Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 16 Kwi 2014 12:45 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Właśnie historie kredytową chciałem zacząć tą kredytówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#1642 PostWysłany: 16 Kwi 2014 13:12 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
jak wyrabiałem 1,5 roku temu kartę Citi to też miałem troszkę przejść z nimi. Usłyszałem, że jak mi nie dali to nie muszą się tłumaczyć czemu, ot procedury bankowe i już. W końcu na infolinii dowiedziałem się, że nie mogli się dodzwonić do pracodawcy i potwierdzić że tam pracuję. No ale w końcu przeprocesowali po raz kolejny wniosek i w jakiś magiczny sposób potwierdzili ;)
W sumie troszkę to trwało bo dobry miesiac albo i dłużej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1643 PostWysłany: 16 Kwi 2014 13:18 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
mateusz323 napisał(a):
Właśnie historie kredytową chciałem zacząć tą kredytówką.

i to niestety jest błędne myślenie!

może brzmi to z pozoru dziwnie, ale banki wolą osoby, które mają historię kredytową (oczywiście bez zaległości/opóźnień) bo wiedzą czego mogą się spodziewać po kliencie

mając więc w planach jakiś większy kredyt (np. hipoteczny - nawet za kilka lat) warto wcześniej wziąć (nawet gdy nie ma się takiej potrzeby) kilka drobnych pożyczek (np. w media markt - 0% lub innym małym kosztem) i pokazać się od jak najlepszej strony przy ich spłacie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1644 PostWysłany: 16 Kwi 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
cekace napisał(a):
maczala1 napisał(a):
cekace napisał(a):
Trzeba było naciskać i powiedzieć, że jest to warunek pozostawienia tej karty w portfelu ;)

Nie lubię bicia piany tylko dla zasady, żeby koniecznie postawić na swoim i dlatego nie naciskałem. Posiadanie karty CitiWizz ma dla mnie sens tylko wtedy, jeżeli wykorzystuję ją na maksa i zbieram środki na loty. Ta karta jest moją główną kartą płatniczą i w takim układzie limit obrotu 1000 zł jest kompletnie bez znaczenia (tak naprawdę to i 2000 zł by pewnie w zupełności wystarczyło nawet w najgorszym miesiącu). Jeżeli zmienią się zasady naliczania bonusów i znajdę kredytówkę oferującą lepsze warunki, to z CitiWizz po prostu zrezygnuję i tyle.

cekace napisał(a):
moje rozmowy o warunkach opłat były, gdy średniomiesięczne obroty na karcie były rzędu 5 tys zł.

Czyli zwolnienie bezwarunkowe nie daje Ci kompletnie żadnej dodatkowej korzyści, bo i tak masz przy takim obrocie zwolnienie z automatu :)


Rozmowy były przy obrocie rzędu 5 tys. zł, co nie oznacza że teraz też są takie obroty. Nie musze się zasstanawiać czy obrót na tej karcie już zrobiony, obroty tą kartą robię tylko wtedy gdy nie ma w danej chwili lepszych promocji niż 2% z przeznaczeniem tylko na bilety Wizz.


Jeszcze prosty przykład:

BGŻ - obrót kartą - 500 zł - moneyback 50 zł czyli 10 %
BZ WBK - obrót kartą - 300 zł - moneyback 50 zł czyli 17%
Razem otrzymana gotówka -100zł

Przy obrocie 800 zł kartą kredytową CitiWizz otrzymałbym tylko 2% czyli 16 zł do wydania na bilety Wizz.
Oczywiście, że korzystam z karty CitiWizz, ale nie zastanawiam się, że muszę zrobić miesięczny obrót 1000 zł.
Więc czy całkowite zwolnienie z opłat nie daje korzyści?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1645 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:55 

Ustaliliśmy, a tak mi się wydaje, iż opcje otrzymane przez maczala od konsultantki citi bank to jedyne opcje, jest wybór i szkoda niepotrzebnej dyskusji (wskazałeś sposoby, które wymagają posiadania kilku kont i trochę zabawy do tego ograniczone w obu przypadkach do zwrotu max. 50 zł, ale to zależy od każdego z użytkowników)
Góra
 PM off  
      
#1646 PostWysłany: 16 Kwi 2014 21:22 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Dzisiaj udało mi się przelać pkt na pieniądze. Z doświadczenia ile to może potrwać za nim zobaczę gotówkę na koncie wizz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1647 PostWysłany: 16 Kwi 2014 21:25 

obecnie trwa to trochę dłużej, choć zapewne do piątku-soboty będą na koncie mywizz, choć i mogą nie dotrzeć do środy różnie z tym bywa (przeważnie do 48 godzin przynajmniej u mnie)
Góra
 PM off  
      
#1648 PostWysłany: 16 Kwi 2014 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ustaliliśmy, a tak mi się wydaje, iż opcje otrzymane przez maczala od konsultantki citi bank to jedyne opcje (...)


Ja się będę upierał, że istnieje opcja bezterminowe, bezwarunkowe zwolnienie z opłat.
To, że Tobie nie udało się jej uzyskać to nie znaczy, że tej opcji nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1649 PostWysłany: 16 Kwi 2014 22:17 

czekam na kogoś, komu obecnie bezwarunkowo się to uda do karty głównej citi wizz
Góra
 PM off  
      
#1650 PostWysłany: 17 Kwi 2014 07:59 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Dzisiaj udało mi się przelać pkt na pieniądze. Z doświadczenia ile to może potrwać za nim zobaczę gotówkę na koncie wizz?


Do wypowiedzi gorny77 dodam, że nie trzeba nerwowo sprawdzać stanu konta Wizz, bo info przychodzi na maila.
Natomiast ewidentnie ktoś puszcza ten eksport / import ręcznie, nie jest to codziennie, nie jest to za bardzo regularnie, zdarza im się puścić dwa razy i potem korygują. Taka partyzantka :) I to już ile? 2 lata? Więcej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1651 PostWysłany: 23 Kwi 2014 11:36 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
Słuchajcie,

city uparcie twierdzi, że mimo, że mam aktywną kartę to moje członkostwo wygasło, przecież to jakaś bzdura, prawda?Wszyscy tutaj mówią, że łącznie z kartą jest bezterminowe, a mi jakieś takie rzeczy wciskają...
Sama nie wiem co teraz robić:/
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1652 PostWysłany: 23 Kwi 2014 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Członkostwo Ci się należy. Dopóki masz kartę i z niej korzystasz. Dzwoń i się z nimi kłóć @mufl26
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1653 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:04 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
No właśnie dzwonilam i do Wizz'a ( za prawie 5zł za minutę), potem reklamacja do Citi, oddzwonili, że mi wygasło. Mówię, że inne miały są warunki i niemożliwe, to jutro mają do mnie znowu dzwonić, skąd to wzięłam. Ma ktoś może pojęcie gdzie znaleźć taką informację, że rzeczywiście aktywna karta powoduje przedłużenie członkostwa?Byłabym bardzo wdzięczna, bo widzę, że kombinują jak mogą:/

Pozdrawiam,

Ania
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1654 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:15 

mufl26 napisał(a):
No właśnie dzwonilam i do Wizz'a ( za prawie 5zł za minutę), potem reklamacja do Citi, oddzwonili, że mi wygasło. Mówię, że inne miały są warunki i niemożliwe, to jutro mają do mnie znowu dzwonić, skąd to wzięłam. Ma ktoś może pojęcie gdzie znaleźć taką informację, że rzeczywiście aktywna karta powoduje przedłużenie członkostwa?Byłabym bardzo wdzięczna, bo widzę, że kombinują jak mogą:/

Pozdrawiam,

Ania


https://www.online.citibank.pl/p/k_citibank_wizz_air.do

Kod:
Zalety Karty Kredytowej Citibank Wizz Air World MasterCard®
Przywileje w Programie Partnerskim Wizz Air

Płacąc Kartą Kredytową Citibank Wizz Air zbierasz punkty i wymieniasz je na bilety.

    każde 5 zł wydane przy pomocy karty to 1 punkt,
    każde 5 zł wydane na wizzair.com to 2 punkty,
    za pierwszą transakcję kartą otrzymasz 1000 punktów powitalnych o wartości 100 zł.

Tańsze bilety lotnicze Wizz Air

[b]Bezpłatne członkostwo w Wizz Discount Club o wartości 130 zł. Szczegóły znajdziesz na stronie[/b] wizzair.com


Kod:
Uwaga!
Dotyczy Klientów Kart Kredytowych Citibank Wizz Air World MasterCard®
Bezpłatne Członkostwo w Wizz Discount Club zostanie przypisane wyłącznie do aktywnych Kont Wizz do 5 dni roboczych od daty zawarcia Umowy o Kartę przez Bank z Klientem.


nie jest to jasno określone
Góra
 PM off  
      
#1655 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:17 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
znalazłam jeszcze coś takiego:
http://www.online.citibank.pl/retail/fi ... zz_air.pdf

paragraf 5 pkt 10:)
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1656 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:24 

czyli zaloguj się na swoje konto na Citi Online, wybierz kontakt z bankiem - Karty kredytowe - Rozliczenie transakcji .... w pole Treść opisz dokładnie co się wydarzyło, powołaj się na wskazany art. regulaminu i przekaż na końcu, że bez wdc posiadania citi wizz straciło dla ciebie rację bytu z prośbą o pilne załatwienie sprawy
Masz wtedy pewność, że sprawą zajmie się kompetentny pracownik
Góra
 PM off  
      
#1657 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:28 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
Dzięki!

Będę czekać na kontakt z banku, bo dzwoniła do mnie Pani, która złożyła w moim imieniu reklamację, ma dzwonić jutro, bo powiedziałam jej, że znajdę ten fragment o członkostwie i jej przekażę, bo albo ona nie zna regulaminu albo udaje:)No więc jutro się przekonamy, najwyżej będę wysyłać do skutku, opłatę już mi znieśli.
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1658 PostWysłany: 23 Kwi 2014 13:11 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
@SIUDAMAC

Moim pierwszym kredytem/pożyczką byl właśnie hipoteczny. Wziąłem go wiec mając zerową historię kredytową i nie było żadnego problemu.
Dodatkowo pracodawca może poinformować bank, że masz takie zarobki jak wspólnie na potrzeby tego oświadczenia ustalisz z szefem i nikt tego inaczej/bardziej szczegółowo nie weryfikuje.
Akurat biorąc teraz KK w Citi poprosiłem księgową aby podała takie a takie zarobki na co ona stwierdziła, że telefonicznie może bankowi potwierdzić wyłącznie to czy pracuję w tej firmie a o zarobkach przez telefon nie będzie mówić.

Widocznie taka weryfikacja wystarczyła bo kartę mi przyznano.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1659 PostWysłany: 23 Kwi 2014 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
cekace napisał(a):
Jeszcze prosty przykład:
BGŻ - obrót kartą - 500 zł - moneyback 50 zł czyli 10 %
BZ WBK - obrót kartą - 300 zł - moneyback 50 zł czyli 17%
Razem otrzymana gotówka -100zł
Przy obrocie 800 zł kartą kredytową CitiWizz otrzymałbym tylko 2% czyli 16 zł do wydania na bilety Wizz.

Wszystko fajnie ale to prorównanie jest niezbyt uczciwe. W przypadku wymienionych banków oprócz obrotu kartą są różne warunki dodatkowe i trzeba się sporo nagimastykować, żeby je spełnić (poniżej przykład BGŻ).
http://samcik.blox.pl/2013/05/Majstersz ... ck-na.html
W przypadku CitiWizz oprócz obrotu kartą nie ma żadnych innych warunków i nie ma ograniczenia zwrotu od góry. Dla osób które wydają dużo, to może być wygodne rozwiązanie. Osobiście nie mam za bardzo czasu i ochoty w kółko szukać nowych produktów bankowych, bo początkowe promocje moneyback niestety szybko mijają (np. AliorSync, BGŻ, itd.). Mi zasady Citi bardzo pasują, są proste jasne i nie muszę w kółko kombinować, co, gdzie i którą kartą mam płacić, ile i kiedy mam przelać z konta w jednym banku na inne konto, itp. Wystarczy już, że muszę pamiętać o lokatach, akcjach, itp., a ciągła zabawa z kartami i kontami to już jak dla mnie za dużo roboty, przy w sumie niewielkim zysku. Dlatego CitiWizz będzie moją główną karta, o ile oczywiście czegoś nie zmienią :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1660 PostWysłany: 24 Kwi 2014 16:26 

Anonymous napisał(a):
ja mam do czerwca zwolnienie z opłat, jak się sami nie odezwą wtedy wejdę po zalogowaniu się na citi online na kontakt z bankiem, tam jest do wybrania pole rezygnacja (to jest najlepsze rozwiązanie bo wtedy na 100% zadzwoni kompetentny pracownik zapewne w sprawie przedłużenia) - co do dalszego zwolnienia z opłat na rok (dożywotniego obecnie już nie proponują) wszystko zapewne zależy jak często i jaki obrót zrobiłeś/zrobiłaś, mi od razu zaproponowali na rok bezwarunkowe zwolnienie, niektórzy mają zwolnienie po np. wykonaniu bezgotówkowych zakupów kartą za 500 zł (od 2000 zł i więcej zakupów miesięcznie z automatu bez opłat)



Tak jak napisałem w czerwcu kończyło by mi się zwolnienie roczne z opłaty miesięcznej, wczoraj napisałem na kontakt z bankiem na citi online, że proponuję bezterminowe zwolnienie z opłaty miesięcznej po wykonaniu bezgotówkowych zakupów kartą za 500 zł/miesięcznie (przeważnie robię zakupy sporo większe). Dzisiaj zadzwonił konsultant citi banku i od razu na to przystał
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 109  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group