Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 28 Lip 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Przejrzałem ostatnich kilka stron tego tematu i nie znalazłem wzmianki o karcie Skrill. Dla przypomnienia to dawne MoneyBookers (karta Mastercard Prepaid), kiedyś niezastąpiona do kupowania biletów Ryanaira bez prowizji za płatność. Leżała u mnie długo w szufladzie, po odkurzeniu używam jej od kilku miesięcy używam przy podróżach zagranicznych.

Karta wydana jest w PLN. Swego czasu doliczali jakieś prowizje do transakcji zagranicznych ale od momentu rebrandingu na Skrill już tak nie jest.

Oto kilka transakcji i kursy do nich zastosowane
25/07/2014 01:08 1 HUF = 0.013542 PLN (NBP: 0,13445 PLN)
22/07/2014 06:55 1 CAD = 2.86685 PLN (NBP: 2,8621 PLN)
22/07/2014 05:07 1 USD = 3.084174 PLN (NBP: 3,0748)
17/07/2014 00:56 1 USD = 3.06336 PLN (NBP: 3,0579)

Są to daty rozliczenia, a nie dokonania transakcji. W nawiasie kurs średni NBP z danego dnia. Kursy zastosowane są zbliżone do kursów z kalkulatora Mastercard, ale nie identyczne.

Zauważam pewne minusy, ale da się z nimi żyć:
1. opłata roczna za kartę 10 EUR
2. mało fachowy support, zdarzało mi się kilka razy się pytać o tę samą rzecz, żeby uzyskać konkretną odpowiedź
3. brak podglądu blokad na karcie (widać transakcje dopiero po ich rozliczeniu)
4. zasilenie konta przelewem trwa 2 dni robocze (nigdy krócej)

Podsumowując, kursy walut są świetne, szczególnie w porównaniu z kartami polskich banków, gdzie oprócz dużego spreadu doliczana jest prowizja 2-3% za przewalutowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#322 PostWysłany: 05 Sie 2014 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nowy bank smart ma przynajmniej do końca roku całkiem miłą ofertę zagraniczną. Wypłaty bez prowizji (od przyszłego roku tylko 3 miesięcznie) a kursy walutowe lepsze niż w Sync (t-mobile usługi bankowe), gdzie też są bezprowizyjne wypłaty z bankowatów. Nie zmienia to faktu, że jest to prawie 4,3 za EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 05 Sie 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Cytuj:
Nowy bank smart ma przynajmniej do końca roku całkiem miłą ofertę zagraniczną. Wypłaty bez prowizji (od przyszłego roku tylko 3 miesięcznie) a kursy walutowe lepsze niż w Sync (t-mobile usługi bankowe), gdzie też są bezprowizyjne wypłaty z bankowatów. Nie zmienia to faktu, że jest to prawie 4,3 za EUR.


Aż tak dobrze nie ma :)

"3. Wszelkie kwoty wyrażane w walucie EUR wynikające z transakcji lub prowizje i opłaty oraz wszelkie Transakcje
wykonane za granica wyrażone w tej walucie zostaną przeliczone na PLN po kursie sprzedaży dewiz na dzień obciążenia
Rachunku ROR, obowiązującym w Banku Zachodnim WBK S.A., prowadzącym na rzecz Banku SMART usługi
rozliczeniowe.
4. Wszelkie kwoty wyrażane w walucie obcej innej niż EUR wynikające z Transakcji lub Opłat oraz wszelkie Transakcje
wykonane za granica zostaną przeliczone na EUR według kursu stosowanego przez Visa obowiązującego w dniu
przedstawienia Transakcji do rozliczenia przez punkty akceptujące. Następnie zostaną one przeliczone na PLN po kursie
sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku Zachodnim WBK S.A., prowadzącym na rzecz Banku SMART usługi
rozliczeniowe, na dzień obciążenia Rachunku ROR, do którego została wydana Karta Płatnicza."


Kurs BZWBK jakiś specjalnie korzystny też nie jest [4,32 na tę chwilę], dodatkowo jeśli wypłacamy za granicą w walucie innej niż euro to zdaje się, że VISA dolicza sobie jeszcze 3% za przewalutowanie. Generalnie może się komuś przydać ale to zawsze trzeba indywidualnie liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 05 Sie 2014 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Mój błąd, popatrzyłem na tabelę kursów walut a nie na regulamin kart płatniczych. W EUR smart bank pozostaje jednak bardziej atrakcyjny niż Sync, w USD już niekoniecznie.

Trochę szukałem, ale nie znalazłem informacji o dodatkowej prowizji Visy przy transakcjach z innej waluty na EUR.

Zaznaczam, że w tym i poprzednim poście mowa o kartach w PLN - ja z nich korzystam jedynie przy małych wypłatach z bankomatów. W pozostałych przypadkach używam kart walutowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 05 Sie 2014 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Tak, tak ja też cały czas mam na myśli karty w PLN.
Wypłaty w Euro korzystniej wyjdą w Smart, ale już wszystkie inne waluty albo porównywalnie albo na korzyść dawnego Synca.
Co do 3% za przewalutowanie Visy [waluty inne niż Euro] to na stówę coś takiego jest, ale nie pamiętam teraz czy dotyczy to tylko transakcji bezgotówkowych czy gotówkowych też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 05 Sie 2014 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
poselsuski napisał(a):
Tak, tak ja też cały czas mam na myśli karty w PLN.
Wypłaty w Euro korzystniej wyjdą w Smart, ale już wszystkie inne waluty albo porównywalnie albo na korzyść dawnego Synca.
Co do 3% za przewalutowanie Visy [waluty inne niż Euro] to na stówę coś takiego jest, ale nie pamiętam teraz czy dotyczy to tylko transakcji bezgotówkowych czy gotówkowych też.


w bzwbk jest teraz 2,8% prowizji za przewalutowanie, jeśli transakcja jest wykonana w walucie innej niż waluta rachunku (niezależnie od tego czy transakcja gotówkowa czy bezgotówkowa) chyba wszystkich kont i kart to dotyczy, ta opłata weszła jakoś niedawno
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 07 Sie 2014 04:11 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 211
Loty: 90
Kilometry: 112 253
niebieski
Ja polecam kartę Raiffeisen Mastercard (Wizzair) bardzo dobre kursy.
Płaciłem teraz w EUR na Malcie.
Przeliczenia z innych walut też chyba są OK (waluta rozliczeniowa PLN)
_________________
[WRO]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 24 Sie 2014 20:22 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Witam. Chciałbym prosić o pomoc w kwestii kredytówki bez pracy i dochodów. Artykuł na livesmarter ma już ponad rok, tutaj również w temacie cisza. Wchodzi w grę zastaw pod lokatę.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 24 Sie 2014 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Gadekk napisał(a):
Witam. Chciałbym prosić o pomoc w kwestii kredytówki bez pracy i dochodów. Artykuł na livesmarter ma już ponad rok, tutaj również w temacie cisza. Wchodzi w grę zastaw pod lokatę.


Na pewno działa w mBanku. Zakładasz konto, nabijasz obroty, sami proponują. Kiedyś w Citi za określone saldo na rachunkach przez określony czas dawali kartę bez zbędnych pytań, zadzwoń na infolinię i się dowiedz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 25 Sie 2014 20:59 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Co za zbieg okoliczności, zadzwonili do mnie z T-mobile usługi bankowe. Pani zaproponowała kredytówkę bez żadnych zaświadczeń, z limitem 7000zł. Opłata roczna 150 albo 75 albo 0, progi dla 30 i 15 tysięcy. Umowa na czas nieokreślony. Opłata za kartę 5zł/miesiąc, brak gdy rozliczy się 4 transakcje. Moje pytanie brzmi, czy można zamknąć kartę przed upływem roku? To chyba dobra oferta?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 26 Sie 2014 07:52 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Gadekk napisał(a):
Moje pytanie brzmi, czy można zamknąć kartę przed upływem roku?


Przeczytaj umowę, czy nie ma coś o rozwiązaniu umowy przed okresem roku (przejrzyj też regulamin wydawania kart w tym banku). Zazwyczaj nie ma ograniczeń dla wcześniejszego rozwiązania umowy o kartę, może być tylko jakiś okres wypowiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 26 Sie 2014 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Kasia111 napisał(a):
Przeczytaj umowę, czy nie ma coś o rozwiązaniu umowy przed okresem roku (przejrzyj też regulamin wydawania kart w tym banku). Zazwyczaj nie ma ograniczeń dla wcześniejszego rozwiązania umowy o kartę, może być tylko jakiś okres wypowiedzenia.


Z karą za wypowiedzenie też nigdy się nie spotkałem. Ważny jest nie tylko termin wypowiedzenia, ale również forma. Jak w regulaminie bank sobie zastrzeże jakiś ich formularz, to nie wystarczy wtedy do nich zadzwonić i powiedzieć, że się zrezygnuje z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 26 Sie 2014 17:38 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
mihau napisał(a):
Z karą za wypowiedzenie też nigdy się nie spotkałem. Ważny jest nie tylko termin wypowiedzenia, ale również forma. Jak w regulaminie bank sobie zastrzeże jakiś ich formularz, to nie wystarczy wtedy do nich zadzwonić i powiedzieć, że się zrezygnuje z karty.


Wiadomo, generalnie w kontaktach z bankiem lepiej wszystko mieć na piśmie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 08 Wrz 2014 20:58 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W którym polskim banku można założyć sobie kartę Maestro pozwalającą na płatności w internecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 09 Wrz 2014 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
w ING jest maestro w EUR
można też założyć w niektórych bankach spółdzielczych w PLN, np. http://www.bswschowa.pl ale nie wiem czy to Cie interesuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 10 Wrz 2014 21:48 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Pogubiłem się. Jak jest z płatnościami kartą debetową w T-mobile? Po jakim kursie? MasterCard czy bankowym? Chodzi głównie o waluty dostępne w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 10 Wrz 2014 22:01 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Revan_ napisał(a):
Pogubiłem się. Jak jest z płatnościami kartą debetową w T-mobile? Po jakim kursie? MasterCard czy bankowym? Chodzi głównie o waluty dostępne w Europie.


Bankowym niestety. Niewiele jest kart, gdzie transakcje przelicza się tylko według kursu organizacji płatniczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 11 Wrz 2014 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Revan jeżeli masz na myśli konto w PLN to kurs banku, kurs organizacji płatniczej masz w T-Mobile przy koncie walutowym w dolarach,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 11 Wrz 2014 21:43 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
A kiedy ostatecznie się transakcja w innej walucie rozlicza? Podobno w moim banku (Pekao sa) transakcje są rozliczane po kursie bankowym. Podobno... Płaciłem i w historii widzę, że kurs jest na poziomie NBP, czyli dobry. To samo mam w wyciągu, który już za ten okres się wygenerował. Chociaż kurs bankowy jest dużo gorszy to u mnie w wyciągu jest kurs około NBP. To samo mam w koronach czeskich, gdzie płaciłem już ponad miesiąc temu.

Z ciekawości pobrałem wcześniejszy wyciąg z płatnościami z Norwegii. Transakcja na wyciągu z kursem lepszym niż średni NBP.

Kurs sprzedaży: NOK 0,501010 - na wyciągu (transakcja w sobotę)
Norwegia NOK 1 0.5059 - kurs NBP (piątek)
Norwegia NOK 1 0.5050 - kurs NBP (poniedziałek)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 11 Wrz 2014 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Czy wyjeżdżając zagranicę z kartą kredytową (będziecie dokonywali tam płatności) dzwonicie na infolinię banku, że będziecie dokonywać płatności w innym państwie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group