem z odświeżaniem salda karty, po każdej spłacie muszę dzwonić na infolinię żeby ręcznie odświeżyli ...

Ostatnio transakcje zrobione przez PayU ściągnęli podwójnie, reklamowałem to ale reklamacja została odrzucona po czym te nadmiarowe obciążenia zwrócili ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1756 PostWysłany: 26 Gru 2014 20:54 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Zderzaq napisał(a):
Ostatnio transakcje zrobione przez PayU ściągnęli podwójnie, reklamowałem to ale reklamacja została odrzucona po czym te nadmiarowe obciążenia zwrócili ;)


To PayU ściągnęło podwójnie i PayU zwraca kasę, problem dotyczy wielu banków...
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1757 PostWysłany: 27 Gru 2014 23:31 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 65
Witam,
Jaki typ programy wizz jest po wyrobieniu sobie karty? Ten podstawowy czy grupa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1758 PostWysłany: 28 Gru 2014 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Podstawowy, 1+1 os.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1759 PostWysłany: 28 Gru 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Gleba3 napisał(a):
To PayU ściągnęło podwójnie i PayU zwraca kasę, problem dotyczy wielu banków...


Tego nie wiedziałem, w historii konta PayU te transakcje były odnotowane tak jak trzeba.
Co ciekawe u mnie problem dotyczył tylko 2 transakcji PayU płatnych kartą Wizz, pozostałe z tego dnia (płatne inaczej) ściągnęły się ok.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1760 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:35 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 25
Jakis czas temu przeczytalem caly ten watek - nie pamietam czy byla odpowiedz na moje pytanie a nie mam czasu szukac. Czy placac za zakupy na Allegro przy wyborze metody platnosci "karta platnicza" rowniez naliczane sa punkty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8854 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 443  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: anka5515 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group