Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 03 Lis 2014 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
prezes napisał(a):
BusinessClass napisał(a):
[...]
Tylko jak będziesz w Argentynie to nie korzystaj z bankomatów!

Możesz rozwinąć ?


Prawdopodobnie chodzi o surcharge, czyli opłatę za wypłacanie z bankomatu.
Wypłacisz 1000 lokalnych 'muszelek', a z karty zostanie ściągnięte 1000 + 120 surcharge, przeliczone na walutę karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#382 PostWysłany: 05 Lis 2014 16:18 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 35
Loty: 85
Kilometry: 216 783
Nie wiem czy gdzieś się ten temat już przewijał ale mam ostrzeżenie dla ludzi, którzy chcą kombinować z prepaidową VIsą z BZWBK.
Czasami są różne opłaty za płatność visą i mastercard więc zdecydowałem się wziąć Visę USD w BZWBK i nią zapłacić za loty po Vietnamie. Naliczyli mi zbyt dużo kasy, zadzwoniłem o to co ustaliłem.

Przy płatności innej niż waluta karty:
Jeśli masz kartę w dolarach to płatność zostanie najpierw przeliczona na złotówki a dopiero potem na dolary po kursach bankowych.
Jeśli masz kartę w złotówkach to płatność zostanie najpierw przeliczona na dolary a potem na złotówki.
Czyli zawsze są 2 przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:35 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
A co polecicie na płatności w Australii?

Mam debetówki ING (VISA) i GetinOnline (MasterCard) oraz walutówki Aliora (MasterCard w $, £, €).
Jeszcze PrePaid BZWBK (MasterCard), a moja druga połówka ma jeszcze Millenium (VISA).

Z tego co pamiętam w ING i Getin będzie podwojne przewalutowanie, ale w Aliorze chyba już tylko AUD->$/ £/ €.

Będę wdzięczny za sugestie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 17 Lis 2014 20:54 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
łowca napisał(a):
prezes napisał(a):
BusinessClass napisał(a):
[...]
Tylko jak będziesz w Argentynie to nie korzystaj z bankomatów!

Możesz rozwinąć ?


Prawdopodobnie chodzi o surcharge, czyli opłatę za wypłacanie z bankomatu.
Wypłacisz 1000 lokalnych 'muszelek', a z karty zostanie ściągnięte 1000 + 120 surcharge, przeliczone na walutę karty.



Ktoś kto był w Argentynie może doradzić jak sobie poradzić tam z pieniędzmi. Myślałem, że zrobię tak jak w każdym kraju świata gdzie byłem - czyli będę sobie wypłacał z bankomatu kartę debetową Citi podpiętą do EUR. No ale o co chodzi z tymi Surcharge?
Zawsze występują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 26 Lis 2014 13:58 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Mam pytanie o kartę BNP Paribas.
Mija mi rok odkąd wziąłem ją w promocji z tabletem, czy kto testował próbę uniknięcia opłaty rocznej za drugi rok?

Druga sprawa dotyczy KK CitiHandlowy (może wszędzie to działa tak samo?)- jak jest księgowany zwrot? Zrobiłem zakupy, teraz będę je zwracać. Czy to się zaksięguje tak jak spłata i pomniejszy saldo do wyciągu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 26 Lis 2014 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
cichyy napisał(a):
Druga sprawa dotyczy KK CitiHandlowy (może wszędzie to działa tak samo?)- jak jest księgowany zwrot? Zrobiłem zakupy, teraz będę je zwracać. Czy to się zaksięguje tak jak spłata i pomniejszy saldo do wyciągu?


Tak, działa jak spłata i pomniejsza kwotę do zapłaty z bieżącego wyciągu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cichyy uważa post za pomocny.
 
      
#387 PostWysłany: 26 Lis 2014 14:53 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
Dziękuję za odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 22 Gru 2014 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Trochę już było tu i ówdzie wspominane o PEKAO ale wrzucę taki bardziej szczegółowy opis. Bo to w sumie całkiem ciekawa opcja dla podróżników.

EUROKONTO MOBILNE w PEKAO SA z kartą Mastercard Standard

Najpierw szybko o samym koncie: Nie jest bezwarunkowo darmowe. Aby takie było trzeba zapewnić wpływ minimum 500 zł w miesiącu [może być przelew z innego banku] i zrobić 4 transakcje kartą. W przeciwnym wypadku opłata za konto 6 zł, za kartę 4 zł na miesiąc.
Z takich kwiatków z Tabeli Opłat: smsy do autoryzacji przelewów są płatne, można zastąpić je jednak tokenem w postaci aplikacji na telefon. Ta forma autoryzacji jest bezpłatna.
Poza tym jeśli chodzi o Polskę: wypłaty z bankomatów PEKAO i EURONET darmowe, a także dwie darmowe wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju.

Największa zaleta konta/karty? Przeliczanie transakcji zagranicznych po kursach Mastercard. A dokładnie waluta transakcji na USD, USD na PLN [oba przewalutowania po kursie MC]. Dodatkowo wypłaty z bankomatów należących do UniCredit na całym świecie są darmowe. Także w niektórych krajach to może być super opcja. Pozostałe bankomaty na świecie - prowizja 2% minimum 5 zł.

Podsumowując: Minusem konta na pewno fakt, że trzeba spełniać - co prawda niezbyt wygórowane - ale jednak warunki aby było darmowe. W porównaniu z Alior Kantorem na pewno dużą zaletą PEKAO jest fakt, że wystarczy nam jednak karta w portfelu, niezależnie od tego czy jesteśmy w strefie euro, w UK czy w innym miejscu globu.
Ośmielę się zaryzykować, że jeśli chodzi o konta/karty w PLN chyba najlepsza opcja na rynku do płatności zagranicznych.

PS. Większość kont w PEKAO tam gdzie jest karta Mastercard również stosuje przeliczenia po kursie MC. Opisałem Eurokonto Mobilne. bo jest po prostu najtańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 26 Gru 2014 23:23 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 13
Z tego co widzę to w Getin Bank karty Visa (operacje bezgotówkowe) są przeliczane wg kursu Visa (czyli teraz widełki ok. 4,29/4,32), bez żadnych opłat za przewalutowanie (nie zauważyłem w Tabeli opłat).

W Getin z Visy mają SimplyOne (baaardzo dziwna karta "hybrydowa" i trzeba chyba założyć konto - ale karta jest praktycznie za darmo), Silver (ta wydaje się w miarę ok) oraz Gold.

Pytanie tylko czy nie będzie żadnych dodatkowych problemów z Getinem, gdyż słyszałem mało pochlebne opinie o tym banku (zależy mi na absolutnym braku problemów z płatnościami za granicą). Mieliście może jakieś doświadczenia z kartami wydanymi przez Getin? Możecie polecić/odradzić?

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 27 Gru 2014 00:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
prezes napisał(a):
BusinessClass napisał(a):
[...]
Tylko jak będziesz w Argentynie to nie korzystaj z bankomatów!

Możesz rozwinąć ?

przy wyplacie w argentynie dostaniesz peso po oficjalnym kursie dolara.
czarnorynkowy jest jakies 30/40 procent korzystniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#391 PostWysłany: 27 Gru 2014 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@gjdfshkgjdsh

Co do rozliczania i prowizji zgadza się, tzn: transakcje zagraniczne są rozliczane bezpośrednio po kursie VISA na PLN. Nie jest pobierana opłata za przewalutowanie [zarówno w przypadku karty hybrydowej jak i kredytowej].

Natomiast w przypadku tej hybrydówki trzeba mieć konto i coś mi się wydaje, że w Getin wchodzą jakieś podwyżki, na pewno trzeba spełniać wymogi obrotu kartą i pomimo tych wymogów, chyba mimo wszystko konto nie jest darmowe. Pisze to z pamięci, ale coś tak mi się wydaje.

Co do samego banku, to w zasadzie wszystkie podmioty należące do Czarneckiego [Getin, Getin Noble, Idea Bank itd] nie mają specjalnie dobrej opinii. Inna sprawa, że mało który bank w Polsce takową ma ;) Nie chcę robić czarnego PR, można co nieco poczytać tu i ówdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 28 Gru 2014 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Wybieram się do USA i zastanawiam się, czy brać dużo gotówki czy posługiwać się kartami? Mam w posiadaniu 2 a mianowicie:

1) Visa Credit w Millenium
2) Visa Electron w Eurobanku

Kredytowa niezbędna mi jest choćby do wypożyczenia samochodu. Widzę również na stronie banku,że transkacje w USD od razu przeliczane są na PLN, więc chyba płacić w sklepach będzie korzystnie?

Co do karty w EB, to już gorzej bo jest podwójne przewalutowanie jak dobrze rozumiem? (USD/EUR/PLN)? Fakt, że mam w EUrobanku bezpłatne wypłaty z bankomaów na całym świecie, ale to i tak chyba wyjdzie niekorzystnie, prawda?

Za wszelkie podpowiedzi odnośnie płatności w USA będę wdzięczny? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 28 Gru 2014 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@Shaq
No to po kolei.

Cytuj:
Kredytowa niezbędna mi jest choćby do wypożyczenia samochodu. Widzę również na stronie banku,że transkacje w USD od razu przeliczane są na PLN, więc chyba płacić w sklepach będzie korzystnie?


Nie wiem jaką masz dokładnie kartę, ale ja w regulaminie kart kredytowych Millenium widzę:

Transakcje przeliczone przez Visa na USD, zgodnie z pkt 1, lub dokonane w walucie USD są przeliczane na PLN przez Bank z zastosowaniem kursu sprzedaży/kupna dewiz dla USD zgodnie z „Tabelą Kursów Walut Obcych Banku Millennium S.A.

Czyli owszem jedno przewalutowanie ale po kursie banku a nie organizacji płatniczej.

Cytuj:
Co do karty w EB, to już gorzej bo jest podwójne przewalutowanie jak dobrze rozumiem? (USD/EUR/PLN)? Fakt, że mam w EUrobanku bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie, ale to i tak chyba wyjdzie niekorzystnie, prawda?


Skoro mowa o darmowych bankomatach na świecie to domyślam się, że masz w Eurobanku "konto prestige". Owszem w tym przypadku wypłaty z bankomatów na świecie są za zero złotych, ale będzie podwójne przewalutowanie [USD -EUR - PLN] i zwłaszcza to drugie będzie niekorzystne po bo kursach banku. Dodatkowo dojdzie 1% prowizji, więc tym bardziej słaby interes.

Jeżeli masz ponad dwa tygodnie czasu to ja na twoim miejscu założyłbym sobie rachunek w Alior Kantorze w dolarach i dobrał do niego kartę płatniczą. Założenie konta nic nie kosztuje, prowadzenie też nie, opłaty za kartę też nie ma chyba że w przeciągu pół roku od jej wydanie nie dokona się żadnej transakcji. W każdym bądź razie możesz w takiej sytuacji płacić od razu w dolarach i nie martwić się o przewalutowania. Dolary możesz kupić sobie w samym Alior Kantorze, w dowolnym kantorze internetowym albo na własną rękę i wpłacić je na konto w oddziale banku [wpłata jest bezprowizyjna]. Dodatkowo jedna wypłata w miesiącu w zagranicznym bankomacie jest bezpłatna [każda kolejna 9 zł], więc jakby były jakieś problemy z akceptacją karty [a w większości przypadków nie ma] to zawsze możesz się poratować taką wypłatą. Natomiast wspomniałem o dwóch tygodniach, bo ile założenie samego rachunku jest szybciutkie, to karta może iść pocztą ok 14 dni [u mnie szła 10].

Jak nie masz tyle czasu, to raczej korzystniej będzie skołować gotówkę niż płacić twoimi kartami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#394 PostWysłany: 28 Gru 2014 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Wielkie dzięki! Do wyjazdu mam jakieś 1,5 m-ca, więc chyba przyjrzę się tematowi Aliora. Rozumiem, że tą kartą będę mógł później dokonywać zakupów on line w sklepach w których rozliczenia są w USD? Chodzi mi o to, żeby nie otwierać konta tylko w celu jednego wyjazdu zagranicznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 28 Gru 2014 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Jak najbardziej można ją używać do zakupów ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 29 Gru 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Shaq napisał(a):
Rozumiem, że tą kartą będę mógł później dokonywać zakupów on line w sklepach w których rozliczenia są w USD? Chodzi mi o to, żeby nie otwierać konta tylko w celu jednego wyjazdu zagranicznego.


Jasne to jest normalna karta płatnicza i dodam, że opłaca się nią płacić nie tylko tam gdzie walutą jest dolar amerykański ale wszędzie tam gdzie waluta jest inna niż EUR i funt brytyjski, także karta może się przydać nie raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 03 Sty 2015 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dzięki Panowie raz jeszcze. Poczytałem jeszcze wątek o Kantorze i wygląda na to, że to najlepsza opcja. Założyłem sobie już to konto w wersji USD i EUR oraz zamówiłem karty. Myślicie, że w wypożyczalni samochodów w Stanach ta karta przejdzie? Chyba jest wypukła, ale to debetowa jednak.

PS. Gdyby jeszcze ktoś wiedział, gdzie można kupić tanio $ to byłoby super :) Bo kurs niekorzystny dla nas ostatnio niestety :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 03 Sty 2015 15:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
No jak to gdzie? W kantorze alioru online ;) Możesz wypłacić je potem normalnie w banku w Polsce bezprowizyjnie jeśli chcesz gotówkę mieć wcześniej.

Jeśli zaś chodzi o wypożyczalnię - karta jest wypukła ale ma hologram "debit". Może więc przejść ale nie musi jeśli pracownik zauważy ten napis. No i musisz mieć odpowiednie środki na niej a te blokowane czasem są niemałe. Same terminale z punktu widzenia technicznego nie rozróżniają czy karta jest kredytowa czy debetowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 03 Sty 2015 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No to wiem, ale chodzi mi o bardziej alternatywny zakup:-) ciekawe ile w kantorze da radę wynegcjowac przy większym zakupie. Lecimy w 4 os. w tym 2 osoby to maniakalni zakupoholicy, więc trochę zielonych byśmy kupili...

A co do wypożyczalni, to będę miał zwykłą kredytowke też jakby co. Ale chyba nie mogą mnie zchargowac więcej niż mam mam na rezerwacji, prawda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 03 Sty 2015 18:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
No musisz mieć tyle co wynosi wkład własny przy ubezpieczeniu - nawet jeśli wykupi się dodatkowe ubezpieczenie obejmujące wkład własny to wtedy też najczęściej blokują tą kwotę na karcie, a potem w razie co zwracają.

Jest osobny wątek na forum o wypożyczaniu aut w US i wiele innych o wypożyczaniu aut jako takim, tu nie róbmy już OT ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group